Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Στάβλοι Νέον"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/1/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. anestis375

    anestis375 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    η αλήθεια είναι ότι το event ζητούσε αρκετές σ.τ. εγώ ξόδεψα γύρω στις 460 για να το τελειώσω και να πάρω τις δύο γραμμές φασολιάς και τα διακοσμητικά (μία φορά το καθένα).. όμως τα αποτελέσματα εκτροφών ήταν πολύ καλά(όλα με απλά ζώα φυσικά):
    [​IMG] [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/1/16
    Αρέσει σε Louisa, gtrullis, xaris68 και 10 σε άλλους.
  2. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    δεν ειναι και τιποτα το φοβερο!! φτανει να υπαρχουν οι σουπερ τροφες.τα χρωματα και τα σχηματα ειναι χειροτερα και απο καρικατουρες .δε φτανει που χαλασαν την αισθητικη της φαρμα μου, εβαλαν χερι και στα συννεφα μου τωρα.βλεποντας τα ειναι σαν να εφαγα γροθια στο στομαχι!!!! τι κακογουστιααααααα
     
    Αρέσει σε *mava*, monolith2, xaris68 και 10 σε άλλους.
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Να σε ρωτήσω κάτι, αν επιτρέπεται.
    Συμμετείχες στο δρώμενο;
    Αν όχι, τότε μπράβο σου που απείχες από το δρώμενο και αποδείκνυες οτι οντως το δρώμενο αυτό είναι "γροθιά στο στομάχι" για εσένα
    Αν ναί, τότε γιατι προσπαθείς να αποτρέψεις συμπαίκτες σου να συμμετέχουν σε αυτό με βαρύγδουπες εκφράσεις ενώ η ίδια το έχεις ήδη ολοκληρώσει;

    Υ.Γ : Ημουν η πρώτη που ανέφερα στην ομάδα του Farmerama οτι είναι άσχημα τα γραφικά εδώ και δύο εβδομάδες. Αλλά θεωρώ οτι είναι ανώριμο να χρησιμοποιούμε τέτοιες βαριές εκφράσεις για να δημιουργήσουμε αρνητικές εντυπώσεις και να αποτρέψουμε παίκτες να συμμετέχουν σε αυτό.
     
    Αρέσει σε ariadnim, maroula, skareleni και 7 σε άλλους.
  4. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα αγροτια τελος τοιβεντ για μενα με πια εννοια ,πηρα τη φασολια και τα διακοσμητικα απο το πρωτο μερος, μεχρι εδω εφτανε το <<πορτοφολι>>μου.γιατι τοση γκρινια?μπορουμε να ημαστε ολοι <<Ωνασηδες>>και να τα εχουμε ολα?ρητορικη η ερωτηση καλο βραδυ και καλη συνεχεια σε ολους Υ.Γ.με πολυ αγαπη και εκτιμηση προς τους συμπαιχτες μου το σχολιο
     
    Αρέσει σε soyla74, gtrullis, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  5. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Σνορκελ σου ειπε κανεις οτι απειχα; εαν δεν το εφτιαχνα πως θα εβλεπα τα χρωματα και σχηματα.εχω λοξα με τη συμμετρια και την ταξη.ουτε αυτο δεν μ αφηνετε να εκφρασω; μη βλεπεις που δεν παραπονιεμαι καθε φορα που πηγαινει το γραπτο μου στα αζητητα.ειναι γιατι μου ειναι αρκετο και μονο που το βλεπετε και το σβηνεται.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/1/16
    Αρέσει σε *mava*, soyla74, monolith2 και 10 σε άλλους.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Νομίζω τα σχήματα και τα χρώματα βρισκονται στις σ.ε εδώ και περίπου 36 ώρες, αλλά θα το ξανακοιτάξω μήπως και στις σ.ε εχουν διαφορετικά χρώματα και σχήματα.
    Σε ευχαριστούμε για την επισήμανση ;)
     
  7. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα
    Τα έφερα κι εγώ να τα καμαρώνουμε ... χαχαχαχα!!!

