Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σπίτι μου, ανατριχιαστικό σπιτάκι μου"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/10/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    "Σπίτι μου, ανατριχιαστικό σπιτάκι μου"



    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Σπίτι-μου-ανατριχιαστικό-σπιτάκι-μου.34164/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Σπίτι-μου-ανατριχιαστικό-σπιτάκι-μου.34163/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]


    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην NOTHS58.
  2. tsap68

    tsap68 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα νομίζω οτι δεν αναφέρεστε στις συχνές ερωτήσεις για το φυτό δρωμένου (πόσες ώρες και που φυτεύεται).
     
    Αρέσει στον/ην ger_13.
  3. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους! για το δρωμενο θα χρειστουμε :
    17.136 Φινο Λιονταρι(εξαωρο φυτο δρωμενου που φυτευουμε και στις δυο εκτασεις πανσελινου)
    792 Ασσους Κουπα( αναδυομενο απο φυτα και δεντρα πανσελινου)
    και καποιες μικρες ποσοτητες προιοντων πανσελινου( φυτα ,καρποι δεντρων και ζωα πανσελινου)!
    Απο τις αποστολες κερδιζουμε αστερονομισματα για το καταστημα του δρωμενου!
    Ευκολο δρωμενο πιστευω για τους περισσοτερους με ωραια δωρακια τα οποια βεβαια μονο θα τα κοιταμε τα πιο πολλα γιατι τα αστερονομισματα που δινουν οι αποστολες εινα πολυ λιγα για τα δωρα που θα θελαμε να παρουμε οι περισσοτεροι δηλαδη ολαxDxDxDxDxDxDxD στο καταστημα με αποκοριφωμα το αγαπητο σε ολους πικολακι και μια αρκετα συμπαθητικη φασολια για το μπονους ποντων % που δινει!
    καλο μεσημερι και καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/10/22
    Αρέσει σε MariaStathaki, panos601, ΝΕΦΕΛΗ9 και 21 σε άλλους.
  4. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    crazyfarmer71 Ευχαριστούμε για τους υπολογισμούς, να διορθώσω πως τα αναδυόμενα είναι 264Χ3=792

    Είναι 264 από το κάθε κτίριο.

    Όποιος θέλει μόνο τη φασολιά, μπορεί να παίξει μόνο με το κτίριο 1 αφού στη φασολιά μπαίνει 1 διακοσμητικό, το βροχή από μανιτάρια.

    Με 5.712 φυτά και 264 αναδυόμενα.

    Και θα πάρει 390 Αστερονόμισμα.

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/10/22
    Αρέσει σε MariaStathaki, zaxaroula80, panos601 και 16 σε άλλους.
  5. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!
    Ευχαριστούμε για τους υπολογισμούς σας παιδιά, κάθε φορά μας βοηθάτε πάρα πολύ!!
    Μια μικρή διόρθωση μόνο coinhunter01 .. Τα διακοσμητικά είναι όλα απαραίτητα, απαιτούνται στη φασολιά. Οι θέσεις είναι 5 και όχι 3. Έτσι πρέπει να τοποθετηθούν όλα. Δεν γίνεται να παίξει κανείς μόνο με το κτίριο 1. Πρέπει να γίνει όλο το δρώμενο και να ολοκληρωθούν και τα 3 κτίρια.
    Καλή επιτυχία!
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/10/22
    Αρέσει στους vagelis1968, assamar, NOTHS58 και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν γνωρίζω που βρήκες αυτό το screenshot αλλά είναι λάθος.
    Σε παρακαλώ συμβουλέψου τις δικές μας Σ.Ε
     
    Αρέσει στον/ην assamar.
  7. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Χαίρομαι που κάνω λάθος , είναι καλύτερη η εκδοχή του coinhunter.
    Σας ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση/απάντηση.
     
    Αρέσει στον/ην assamar.
  8. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Μάλλον υπάρχει πρόβλημα. Ευτυχώς που το τσέκαρα, πριν μαζέψω την πανσέληνο. Άμα την έχεις πατήσει, ξέρεις...
     
  9. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ναι κ εγω τσεκαρω παντα αφου την εχω πατησει!
    απλα αργησαν να ενημερωσουν τις σ.ε σημερα

     
    Αρέσει στον/ην dafni_mat.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θες να μας εξηγήσεις λίγο τι εννοείς στα δύο αυτά μηνύματα γιατι μάλλον είμαι κουρασμένη και δεν αντιλαμβάνομαι την ώρα.
    Νομίζω οτι η καθυστέρηση ανακοινώθηκε στις 14:01 και το δρώμενο θα ξεκινούσε στις 15:00
    Νομίζω οτι η αναβολή του δρώμενου ανακοινώθηκε 1 ώρα νωριτερα αλλά ίσως κάνω λάθος.
     
