Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Τι ψάρια πιάνεις; Ιούνιος 2017

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 27/6/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Οπως ανοιγοκλεινει ο κυκλος παρατηρησε που αλλαζει χρωμα και γινεται εντονο πρασινο.Εκει υποτιθεται ειναι το σημειο που πρεπει να πατησεις για να παρεις καλα ψαρια.Οσο πιο κοντα εισαι στο σημειο αυτο τοσο καλυτερα ψαρια θα σου δινει.Παρ΄ολα αυτα εμενα δεν μου δινει παντα Μερλιν(καρχαριας)παρολο που εχω πεσει κεντρο αλλα σιγουρα θα ειναι κατι καλο πχ χταποδι.
     
    Αρέσει σε giannissuper, kitsena, wywy. και 12 σε άλλους.
  2. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα εγω αυτο που καταλαβα ειναι σου δινει καλυτερο ψαρι οταν ο κυκλος εχει κατα το δυνατον την μεγαλυτερη φωτεινοτητα οσο πιο φωτεινος τοσο καλυτερο ψαρι.
     
    Αρέσει στους giannissuper, kitsena και vickymou.
  3. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    α)Με το πολυτελείας αν φέρεις το κακό σημείο μπορείς να πιάσεις είτε 3 μέρλιν=75, είτε 3 χταπόδια=27, είτε 3 γουρουνόψαρα=15, είτε 3 παπαγαλόψαρα=9, είτε 3 αστακούς=6. Ο μέσος όρος είναι 26,4 αστερονομίσμ.
    β)Αν φέρεις το καλό σημείο τα αποτελέσματα είναι 75 ή 27 ή 15 ή 9. Ο μέσος όρος είναι 31,5
    γ)Αν φέρεις το τέλειο, τα αποτελέσματα είναι 75 ή 27 ή 15. Ο μέσος όρος είναι 39.
    δ)Αν φέρεις το μέσο όρο των 3 σημείων, ο μέσος όρος των μέσων όρων είναι 32,3 αστερονομίσματα.
    -Για να πάρεις 750 αστερονομίσματα χρειάζεσαι να παίξεις 23,2198 φορές, που σαν φορές στρογγυλοποιείται στο 24.
    -24 φορές παιξίματος με πολυτελές χρειάζονται από 17 αγκίστρια και 17 δίσκους, δηλαδή 408 αγκίστρια και 408 δίσκους.

    Τα ίδια έκανα και για τα άλλα δύο δολώματα. Ο μέσος όρος των 3 δολομάτων δίνει τα 330 αγκίστρια, 292 δίσκους και 127 φτερά. Αυτό μπορεί να βοηθήσει κάποιον που θα παίξει με όλα τα δολώματα. Αν κάποιος παίξει μόνο με πολυτελή π.χ. ισχύουν οι αριθμοί του πολυτελούς, αν παίξει με εκλεκτό ισχύουν τα 240 από κάθε είδος δολώματος κλπ.
    Στον δικό σου υπολογισμό δίνεις 10-50 δολώματα, που σαν μέσο όρο δίνουν τα 30, 6 παραπάνω από το 24. ΊΣως να έχεις δίκιο.

    Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι βέβαιος για τα νούμερα, που όμως βγήκαν σε φύλλο υπολογισμού.
     
    Αρέσει σε SOFIA1270, kolokythopitas, heavymetal7 και 6 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Κόμης

    καλημερα!!!!!!καταφερα και επιασα ξιφια!!!!!!!!!Ζητω!!! καρχαριας ειναι η ξιφιας?
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, skareleni και 3 σε άλλους.
  5. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    :D Δύο φορές έπιασα !!!

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε giannissuper, mmixail, RARANIARO και 7 σε άλλους.
  6. everme

    everme Ενεργός συντάκτης

    ελπιζω να συνεχισω ετσι γιατι πολυ μ αρεσει ο ξιφιας :inlove: 4 δολωματα πολυτελειας - 4 φορες ξιφιας :D μπραβο melita συνεχισε κ εσυ ετσι ;) κ φυσικα καλη επιτυχια σε ολους μας.... ααα κ παιδια ουτε εγω εχω σταυλους ;)
     
    Αρέσει σε giannissuper, *ΜΑΜΑ*, mmixail και 7 σε άλλους.
  7. farmer_babis

    farmer_babis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    O Ξιφίας ο Μάρλιν είναι καλέ.
    Γνωστός και περιζήτητος εδώ στο Farmerama!!!!
    "Σε σουβλάκι-καλαμάκι με λαχανικά να τον κάνεις. Αμεεεε....Πεντανόστιμος" :p
     
    Αρέσει σε giannissuper, ikariaf, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  8. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    [​IMG] Καλησπερα..:DΚαλε τι ευκολο δρωμενο ειναι τουτο..:eek:Ετοιμη η φασολια πηρα και την ψαροδιασκεδαση...:p που μου ελειπε και τελειωσα και την αλλη... την παλια του εκδοση....Τωρα παω για καλουδια...:p:pΔεν χρησιμοποιησα φτερα δολωματος καθολου:wuerg: μονο απο δεντρα πηρα τον μεταλλικο δισκο και απο φυτα τα αγκιστρια(με εξευγενισμο...ως γνωστον τα αποθεματα τσουβαλια λογω βασιλισσης μαιμουδαςxDxD)

