Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Στα ενδότερα του Ναού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 28/2/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια χαρα σε ολους....η αρχη σημερα ηταν καλη αλλα με δυο μερη της φαρμας δεν βλεπω τα αναδυομενα να ερχονται.....εσεις τι καταναλωνετε για καλυτερα αποτελεσματα εκτος απο της φασολιας τα μπονους???:oops:
    οσο για τα δωρα......ασχολιαστοo_O:cry:
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  2. iridaki

    iridaki Ειδικός του φόρουμ

    ασ παρω την κρυπτη αυτη και ασ μου δινει τροφη ανακοντα να μην ξεμενω απο λαγουσ και κοτεσ ασε που τα λυπαμαι τα καημενα
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  3. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Αγαπητοί συναγρότες προσέξτε στη "μάσκα των ονείρων"... πριν να αρχίσετε να δίνετε καρπούς δέντρων υπολογίστε εάν το αντέχετε... θέλει πολλές χιλιάδες καρπούς δέντρων στις διαμαντένιες καμπάνιες... εγώ ξεπαραδιάστηκα... μου έμειναν κάτι μπανάνες και καναδυό καρύδες...:(
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  4. Menie70

    Menie70 Ανερχόμενος συντάκτης

    Πολύ καλησπέρα σας. Μετράμε λίγες ώρες που άρχισε το ιβέντ και μπορώ να κάνω κάποια πρώτα σχόλια.

    Ας ξεκινήσω με αυτό που μας ενδιαφέρει ... τα "δωράκια". Πολύ πτωχά βρε παιδιά ... πάμπτωχα θα έλεγα. Πιο πτωχά δεν γίνεται. Μήπως έχει ... οικονομική κρίση η εταιρεία ?? ;)

    Οι αποστολές "Μάσκα των οραμάτων" και "Μάσκα των ονείρων", ήρθαν για να μας ... "ξεζουμίσουν" την αποθήκη?? Εδώ έχω μία απορία. Καλά εμείς που είμαστε μεγάλα επίπεδα και έχουμε αποθέματα στην αποθήκη μας. Τί γίνεται όμως με τους παίκτες που είναι μικρά επίπεδα ?? Αναρωτιέμαι αν το παιχνίδι είναι παιχνίδι "δύο ταχυτήτων".

    Νομίζω οτι είναι λάθος που μας περιορίζει στο νησί. Ή, αφού ήθελαν να είναι ιβέντ του Bahamarama, ας ζητούσαν λιγότερα αναδυόμενα στην αποστολή "Η Μάσκα των θαυμάτων" ή να το ρύθμιζαν να βγαίνουν περισσότερες πλάκες.

    Και τελευταίο, το διακοσμητικό. Ύστερα από τόοοοοοοσο κόπο και τόοοοοοοσες θυσίες (καρπών και ζώων) και ΑΝ καταφέρουμε να πάρουμε τις 7 (αν μέτρησα σωστά) κουρτίνες, θα μας δίνει ολόκληρους 1680 ΤΕΠ ανά 12 ώρες. Και τί άλλο θα μας δίνει ?? Ένα καφάσι εξωτικών τροφίμων που θα περιέχει ΜΙΑ (1 !!!!!!!) τροφή κάποιου ζώου του νησιού. Τι να πω τώρα .... φοβήθηκαν μήπως ... βαρυστομαχιάσουν τα ζώα γιαυτό και μας δίνουν ΜΙΑ ΜΟΝΟ τροφή ?? Θα ήθελα να πω οτι η εταιρεία ήταν πάντα "ανοιχτοχέρα" στο θέμα των δώρων. Τί έγινε τώρα και έγινε τόσο ... "τσιγκούνα" ??
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, geokarasgr και 23 σε άλλους.
  5. everme

    everme Ενεργός συντάκτης

    χαχαχαχχαχαχαχα xD εγω προς το παρον εχω σκασει στα γελια :p καλη σαρακοστη να εχουμε και καλη επιτυχια σε ολους!!! ;)
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 7 σε άλλους.
  6. annatheol

