Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Στάβλοι Νέον"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/1/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. VeraNikol

    VeraNikol Επαγγελματίας του φόρουμ

    [​IMG]
    Καλησπέρα! τέλος με τις γραμμές φασολιάς!
    καλή επιτυχία σε όλους!
    ευτυχώς έχω αρκετές σούπερ τροφές για να συνεχίσω με διακοσμητικά!
    κι εγώ μπορώ να πω ότι είχα καλά αποτελέσματα με τις εκτροφές!
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, Nantia123, powerranger91 και 15 σε άλλους.
  2. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Το τελειωσα κι εγώ. Τα πήρα όλα .Τα διακοσμητικά των καινούριων νεον ζώων απο 2 φορές. Το πρώτο καταλάθος,το δευτερο γιατί ηταν φθηνό. Γι αυτό δυσκολευτηκα να πάρω όλα τα διακοσμητικά και τη φασολιά απο τα προηγούμενα ζώα. Ξεκίνησα με 360 περιπου σ.τ. και έδωσα λιγα εκ/μύρια [ που τα ξαναέβγαλα], για να κάνω αποστολές με έπαθλα σ. τ. Πήρα κι απο το δέντρο ότι μπορούσα... Δεν καταλαβαίνω αυτούς που λένε ότι βγαίνει το δρώμενο με καλή αποθήκη και λίγες σ.τ. Η τελευταία πολιτική είναι να μη βγαίνουν τα δρώμενα με τα ζώα εκτροφής που έχουμε, αλλά να αναγκαζόμαστε να κάνουμε εκτροφές, περισσότερες απο όσες χρειάζονται για τα απαιτούμενα ζώα. Εκτος αν εννοούν να έχουμε πάρα πολλά απο όλα [ ζώα, φυτά, προιόντα,εκτροφης] για να κάνουμε ανέξοδα τις αποστολές που μας χρειάζονται. Εγώ σε 2 χρόνια παιχνιδιου, πιστεύω ότι έχω καλή αποθήκη, αλλά τα καινούρια δεν τα αγοράζω να κάθονται μέχρι να φθηνήνουν. Προτιμώ να αγοράζω κάθε φορά αυτό που χρειάζομαι. Γι αυτό φροντίζω να έχω γεμάτο ταμείο. Σε χτ, γιατί σε ευρώ, άστο...
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, powerranger91, Louisa και 18 σε άλλους.
  3. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Event τέλος, αρκετά διακοσμητικά πήραμε:
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, giorgos19691969, Louisa και 16 σε άλλους.
  4. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Τέλος το ιβέντ και για μένα μόνο με τη μία σειρά σύννεφων. Όλα καλά.
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, powerranger91, Louisa και 12 σε άλλους.
  5. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    θα ήθελα κι εγώ να εκφράσω την απορία μου στη συσχέτιση καλής αποθήκης και δρώμενου!!! Κι ενώ τελείωσα το δρώμενο με τα ζώα εκτροφής από την αποθήκη μου, όμως απαιτούνταν να μαζέψω τις καρδιές, άρα δεν μπορούσα να αποφύγω τις εκτροφές ούτε μπορούσα να μην ξοδέψω τις 680 σ.τ. που υποχρεωτικά έδωσα!!! Ναι πήρα και τις δύο φασολιές και τα διακοσμητικά, που ενώ μας δίνουν πολύ καλούς π.ε. δεν μου αρέσουν καθόλου ως εμφάνιση!!! Αλλά είναι επιλογή του καθενός από εμάς στο πόσο θέλει να προχωρήσει ή να σταματήσει και ΜΟΝΟ γι' αυτό το λόγο δε δικαιολογούμαστε να γκρινιάζουμε τόσο πολύ... επιτρέπεται όμως να γκρινιάζουμε αρκετά για τη ποσότητα που ήταν απαραίτητη και για τις κλειδαριές που κι εγώ πιστεύω πως πρέπει να παραμείνουν στην αποθήκη. Και τέλος θα ήθελα να αναφέρω πως στις εκτροφές τα αποτέλεσματα ήταν ικανοποιητικά με μια δυο εκπλήξεις...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/1/16
    Αρέσει σε giorgos19691969, Nantia123, powerranger91 και 17 σε άλλους.
  6. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Τέλος και για μένα το δρώμενο, καταφέρα κάποια πράγματα, αλλά οι εκτροφές άθλιες, αν εξαιρέσεις την αγελάδα, τα υπόλοιπα απλά για κλάματα.. Και φυσικά ξοδεύτηκαν πολλά χρήματα για φιορίνια, και σ.τ. Καλή επιτυχία σε όσους το παλεύουν ακόμη
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, powerranger91, Louisa και 13 σε άλλους.
  7. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    εγω τελειωσα το πρωτο μερος πηρα και 2 διακοσμητικα ,δεν ειμαι σιγουρος οτι θελω να το συνεχισω!!
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, powerranger91, Louisa και 13 σε άλλους.
  8. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εγω ενα θα πω....καλο θα ηταν η εξτρα αξια των ζωων να πηγαινει στο επομενο βημα κ οχι να χανεται....υπαρχουν κ οι πλουσιοι βρε παιδια που εχουν μονο μεγαλης αξιας ζωα εκτροφηςxDxDxD
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, Louisa, FARMERAMA16000 και 12 σε άλλους.
  9. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Aυτό είναι το ζητούμενο, να μη μπορείς με 1 μεγάλο ζώο να βγάλεις πάνω απο 1 βήμα, για να έχεις την ανάγκη να παράγεις ή να αγοράσεις μικρότερα. Όμως θέλει λίγη προσοχή. Μπορεί στο τελευταίο βήμα να συμφέρει να δώσεις 5ης γενιάς [ του δέντρου], κι ας πονάει. Γιατί αυτό που έχει στην παρούσα φάση σημασία για μας, είναι η τρέχουσα τιμή λαικής, κι όχι η αξία αποθήκης. Και πολλές φορές τα 4ης γενιάς πλησιάζουν την τιμή της 5ης και χρειάζονται και συμπλήρωμα, οπότε βγαίνουν πιο ακριβά.
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, powerranger91, Louisa και 12 σε άλλους.
  10. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα,τέλος το εβεντ και για μένα:), και με πολύ μεγάλη ευκολία;)με σωστή διαχείριση και στρατηγική βγαίνει άνετα .όσοι δεν έχουν αρκετές σούπερ τροφές,μπορούν να πάρουν μόνο τις γραμμές φασολιάς και να αφήσουν τα εξτρά διακοσμητικά,επίσης το ένα σκέλος της γραμμής της φασολιάς κάνει μόνο 80 καρδούλες και τα διακοσμητικά τα έχουμε πάρει ήδη από το δρώμενο,άρα χρειάζονται μόνο 160 σούπερ τροφές;););)δεν ξέρω εάν βοήθησα κάποιους,πάντως καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν ακόμη:):):)να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, giorgos19691969, powerranger91 και 11 σε άλλους.
  11. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τελειώσαν όλες οι τροφές,κι ήθελα παραπάνω,
    και κάθισα και σκέφτηκα,τι πρέπει εγώ να κάνω.

