Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σπίτι μου, ανατριχιαστικό σπιτάκι μου"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/10/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Ωρες ώρες πιστεύω ότι ζω σε ένα παράλληλο σύμπαν......

    Η ανακοίνωση έγινε στις 14:01, μία ώρα πριν αρχίσει το δρώμενο, αμέσως μόλις μας ενημέρωσε το τεχνικό τμήμα για τα προβλήματα.
    Μπορείς να δεις εδώ:

    Δρώμενο - Σπίτι μου, ανατριχιαστικό σπιτάκι μου | Farmerama GR

    Ενας συμπαίκτης μας δε μπορεί να μας πει ότι έτσι έγινε; Ενας ρε παιδιά γιατί αυτό το πράγμα έχει κουράσει πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Μπορεί κάποιος να μας επιβεβαιώσει ότι το είδε;;;;;;;;;;;;;;;;; Ένας αγαπητοί συμπαίκτες ένας!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους MariaStathaki, toylaaaaa και GEPPO1.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μήπως σε βολεύει το skype να κάνουμε και βιντεοκληση;
    Μόλις έχεις παραβεί κανόνα όχι μόνο του Forum αλλά και ολόκληρου του διαδικτύου. Θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι κανείς δεν πρέπει να μοιράζει τα στοιχεία επικοινωνίας του έτσι και πόσο μάλλον να τα ζητάει όπως εσύ. Αν εσύ μοιράζεις έτσι εύκολα το νούμερο του κινητού σου δεν σημαίνει ότι θα κάνω το ίδιο και μάλιστα σε κάποιον που "γνώρισα" μέσω ιντερνετ. Οπότε όχι δεν θα το κάνω.



    Αν δεν το είδες, δεν φταίμε εμείς. Μπορείς να ζητήσεις συγνώμη για την παράβλεψή σου και να τελειώνει το θέμα αντί να ζητάς και τα ρέστα και να μας εκθέτεις δημόσια.

    Επειδή λοιπόν τραβάς φωτογραφίες, να τραβήξω και εγώ μία. Βεβαία είναι screenshot αλλά αν θες φωτογραφία από κινητό, θα κάνω άλλη μία.
    upload_2022-10-8_16-27-3.png

    14:01. Αν σε μπερδεύει η ώρα σε μορφή 24ωρου, σου πω οτι ήταν 2:01 το μεσημέρι ενώ το δρώμενο θα ξεκινούσε στις 3.
    Οπότε η ενημέρωση έγινε 59 ολόκληρα λεπτά νωρίτερα.



    Δεν σε ειρωνεύτηκα καθόλου. Εσύ μας πρόσβαλες και συνεχίζεις να το κάνεις επιμένοντας σε αναληθή γεγονότα. Αν νομίζεις οτι καθόμαστε αμέτοχοι και θα διαβάζουμε προσβολές, κάνεις λάθος.


    Και επειδή προφανώς νομίζεις οτι έχουμε μαντικές ικανότητες, θα σου εξηγήσω πως πάει.

    Η αναβάθμιση θα γινόταν την Τετάρτη όπως κάθε Τετάρτη. Λόγω τεχνικού προβλήματος, αναβλήθηκε για την Πέμπτη στις 15:00
    Οι τεχνικοί μας προσπαθούσαν πυρετωδώς όλη την ημέρα να διορθώσουν το πρόβλημα και να ξεκινήσει κανονικά το δρώμενο. Στις 14:00 αποφασίστηκε οτι δεν είναι εφικτό να ξεκινήσει το δρώμενο χωρίς προβλήματα και ανακοινώθηκε επίσημα. Σε 2 λεπτά από την ενημέρωση που λάβαμε είχε αναρτηθεί η επίσημη.
    Οπότε λοιπόν δεν είχαμε ούτε μαντικές ικανότητες να ξέρουμε από πριν οτι θα προκύψει πρόβλημα , ούτε είμαστε υποχρεωμένοι να ενημερώνουμε τον καθένα προσωπικά. Η επίσημη ενημέρωση γίνεται μέσω το Forum.

    Οπότε αντί να μας κατηγορείς και να μας προσβάλεις, δείξε κατανόηση και μην γράφεις αναληθή γεγονότα επειδή εσύ δεν ξέρεις πως να ενημερωθείς.
     
