Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Σπίτι μου Σπιτάκι μου "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/11/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    παίξτε και λίγο ροδάνι, βοηθάει;)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε hacker-3, kolokythopitas, gtrullis και 10 σε άλλους.
  2. vickymou

    vickymou Κόμης

    τι να πω eviena μου εσυ τα πηρες με απλα εγω αγοραζω που και που και παρτυ εισιτηρια και....παπαλα μονο ποντους ζαχαρι αλατι κ.λ.π.....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  3. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Ναι παίξτε λίγο ροδάνι που λέει η evieva, γιατί μπορεί να πετύχετε το 200% μπόνους παραγωγής που έτυχα εγώ μόλις και να τελειώσετε με τα φυτά στο τσακ μπαμ. Και σαν να μην έφτανε αυτό,έτυχα 200% ΠΕ για 24 ώρες!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, gtrullis και 8 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Κόμης

    kαλημερα,κακιουλες λες για τα παιδια που αγωνιζονται να πετυχουν ενα στοχο.Την μια τα βαζεισ με την εταιρεια ,την αλλη την επαινεις,μη φρεναρεις ομως την ορεξη τω παιδιων για κατι μεγαλητερο και...διασκεδασετο βρε φιλε μου παιγνιδι ειναι,βλεπουμε τα παπλωματακια μας και ζεστενομαστε λιγακι,εμενα μαρεσει το ροζ!!!!!!καλη τυχη στις ψαριες σου
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  5. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα,
    προς Θεού... καμία κακιούλα προς και για κανέναν... όπως γράφω είναι η γνώμη μου και ο οποιοσδήποτε μπορεί να έχει διαφορετική άποψη... κι αυτή δεκτή ακόμη και από εμένα. Είναι ένα δρώμενο που κατά την άποψή μου ιδίως φέτος, δεν δίνει το κατιτίς παραπάνω στους 3000 παίκτες σε σχέση με τους υπόλοιπους που θα παίξουν. Από την άλλη καλά κάνει η εταιρία και δίνει κάτι και στους υπόλοιπους... απλά θα έπρεπε να υπάρχει το κάτι παραπάνω - όχι μόνο τα διακοσμητικά γι αυτούς που φτάνουν στα ψηλά. - Εδώ και πάλι τονίζω ότι ο καθένας μας παίζει διαφορετικά και αναφέρω ότι έχω πάψει να παίζω για να ανέβω επίπεδο γιατί δεν σου προσφέρει κάποιο πλεονέκτημα - τουλάχιστον δεν έχω δει κάτι σε σχέση με 10 επίπεδα πριν από αυτό που είμαι.

    Όσο για το γεγονός ότι μια τα βάζω με την εταιρία και μια την επαινώ - δείχνει ότι δεν τα έχω με την εταιρία απλά όταν κάνει κάτι καλό το επαινώ και όταν κάτι όχι τόσο καλό το κρίνω με τον τρόπο μου - κι αυτό πάντα με τα δικά μου κριτήρια γιατί ο καθένας μας έχει τα κριτήρια του και τις απόψεις του. Κάτι που αρέσει σε μένα μπορεί να μην αρέσει σε όλους τους άλλους.

    Τέλος αν όντως έχω φρενάρει όπως γράφεις παίκτες... ζητώ συγνώμη και δεν ήταν αυτός ο σκοπός της ανάρτησης μου...ψα

    Καλή συνέχεια σε όλους όπου και όσο παίξουν
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, Nantia123 και 3 σε άλλους.
  6. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Επειδή το είπες και το ξανα είπες, να στο δείξω για να το καταλάβεις.
    Με αξίας 30 μύρια παράδοση
    [​IMG]
    πήρα αυτά
    [​IMG]
    [​IMG]
    Είναι η πρώτη φορά φέτος που παίρνουμε δώρα κατά την διάρκεια της παράδοσης.
    Είναι η πρώτη φορά που δρώμενο θερισμού έχει τόσα πολλά δώρα.
    Οπότε καλό είναι να μην λέμε ανακρίβειες,
    ή αν δεν καταλαβαίνουμε, δεν είναι κακό να ρωτάμε.
    8)

    Υ.Σ.
    Επειδή είδα και σχετική ερώτηση, η γνώμη μου είναι να ανοίγετε τα κιβώτια όσο τρέχει το event και όχι μετά, ώστε να κάνετε παπλώματα και να τα παραδώσετε κι αυτά ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/17
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, FARMER.GP και 11 σε άλλους.
  7. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Εγώ κλείδωσα την φασολιά,αλλά δεν θα πάω παρακάτω.

