Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Τέλεια εικόνα-ιβεντ θερισμου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 17/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο
    Τέλεια εικόνα -ιβεντ θερισμου
    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τέλεια-εικόνα-δρώμενο-θερισμού.19326/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τέλεια-εικόνα-δρώμενο-θερισμού.19325/
    Μπορείτε να σχολιάζετε και να συνομιλείτε για τους Έλληνες παίκτες στη λίστα Εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Οι-top-3000-παίκτες-και-παίκτριες-2016.19327/


    [​IMG]
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    και καλή επιτυχία στους Έλληνες παίκτες


    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    το ιβεντ δείχνει αρκετά καλό, με ωραία γραμμή φασολιάς και χρυσές μπανάνες. Το ιβεντ θερισμού από την άλλη, μου φαίνεται οτι για τα έπαθλα που δίνει δεν αξίζει να αδειάσει κάποιος την αποθήκη του για να τα αποκτήσει. Το διακοσμητικό ειναι το πιο αξιόλογο, αλλά αυτό το ενα τσατνι με άφησε άναυδη. Δεν ξέρω πόσοι θα το προσπαθήσουν αλλά τους εύχομαι καλή επιτυχία !!!
     
    Αρέσει σε giannissuper, βιβη.2003, kolokythopitas και 14 σε άλλους.
  3. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    θα χρειαστούμε φούξια (4ωρο)7320 ,κίτρινο (6ωρο)4820,γαλάζιο(3ωρο) 6070 και 900 αναδυόμενα,αν έχω κάποιο λάθος διορθώστε με
     
    Αρέσει σε giannissuper, Hellenagal200010, yelander10 και 21 σε άλλους.
  4. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα!
    6ος χρόνος Farmerama (πώς περνάνε τα χρόνια?) και το αγαπημένο event των περισσότερων παικτών ήρθε ξανά με το κλασικό διακοσμητικό για επιπλέον πόντους εμπειρίας.

    Για το δρώμενο θερισμού θα χρειαστούμε:
    100.000 αξία χτ σε καρπούς.
    75.000 αξία χτ σε ζώα.
    50.000 αξία χτ σε φυτά.
    50.000 αξία χτ σε προϊόντα ή αγαθά της πανσέληνου.
    7.320 Φούξια κάλλες. (φυτό δρώμενου)
    6.070 Γαλάζιες κάλλες. (φυτό δρώμενο)
    4.820 κίτρινες κάλλες. (φυτό δρώμενου)
    900 Δροσοσταλίδες. (αναδυόμενο)
    470 Έγχρωμα φωτογραφικά χαρτιά. (προϊόν μύλου από τα φυτά που θα μαζέψουμε παραπάνω)
    150 Ασημένια φωτογραφικά χαρτιά. (προϊόν μύλου από τα αναδυόμενα που θα μαζέψουμε παραπάνω)

    Αν το ολοκληρώσουμε θα έχουμε λάβει ως ανταμοιβές:
    10.000 Τροπικούς πόντους εμπειρίας.
    30 Τούρμπο λιπάσματα της ζωζώς.
    30 Λιπάσματα της ζωζώς.

    30 Σούπερ λιπάσματα.
    30 Αρώματα.
    5 Αστεράκια.
    3 Χρυσές μπανάνες.
    3 12ωρα κουπόνια αγροτικών βοηθών.
    3 Διακοσμητικά.
    2 Πάρτι γύροι.
    1 Αυτοκόλλητο.
    1 Ομάδα σύννεφων μαγικής φασολιάς.


    Καλή επιτυχία σε όλες και σε όλους. :)
    Μεταφορά μέρους της ανάρτησης στο κατάλληλο θέμα
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 17/11/16
    Αρέσει σε *Chelsea*, mariavet, giannissuper και 49 σε άλλους.
  5. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλησπέρα.

    Αναδυόμενα

    Δροσοσταλίδα
    [​IMG]
    Κατα τις συγκομιδές ΜΟΝΟ απο τα φυτά του ιβέντ (γαλάζια/φούξια/κίτρινη κάλλα)

    Επομένως δε χρειάζεται να χαλάσετε από σήμερα τις φάρμες σας.​
     
    Αρέσει σε giannissuper, NOTHS58, mary73 και 25 σε άλλους.
  6. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Οι υπολογισμοί για το ακριβές αριθμό των φυτών του δρώμενου πάνε περίπατο, από την στιγμή που τα αναδυόμενα θα βγαίνουν από αυτά και μόνο. Οπότε δεν σταματάμε , συνεχίζουμε να φυτεύουμε μέχρι τέλος του δρώμενου.
    Επίσης σε περίπτωση που η αποθήκη μας στα φυτά-αγαθά της πανσελήνου δεν επαρκεί για τα 50000 αξία χτ (για κάποιο λόγο αμελήσαμε να φτιάξουμε μεγάλη αποθήκη ) και από την στιγμή που δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε από την λαϊκή, πιστεύω ότι θα έπρεπε να ανοίξει για αυτές της μέρες του δρώμενου ώστε να μπορέσουμε να φτιάξουμε το όποιο απόθεμα μας λείπει.
     
