Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Στον Πυρετό του Ποδοσφαίρου 2022 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 15/11/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Στον Πυρετό του Ποδοσφαίρου 2022 "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Στον-πυρετό-του-ποδοσφαίρου-2022.34372/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Στον-πυρετό-του-ποδοσφαίρου-2022.34371/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Ωραίο δρώμενο, με πλούσιο κατάστημα! Στόχος η φασολιά, η 5 αναβαθμίσεις και τα δύο Πίκολο γνωστό για τους περισσότερους το ποδόσφαιρο, για κάποιους εύκολο και για κάποιους λίγο δύσκολο. Σε κάποιες πίστες μπορούμε να χάσουμε επίτηδες για να πάρουμε περισσότερα δώρα.

    Καλλιεργούμε στη βασική φάρμα και το άγριο λιβάδι.
    Και από συγκομιδές δέντρων και φυτών, παίρνουμε αναδυόμενα, μόνο από το άγριο λιβάδι.

    Για να πάρουμε τη φασολιά με τα διακοσμητικά της, θα χρειαστούμε τα παρακάτω.

    750 Αστερονομίσματα που αντιστοιχούν σε 14 παιχνίδια.

    14Χ424=5.936 Λευκό μπαλο-λούλουδο - Φυτό Δρώμενου
    14Χ424=5.936
    Μαύρο μπαλο-λούλουδο - Φυτό Δρώμενου
    14Χ40=560 Μπάλα από Λαστιχάκια - Αναδυόμενο

    Τα ποσά αυτά είναι με τον τρόπο που θα πάρω εγώ τα Αστερονομίσματα, στις πρώτες 10 πίστες και θα τις επαναλαμβάνω όσες φορές μπορώ, ανάλογα με το τη θέλω να πάρω από το κατάστημα.
    Πίστα 1 - 18+30
    Πίστα 2 - 24+36
    Πίστα 3 - 12+36
    Πίστα 4 - 18+36
    Πίστα 5 - 18+12+18
    Πίστα 6 - 24+30
    Πίστα 7 - 18+36
    Πίστα 8 - 18+36
    Πίστα 9 - 18+42
    Πίστα 10 - 30+42
    Σύνολο για τα 10 παιχνίδια 552 Αστερονομίσματα.

    Καλή επιτυχία σε όλους με πολλά Αστερονο-Γκολάκια :p
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/11/22
    Αρέσει σε billgab, zaxaroula80, vagelis1968 και 22 σε άλλους.
  3. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Καλημέρα!! Εκτώς από την πίστα 5 δεν είμαι σίγουρος για την πίστα 2 αν για πρώτη κίνηση στείλουμε δεξιά στον μπλε και μετά αν μας επιτρέπει να στείλουμε πάνω στον κόκκινο για να χάσουμε και να πάρουμε τα 24 αστερονομίσματα. Θεωρώ πώς γίνται γιατί ο κόκκινος είναι πάνω στη γραμμή του χόρτου (δλδ πιο πάνω από τον μπλε).
    Αν βρήκατε κι άλλες πίστες. Μοιραστείτε το.
    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε billgab, vagelis1968, SYLVART και 8 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα παιδια,καταλαβε καποιος αν τα διακοσμητικα τα παιρνουμε μονο απο το καταστημα η τα και πεζοντας?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/22
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  5. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλημερα μονο απο το καταστημα
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, nota.dim1802 και 2 σε άλλους.
  6. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Θελω ν αναφέρω οτι τα αναδυόμενα στην δικια μου φάρμα, ειναι λιγοστά. Ερχονται 25 σε καθε θέρισμα. Δεν φτάνουν ούτε για ενα παιχνίδι.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, thena και 5 σε άλλους.
  7. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρααα πράγματι ,έχουμε αναδυόμενα μόνο από μία έκταση και είναι λιγοστά με το φυτό δρώμενου.Στο ξεκίνημα, έχοντας φυτέψει αμάρανθο από τη προηγούμενη μέρα,μου έδωσε 199 .Ήδη εξαντληθηκαν ,με 40 μπάλες λαστιχάκια στο παιχνίδι, ζοριζόμαστε κάπως. Ίσως έπρεπε να δίνουν και οι δύο εκτάσεις αναδυόμενα.
    Επίσης όπως ειπώθηκε στα προβλήματα από μία παίκτρια, στο έκτο παιχνίδι δε δίνονται τα πρώτα 24 αστερονομίσματα.Ένα πρόβλημα που είναι γνωστο και θα λυθεί. Καλό είναι να υπάρξει ενημέρωση,όταν πιστωθούν.Καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, αμφιθεα, vagelis1968 και 8 σε άλλους.
  8. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες.... με το σταγονομετρο τα αναδυόμενα:cry:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/22
    Αρέσει σε Marinaloren, soyla74, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  9. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Επειδή λαστιχάκια τέλος, θα βάλω βρακολάστιχα...
     