    [​IMG]

    Καλό ξημέρωμα σε όλους.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, smacsyl, takis.00 και 12 σε άλλους.
  8. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα,

    αν στο γεγονός ότι τα διακοσμητικά που θα πάρουν οι 3000 παίκτες που έχουν παραδώσει τα περισσότερα που θεωρώ εγώ ότι είναι λίγο πιστεύεις ότι είμαι λάθος, είναι άποψή σου και όπως έχω γράψει και παραπάνω είναι δεκτή - δεν μπορείς όμως να με κατηγορείς για ανακρίβεια. Πίστεψέ με και αν έγραφα κάτι που ήταν ανακριβές οι συντονιστές θα μου το είχανε επισημάνει.
    Σου παραθέτω λοιπόν όλο το κομμάτι του κειμένου μου αλλά και την συνέχεια και όχι μόνο αυτό που τόνισες για να με κατηγορήσεις για ανακρίβεια.

    Και ρωτώ λοιπόν μετά από αυτό... τι θα κερδίσουν παραπάνω οι 3000 από τους υπόλοιπους;
    Και θα σου απαντήσω με φωτογραφία από το παιχνίδι...

    [​IMG]

    σε σχέση με πέρσι που κέρδιζαν αυτά...
    [​IMG]
    Και ξαναγράφω... να με πει κάποιος υπερβολικό γιατί τα δώρα είναι κατά την άποψή του υπέρ αρκετά ο.κ. δεκτό αλλά όχι ότι γράφω ανακρίβειες. Δεν γράφω ότι δεν θα κερδίσουν ή ότι δεν θα κερδίσουν οι υπόλοιποι παίκτες που θα παίξουν - αντίθετα μάλιστα το τονίζω ως ένα μεγάλο και θετικό βήμα - απλά κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να κερδίσουν κάτι παραπάνω.
    Καλή συνέχεια σε όλους όσους παίζουν για μία θέσει στους 3000, ωραίο θα ήταν να υπήρχε διαχωρισμός με βάση την χώρα του κάθε παίκτη ώστε να μπορούμε και οι υπόλοιποι παίκτες να "καμαρώνουμε" για τα κατορθώματά τους. Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει την άνοιξη.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/11/17
    Αρέσει σε elena05091975, LILA413, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  9. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να σου δώσω να καταλάβεις
    Οπότε θα παραμείνεις με την απορία
    8)
     
    Αρέσει σε elena05091975, ioanna6929, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  10. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλησπέρα. Πήρα τη φασολιά από το σπίτι μου σπιτάκι μου αλλά από τα ψάρια δεν το βλέπω, θέλει 400 κι έχω μόνο 169...
     
    Αρέσει σε elena05091975, ioanna6929, vickymou και 5 σε άλλους.
  11. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    [​IMG]
    Καλησπερα.Ειχα πει θα παω για τη φασολια και μεχρι εκει. Και μεχρι εδω.Ουτε παπλωματα θελω ουτε σεντουκια φτανει ειπαμε παιχνιδι ειναι οχι...γαλερα.....Καλο σ/κ οπως το θελει ο καθενας.
     
    Αρέσει σε mini88_, elena05091975, ioanna6929 και 9 σε άλλους.
  12. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,πολύ καλό το δρώμενο με εξαιρετικά δώρα,πήρα την φασολιά,πολλά από τα διάφορα δώρα,άφησα μόνο 4 που τα περνώ μέσα από το παιχνίδι άνετα,θα δω εάν μπορέσω να τα αποκτήσω κι αυτά και φυσικά θα πάω να πάρω όσα ποιο πολλά διακοσμητικά μπορώ,καλό θα ήταν να το προσπαθήσετε λίγο περισσότερο το εβεντ γιατί αξίζει και υπάρχει χρόνος ακόμη,βέβαια ήθελε λίγη στρατηγική παραπάνω,άλλα δεν θα την αναλύσω. πχ υπάρχουν παίχτες που δεν έχουν ζωντανό θρύλο,τζαμπόδενδρα κτλ. και τώρα που τελείωσα το εβεντ βάζω πλώρη για τους 3000 καλύτερους.να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε elena05091975, GaTe987, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  13. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλό βράδυ σε όλους, κλείδωσα την φασολιά και θέλω άλλα 3900 φυτά για το σπιτάκι 3.
    Για τους top 3000 δεν νομίζω να μπώ, αν και δε ξέρω στο τέλος τι θα κάνω.
    Καλή επιτυχία σε όσους μπούνε.o_O:sleepy:
     
