Δρώμενο Συζήτηση για το δρώμενο " Στάβλοι Νέον 6 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 8/11/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    " Στάβλοι Νέον 6 "


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Δρώμενο-Στάβλοι-Νέον-6.22397/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Δρώμενο-Στάβλοι-Νέον-6.22396/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Για πρωτη φορα δεν θα παιξω το δρωμενο! Θα κρατησω τις σουπερ τροφές μου για κάποιο άλλο δρωμενο, αφου δεν με ενδιαφερουν οι νεον σταβλοι, αλλα ουτε και τα καλουδια που δινει η φασολια! Ευχομαι καλη επιτυχία σε οσους προσπαθησουν!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, pap100 και 3 σε άλλους.
  3. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    η αλήθεια είναι ότι δεν τρελαίνομαι για τα δρώμενα νεον, και βρισκω άσχημους και σκοτεινούς τους νεον στάβλους, όμως η γραμμή φασολιάς είναι πολύ καλή κυρίως γιατί δίνει ένα βιοτεχνικό το οποίο δεν πουλιόταν στην λαϊκή και για να το αποκτήσει κανεις θα έπρεπε να αγορασει ένα διακοσμητικό. Βρηκα μια παλια αναρτηση που εξηγεί τι είναι.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Κόμης

    καλημερα σε ολους,εγω το παλευω ακομη, με δελεαζει μονο ο σταυλος νεον του παντα.Τα βιοτεχνικα τα ηθελα παντα αλλα εχω μαζεψει ενα σωρο μαγεια πεπονιου χωρις να μπορω να τα χρησιμοποιησω γιατι ποτε δεν περισευουν θεσεις.ειναι μονο2 τι να πρωτοβαλεις.ωραια δρωμενα αλλα ολα ειναι ασφυκτικα Καλη τυχη σε ολους
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  5. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημέρα

    Αρνούμαι να παίξω οτιδήποτε χαλάει την παραδοσιακότητα των χρωμάτων του farmerama. Αρνούμαι την νέα νοοτροπία και με το έτσι θέλω ορισμένων επιβολή της καθώς και την εισαγωγή των σταχτοπουτέ φανταζύ χρωμάτων του πρόσφατα κλειστού fantazyrama της εταιρίας που έχει και το farmerama.

    Δεν συνάδουν τα λαμπιόνια και τα φανταχτερά μπιχλιμπίδια με τα παραδοσιακά χρώματα του Φαρμεράμα.

    .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, NOTHS58, andrew140 και 14 σε άλλους.
  6. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλο μεσημερι
    οι σταβλοι νεον δεν μπαινουν καν στο ζωωκομειο καλη μου εταιρια να σου ζησουν αλλα εγω δεν θα ψωνισω γιατι πολύ απλα δεν θελω και αλλα αχρηστα !
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, rixainrempite, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  7. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    είσαι σίγουρη ότι δεν μπαίνουν σε ζωοκομείο ? δεν είδα να το γράφει αυτό πουθενά.... o_O
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, μαρω69 και *mava*.
  8. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Eμένα μου αρέσουν πολύ οι στάβλοι νέον - τρελή συλλέκτρια τους . Θα παίξω φουλλλλλλ.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, beroniki555, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  9. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μια φορά και έναν καιρό υπήρχαν τρία ζώα φίλοι σε ένα τροπικό νησί: μια μαϊμού, μια καμήλα και ένα γιγάντιο πάντα.Οι φίλοι αυτοί, επειδή λάτρευαν τα φωτεινά χρώματα σε μια κανονική φάρμα, ήθελαν και η ζούγκλα τους να έχει τέτοια όμορφα χρώματα. Μια μέρα άκουσαν από τους άλλους τροπικούς κατοίκους για ένα μέρος, το οποίο μπορεί να πραγματοποιήσει οποιαδήποτε ευχή. Η μαϊμού με τη καμήλα και το πάντα συμφώνησαν να πάνε εκεί. Αφού πήραν τις κατάλληλες πληροφορίες και προμήθειες ξεκίνησαν για ένα ταξίδι. Μερικές μέρες αργότερα οι φίλοι μας βρήκαν τον τόπο των ευχών, το οποίο ήταν το γνωστό μαγικό πολύχρωμο σπίτι. Τα ζώα με θαυμασμό τεράστιο είπαν τις ευχές τους και μετά από λίγο καιρό επέστρεψαν σπίτι. Όταν έφτασαν πίσω στο τροπικό δάσος νύχτωσε και η μαϊμού, η καμήλα και το πάντα δεν πίστευαν στα μάτια τους. Η τροπική τους ζούγκλα απέκτησε διάφορα φωτεινά χρώματα και ταυτόχρονα τα άλλα ζωάκια όλα μαζί συγκεντρωμένα να τους καλωσορίζουν. Οι τρεις φίλοι πλημμυρισμένοι από ευτυχία και συγκίνηση από το θέαμα , διασκέδασαν όλα μαζί με τη νέον ζούγκλα τους και έζησαν αυτά καλά και εμείς καλύτερα.:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/11/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, NOTHS58, mkalo και 9 σε άλλους.
  10. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Εγώ θα παίξω και σε αυτό το δρώμενο στάβλων νέον καθώς με έναν στάβλο νέον και τροφή παράγεις τέσσερα ζώα. o_O