    annatheol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Πολύ ζόρι αυτά τα αναδυόμενα.. 31 έχω μέχρι στιγμής , εκ των οποίων τα 2 είναι από δώρα..
    Πέρα από αυτό ζητάει πολλούς καρπούς δέντρων τους οποίους προσωπικά δεν έχω καθώς άδειασα τις αποθήκες μου στο δρώμενο της φρουταγοράς για να πάρω ένα μαγικό δέντρο που δεν είχα...
    Θα ασχοληθώ μέχρι εκεί που μπορώ για να πάρω κανένα αστεράκι και κανένα μυστηριώδες δέντρο/ στάβλο..
    Καλή επιτυχία συναγρότες.
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 7 σε άλλους.
  7. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα απο αναδυομενα εχω 102 αρκετα ειναι νομιζω αλλα δεν εχω αποφασιση αν και κατα ποσο θα ασχοληθω με το τρεχων ιβεντ απαιτει να θυσιασω 3.500.000 χτ. καρπους και 198.000 χτ. ζωα ειναι πολυ μεγαλη θυσια.
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 4 σε άλλους.
  8. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Βρε πόσο ξεφτιλίστηκαν τα αστεράκια, 33 ολόκληρα αστεράκια προς 112.000ΧΤ έκαστο και κανείς δεν ενδιαφέρεται ... στο τέλος θα μας επιτραπεί να τα πουλάμε στη λαική και η τιμή τους θα κάνει κόντρες με την κοπριά xD.

    mmixail τα 102 αναδυόμενα είναι πολλά αν στην εκκίνηση μάζεψες λίγα, αν όμως είναι από 2 μαζέματα δέντρων ... 51 αναδυόμενα στο μάζεμα ... θα κάνεις άλλα 5 μαζέματα (χωρίς ξυπνητήρι) Χ51 = 255 ... σύνολο 357 ... :oops:.
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 5 σε άλλους.
  9. -stergios5-

    -stergios5- Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας!

    Μπορώ να ρωτήσω τους πιο έμπειρους για συμβουλές όσον αφορά τα αναδυόμενα από το νησί; Να βάλουμε μόνο στάβλους και δέντρα ή και φυτά πολύωρης καλλιέργειας;
    Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 3 σε άλλους.
  10. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ειναι απο 3 μαζεματα πρωτο μαζεμα γκουαρανα 32 δευτερο μαζεμα πρασινο τσαι 23 τριτο μαζεμα τριτο μαζεμα πιπερια χαμπανερο 47 και 32+23+47=102 συν 4 δωρα =106 αλλα δεν θα παρο μερος στο ιβεντ μαλον
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 3 σε άλλους.
  11. Mahi_tr

    Mahi_tr Προχωρημένος

    Παιδιά νομίζω το δρώμενο δεν αξίζει. Έκανα τον πρώτο γύρο κάθε δωματίου, πήρα λίγα πραγματάκια και λέω να σταματήσω εδώ... Καλή συνέχεια σε όσους θελήσουν να το τελειώσουν! :)
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 5 σε άλλους.
  12. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Τον πρώτο μου στάβλο της κατηγορίας εκείνων των σαυροειδών ερπετών των οποίων το όνομα μου θυμίζει φάρμακο πήρα από αυτό το δρώμενο.
    [​IMG]
    Και μου έτυχαν αυτά.
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, FARMERLENA65 και 16 σε άλλους.
  13. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    7 δωματια μου μενουν, αλλα τα αναδυομενα αργουν να ερθουν. Ας βοηθησει καποιος απο μεγαλυτερο επιπεδο... Εχω βαλει παντου δεντρα οποτε ειναι ενα μαζεμα την μερα
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 4 σε άλλους.
  14. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω,αλλά εγώ έχω λεμονόχορτο και κανένα δέντρο.
    Μαζεύω τρεις φορές την ημέρα και παίρνω γύρω στα 35 αναδυόμενα την φορά.
    Θέλω 4 κάμαρες ακόμα.
    Έχω αυτό το φυτό που δε θέλει πολύ χρόνο για να μαζεύω τρεις φορές.
     
