Συζήτηση για το δρώμενο "Τέσσερις Φωτίτσες - Η Γιορτή της Πυγολαμπίδας"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 19/10/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Να το υπενθυμίσουμε πάλι αφού φαίνεται οτι η ανάρτηση δεν διαβάστηκε ;)

     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Μόλις μπήκα στη λαική για λευκές αγελάδες
    Τιμή μονάδος; 270.000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Είμαστε για :D xD :cry:!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε Giotak80, maria071966, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  3. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    γι αυτο κι εγω περιμενω να μπουν τα γεννητουρια (αν μπουν!). οσο για τα κασκολ...ανησυχω! μιας κι εμαι τριτη λυκειου πλεον δεν θα μπορω να μπαινω τακτικα... αλλα τα δωρα ειναι εκπληκτικα! καλα το ειχα προβλεψει πως θα αρχισουν να μας κακομαθαινουν και παλι :) αυγο κορακιου!! και πολλα αλλα καλουδια μας περιμενουν βαλτε γαλοτσες παρτε τα τρακτερ και φυγαμεεεε! καλη επιτυχια σε ολους μας!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, siourdistan, maria071966 και 15 σε άλλους.
  4. dafro123

    dafro123 Ενεργός συντάκτης

    Με μια λέξη κ α τ α π λ η κ τ ι κ ό!!!!!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, ioanna6929, yelander10 και 7 σε άλλους.
  5. Dimos_Greek

    Dimos_Greek Ανερχόμενος συντάκτης

    Για την εκτροφη 20 λευκων αγελαδων (χωρις σουπερ γενιτουρια) χρειαζομαστε 320 αγελαδες=80 καφε αγελαδες=20 λευκες αγελαδες!!!Δν νομιζω να μπορεσω να βγαλω 20 λευκες αγελαδες ουτε με γενιτουρια!!Ασε που σε λιγο καιρο θα ερθει και Halloween και εκει θελω να τα δωσω ολα!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, markos5560, yelander10 και 5 σε άλλους.
  6. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στους συναγρότες και συναγρότισσες, το event φαίνεται ωραίο, έχει ενδιαφέροντα δώρα, αλλά με τις αγελάδες εγω προσωπικά δεν θα ασχοληθώ, καθώς είναι δύσκολο για μένα να μαζέψω 20 λευκές αγελάδες, που δεν τις έχω κιόλας. Καλή μας επιτυχία :)
     
  7. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλημέρα σε όλους! Το δρώμενο αν κι έχει τον ίδιο μηχανισμό με προηγούμενα, είναι ενδιαφέρον, γιατί προσφέρει επιλογή στα δώρα. Μακάρι να τα πάρουμε όλα, καθώς είναι ιδιαίτερα πλούσια (δεν εκφράζομαι ελεύθερα στο χαρακτηρισμό τους, μη μας τα μειώσουν στα επόμενα :oops:).
    Μα και οι λευκές αγελάδες νόμιζα πως δε μπορούσαν να ξεφύγουν άλλο κι όμως έχουν αγγίξει το μισό εκατομμύριο η μία. Ούτε οι "ιερές" της Ινδίας τέτοια κοστολόγηση παιδιά! Μήπως σας βρίσκεται κανένα λευκό μοσχαράκι σε πιο φθηνό; -.-
     