    Αρέσει στους MariaStathaki, toylaaaaa και GEPPO1.
  3. -agela2011-

    -agela2011- Ενεργός συντάκτης

    Βιβή μου, όπως τα λέει η Kirki είναι. Μπήκα γύρω στις 2 και 30 και η ανακοίνωση για την αναβολή ήταν εκεί.
     
    Αρέσει σε MariaStathaki, αμφιθεα, toylaaaaa και 4 σε άλλους.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους.

    Οπως τα λένε οι συντονίστριες είναι. Το επιβεβαιώνω κι εγώ.
    Τουλάχιστον μία ωρα πριν, μπήκε η ανακοίνωση .
     
    Αρέσει σε MariaStathaki, αμφιθεα, toylaaaaa και 4 σε άλλους.
  5. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους!
    Ολοκληρώθηκε και η δική μου φασολιά, την οποία και έκανα λαγοκρατούμενη χαχαα xD

    [​IMG]
    Είναι από τις πιο ωραίες φασολιές που έχουμε! Ευχαριστούμε Farmerama!!:inlove:
    Θα συνεχίσω να παίζω για να μαζέψω τα αστερονομίσματα και τις υπόλοιπες αμοιβές. Από το κατάστημα θα αγοράσω έναν καντηλοκάκτο XXL , το πίκολο και μετά ό,τι περισσέψει θα το αξιοποιήσω αναλόγως.
    Καλή συνέχεια:):)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Lina123, MariaStathaki και 6 σε άλλους.
  6. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλησπερα...Δεν υπαρχει περιπτωση,συντονιστρια να πει ψεμματα!Μα δεν ειναι και λογικο!Βοηθανε με υπομονη,ολους τους παικτες,οποτε αν υπαρχει διαφωνια,ειναι σιγουρο πως εμεις οι παικτες,κατι θα εχουμε κανει λαθος...
     
    Αρέσει σε Lina123, MariaStathaki, skareleni και 5 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    λοιπόν επειδη τωρα ειδα την διένεξη με την ανακοίνωση το επιβεβαιώνω και εγω οτι η ανακοίνωση ηταν εκει στην ώρα της.. επειδη παντα κοιτάζω το ρολογάκι δεν είδα το δρώμενο και μπηκα να δω τι συμβαίνει.. στην αρχή δεν την πρόσεξα γιατί αν θυμαμαι καλα είχε <<σκεπαστεί >> απο μια άλλη ανακοίνωση οταν μπήκα εγω.. ομως μολις πάτησα και μου άνοιξε την καρτέλα με τα δρώμενα τότε την είδα.. οποτε συμβουλή προς όλους που το έχουμε πει πολλές φορές.. κοιτάμε το ρολόι των δρώμενων, μετά ολες τις ανακοινώσεις και αν υπάρχει πρόβλημα κοιτάμε και την συζήτηση.. ποτέ δεν ξεκιναμε ενα δρώμενο χωρίς να είμαστε σίγουροι.. οπότε δεν μας φταίνε οι συντονιστες απλά εμεις πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί σ αυτη την περίπτωση.. καλό βραδυ σε όλους

    η φασολίτσα είναι έτοιμη, πήρα το πίκολο και συνεχιζω να πάρω και μερικά μυστηριώδη.. καλή κυριακή σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/10/22
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, MariaStathaki και 7 σε άλλους.
  8. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού


    καλημερα φιλε .. ο xxlκαντηλοκακτος δινει 4 περισσοτερους καρπους στον ιδιο χρονο με τον απλο κ λιγους πε περισσοτερους, οποτε βαλε μια ζωζω κ ειναι το ιδιο, ακομα ψαξε να τον βρεις στο παρε δωσε,
    πιο καλα να δωσεις τα αστ/τα σε κατι αλλο...
    απλα τη γνωμη μου σου γραφω ελπιζω χωρις παρεξηγηση, καλη συνεχεια.