    [​IMG]
    τα καημενούλια κιτρίνισαν, κοκκίνισαν, και έγιναν μπλέ μαρέν... xD
    Αντε τώρα να βρούμε ποιο θα είναι το επόμενο που θα πρασινίζει ....xD
    Καλού-κακού έκανα και μερικές γαλοπούλες;)
    Ο στόχος μου όμως, "οι φασολιές",επετεύχθη, για μένα είναι ο πιο ξεκούραστος τρόπος για να μαζεύω πόντους..
    Πολυέξοδο το ιβεντ και εγώ θα το χαρακτήριζα Δύσκολο.
    Τα διακοσμητικά με βάζουν όμως σε πειρασμό να συνεχίσω...Όπως μου είπε και μια φίλη,
    θα κάνουν δυνατό τον λουλουδότοπο ή το νησί του θησαυρού:music:

    και συμφωνώ απόλυτα με το φίλο μας για την διατήρηση των κλειδαριών μέχρι το επόμενο ιβεντ Νέον
    (αν θυμάμαι καλά έχει ξαναγίνει κάτι ανάλογο με τις μπαταρίες Νουμπλασερ. Διορθώστε με αν κάνω λάθος)
    Καλή συνέχεια φίλοι
    :inlove:
     
    Αρέσει σε Louisa, elena101960, gtrullis και 16 σε άλλους.
  8. elena101960

    elena101960 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σας,
    μέχρι εδώ για μένα είναι μια χαρά και μόνο με σούπερ τροφές που έχω κερδίσει από τα εκάστοτε δρώμενα,δεν έχω τη δυνατότητα να συνεχίσω περαιτέρω...οι εκτροφές μου έδωσαν πολύ καλά αποτελέσματα,όχι μόνο στα παρόντα ζώα:)
    Εύχομαι σε όλους όσους συμμετέχουν καλή επιτυχία
    :inlove:


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Louisa, gtrullis, monolith2 και 16 σε άλλους.
  9. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    τελειωσα τα 3 ζωα! πηρα και τις 2 φασολιες δεν παω παρακατω γιατι δεν υπαρχουν σουπερ τροφες! συγχαρητηρια σε οσους το τελειωσαν και καλη συνεχεια σε οσους συνεχιζουν
     
    Αρέσει σε Louisa, elena101960, gtrullis και 11 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Όπως είπες κι εσύ! καλή στρατηγική! Αλλά

    πόσοι θα έχουν τα απαραίτητα χορτοτάλιρα για να αγοράσουν; και πόσα να αγοράσουν πια;
    το ίδιο και οι σούπερ τροφές αμα δεν έχεις αρκετά άστα να πάνε!

    π.χ. εγω προτιμώ να μην τελειώσω το δρώμενο και να βγω πιο κερδισμένη σε χ.τ. και σούπερ τροφές παρά να πτωχεύωσω απότομα! Ακόμη και τώρα με τις εκτροφές είμαι προσεκτική πλέον και δεν βάζω δεκάδες! (την πατήσαμε μια φορά!)

    να κάνω ένα άθροισμα; 40+80+62 = 182 αυτό δεν είναι τίποτα στις σούπερ τροφές που χρειάζονται! και μην ξεχνάς ότι στο προηγουμενο ιβεντ εκτροφής αδειάσαμε! :( λόγω τρόπος αλλαγής!
     
    Αρέσει σε Louisa, soyla74, elena101960 και 5 σε άλλους.
  11. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια...
    Με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένος ο Έλληνας που γκρινιάζει μέχρι και σε ένα εικονικό παιχνίδι για να περνά την ώρα του. Το ότι βάζει πραγματικά λεφτά κάποιος δεν έχει καμία σημασία, είναι δικαίωμά του και επιλογή του. Παίζεται και χωρίς ευρώ το παιχνίδι με σωστή στρατηγική και στην τελική αν δεν τελειώσετε ένα event, αν δεν πάρετε ένα εικονικό διακοσμητικό δεν έγινε κάτι, η προσπάθεια μετράει και πάμε στο επόμενο, τόσα απλά είναι τα πράγματα.