    Καλη συνεχεια σε ολους!!!:inlove::inlove:Καλα ψαρεματα!!;)
     
    Αρέσει σε everme, giannissuper, ESABA και 15 σε άλλους.
  9. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!! Το νέο δρώμενο με τα ψαράκια φαίνεται διασκεδαστικό!! Εγώ προσωπικά θα παίξω όσο πάει. Μιας και είναι καλοκαίρι είναι η κατάλληλη εποχή για ψάρεμα!! Ώρα για φρέσκα ψάρια !!:inlove::D :p:)8);)
     
    Αρέσει σε everme, giannissuper, vickymou και 4 σε άλλους.
  10. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα εγω αυριο το πρωι θα ψαρεψω και μετα θα κανο τηγανια με φρεσκα ψαρια.
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, jimixatz και 5 σε άλλους.
  11. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στους ψαράδες μας, η ψαριά ήταν καλή, η φασολιά κλείδωσε, και πάμε για τα υπόλοιπα καλούδια.. Και στα δικά σας εύχομαι. Ευχαριστώ γείτονες και φίλους για την πολύτιμη βοήθειά τους με τα ωραία δωράκια τους.;)
     
    Αρέσει σε mmixail, giannissuper, vickymou και 8 σε άλλους.
  12. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Εμένα ακόμη με δυσκολεύει. Αλλά αύριο το απόγευμα, μετά από ένα δικαστήριο, θα βάλω παντού δενδρα...
     
    Αρέσει σε giannissuper, kitsena, vickymou και 5 σε άλλους.
  13. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τέλος και για μένα η φασολιά,καθώς και αρκετά από τα διάφορα,με 23 εκλεκτά δολώματα.

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όλους,και υπομονή με την ζέστη.
     
    Αρέσει σε everme, giannissuper, skareleni και 11 σε άλλους.
  14. yolanta71

    yolanta71 Ανερχόμενος

    συνεχιζω να αναρωτιεμαι ποτε πιάνεις καλά ψαραια???
     
    Αρέσει στους pap100, giannissuper, Gulit1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. vickymou

    vickymou Κόμης

    μπες στις πληροφοριες του παιγνιδιου και προσεξε το παραδειγμα, πωσ ψαρευει ο αρκουδος και θα καταλαβεις
     
    Αρέσει στους giannissuper, mmixail και -lousi-leon2001.
  16. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα και καλό μήνα
    Το έχω κάνει. Εξωτερικά είναι ένας παχύς γαλάζιος κύκλος, μετά είναι ένας πιο λεπτός πιο ανοιχόχρωμος, μετά είναι ένας πιο λεπτός κιτρινωπός. Αυτός δεν είναι ο στόχος; Να ταυτίσεις τον αυξομειούμενο κύκλο με τον κιτρινωπό;
    Εμένα δεν μου έχει τύχει ακόμη μέρλιν, ενώ και τα χταπόδια μου βγαίνουν σπάνια. Δεν είμαι καλός σε αυτό... Θα συνεχίσω να προσπαθώ πάντως, ακόμη και αν χρειαστεί να ξοδέψω.
    Χάλια ψαράς... :cry:
     
    Αρέσει στους *ΜΑΜΑ*, ath και -lousi-leon2001.
  17. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα και καλό μήνα στους ψαράδες, NOTHS58, προσπάθησε να στοχεύεις τον πράσινο κύκλο, τον πιο έντονο. Δεν είναι δύσκολο, λίγη τύχη θέλει και προσοχή και θα τα καταφέρεις.
     
    Αρέσει σε mmixail, giannissuper, *ΜΑΜΑ* και 4 σε άλλους.
  18. farmer_babis

    farmer_babis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Δυστυχώς είναι και θέμα τύχης. Ακόμα και στο κέντρο να πετύχεις, πάλι μπορεί να μην σου βγάλει Μάρλιν ή χταπόδια.
    Εγώ παίζω με δόλωμα πολυτελείας, πετυχαίνω σχεδόν πάντα κέντρο, και μου έχει βγάλει μόνο τέσσερις φορές Μάρλιν, 3 φορές χταπόδια και πολλά γουρουνόψαρα........
    Εντάξει...τί να κάνουμε.....υπομονή και θα βγεί.
    Δέν έχουμε όλοι την τύχη του Γκαστόνε Γκάντερ. χαχαχαχαχα
     
    Αρέσει σε everme, pap100, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  19. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα πριν απο λιγο εκανα στον μυλο τα 10 πρωτα μου δολωματα και επιασα 4 μαρλιν 2 γουρουνοψαρο 2 χταποδι και 2 παπαγαλοψαρο για αρχη καλα τα πηγα πιστευω.
     
    Αρέσει σε everme, sofiapao76, giannissuper και 3 σε άλλους.
  20. vickymou

    vickymou Κόμης

    δεν θελει κεντρο πρεπει αυτος ο κυκλος που πηγαινοερχεται να πεφτει (να εφαπτεται) πανω σε καποιο κυκλο του στοχου(δυσκολο).Καθε κυκλος του στοχου δινει διαφορετικο ψαρι
     
    Αρέσει στους giannissuper, -lousi-leon2001 και mmixail.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.