    Πήγα λοιπόν στο Ξέφωτο,στο Δέντρο της Σοφίας,
    έδωσα τα αστέρια μου,κίνηση απελπισίας.

    Πήρα λοιπόν σούπερ τροφές,το δρώμενο τελειώνω,
    και έβγαλα και μια φωτό,και σας αφιερώνω.

    Τώρα θα βάλω συνεχώς,τον Μύλο να δουλεύει,
    γιατί σ’ αυτά τα δρώμενα,πολλές τροφές ξοδεύει.

    [​IMG]

    Να έχετε ένα υπέροχο βράδυ.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, kellyiliadi, patatina και 25 σε άλλους.
  12. vaso1963

    vaso1963 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Γουστόζικο μου φάνηκε το δρώμενο αυτό,μυστικά δεν έχω από εσάς εγώ,το τελείωσα και στα σύννεφα πατώ!!!
    Για του λόγου το ασφαλές,χαλάλι του οι σούπερ τροφές.
     
    Αρέσει σε kellyiliadi, giorgos19691969, maria071966 και 15 σε άλλους.
  13. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τελικα τελειωσα και εγω και τις δυο γραμμες.εδωσα, πηρα, αγορασα και τελικα τα καταφερα!
    συμφωνω και εγω με τους προλαλησαντες οτι τα διακοσμητικα ηταν αθλια(ακομα και αν τα πηρα, δειχνουν ασχημα στα συννεφακια) και οτι σωστο θα ειναι να μεινουν οι κλειδαριες στην αποθηκη και οχι να γινουν χ.τ και π.ε!!
     