    Αρέσει σε giannissuper, βιβη.2003, smacsyl και 25 σε άλλους.
  7. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα!!
    Oποιος δεν εχει τα αναλογα φυτα-αγαθα της πανσεληνου μπορει να καταθεσει Προιοντα
    Και πιστευω σε αυτο το κομματι του δρωμενου συμφερει να καταθεσεις προιοντα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/16
    Αρέσει σε giannissuper, GaTe987, NOTHS58 και 17 σε άλλους.
  8. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα, ενα πολύ δύσκολο και απαιτητικό δρώμενο θα αρχίσει, και βοήθειά μας. Να υποθέσω οτι όλοι μπορουμε να συμμετέχουμε, είτε έχουμε μεγάλο απόθεμα στην αποθήκη μας, είτε οχι. Δε θα κυνηγήσω να μπω στην χιλιάδα, ή στους 3000 αγρότες, αλλά θα το προσπαθήσω, γιατί έχει καλούτσικα δώρα. Και χρυσές μπανάνες που είναι πολύ δύσκολες να αποκτηθούν. Καθότι η αλλαγή επιπέδου στο νησί, απαιτεί εκατομμύρια πόντους. Όπως και να χει, καλή μας επιτυχία;)
    Και πολύ καλή επιτυχία στους Έλληνες παίκτες που θα προσπαθήσουν να μπουν στους 1000, οτι μπορούμε να κάνουμε απο την πλευρά μας, να το κάνουμε για να τους βοήθησουμε να το καταφέρουν;)
     
    Αρέσει σε giannissuper, ΔΙΑΚΟΣ, βιβη.2003 και 14 σε άλλους.
  9. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    με το εβέντ με προβληματίζουν τα αναδυόμενα θα βγουνε τα 900 , αν συπληρώσουμε τα 18 000 περίπου φυτα που θέλει? ή θα κυνηγάμε την ουρά της γάτας μας ?
    κατα τα άλλα δεν το βλέπω δύσκολο και με καλά δωρα. τα λεμε αγρότες μου !!!!!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/16
    Αρέσει σε giannissuper, NOTHS58, ΔΙΑΚΟΣ και 12 σε άλλους.
  10. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

  11. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα,παιδια!
    καλο το δρωμενο,αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας.ωραια διακοσμητικα,ωραιες κι οι μπανανες και τα κουπονακια.
    απο κει και περα ουτε σουπερ τροφες βλεπω ουτε μπολικα αστερακια.τα 5 δε μου λενε κατι.
    πιο πολυ με χαλασαν οι 5 σποροι.γιατι 5;και γιατι να δινουν αναδυομενα μονο τα φυτα του δρωμενου;θα τα δινει αραγε με καλη συχνοτητα η θα μας περισσεψουν χιλιαδες φυτα που θα μετατραπουν σε λιγους πε-τπε και χτ μετα τη ληξη του δρωμενου;οψομεθα.
    ευτυχως θα ειναι διαθεσιμοι κι οι δυο μυλοι κι ολες οι εκτασεις.3 διαφορετικα φυτα ειναι αυτα και 2 προιοντα μυλου.

    καλη μας επιτυχια!
     
