Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Τέλεια εικόνα-ιβεντ θερισμου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 17/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    θελω 42 ασημενια και τελος...........εχω πιθανοτητες....μπα.......επισης να ευχαριστησω τους 4-5 γειτονες απο τους 20 που εχω για τα δωρα τους. εως τωρα παντα εστελνα τα 7 δωρα μου αντικειμενικα σε ολους τους γειτονες μου καθε φορα που ειχε ιβεντ...τωρα αρχιζω να το ξανασκεφτομαι.. να πω ευχαριστω και σε οσους δεν ειναι γειτονες και ανταποκριθηκαν στο καλεσμα μου για βοηθεια.τελος!
     
    Αρέσει σε panos009, jimixatz, moira και 12 σε άλλους.
  2. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Δυστυχώς αυτή τη στιγμή έχω [​IMG] φυτεύω συνέχεια κατά προτίμηση κίτρινες κάλλες σε όλες τις παραλλαγές με νερό, λίπασμα, σούπερ λίπασμα σε μικρά και σε μεγάλα χωράφια αλλά αποτελέσματα δεν βλέπω. Πριν λίγο μάζεψα μικρά χωράφια με κίτρινες κάλλες και δεν έδωσαν ούτε μια δροσοσταλίδα:wuerg:
     
    Αρέσει σε panos009, moira, maria_palou και 4 σε άλλους.
  3. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Δεν γίνεται να μην πήρες ούτε ένα αναδυόμενο. Εκτός αν μάζεψες ελάχιστα χωράφια.
    Επίσης σίγουρα κάποια λάθος τακτική έχεις.
    Όταν είπαμε και ξαναείπαμε οτι ξηλώσαμε όοολη την φάρμα και φυτεύουμε
    και εσύ λες οτι
    [​IMG]
    έχεις κότες ????? μα πως θα μαζέψεις αναδυόμενα έτσι ?
    Μόνο το φυτό του event παντουυυυ και τίποτα άλλο στην φάρμα
    και πάλι δύσκολα μαζεύονται
    :oops:
     
    Αρέσει σε panos009, dkokka, bibina.2 και 17 σε άλλους.
  4. ΣτελλαΛ

    ΣτελλαΛ Ανερχόμενος συντάκτης

    με 48 ασιμενιο φωτ/κο χαρτι δεν νομιζω οτι εχω ελπιδες να τα καταφερω μεχρι αυριο. και βεβαια παρολες τις διαμαρτυριες δεν ειδαμε καμια βελτιωση στα αναδυομενα!! στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα!!!
     
    Αρέσει σε panos009, kontok, jimixatz και 10 σε άλλους.
  5. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    Εμείς πάλι λέμε(έτσι για πλάκα) "στου κουφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε".Πλήρης απογοήτευση!!!Οι ελπίδες μου αρχίζουν να εξανεμίζονται.Σας μιλάω σοβαρά.Έκαναν φτερά!!!Αλλά θα το παλέψω μέχρι την τελευταία ώρα και όπου πάει.Στο κάτω κάτω μία φασολιά είναι μόνο.Δεν είναι "χρυσός" , ούτε θα είναι η μοναδική που δεν θα κλειδώσω.
     
    Αρέσει σε panos009, jimixatz, skareleni και 16 σε άλλους.
  6. Elvira3310

    Elvira3310 Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]

    μια κουρασμενη καλησπερα και απο εμενα, αν ειναι δυνατον, οριακα τελειωσα, πεισμωσα τοσο πολυ, και αυτο για τα σουπερ λιπασματα που ξοδεψα, τελικα τα καταφερα, θελω να ευχαριστησω τους γειτονες μου, που καθημερινα μου εστελναν τα δωρακια τους, και να ευχηθω καλη επιτυχια στην ελληνικη ομαδα που βρισκεται στον τελικο, παμε γερα, παμε δυνατα, να γεμισουμε με ελληνικες σημαιες τον πινακα, καλη επιτυχια συναγροτες!;)
     
    Αρέσει σε panos009, jimixatz, gtrullis και 20 σε άλλους.
  7. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Οι κότες ήταν στο ζωοκομείο (ροζ, κόκκινες, νέον και πορτοκαλί), να με μαλώσεις για τα δέντρα της ...περιφέρειας, ναι θα έχεις δίκιο! αυτά βράχοι ακλόνητοι! και πριν λίγο από απλά χωράφια με Σλίπασμα και νερό μόνο 4 δροσοσταλίδες πήρα! ας ειναι καλά οι φίλοι [​IMG] που μόνο γι' αυτούς δεν το παράτησα ακόμα.
    Μόλις μάζεψα το νησί και πήρα άλλες 7! από μικρά χωράφια με νερό και λίπασμα.
     