    Άλλωστε σε σχέση με τα μέχρι τώρα δρώμενα στάβλων νέον υπάρχει μία μικρούλα διαφορά... αυτή τι φορά είναι για ζώα του νησιού και ότι έχει να κάνει με το νησί το βλέπω πάντα με διαφορετικό μάτι o_O απ' ότι την υπόλοιπη φάρμα.

    Τέλος όσον αφορά την φασολιά και τα δώρα που δίνει... είναι αξιόλογο το γεγονός ότι δίνουν μία μάσκα τίκι ανά 12 ώρες αλλά επειδή έχει πάρα μα πάρα πολύ καιρό που εμφανίστηκε η Μάσκα Τίκι ως έπαθλο διακοσμητικού και συγκεκριμένα...
    (Μουσικό κουτί Καρουζέλ μία Μάσκα Τίκι ανά 40 ώρες) [​IMG] , πιστεύω πως θα έπρεπε να αναφέρονται σχετικές πληροφορίες στις Σ.Ε. του δρώμενου όπως πολύ σωστά έγραψε και η SYLVART.

    Τέλος όπως πάντα συνηθίζω να γράφω... ένα παιχνίδι είναι και παίζουμε ότι και όσο θέλουμε, τις σούπερ τροφές τις πήρα από δρώμενα και ολοκλήρωση αποστολών οπότε και τις έχω προς κατανάλωση και ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να τις σπαταλήσεις αν όχι ένα δρώμενο με τόσο ωραία δώρα;;;

    Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/11/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, μαρω69, jimixatz και 9 σε άλλους.
  11. geoba

    geoba Ειδικός του φόρουμ

    Δεν ξερω ποσοι το προσεξαν αλλα στο δρωμενο "παραληρημα νεον" δινονταν συνολικα 2 σταβλοι νεον απο καθε ζωακι (βατραχος, σκυλος, νυχτεριδα) με συνολικες απαιτησεις σε ζωα και ζωα εκτροφης αξιας 675.000 χτ. Το ιδιο και στα προηγουμενα απο αυτο το δρωμενο με λιγοτερες απαιτησεις σε αξια σε ζωα εκτροφης αν θυμαμαι σωστα - βαρεθηκα να ψαξω πιο παλια.. Στο προηγουμενο ομως δινονταν ενας μονο σταβλος νεον για καθε ζωο (γαιδαρος, στρουθοκαμηλος, ψαρι) με απαιτησεις σε ζωα και ζωα εκτροφης αξιας 325.000 χτ (για αυτους που ηθελαν μονο τους σταβλους). Στο τωρινο ομως το πραγμα ξεφευγει. Για εναν σταβλο απο το καθε ζωο οι απαιτησεις σε ζωα και ζωα εκτροφης ειναι αξιας 925.000 χτ. Χοντρικα δηλαδη 13-14 μαιμου χρηματιστες ας πουμε!
    'Νταξ' τωρα. Τα καναμε ροιδο.
    Πολλοι μπορει να το παιξουν, να δουμε ομως ποσοι θα το βγαλουν! Εκτος κι αν πειραξουν τα ποσοστα υπερβασης στις εκτροφες, οι σ.τ. που θα χρειαστουν θα ειναι στα τετραψηφια (κατα την γνωμη μου φυσικα). Εξαιρουνται αυτοι που εχουν καποιες χιλιαδες απλων ζωων στην αποθηκη τους.
    Για αυτους που δεν τα εχουν υπολογισει και πελαγωσουν στη μεση του δρωμενου εχοντας χαλασει και τις πολυτιμες και πανακριβες σ.τ. τους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, NOTHS58, ioanna6929 και 9 σε άλλους.
  12. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Σχετικά με τους "από δύο στάβλους νέον" πραγματικά δεν το είχα προσέξει και δυστυχώς θα πω γιατί αν το είχα προσέξει θα προσπαθούσα να το ολοκληρώσω ώστε να τον αποκτήσω κι αυτόν. Στο μυαλό μου ήταν ότι το δεύτερο είναι το νέον διακοσμητικό το οποίο ως συνήθως καταλήγει στην αποθήκη.
    Τώρα όσον αφορά τις απαιτήσεις... όποιος πίστευε ότι οι επιπλέον εκτάσεις θα μας δίνονται χωρίς αντίτιμο είναι πάρα μα πάρα πολύ γελασμένος. Το καθετί έχει την αξία και την τιμή του, όχι μόνο εδώ αλλά παντού και πάντα... είτε στα παιχνίδια είτε στην πραγματική ζωή....
     