    διόρθωση παράθεσης
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 9/10/22
    Αρέσει στους toylaaaaa και maria_palou.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα

    [​IMG]

    Και η δική μου φασολίτσα είναι έτοιμη.
    Συνεχίζουμε την συλλογή αστερονομισμάτων και βουρ για το κατάστημα .
    Καλή συνέχεια σε όλους μας.
    Καλό ξημέρωμα.:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, MariaStathaki και 5 σε άλλους.
  10. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα και καλη κυριακη σε ολους! η φασολια στην θεση της απο χθες και συνεχιζουμε! καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, MariaStathaki και 5 σε άλλους.
  11. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα σας

    Πραγματικα δεν φαινοταν στην σελιδα μου οταν μπηκα!Δεν ξερω γιατι ή τι μπορει να εκανα λαθος(αν εκανα) δεν ζητησα τα ρεστα! αλλα οπως παντα η Κυρια snorkel απανταει επιθετικά κ εριστικά!Δεν θα μπω λοιπον στην διαδικασια να συνεχισω την αντιπαραθεση !Επισης οπως ειπα ΔΕΝ ΞΕΡΩ να βγαζω φωτο απο δω αν αυτο ειναι εγκλημα τοτε σκοτωστε με! Ημουνα σιγουρη οτι θα με επαιρνε απο την μουρη κ για αυτο τραβηξα την φωτογραφια μεσω κινητου!Ενας λογος που δεν γραφω στο φορουμ ειναι η εν λόγο κυρια
    γιατι οτι κ να πουμε την διασύρουμε, την προσβαλουμε κ την κατηγορουμε!Αποψη δεν πρεπει να εχουμε κ να λεμε παντα μαλιστα!
    Ευχαριστω τους συναγροτες για τις αναρτησεις τους οτι ηταν εκει η ανακοινωση αλλα για καποιο λογο εγω δεν την εβλεπα.
    Ευχαριστω κ εσας κα kirki
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ούτε επιθετικά , ούτε εριστικά απαντάω.
    Έγραψες 2 μηνύματα τα οποία περιείχαν αναληθή γεγονότα,
    Σου απάντησα ευγενικά οτι κάνεις λάθος και η ανακοίνωση έγινε μια ώρα νωρίτερα.

    Συνέχισες να μας προσβάλεις και να επιμένεις. Το παραδέχτηκες μόνο όταν ειπώθηκε από τρίτους.

    Φυσικά και θα απαντήσω και θα υπερασπιστώ την αλήθεια. Δεν με ενδιαφέρει διόλου αν νομίζεις οτι μια τέτοια απάντηση είναι εριστική ή επιθετική. Το οτι κάποιο πιστεύουν οτι μπορούν να χρησιμοποιούν το Forum και να γράφουν οτι θέλουν και όπως τα θέλουν και εμείς θα μένουμε αμέτοχοι για να μην στενοχωρηθεί κάποιος, κάνουν λάθος. Το να είσαι καλός, δεν σημαίνει οτι θα σε προσβάλουν, θα σε κατηγορούν και εσύ θα πρέπει να το ανέχεσαι. Υπάρχουν όρια.

    Επίσης ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι έχουν αμοληθεί σε κυνήγι φωτογραφιών και "αποδείξεων"

    Κρατάτε αποδείξεις για να μας δικάσετε αν κάνουμε λάθος; Αν και θα παρεξηγηθούν κάποιοι με αυτή την δήλωση μου, το θεωρώ ανήθικο και λυπάμαι που δεν είναι η πρώτη φορά που το διαβάζω. Φυσικά και κάνουμε λάθη και τυπογραφικά και λάθη εκ παραδρομής τα οποία και διορθώνουμε άμεσα. Όμως δεν μπορώ να δεχτώ οτι υπάρχουν άνθρωποι που τραβάνε φωτογραφίες για να δικάσουν κάποιον για ένα λάθος σε ένα παιχνίδι. Και θα το πω ξανά. Αν κάποιος νομίζει οτι είναι αλάνθαστός και μπορεί να κάνει τα πάντα καλύτερα από εμάς , μπορεί να κάνει αίτηση για συντονιστής. Γιατί όλοι όσοι μας κρίνουν είναι οι τελευταίοι που θα ήθελαν να βοηθήσουν. Είναι πρόθυμοι μόνο να καταδικάζουν.


    Αν δεν προσβάλεις, κανείς δεν σε παίρνει από τα μούτρα , ούτε σου κάνει παρατήρηση. Όταν όμως μας κατηγορείς άδικα, φυσικά και θα απαντήσουμε.