    Αρέσει σε mpimpilas, jimixatz, skareleni και 11 σε άλλους.
  14. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλη την αγροτιά του φαρμέραμα!
    Λοιπόν-λοιπόν!Τελείωσα κι εγώ το δρώμενο αφού καταλήστευσα τις σ.τ μου, κλάψ-κλάψ....
    Οι π.ε των διακοσμητικών που δίνονται είναι πραγματικά πολύ καλοί για μένα που θέλω μύρια για αλλαγή επιπέδου ,άρα χαλάλι οι σ.τ μου , (κλάψ και πάλι )xD για αυτό τις μαζεύω άλλωστε :για να τις χαλώ!
    Εκείνο όμως που δεν μπορώ να μην επισημάνω είναι το πόσο αταίριαστα είναι αυτά τα διακοσμητικά ,με τα ήδη υπάρχοντα πανέμορφα διακοσμητικά του φαρμέραμα. Χαίρομαι που η κ.Σνόρκελ το επεσήμανε στην τεχνική ομάδα του παιγνιδιού και ελπίζω να εισακουσθεί και να γίνει κάποια υποφερτή αλλαγή.
    Μέχρι τότε όμως εγώ αυτά τα...ντίσκο διακοσμητικά μου θα προσπαθώ να τα κρύβω πίσω από άλλα γιατί μα την αλήθεια δέν υποφέροντε :( και χρειάζομαι τους π.ε!!
     
    Αρέσει σε kellyiliadi, jimixatz, GaTe987 και 14 σε άλλους.
  15. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]Καλησπέρα τέλειωσα από χθες αλλά... άλλες φορές καθόμουν και καμάρωνα τον ...κόπο μου. Τώρα, έχω μείνει άλαλη (σχετικά τα γραφικά με την ονομασία τους μεν, άσχετα με το όλο κλίμα δε). Μήπως λέω, μήπως χρειάζονται το δικό τους χώρο? ας όψονται οι ΠΕ αλλιώς...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/1/16
    Αρέσει σε kellyiliadi, graganta, jimixatz και 10 σε άλλους.
  16. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    εγω πριν αποο καμια ωριτσα αρχισα να κανω εκτροφες λετε να τα καταφερω? :p
    θα προσπαθησω για το πρωτο μερος για το δευτερο δε με παιρνει γιατι δεν εχω τοσο πολλες σ.τ. :/
     
    Αρέσει σε LILA413, jimixatz, soyla74 και 8 σε άλλους.
  17. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    αντε καναμε ενα βημα ακομα πηραμε και την αλλη φασολια και βλεπουμε στις ανταλλαγες τι θα γινει!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε graganta, LILA413, jimixatz και 8 σε άλλους.
  18. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα,εάν έχεις πολλά αρώματα προλαβαίνεις;););)(δες και τα βιοτεχνικά που μειώνουν το χρόνο εκτροφής+την φασολιά),για το πρώτο σκέλος θέλεις μόνο 160 τροφές,αλλά πρέπει να πάρεις τα δωράκια πρώτα από το εβεντ και να έχεις ξεκλειδώσει τις καρδιές,μετά δίνεις 80 καρδούλες και παίρνεις την γραμμή της φασολιάς,<<ελπίζω να βοήθησα>>,να είσαι πάντα καλά:):):) .
     
    Αρέσει σε LILA413, jimixatz, soyla74 και 7 σε άλλους.
  19. Louisa

    Louisa Κόμης

    Τέλειωσα και εγώ και πήρα και τις 2 σειρές σύννεφων. Η δεύτερη με βασάνισε ασύστολα, αφού παρότι ο μύλος μου ποτέ δεν κάθεται και συνήθως παράγει Σούπερ Τροφές δεν με έφταναν με τίποτα... Οπότε άρχισα τα ψαχουλέματα στην αγορά, αγόραζα προϊόντα και έπαιρνα ΣΤ (όπως και πολλοί άλλοι φυσικά και πήγαν οι τιμές των προϊόντων σε ύψη δυσθεώρητα).
    Όσο για τα γραφικά... ήταν ασκημούλικα αρκετά... δεν λέω περισσότερα γιατί και εγώ κάπως έτσι θα τα ζωγράφιζα... xD
    Τα χρώματά και οι εναλλαγές τους όμως μου άρεσαν. Ήμουνα κορίτσι της disco εξάλλου...
    Τα γραφικά των δρώμενων των τελευταίων μηνών ήταν εξαιρετικά και νομίζω ότι μας κακομάθανε...και τώρα...:cry:
     
    Αρέσει σε graganta, LILA413, 2014chr και 12 σε άλλους.
  20. NaruHina4ever

    NaruHina4ever Ανερχόμενος συντάκτης

    ολοκλήρωσα το εβενσ και τωρα για μια εβδομαδα θα βαριεμαι αφανταστα
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/1/16
    Αρέσει σε LILA413, jimixatz, soyla74 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.