  13. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Γεια σας και απο μενα.Ειναι το πρωτο δρωμενο απο τοτε που παιζω φαρμεραμα,που δεν θα συμμετασχω.Τα δωρα δεν με συγκινουν,σταυλους και δεντρα απο τα μυστηριωδη δεν εχω καμμια ελλειψη και τα δωρα της φασολιας δεν ειναι κατι ιδιαιτερο για εμενα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, rixainrempite, kitsena και 9 σε άλλους.
  14. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλημέρα.
    Για να αποκτήσει κάποιος τους νέον στάβλους του δρώμενου απαιτούνται ζώα αξίας 912.500 και 108 εκτροφές ήτοι 216 σούπερ τροφές.
    Για να αποκτήσει κάποιος τη φασολιά απαιτούνται 66 κλειδαριές, ήτοι 132 σούπερ τροφές.
    Συνολικά 348 σούπερ τροφές. Εκτός και τα (βέβαια) γεννητούρια που δεν έχουν ανακοινωθεί δίνουν κάπου-κάπου επιπλέον κλειδαριές (δε θυμάμαι τι ίσχυει σε παλαιότερο αντίστοιχο δρώμενο).
    Όσο για την αξία των ζώων που ζητάει και είναι σίγουρα μεγαλύτερης παλαιοτέρων δρώμενων, μη ξαχνάμε ότι ακόμα και η μαϊμού είναι μεγαλύτερης αξίας από το γάιδαρο που θέλει περισσότερη ώρα εκτροφής. Δείτε την αξία κάθε ζώου και θα καταλάβετε.
    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όσους συμμετέχουν.

    ΥΓ. Οι σούπερ τροφές (όπως και το χρήμα) πρέπει να τρώγονται ζεστά. Άμα κρυώσουν ....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, NOTHS58, beroniki555 και 10 σε άλλους.
  15. tzino00la3

    tzino00la3 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλημέρα
    για δοκιμασε να τους τοποθετήσεις και θα δεις ότι δεν μπαινουν.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, rixainrempite, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  16. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    [​IMG]

    ομολογώ ότι δεν εχω δοκιμάσει όλους τους νεον σταβλους, αλλά οποτε δοκιμασα τα καταφερα...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, beroniki555 και 7 σε άλλους.
  17. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλημερα για να ειμαι ειλικρινης δεν ειμαι φαν των δρωμενων εκτροφης αλλα παντα συμμετασχω σε ολα τα δρωμενα και αναλογα των δυνατοτητων της φαρμας μου αλλα και του χρονου μου βαζω στοχους που μπορω να φτασω και αυτο με ικανοποιει,αλωστε δεν ειμαστε ολοι <<ωνασηδες>> καλη συνεχεια σε ολους.υ.γ.τα τελευταια 3 χρονια δεν αγοραζω ποτε τροφες,λιπασματα και ολα τα συναφη
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, kitsena και 4 σε άλλους.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Οι στάβλοι νεον μπαίνουν σε ζωοκομείο. Έβαλα εγω εναν πρόσφατα. Γαλοπούλα νέον. Οσο για το δρώμενο, αν και συμπαθώ τέτοια δρώμενα, ακόμη δεν ξέρω αν θα συμμετέχω. Οπως και να χει, καλή μας επιτυχία.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, Coinhunter01 και 6 σε άλλους.
  19. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα δυσκολα πραγματα πολλες σουπερ τροφες δεν ξερω τη να κανω θα δουμε βλεποντας και κανοντας.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  20. vickymou

    vickymou Κόμης

    ειχα ολες κι ολες 120 σ.τροφες και καταφερα πηρα το νεον σταυλο παντα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/11/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, Gulit1 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.