    Τέλος να σου πω, οτι όλη η Ελληνική ομάδα είναι εδώ και πάντα προσπαθεί να σας εξυπηρετεί το συντομότερο δυνατόν και να σας ενημερώνει σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις. Οπότε θα σου πρότεινα να βλέπεις και τα θετικά μας και όχι μόνο να γράφεις όταν έχεις να μας κατακρίνεις.



     
    Αρέσει στους MariaStathaki και kat77.
  13. Μαρία21*

    Μαρία21* Επαγγελματίας του φόρουμ

    Σε άσχημη ώρα ήρθα ?..o_O

    Καιρό είχα να μπω στο παιχνίδι κ με το που μπήκα στο φόρουμ να δω τα νεότερα έπεσα πάνω σε (καβγαδάκι )?
    ..Ας μου επιτραπεί να το πω έτσι ...
    Βρε βιβη.2003 όπως τα λένε όλοι είναι!! Είδα κ γω έγκαιρα την ανακοίνωση!!8)

    Δεν χρειάζεται ούτε να βγάζεις φώτο ούτε να αντιδράς έτσι !!
    Μπορείς κάλλιστα αν νομίζεις πως κάτι δεν πάει καλά, να γράφεις στο φόρουμ την απορία σου κ πάντα είναι κάποιος πρόθυμος συντονιστής να σου απαντήσει άμεσα!!
    Δεν χρειάζεται να είμαστε με το χέρι στην σκανδάλη μην κ τυχόν νομίζουμε πως έχει κάποιος την πρόθεση να μας προσβάλει κ μην τα βλέπουμε όλα αρνητικά !!
    Όλα καλά !! Εδώ είμαστε για να περνάμε μόνο ευχάριστα !! Το δρώμενο ευκολάκι!
    Σας χαιρέτησα ? Δεν σας χαιρέτησα!! Κ καλή συνέχεια σ΄όλους του αγρότες κ τις αγρότισσες!! Κα Snorkel τα σέβη μου !!:)
     
    Αρέσει σε Nantia123, ολγα1112, martha72 και 5 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή εβδομάδα! Τέλος το δρώμενο. Το πίκολο....έδωσε ακριδάκια!!!!!!!!!!!! 8)...τα υπόλοιπα 580 αστερονομίσματα εσπαταλήθειν σε λιπάσματα.Να είστε καλά!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  15. MariaStathaki

    MariaStathaki Νέος ειδικός

    Καλησπέρα, σου παραθέτω το παρακάτω και τα συμπεράσματα δικά σου.* Η ζωή είναι μία Ηχώ. Ό,τι στέλνεις έξω, έρχεται πίσω. Ό,τι σπέρνεις,θερίζεις. Ό,τι δίνεις,παίρνεις. Ό,τι Βλέπεις Στους Άλλους, Υπάρχει Μέσα Σου.* Καλή σου συνέχεια .
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GaTe987, martha72 και 2 σε άλλους.
  16. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, MariaStathaki, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  17. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους! τελος και εγω με το δρωμενο! καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, maria_palou, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημερούδια, επιτέλους μετά από καιρό κατάφερα να τελειώσω ένα δρώμενο. Συγχαρητήρια σε όλους που τα κατάφεραν, καλή υπομονή σε σας που το παλεύετε ακόμη, μη τα παρατάτε, η νίκη είναι κοντά;)
     
    Αρέσει σε Souziz, 66romanou, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  19. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    γεια σας
    δεν καταλαβαινω τι προσπαθειτε να μου πειτε!
     
  20. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    γεια σας
    την πρωτη μου αναρτηση την ειδατε;Εγραψα οτι δεν την πατησα με το να μαζεψω επειδη κ εγω την εχω πατησει στο παρελθον
    κ οτι αργησαν να ενημερωσουν τις σ.ε!πως αντεδρασα δηλαδη; εβρισα ειρωνευτικα κοροιδεψα; τι ακριβως;
    κ φυσικα επιμενω οτι εγω δεν ειδα κατι στις 3:10 που μπηκα! με το ζορι δεν θα συμφωνησω με κανεναν!
    καποιοι ειπαν οτι την ειδαν δεν τους ανερω !εγω δεν την ειδα! ΤΕΛΟΣ!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.