    Αρέσει σε xaidi, billgab, nickoikono11 και 11 σε άλλους.
  10. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Η φασολια ολοκληρωθηκε παμε για πικολακια.Σταθηκα τυχερη για πρωτη φορα στο ροδανι και ετυχα 3χ100%,τα αναδυομενα ,εννοειται με εξευγενισμενο γαρυφαλλο,αν περιμενα αυτα που δινει το δρωμενο ουτε το Πασχα δεν θα την επαιρνα.:)
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Marinaloren, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  11. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Θα το παλέψω αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να πάρω έστω φασολιά και διακοσμητικά...πρέπει να εξευγενίσω άμεσα
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Coinhunter01, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σ ολη την παρέα.. επελεξα να πάρω πρώτα τα πίκολο και αν προλάβω θα πάρω και την φασολιά και τα διακοσμητικά που δεν είναι προτεραιότητα μου.. για τα άλλα διακοσμητικά ούτε λόγος.. συμφωνω με τα παιδια για τα αναδυόμενα που όντως δημιουργούν μεγάλο πρόβλημα .. επίσης αυτό που δεν καταλαβαίνω , εκτός αν κάπου υπάρχει και απλά εγω δεν το έχω δει, είναι το οτι πουθενά δεν φαίνεται η πίστα που παίζουμε παρά μονο αν κοιταξουμε τις εικόνες στις συχνες ερωτήσεις... θα μπορούσε δηλαδη κάπου στην πίστα που παίζουμε να γράφει πίστα 5,6,7... κατα τ άλλα διασκεδαστικό παιχνίδι με δώρα αρκετά καλά όσο αφορά το κατάστημα, όσο για τα μικροδωρακια στο παιχνίδι το 1 σ λίπασμα κλπ , δεν θα το έλεγα και κάτι το ιδιαίτερο.. όπως και να χει ας το απολαύσουμε..
     