    Αρέσει σε ESABA, amelien, giannissuper και 9 σε άλλους.
  15. Menie70

    Menie70 Ανερχόμενος συντάκτης

    Εγώ πάλι, δεν έκανα καμία αλλαγή στο νησί. Έχω στάβλους των "τελευταίων" ζώων και μερικά δένδρα περιμετρικά. Φυτεύω "μεγάλα" στα χωράφια. Για το βράδυ φυτεύω πεπόνια. Έχω τελειώσει μέχρι στιγμής τα 5 δωμάτια. Δεν βρίσκω το ιβέντ δύσκολο. Αυτό που με ..."χαλάει" είναι οι ποσότητες καρπών και ζώων που θέλει. Λέτε να μας το έκαναν για τιμωρία ?? Πέρσυ φωνάζαμε για τα κλειδιά που δεν βρίσκαμε. Λέτε να είπαν ...."δεν το θέλετε έτσι "πουλάκια" μου ?? Πάρτε το τώρα αλλιώς, για να μάθετε" χαχαχα:p
     
    Αρέσει σε ESABA, amelien, markos5560 και 12 σε άλλους.
  16. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Τα δέντρα από τη στιγμή που δεν βάζουμε τούρμπο λίπασμα είναι η χειρότερη επιλογή ... μόνο παίκτες με καλά έπαθλα ζωντανού θρύλου ή αρκετούς χιούιδες θα μαζέψουν εύκολα τα αναδυόμενα .. και ειδικά αν αφήνεις 20ωρα δέντρα που παίζει να χάνεις και το 4ωρο...
    Στα χωράφια με νερό και λίπασμα έχουμε μια μείωση χρόνου 30% ... μόνο όταν έχουμε το μπόνους λουλουδιών από τη φασολιά πάμε στο 40% ... έχει και μερικά βιοτεχνικά βέβαια αλλά μέχρι να τα βρεις θα χάσεις περισσότερο χρόνο από αυτό που θα κερδίσεις χαχα ... η χρήση του σ.λ βέβαια θα έκανε τα χωράφια την καλύτερη επιλογή αλλά με τι κόστος.
    Στους στάβλους που είναι η προτίμηση μου (όπως ήταν και στο προηγούμενο ιβέντ) έχουμε νερό (20%), 2 βιοτεχνικά (15%), 2 γραμμές φασολιάς (10%) και σταβλίτης δέντρου σοφίας 10% σύνολο θεωρητικά 55% αν και στην πράξη πάνω από 45% δεν βλέπω ...
    Στην εκκίνηση του ιβέντ μάζεψα 20ωρα δέντρα και πήρα 105 αναδυόμενα ... στις επόμενες 20 ώρες με στάβλους μάζεψα 190 αναδυόμενα ... σχεδόν διπλάσια γιατί απλά έκανα και σχεδόν διπλάσιες συγκομιδές (βάση αρχικού χρόνου).
     
    Αρέσει σε ESABA, amelien, markos5560 και 17 σε άλλους.
  17. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Παλεύοντας με τ' αναδυόμενα είπα να βάλω τους μυστηριώδεις σταβλάρχες μήπως και γελάσει λίγο το χειλάκι μου αλλά...[​IMG] δε βαριέσαι μαϊμουδίσιες ..."πλάκες"!!!
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 24 σε άλλους.
  18. Louisa

    Louisa Κόμης

    Θα έλεγα να αφήσεις τα δέντρα στην ησυχία τους και να βάλεις πολύωρο φυτό με νερό και λίπασμα (αν έχεις γραμμές φασολιάς, μάσκα τίκι, βιοτεχνικά προσαρμόζεις τις επιλογές σου ανάλογα) ή στάβλους με νερό και βιοτεχνικά όπως γλαστρούλα του έρωτα (-10% χρόνος), λικέρ αυγού (-5%), μπαλίτσες τυριού (-5%)... και να κανονίζεις τους χρόνους να μαζεύεις 2 φορές τη μέρα
     
    Αρέσει σε amelien, markos5560, giannissuper και 13 σε άλλους.
  19. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Εγώ τελείωσα φίλοι μου,και όχι βέβαια εξ’αιτίας των δώρων....

    [​IMG]

    αλλά γιατί μου αρέσει να τελειώνω τα δρώμενα.
    Και στα δικά σας,σε όσους ασχολούνται.Καληνύχτα.
     
    Αρέσει σε amelien, takis.00, nota.dim1802 και 18 σε άλλους.
  20. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Καλημέρα σας! και στα δικά σας...
     
    Αρέσει σε amelien, takis.00, jimixatz και 16 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.