    Αρέσει σε tempelxanas, maria071966, megakanoni και 15 σε άλλους.
  8. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    πρωτότυπο και ελκυστικό το δρώμενο και τα δωράκια του υπέροχα αλλά το φαναράκι νο 9 το κλειδί για όλα είναι απαγορευτικό. Η κατάσταση στη λαϊκή:[​IMG] [​IMG] μόνο εμβόλιμο event με γεννητούρια θα σώσει την κατάσταση αλλιώς άπιαστα όνειρα. Καλή επιτυχία σ' όλους!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/10/15
    Αρέσει σε tempelxanas, maria071966, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  9. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,μάλλον θα έγινε κάποιο λάθος,:είπα: όταν διάβασα την ανακοίνωση,παιδιά τι δώρα είναι αυτά έπαθα ένα σοκ,όπως είπε και κάποια συμπαίχτρια ,<<τα θέλω όλα>> όπως κι εγώ,τα δώρα είναι απίθανα. μπράβο!!! στην εταιρία που το σκέφτηκε...δεν υπάρχουν λόγια ,εάν δεν τα καταφέρω θα είναι μεγάλη αποτυχία για μένα,θα το παλέψω,μέχρι εσχάτων.;););)να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε tempelxanas, maria071966, megakanoni και 10 σε άλλους.
  10. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Γείτονα ,θα επρεπε να εκφραστείς ελεύθερα ,αλλωστε τόχεις ,κι΄αφου δεν τόκανες θα πω οτι τα δώρα είναι καταπληκτικά ,φανταστικά,απαράμιλλα,υπέροχα,πρωτοφανή, ανευ προηγουμένου ...αν μου ξέφυγε κάτι σε παρακαλω να το συμπληρώσεις:)
    Εχω την αποψη οτι με την ιδια ενταση που σχολιάζουμε τα κακώς κείμενα ,πρεπει να διατυπώνουμε την κριτική μας,και για οσα μας αρεσουν πολύ,γιατι αυτο μας προσφέρει μια διαδραστική επικοινωνία με την ομάδα του Φαρμεραμα .
    Οσο για τις αγελάδες ,βρηκαν ευκαιρία και εστησαν πάρτι στη λαικη ,αφου οι εορτάζουσες πυγολαμπίδες απέχουν ,επιστρεφω τρεχοντας στη λαική ,δε θελω να χασω τετοιο γλέντιxDxD
    Να εχετε μια υπέροχη μέρα !!!!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, maria071966, megakanoni και 15 σε άλλους.
  11. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Παιδιά είχα 6 λευκές,21 καφέ και με περίπου 80 τροφές απέκτησα και τις άλλες πολύ εύκολα. Μην το βλέπετε δύσκολο. Δεν είναι.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, markos5560, Stefoulini και 5 σε άλλους.
  12. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ


    κάτι ήξερα που τα αγόραζα άμεσα χθες με 230 χιλιάρικα

    Σε αυτην την περίπτωση προτίμησα να αγοράσω μερικές αγελάδες παρά...να παίξω τις λιγοστες τροφές μου! θα παίξω λιγο και με κεινες αναγκαστικά τα "τέλειωσα" τα Χορτοτάληρακια
     
    Αρέσει σε ioanna6929, markos5560, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  13. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    γεια στην παρεα!:D
    το δρωμενο το κρινω φανταστικο ως προς τα επαθλα που προσφερει και σκοπευω να το ολοκληρωσω.:inlove:
    εξεθρεψα τις 20 λευκες αγελαδες που χρειαζομουν και σταματησα τις εκτροφες,διοτι...ερχεται κι εκτροφη σκυλων.μην κανετε αλογιστη χρηση των σουπερ τροφων σας,παιδακια! ;) μετα θα τρεχουμε και δε θα φτανουμε οσοι δεν αγοραζουμε τροφες.θα μπορουσα να συνεχισω τις εκτροφες για να εκμεταλλευτω την υψηλη τιμη τους και να τις πουλησω στην αγορα,ομως σκεφτηκα μακροπροθεσμα.
    καλη συνεχεια και καλη διασκεδαση σε ολους κι ολες!!!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, βιβη.2003, megakanoni και 13 σε άλλους.
  14. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!Κατ αρχήν ένα μεγάλο Ευχαριστώ στα παιδιά που σε κάθε δρώμενο κάνουν τον κόπο και μας ετοιμάζουν την λίστα με το τι χρειάζεται να παραδώσουμε!
    Τα δώρα είναι το κάτι άλλο αυτή την φορά ,όμως το ότι θα πρέπει να μένουμε ώρες "μέσα" για να καταφέρουμε να μαζέψουμε τα κασκόλ,εμένα προσωπικά με απογοητεύει..Θα ήθελα πολύ να μην υπήρχε αυτή η λεπτομέρεια αλλά τι να κάνουμε; Παιγνίδι είναι και παιγνίδια μας κάνει. Δεν πειράζει,θα το παλέψω και ελπίζω να καταφέρω να πάρω όσα περισσότερα μπορώ!
    Καλή επιτυχία σε όλους και όλες και καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνετε.
     