    Στα του event τώρα, σχετικά εύκολο με ωραίες αμοιβές, το τελείωσα χωρίς δεύτερη σκέψη:
    [​IMG]
    Έγιναν πολλές εκτροφές και άλλων ζώων (μέλισσα, μαϊμού, κάστορα) Μας περίσσεψαν μάλιστα και 1.141 σούπερ τροφές (είχα απόθεμα γύρω στις 2.000 χωρίς να αγοράσω ούτε 1)
    [​IMG]
    Περίσσεψαν επίσης:
    [​IMG]
    Ενώ είχαμε και τα τυχερά μας:
    [​IMG]
    Καλό και ήρεμο βράδυ σε όλες και σε όλους! :)
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, gtrullis, ariadnim και 17 σε άλλους.
  12. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Αχ! ναι αυτό ήθελα να πω και εγω ή με μια μικρή αγορά χαχα
    [​IMG]

    ναι σε αυτο το κομμάτι...δεν χάλασα καθόλου σ.τ. αλλά έκανα μια μικρή αγορα ! Α! σε αυτό ήμουν και τυχερή! η αγορά που πέτυχα ήταν αρκετα χαμήλη στις άλλες τιμες και το μόνο που χρειαζόμουν ήταν 1 ζώο! ταχύτατα χωρίς να πολύπροσέξω την ποσότητα το πήρα! και το έβγαλα!
     
    Αρέσει σε Louisa, gtrullis, xaris68 και 11 σε άλλους.
  13. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλή χρονιά σε όλους,αν και έκανα ένα μικρό λάθος με τις εκτροφές:pέδωσα πολλά καφέ πρόβατα,ενώ θα μπορούσα να τα αξιοποιήσω,κάνοντας εκτροφή με αυτά και το αποτέλεσμα θα ήταν καλύτερο ;), δεν πειράζει. ελπίζω να με δώσουν κάτι καλό τα γεννητούρια:) .τώρα όσον αφορά το δρώμενο σαφώς,θέλει πολλές σούπερ τροφές, αλλά τα δώρα που δίνει είναι σταθερά και για πάντα στις φάρμες μας,σούπερ τροφές μπορείς: να φτιάξεις,να κερδίσεις ,να αγοράσεις κτλ. άρα αξίζει κάποιος να ασχοληθεί με το εβεντ;).επίσης αυτό το δρώμενο δεν είναι θέμα τύχης (χαχαχα),είναι ξεκάθαρο,σου λέει θα δώσεις αυτές τις σούπερ τροφές θα πάρεις αυτά τα δώρα,να είστε όλοι καλά:):):).
     
    Αρέσει σε Louisa, monolith2, ariadnim και 21 σε άλλους.
  14. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημερααα,καλημερα:inlove: τελειωσα και γω με τη σειρα μου το ιβεντ και αποκτησα και της 2 σειρες!!!!!!ειχα 400 σουπερ τροφες τις οποιες τις ξοδεψα ολες με μερικες αγορες-πωλησεις και με την βοηθεια της φασολιας που μας δινει καφε προβατο ειχα μαζεψει 150!!!!!!το ιβεντ αυτο το βρηκα λιγο κουραστικο και ελαφρως δυσκολο θεωρω οτι το 2ο μερος ηταν περιττο αλλα νομιζω εγινε για συλλογη νεον ζωων της φασολιας μια ιδεα που δημιουργηθηκε σ'αυτο το ιβεντ και επρεπε να προστεθει και το αλλο κομματι απ'το πρωτο ιβεντ νεον αυτο το εκανε ακομη πιο δυσκολο και φυσικα πιο δαπανηρο σε οτι αφορα τις σουπερ τροφες!!!!!!!!! και γω θα συμφωνησω με τα παιδια παραπανω οτι οι κλειδαριες πρεπει να μεινουν γιατι απ'οτι καταλαβα θα...ξαναχουμε κλειδαριες!!!1!!στη φασολια μας με τα ζωακια νεον εχουμε και αρωμα δεκαετιας του '60 τοτε ξεκινησαν οι ταμπελες νεον.....εχουμε και γραμμη .........αντικαςxDxDxDανεκτιμητης αξιαςxD
    [​IMG]
    καλη επιτυχια σε ολους:inlove::inlove:
     