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Εγώ πάλι είδα πολύ άδειες τις ανακοινώσεις και τα νέα οπότε πριν μαζέψω ήρθα εδώ να τσεκάρω τι γίνεται. Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα το πρόβλημα :inlove:
     
  12. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Θέλεις να μας εξηγήσεις τι εννοείς άδειες ανακοινώσεις και άδεια νέα;
    Ξέρεις που να κοιτάξεις για να ενημερωθείς για τυχόν αλλαγές;

    Μάλλον όχι, να σε ενημερώσω ότι θα πρέπει να κοιτάς την επίσημη ανακοίνωση του δρώμενου δηλαδή εδώ:

    Δρώμενο - Σπίτι μου, ανατριχιαστικό σπιτάκι μου | Farmerama GR
     
  13. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    [​IMG]
    Προσωπικά μπαίνω στο παιχνίδι πριν το φόρουμ. Βλέπω τα νέα και το ρολογάκι, εκεί λοιπόν δεν υπήρχε κάτι καινούριο. Γνωρίζω πολύ καλά από που να "ενημερώνομαι". Δεν είμαι από αυτούς που την "έχουν πατήσει". Επίσης, είμαι πολύ τακτική στο φόρουμ και παρακολουθώ όλα τα θέματα.
    Ελπίζω να έγινα κατανοητή τώρα.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, assamar, Lina123 και 8 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα ," να μαζέψω?να μη μαζέψω ?" μαδάω τη μαργαρίτα...τουλάχιστον να μάθουμε στο περίπου,πότε θα ξεκινήσει.
     
    Αρέσει σε assamar, Lina123, nota.dim1802 και 4 σε άλλους.
  15. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Όντως αρκετά DELAYED ( <-- μπόνους κωδικός) το δρώμενο..
    Το βλέπουμε από αύριο αν όλα πάνε καλά. :)
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  16. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα
    εγω παντως τραβηξα φωτογραφια με το κινητο μου που δειχνει ωρα κ ημερομηνια κ το δρωμενο δεν ειχε ξεκινησει , κ στις δικες μου σ.ε δεν ελεγε οτι δεν θα αρχισει τελικα. αφου βγηκα κ ξαναμπηκα μετα τις τρεις κ τεταρτο με και εικοσι ειδα την ανακοινωση οτι τελικα δεν θα αρχισει! ισως οι δικες μου οι σ.ε να καθυστερουν να παρουν το μηνυμα!
     
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Τι τράβηξες φωτογραφία; Δεν μας δείχνεις και εμάς τις τράβηξες; Έτσι να μας φύγει η απορία βρε παιδάκι μου ;)
    Εγώ πάντως δεν τραβάω φωτογραφίες γιατί είναι σε όλους φανερό τι ώρα αναρτήθηκε η κάθε ανακοίνωση.


    Οι ΣΕ είναι ίδιες. Δεν υπάρχουν δικές ΣΟΥ, δικές ΜΟΥ, του Βαγγέλη και του Θανάσση. Όλοι βλέπουμε τα ίδια.
    Επίσης όταν υπάρχει αλλαγή ή καθυστέρηση γίνεται ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.


    Άμα κάνεις ανανέωση της σελίδας, ενημερώνονται αυτόματα στο δευτερόλεπτο.
    Αν όμως τραβάς φωτογραφίες, δεν ενημερώνονται οι φωτογραφίες και θα πρέπει να κοιτάξεις ξανά στο forum.
     
  18. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα!!!:inlove:
    Μια καλή φασολιά ήρθε στη φάρμα μου!!!
    [​IMG]
    Θα συνεχίσω να σπερνοθερίζω γιατί
    τα δωρακια με τα αστερονομισματα είναι αξιόλογα.
    Για μένα ειναι θετικό που για δευτερη εβδομάδα έχουμε δρωμενο στην πανσέληνο.
    Καλή συνέχεια σε όλους!
    Να έχετε μια όμορφη μέρα!:inlove:
     
    Αρέσει σε Marinaloren, 66romanou, GaTe987 και 11 σε άλλους.
  19. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολη τη παρεα!! Πηρα και εγω την εξαιρετικη φασολιτσα, ευκολα και γρηγορα (τελειωνοντας το 1ο σπιτακι)!!! Συνεχιζω με τα αλλα δυο σπιτακια , μαζευοντας αστερονομισματα!!!! Καλη συνεχεια σε ολους!!!!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, 66romanou, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  20. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    δωστε μου viber να σας τη στειλω.μπηκα στις 3:05 περιπου κ ειδα οτι δεν ειχε αρχισει το δρωμενο μπηκα λοιπον στο φορουμ να ενημερωθω.δεν ειδα λοιπον να λεει οτι θα αρχισει αργοτερα ή αυριο,ετσι τραβηξα φωτο με το κινητο( μιας κ δεν ξερω να βγαζω απο δω
    κ να μην με λενε κ τρελλη) αν ηταν λοιπον απο τις δυο θα το εβλεπα στις 3:10 που τραβηξα την φωτογραφια!

    ανανεωση δεν νομιζω να χρειαζοταν αφου μπηκα μια ωρα αργοτερα!

    τελος παντων το μονο που θα ηθελα να σας πω (χωρις να θιχτειτε) ειναι να μιλατε με λιγοτερη ειρωνια γιατι δεν ειμαστε μικρα παιδια ολοι!

    ευχαριστω κυρια μου
     
    Αρέσει στους nickoikono11 και αμφιθεα.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.