    Αρέσει σε giannissuper, dimitra.s, βιβη.2003 και 16 σε άλλους.
  12. moira

    moira Ενεργός συντάκτης

    Συμφωνώ απολύτως!! Νομίζω οτι η έκταση της πανσελήνου οφείλει να ανοίξει προκειμένου να συμπληρώσουμε τα 50000χτ που ζηταει το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε ΔΙΑΚΟΣ, βιβη.2003, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  13. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Μια παρατηρηση να κανω βρε παιδια...Διαβαζω και διαβαζω αυτα που λετε..Γιατι τοσο μεγαλος χαμος για 50000χτ..Εαν δεν κανω λαθος εαν διαιρεσουμε 50000/100 που ειναι η αξια του λουλουδιου του σουρουπου:)..χρειαζομαστε 500 φυτα ολα και ολαxD...Δεν ειναι τραγικο ποσο;)..Σωστα?:music:
     
    Αρέσει σε giannissuper, ΔΙΑΚΟΣ, βιβη.2003 και 12 σε άλλους.
  14. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ


    [​IMG]
    Αν εχω καταλαβει σωστα οι σ.ε. λενε "50000χτ αξια σε προιοντα ή αγαθα πανσεληνου", δειτε το λιγο καλυτερα ;)
    Οπως λεει και πιο πανω xaris68 δωστε προιοντα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/11/16
    Αρέσει σε giannissuper, NOTHS58, panos009 και 16 σε άλλους.
  15. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σας.. ας συμβαλω κ εγω με καποιες σκεψεις/υπολογισμους... αν βαλλουμε παντου χωραφια (μικρα-μεσαια-μεγαλα) εχουμε 65+65+60+61+61=312 σε ολες τις εκτασεις που με τη χρηση τσατνι(ου) μας δινουν καθαρα 1590 καρπους που σημαινει 4,6 φορες σπορα για το 4ωρο, σχεδον 4 φορες για το 3ωρο κ ουσιαστικα 3 φορες το 6ωρο αρα τα φυτα βγαινουν ευκολα ακομα κ χωρις μικρα χωραφια με τσατνι οπως ολα σχεδον τα δρωμενα εδω κ 3-4 χρονια... για τα υπολοιπα φυτα ζωα καρπους που ζηταει νομιζω ολοι θα τα βρουμε ευκολα... ακομα κ για τα φυτα της πανσεληνου οπως γραφει πιο πανω κ ο συμπαικτης jimixatz και συμφωνω μαζι του μονο 500 απο το φυτο του σουρουπου μας φτανουν (αλλοιως προιοντα που σε αξια 50000 χτ με λιγοτερα απο 40 πουπουλα παπαγαλου γινεται η δουλεια)....
    αυτο που μενει ειναι τα αναδ/να τα οποια βγαινουν μονο απο τα φυτα του εβεντ και αρκετα αργα απο οτι παρατηρω ως τωρα... μονη λυση εστω για το βραδυ, κατα τη γνωμη μου, τα ανετα χωραφια κ βλεπουμε....
    αν υπαρχουν αλλες προτασεις μακαρι να γραφτουν εδω να γινει ολων μας η επιτυχια στο δρωμενο ευκολοτερη... ευχαριστω για το χρονο σας και
    καλη σας συνεχεια....
    υ.γ. αν υπαρχει λαθος στους υπολογισμους ζητω συγγνωμη εκ των προτερων και παρακαλω διορθωστε με ;)
     
    Αρέσει σε giannissuper, NOTHS58, panos009 και 13 σε άλλους.
  16. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σας ,
    τα αναδυόμενα είναι άφαντα , έρχονται με ρυθμούς χελώνας
    μέχρι τώρα έχω το αστρονομικό νούμερο των 19 δροσοσταλίδων
    πέστε με πως θα μαζέψω 900 ?
     
    Αρέσει σε giannissuper, NOTHS58, mary73 και 19 σε άλλους.
  17. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Δυστυχώς και σε εμένα με τον ίδιο ρυθμό έρχονται. 34 ολόκληρα έχω.
    Ποτέ δεν θα δούμε τα 900.
     
    Αρέσει σε giannissuper, panos009, ΔΙΑΚΟΣ και 11 σε άλλους.
  18. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    αν εσυ γεωργια εχεις 19 εγω εχω το αστρονομικο των 3 δροσοσταλιδων :pαρα η μονη φραση που μου ρχεται στο μυαλο ειναι"ερε γλεντια"xD
     
    Αρέσει σε giannissuper, MATINAmp, dimitra.s και 15 σε άλλους.
  19. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Γεια σας! Μη μιλάτε καθόλου! Είστε μια χαρούλα! Έχω... 5 αναδυόμενααααα! Τα 3 είναι από γείτονες!!! Και 1 από το μαγικό δένδρο...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/11/16
    Αρέσει σε giannissuper, dimitra.s, panos009 και 12 σε άλλους.
  20. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Αυτήν την στιγμή έχω 41 Δροσοσταλίδα, εκ των οποίων 8 από δώρα.
     
    Αρέσει σε giannissuper, panos009, ΔΙΑΚΟΣ και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.