    Αρέσει σε assamar, vagelis1968, Coinhunter01 και 4 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    [​IMG] Μια εικόνα χίλιες λέξεις!!!Καλημέρα!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Lina123, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  14. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    πίκρα μεγάλη.... πρωινό μάζεμα ...αναδυόμενα 21...δεν έχω ξεπεράσει τα 25 ... σκέφτομαι να μαζέψω τα φυτά σήμερα για την φασολιά,( τις αναβαθμίσεις τις πήρα πρώτες) και θα φυτεύω αμάρανθο, μπας και.... (λέμε τώρα)
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Lina123, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  15. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα.
    Συμπάσχω και εγώ
    [​IMG]
    Αλλά γιατί δεν παίζετε εμπειρικά; Υπάρχουν πολλοί τρόποι ώστε να επωφεληθούμε σε αναδυόμενα με σωστές τεχνικές - στρατηγικές. Για παράδειγμα, το τριαντάφυλλο. Αν είναι εξευγενισμένο με τα κατάλληλα μπόνους , τη χρήση φασολιας και βιοτεχνικών η χρονική διάρκεια του κατεβαίνει στις 6 ώρες πάρα κάτι. Αυτό σημαίνει ότι με τις φασολιες που αυξάνουν την ροή των αναδυόμενων συν και τους Χιούι μπορούμε να βγάζουμε πολλά αναδυόμενα σε μία ημέρα με τα θερισματα.
    Άλλη εναλλακτική είναι ο εξευγενισμός φυτών και η χρήση ΣΛ με άνετα χωράφια και βιοτεχνικά (πχ κρόκος ή αμαρανθος).
    Καλή επιτυχία σε όλους
    .
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Lina123, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    έχεις δικιο ο εξευγενισμός σώζει.. το θέμα είναι οτι εγω προσωπικα στον εναν χωρο εχω ασπρο και στον άλλο μαύρο.. εχω βαλει και 2 τζακ συνεπως δεν υπάρχει περιπτωση να χαραμισω τους τζακ για τα αναδυόμενα.. όταν τελειώσω με τα φυτά δρώμενου, θα βαλω εξευγενισμένο αμάραντο που ΄περχετε γύρω στις 7μιση ώρες.. αλλά μέχρι τότε δυστυχώς πρέπει να περιμένω να μαζεψω τα φυτά..
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, Lina123 και 4 σε άλλους.
  17. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    [​IMG]
    Τώρα χαλαρά και γαρύφαλλο στ'αφτί και στ'άγριο λεβάδι xD. Καλή υπομονή!
     
    Αρέσει σε pigara, nickoikono11, Lina123 και 7 σε άλλους.
  18. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Φίλοι και φίλες γεια σας.
    Μετά το sync που θα γίνει σε λίγο,θα μπορούμε να πάρουμε μπάλες από λαστιχάκια και από τις τρεις εκτάσεις της βασικής φάρμας.
    Kαλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε billgab, zaxaroula80, Panagiotiis και 15 σε άλλους.
  19. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!!!Πολυ ευχάριστο αυτο που συμβαινει με τα αναδυόμενα!!ολοι ειδαμε πως ηταν αργη η ροη τους και παραξενευτήκαμε που περναμε αναδυομενα απο μια περιοχη..υπηρχε μια ανισορροπια μεταξυ φυτων και αναδυωμενων και χαρηκα πραγματικα που διορθωθηκε!!Ομως οσοι το τελειωσαμε και πηραμε τα δωρα που θελαμε,βγηκαμε οι χαμενοι απο αυτην την καθυστερηση γιατι καποιοι λειτουργησαν με βαση τα δεδομενα του ιβεντ και χρησιμοποιησαν εξευγενισμο σπαταλώντας καποια ποσοτητα σουπερ λιπασματος για να φτασουν το στοχο τους....Τωρα τα δεδομενα του ιβεντ αλλαξαν....Αν το ηξερα θα αλλαζα και τον τροπο που θα τελειωνα το ιβεντ μακαρι αυτη η αλλαγη να γινονταν πιο γρηγορα!!!!Θορυβηθηκα ομως απο τα αναδυομενα που ερχονταν με πολυ αργο ρυθμο ...εκανα τους υπολογισμους........ και ετσι την πατησα.....
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ομως ειναι ευχαριστη πολυ αυτη η αλλαγη για οσους δυσκολευονταν με τα αναδυομενα!!!!Καλη συνεχεια και επιτυχια σε όλους ευχομαι:inlove:!!!
     
    Αρέσει σε dafni_mat, martha72, GEPPO1 και 13 σε άλλους.
  20. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολα τα παιδια! Καλο ΣΚ!!! Εβαλα και εγω τη φασολιτσα στη θεση της και τις 5 αναβαθμισεις του εργοστασιου των μπαλονιων και συνεχιζω....... !!!! Ευτυχως που αλλαξε η ροη των αναδυομενων γιατι και εγω σταματαγα να φυτευω τα φυτα του δρωμενου και φυτευα πολυωρα φυτα για να παιρνω αναδυομενα!!!! Τελος καλο ,.... ολα καλα!!!
     
    Αρέσει σε Lina123, SYLVART, Marinaloren και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.