    Αρέσει σε panos009, jimixatz, skareleni και 5 σε άλλους.
  8. summerholiday

    summerholiday Ανερχόμενος συντάκτης

    Οριακά και εγώ σήμερα τελειώνω με αυτό το δρώμενο.
    Θέλω να πιστεύω ότι τα αναδυόμενα από φυτό δρώμενου υπάρχει μόνο για αυτό το δρώμενο θερισμού που είναι ιδιαίτερο λόγο των 1000 πρώτων.
    Με δεδομένο την δική μου φάρμα και με δεδομένο τις δουλείες που είχα, το βραδάκι τελειώνω! Με όλες τις φάρμες ανοικτές αυτά τα κίτρινα δίνουν κατά μο 42-44 αναδυόμενα απο 41 μεχρι 53 μέτρησα και 4 φορές την ημέρα και χωρίς επιπλέον σ.λ. ούτε λεφτά ούτε τίποτα άλλο! Δύσκολο δρώμενο αλλά όχι ακατόρθωτο χωρίς λεφτά τουλάχιστον για το επίπεδο μου 97!
    1. παρολη την κριτική, τα δενδροκομεία κλπ είναι στην θέση τους και δεν χρειάζεται να τα ξηλώνω!
    2. παρολο που τα δωράκια-αναδυόμενα από τους γείτονες είναι λίγα σε σχέση με το σύνολο, τώρα είχαν σχετικά μια μικρή παραπάνω αξία! ευχαριστώ όλους για την βοήθεια τους.
    3. δεν μου αρέσει καθόλου αυτό το δρώμενο και δεν ασχολουμε καθόλου, εύχομαι σε όλους ανεξαρτήτως υπηκοότητας καλή επιτυχία!
    4. δεν αγχώνομαι καθόλου και μόνο με τα φυτά, οι 3 μπανάνες δίνουν μεγάλο κέρδος για μένα και έως εκεί χαρούμενος θα ήμουν!
    5. σκέφτηκα να τα παρατήσω αλλά έκανα υπολογισμούς είδα και τις παραπάνω αναρτήσεις οποτε συνέχισα και ευτυχώς τα κατάφερα!
    6. λόγο τεμπελιάς, περισσότερο με ενδιαφέρει τα 3 12ωρα παρα μια ακόμα φασολιά!
    7. άσχετο αλλά τίποτα να μην κάνω στην φάρμα μου πάρα μόνο να μαζεύω τις φασολιές, κάθε μέρα έχω 90.000+ χορτοχρημα και 450.000 πόντοι και φάρμας και νησιού!
    8. τα 12.000 κίτρινα που μάζεψα έως τώρα δίνουν 36.000 χορτοχρημα και 12.000 πόντους κάτι είναι και αυτό!
    9. δεν είμαι σίγουρος αλλά το πιο σημαντικό, την συνταγή τσαντι, από δρώμενο θερισμού την πήρα και ας μην μου αρέσει καθόλου αυτό το δρώμενο!
    Γενικά να σκέφτεστε αυτό που κερδίζετε έστω και αν είναι λίγο και όχι αυτό που χάνετε διότι ποτέ δεν το είχατε!
    Να παίρνετε από κάθε δρώμενο ότι μπορείτε διότι ποτέ δεν ξέρετε στο μέλλον πως θα το αξιοποιήσετε!
    Καλο βραδυ!
     
    Αρέσει σε panos009, jimixatz, gtrullis και 8 σε άλλους.
  9. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    [QUOTE="FARMERLENA65 και πριν λίγο από απλά χωράφια με Σλίπασμα [/QUOTE]
    Το ξαναδιάβασα και σε αλλη ανάρτηση και κακώς που δεν το σχολίασα, μην κάνετε αυτό το λάθος (σλ σε απλά μικρά χωράφια), αναδυόμενα θέλουμε και αυτα θα τα πάρουμε απο τα άνετα χωράφια που σε συνδιασμό με τα βιοτεχνικά (στόλεν-αγνότητα και πότισμα λίπασμα, έτοιμα σε 4:20 ). Τζάμπα τόσο σλ, τουλάχιστον στα άνετα χωράφια θα μάζευες 80 αναδυόμενα και με λιγοτερη ποσότητα σλ, αν φύτευες σε όλους τους χώρους.
     