    Αρέσει σε psipsi1978, tempelxanas, megakanoni και 13 σε άλλους.
  15. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    το δρωμενο οτι και να λεμε ειναι απαικτο! δινει τελεια δωρα,πολλα χαρτοταλιρα και ποντους! το μονο που νομισα πως θα με δυσκολεψει ηταν οι αγελαδες αλλα βλεποντας πως μερικες φορες παιρνω απο κανονικες λευκη, θεωρω πως και αυτο μπορει να γινει! καλη επιτυχια σε ολους!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, ioanna6929, Louisa και 6 σε άλλους.
  16. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Σχετικά με το δρώμενο και τη νέα έκταση...

    Αυτό σημαίνει οτι θα έχουμε ακόμα περισσότερα αναδυόμενα.
    Συμφωνά με την επίσημη ανακοίνωση, η επόμενη νύχτα πανσελήνου θα είναι στις 23/10 , ταυτόχρονα με το δρώμενο.
    Αρα θα έχουμε επιπλέον αναδυόμενα για το τρέχον δρώμενο για εκείνη την ημέρα.
     
    Αρέσει σε tempelxanas, βιβη.2003, LILA413 και 11 σε άλλους.
  17. chara1955

    chara1955 Ενεργός συντάκτης

    Καλή επιτυχία σε όλους και όλες και καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνετε.
     
    Αρέσει σε siourdistan, βιβη.2003, jim3215 και 7 σε άλλους.
  18. -nantin-

    -nantin- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    γιοχου ειναι ολα υπεροχα ΜΠΡΑΒΟ
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, jim3215, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  19. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    ΜΟΥ ΜΟΥ ΜΟΥ ! της τρελης αγελαδος στη λαικη! ο πανικος χτες οσο οι τιμες ηταν σε λογικα πλαισια, ευτυχως προλαβα αρπαξα μερικες κι ας εξαφανιζοταν σε κλασματα (ουτε καν δευτερολεπτα...),οποτε θα το παλεψω τελικα γιατι οπως ειπωθηκε το φαναρακι με το νουμερο 9 ειναι το κλειδι για τα καλυτερα δωρα. παρεδωσα και καποιες αποστολες που εδιναν σουπερ τροφες, πηρα και απ το δεντρο της σοφιας στο κλαδι με τις εκτροφες καποιες ακομα,ευελπιστω και σε γεννητουρια...θα δειξει!
    τα κασκολ θα μας παιδεψουν λιγο, τουλαχιστον εμφανιζονται τακτοποιημενα στο κατω μερος της φαρμας και δεν τα ψαχνω κρυμμενα εδω κι εκει. αν και δε μου εμφανιζονται καθε 15 λεπτα αλλα 16 (με χρονομετρο το προσεξα!! και μολις εμφανιστει το μαζευω οποτε δεν ειναι οτι καθυστερω η κατι). πολυτιμη η βοηθεια των γειτονων για περισσοτερα κασκολ (θενκ γιου γειτονες)
    απ ο τι καταλαβα δεν παιζει ρολο το πως θα αναψεις τα φαναρακια αρκει να συμπεριλαμβανεται ο συνδιασμος που σε ενδιαφερει, αλλα μ αρεσουν τακτοποιημενα και δεν ανοιγω ξεμπαρκα μονα τους ακομα,εφοσον δεν ειναι μερος του συνδιασμου!
    τα αναδυομενα ..σε συμπαθητικους ρυθμους εμφανισης, και περιμενω συγκομιδες για τα μουρα.
    τωρα γιατι σας τα λεω αυτα λες και γραφω σε ημερολογιο? :p νομιζω εχω ενθουσιαστει με το ιβεντ (και κυριως τα δωρα του!)
    οπ κτυπαει παλι το χρονομετρο για το κασκολ ....μμ ναι παλι με καθυστερηση, 17 λεπτα για να εμφανιστει :( (σαφως και δε θα συνεχισω με αυτον τον ψυναγκαστικο τροπο , απλα ειπα να εκμεταλλευτω τις ωρες που ειμαι πανω απ τη φαρμα για να δω πως κυλανε τα πραγματα)
    καλη επιτυχια, σορυ για την εκθεση ιδεων!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, βιβη.2003, jim3215 και 11 σε άλλους.
  20. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    αγαπητή συμπαίχτρια αυτό διαπίστωσα και εγώ ότι δεν βγαίνουν σε 15 λεπτά μόνα τους . αλλά μόλις πατάω ανανέωση μου το εμφανίζει
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, psipsi1978, .eugenaki. και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.