    Αρέσει σε Nantia123, powerranger91, Louisa και 21 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα καλο ΣΚ σε ολους!!! τελειωσα το πρωτο μερος, κυριως με ζωακια που ειχα, και τωρα παω για τις καρδουλες και την φασολιά!!! με το τελευταιο μερος δεν θα ασχοληθώ καθολου γιατι το θεωρω περιττο και θελει πολλες τροφες!!!
    και κατι αλλο!!
    ειναι δικαιωμα του καθενος να γκρινιαζει ή να επευφημει!!! ειναι θεμα αποψεως και πρεπει να ειναι σεβαστο απο ολους μας!! αυτη ειναι η δικη μου γνωμη!!
    καλη επιτυχια σε οσους συνεχιζουν!!!
     
    Αρέσει σε powerranger91, Louisa, jimixatz και 16 σε άλλους.
  16. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλημερα
    μια γνωμη θα ηθελα παιδια.
    στο δευτερο μερος οτι κλειδαριες μαζεψω να παρω την γραμμη ή οσα διακοσμητικα μπορω??
     
    Αρέσει σε mpimpilas, powerranger91, Louisa και 5 σε άλλους.
  17. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    γιατι επικρατει τοση γκρινια .οσο μπορει προχωραει ο καθενας. εχεις προχωρας αν δεν εχεις η' αγοραζεις η' δεν συνεχιζεις οπως εγω. καλημερα σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε Louisa, jimixatz, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  18. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Αν πάρεις τη γραμμή συννεφών, ίσως να έχεις τη δυνατότητα σε πάρε δώσε να πάρεις οτι διακοσμητικά σου λείπουν.
    Εάν έχεις μπόλικο χώρο ελεύθερο για διακοσμητικά στη φάρμα, όμως, ίσως σε συμφέρει να πάρεις τα διακοσμητικά και να αφήσεις τη φασολιά.
    Αυτό θα το κρίνεις εσύ με βάση τη φάρμα σου.

    Η γκρίνια και ο σχολιασμός εφόσον πραγματοποιούνται σε πολιτισμένα πλαίσια είναι θετικές ενδείξεις για το παιχνίδι.
    Η ανατροφοδότηση των θετικών ή αρνητικών σχολίων των παικτών στην ομάδα παραγωγής είναι ζητούμενο και οχι ενόχληση.

    Οσοι θεωρούν, τέλος, οτι η γκρίνια είναι Ελληνικό προτέρημα ας ρίξουν μια ματιά και στα ξένα φόρουμ.
    Μάλλον συγκαταλεγόμαστε ανάμεσα στους λιγότερο γκρινιάριδες.
     
    Αρέσει σε Louisa, jimixatz, elena101960 και 14 σε άλλους.
  19. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα και εγώ με μία φασολιά θα μείνω γιατί δεν έχω 680 σούπερ τροφές,συνήθως στη φάρμα μου με την έναρξη του κάθε ιβέντ εκτροφής βρίσκονται από 370-430 σούπερ τροφές ,τώρα πως σε άλλους υπάρχουν 2000 σύπερ τροφές δεν το γνωρίζω,σφού δεν αγοράζουν κιόλας,εκτός αν δεν παίζουν για χρόνια τα ιβέντ εκτροφής
     
    Αρέσει σε Louisa, jimixatz, elena101960 και 14 σε άλλους.
  20. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    έτοιμες και οι γραμμές φασολιάς
    όντως ξοδέψαμε πολλές σ.τ. για να πάρουμε και την γραμμή από το προηγούμενο δρώμενο νέον !!
    καλή συνέχεια σε όλους όσους προσπαθούν ακόμη !!!!!!!!
     
    Αρέσει σε powerranger91, Louisa, jimixatz και 15 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.