    Αρέσει σε panos009, jimixatz, skareleni και 7 σε άλλους.
  10. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Το ξαναδιάβασα και σε αλλη ανάρτηση και κακώς που δεν το σχολίασα, μην κάνετε αυτό το λάθος (σλ σε απλά μικρά χωράφια), αναδυόμενα θέλουμε και αυτα θα τα πάρουμε απο τα άνετα χωράφια που σε συνδιασμό με τα βιοτεχνικά (στόλεν-αγνότητα και πότισμα λίπασμα, έτοιμα σε 4:20 ). Τζάμπα τόσο σλ, τουλάχιστον στα άνετα χωράφια θα μάζευες 80 αναδυόμενα και με λιγοτερη ποσότητα σλ, αν φύτευες σε όλους τους χώρους.[/QUOTE]

    Κι όμως μόλις μάζεψα το ξέφωτο φυτεμένο με κίτρινες κάλλες σε άνετα χωράφια με νερό και σούπερ λίπασμα και ενεργά στόλεν-αγνότητα και πήρα 11 δροσοσταλίδες[​IMG] :wuerg:

    Υ.Γ. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ σούπερ λίπασμα σε μικρά χωράφια θα πήγαινε τζάμπα.
     
    Αρέσει σε panos009, jimixatz, skareleni και 5 σε άλλους.
  11. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από εμένα,όταν ξεκίνησε το εβεντ είπα να βάλω συνεχώς σούπερ λίπασμα και άνετα χωράφια...αλλά δεν έπαιρνα τα σωστά, για μένα αναδυόμενα,τώρα με απλά χωράφια υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρω και την φασολιά,θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους με βοηθούν,θέλω ακόμη 12 ασημένια φωτογραφικά χαρτιά,ελπίζω έως το πρωί να τα μαζέψω. μάλλον η εταιρία προσπάθησε να μας βάλει παλιούς και νέους παίχτες σε μια ισορροπία και όλοι να ξεκινούν το εβεντ ίσα και όμοια και νομίζω πως το κατάφερε,έως ένα σημείο. το να παίρνεις την φασολιά και για να μπεις στις λίστες με τους 1000,2000,3000,να μπαίνεις μόνο με φυτά του δρώμενου. μετά τι έγινε γεμίσαμε παλιοί και νέοι παίχτες όλοι με άγχος,τα υπόλοιπα τα λένε η μέχρι τώρα αναρτήσεις για το θέμα,και άμα αναλύσουμε το θέμα για τα δώρα τότε γελάμε όλοι.να είστε όλοι πάντα καλά:).
     
    Αρέσει σε panos009, takis.00, jimixatz και 13 σε άλλους.
  12. Iliodora.

    Iliodora. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Δεν θα τελειώσω το event, λόγω αναδυομένων. Οκ. Είναι πάνω από τις δυνάμεις μου. Και δουλεύω και είμαι απίκο στη φάρμα όταν είμαι σπίτι γιατί απασχολούμαι με ένα παιχνίδι και με πληρωμένους μόνιμα σχεδόν αγροτικούς βοηθούς. Λίπασμα super έχω μπόλικο, αλλά δεν αξίζει πραγματικά τον κόπο. Sorry αλλά δεν γίνεται μέχρι αύριο να βρώ τόσα αναδυόμενα και να τα τα φτιάξω στο μύλο, χωρίς να βάλω το χέρι στην τσέπη και που το βάζω. Αλλά όσο αρμόζει σε ένα παιχνίδι.Αυτά
     