    Αρέσει σε elena05091975, FARMER.GP, GaTe987 και 13 σε άλλους.
  14. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    καλησπερα την φασολια την κλειδωσα και εγω σχετικά εύκολα. απλά αυτό με τα παπλώματα δεν το κυνήγησα απλά έδωσα ότι μπορούσα μέχρι εκεί που μπορούσα για να πάρω τα σεντούκια χρυσα και ασημένια. από τους 6 μυστηριώδης σταύλους μου έκατσε ροζ σταύλος ελέφαντα. όχι και άσχημα. και πήρα και τους πόντους εμπειρίας και τα δωράκια μου σουπερ τροφές κλπ. καλά ήταν ας μη παραπονιώμαστε συνέχεια χωρίς λόγο. όσοι έχουν λεφτά ας πάνε στους 3000 πρώτους. εγώ προσωπικά έφτασα περίπου στα 17.000.000 αλλά θα μπορούσα άνετα να μπώ στους 3000 γιατί είχα 2 ροζ ζωα εκτροφής που θα μπορούσα να παραδώσω αλλά δεν το έκανα. προτίμησα να τα κρατήσω
     
    Αρέσει σε elena05091975, graganta, gtrullis και 12 σε άλλους.
  15. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα. Καλή βδομάδα.
    Χρόνια Πολλά σε όσα παιδιά παίζουν εδώ και σε όλα τα παιδιά του κόσμου.
    Χρόνια Πολλά στα παιδιά σας. Να ζήσετε πολλά χρόνια να τα βλέπετε να μεγαλώνουν και να ευημερούν.
    Αυτά τα δύο ταυτόχρονα παιχνίδια και με δυσκόλεψαν και με "εκνεύρισαν". Ελπίζω να μην ξανακάνουν τέτοιο συνδυασμό.
     
    Αρέσει σε fisherman65, elenigri, elena05091975 και 9 σε άλλους.
  16. elena05091975

    elena05091975 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Και ναιιιιιιιιιιιιιιιι κλειδωσα την φασολια .....!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, TANGRA, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  17. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    "Σπίτι μου σπιτάκι μου, σπιτοκαλυβάκι μου". :music: Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!! "Οι νέες περιπέτειες των τριών γουρουνιών και του λύκου" έλαβαν τέλος και σε μένα!! :D Κατασκεύασα τα σπίτια των πρωταγωνιστών του δρώμενου (καπετάνιου Boarbarosa, Porky Chupps,κύριου Spork και λύκου Fenri) και γνώρισα τους φίλους τους (γιαγιά αλεπού, λαγός με γεμάτο ψυγείο και αρκούδα στη σπηλιά της).;) Σχετικά με τους 3000 καλύτερους-ες αγρότες-ισσες, ένα τεράστιο μπράβο σε όσους-ες τα καταφέρουν!!! :) Καλή συνέχεια!!8)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, vickymou και 5 σε άλλους.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την παρέα, η φασολιά κλείδωσε και τώρα παλεύουμε για τους 3000 παίκτες. Να μας ευχηθώ καλή επιτυχία στους Έλληνες, και εύχομαι όλοι να παραμείνουμε στην λίστα. Καλή επιτυχία Ελλάδα;)
     
    Αρέσει σε xaris68, gtrullis, Megas_kokoriko και 10 σε άλλους.
  19. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλημερα καταρχας καλη επιτυχια σε ολους τους ελληνες που παλευουν για τους 3000.Για μενα το ιβεντ τελειωσε χθες με το κλειδωμα της φασολιας με μια μικρη διαφορα σε σχεση με αλλες χρονιες.Τα χρυσα και ασημενια κιβωτια ηταν μεγαλο δελεαρ για μενα να μπω στη διαδικασια να ριξω στον απυθμενο κουβα και αυτο εκανα,πηγα τη φαρμα μου μεχρι εκει που αντεχε και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Οποτε ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρεια για αυτο το μηχανισμο στο συγκεκριμενο δρωμενο.Και παλι καλη επιτυχια στους ελληνες αγροτες!!!!
     
    Αρέσει σε p.tosh, gtrullis, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  20. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τελικά μιλάμε για εξάρτηση από το παιχνίδι... είπα ότι δε θα ανοίξω τις αποθήκες και δεν θα παίξω... μετά πήρα το κομπιουτεράκι και άρχισα να μετράω... στα φυτά λίγο δυσκολεύτηκα αλλά τελικά τα έδωσα και ησύχασα... την πήρα τη φασολιά... άντε να δούμε πώς ξαναγεμίζουμε τις αποθήκες για τις αποστολές. Πάμε για άλλα τώρα, καλή συνέχεια σε όλους. (δώρα ωραία πήρα και από τα δύο δρώμενα αλλά τα δέντρα και οι σταύλοι όλοι παλιά κομμάτια, τίποτα καινούργιο δυστυχώς).
     
    Αρέσει σε beroniki555, maria_palou, p.tosh και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.