    Αρέσει σε panos009, dkokka, jimixatz και 8 σε άλλους.
  13. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Επιτέλους τελειώνω [ το πρωί], αυτό το ψυχοβγαλτικό και όχι μόνο δρώμενο. Μου λείπουν μόλις 2 ασημόχαρτα. Χρησιμοποίησα όσο το δυνατόν λιγότερο σ. λίπασμα σε άνετα χωράφια και στα άλλα έβαζα ότι ήταν πιο κοντά στο χρόνο που θα μπορούσα να ξαναμαζέψω. Αν έβαζα απλά με κίτρινο προλάβαινα μόνο 2 μαζέματα τη μέρα συνήθως, λόγω υποχρεώσεων. Πάντως και πολύτιμο ύπνο έχασα. Ευχαριστώ πολύ και τα φιλαράκια που βοηθούν πολύ, πάντα. Ειδικά σε αυτό. Χωρίς σ. λίπασμα αν έβγαινε, πιστεύω ότι θα έπρεπε κάποιος να μπορεί να μαζεύει 4 φορές τη μέρα το κίτρινο, που δεν είναι καθόλου εύκολο ή αυτονόητο. Για τη χιλιάδα, κάθε φορά σκέφτομαι, χωρίς ιδιαίτερη όρεξη, ίσως του χρόνου. Αν γίνουν και τα δώρα πιο αξιοζήλευτα... Καλή επιτυχία στα φιλαράκια μου που είναι στη λίστα, και σε όλους όσοι το παλεύουν!
    υσ. Και πάλι δεν εξισόνονται καθόλου οι παλιοί με τους νέους παίκτες, γιατί οι παλιοί έχουν τα τζαμπόδεντρα και χιλιάδες σ. λίπασμα [αν και όχι τόσο αποδοτικό στο συγκεκριμένο ιβέντ]. Αυτό το χάσμα δε θα μικρύνει ποτέ, εφόσον αποφάσισαν οι καινούριοι να μην τα αποκτήσουν ποτέ, όσο κι αν παλιώσουν.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/11/16
    Αρέσει σε panos009, dkokka, fenia233 και 12 σε άλλους.
  14. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    μακραν το χειροτερο ιβεντ μεχρι τωρα!!!πολυ δυσκολο και δεν νομιζω τα μικρα επιπεδα να μπορεσαν να το βγαλουν οταν εμεις στα μεγαλα επιπεδα με το ζορι κοντευουμε να το τελειωσουμε!!!η ανισοτητα σε ολο το μεγαλειο!!!
     
    Αρέσει σε yelander10, panos009, takis.00 και 13 σε άλλους.
  15. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    με κιτρινη καλλα σε μικρα χωραφια σε ολες τις εκτασεις πηρα 81 αναδυομενα, ενω τις προηγουμενες μερες ζητημα να επαιρνα 30-35
    εχει ανοιξει η κανουλα, μην τα παρατατε συνεχιστε..
     
    Αρέσει σε panos009, dkokka, jimixatz και 9 σε άλλους.
  16. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπερα στους κυνηγους της σπανιας κιτρινης καλλα...χα χα χα.Τελικα βγηκε αλλα το περιμενα λιγο πιο ευκολο.Ευχομαι σε οσους τουλαχιστον ειναι κοντα να τα καταφερουν.
     
    Αρέσει σε panos009, dkokka, jimixatz και 7 σε άλλους.
  17. annatheol

    annatheol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Το event τελειώνει και εγώ έχω περίπου 100 ασημένια φωτογραφικά χαρτιά....
    Να πάρω τη φασολιά ή το 3ο διακοσμητικό;;;; Αυτό σκεφτομαι τώρα..
     
    Αρέσει σε panos009, skareleni, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  18. Genne1

    Genne1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    το εχω ξαναπει κ θα το ξαναπω μερικα εβεντ βγαινουν μονο αν βαλεις το χερι στη τσεπη!!!
     
    Αρέσει σε yelander10, panos009, Gulit1 και 8 σε άλλους.
  19. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Μόλις το τελείωσα και εγώ οριακά, θέλω να ευχαριστήσω όσους μου έστειλαν δώρο δροσοσταλίδες.

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όσους το προσπαθούν και μην το βάζετε κάτω μέχρι το τελευταίο λεπτό.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/16
    Αρέσει σε panos009, gtrullis, takis.00 και 11 σε άλλους.
  20. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Επιτέλους, τέλος. Ευχαριστώ φίλους και γείτονες για τη βοήθεια. Καλή συνέχεια σ' όλους όσους προσπαθούν, υπάρχει χρόνος, ζητείστε βοήθεια.

    [​IMG] και στα δικά σας.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/16
    Αρέσει σε panos009, gtrullis, takis.00 και 11 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.