Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Σπίτι μου Σπιτάκι μου "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/11/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    " Σπίτι μου Σπιτάκι μου "


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σπίτι-μου-Σπιτάκι-μου.22437/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σπίτι-μου-Σπιτάκι-μου.22435/

    Μπορείτε να συμμετέχετε στη συζήτηση και να παρακολουθείτε την πορεία των 3000 καλύτερων ελλήνων παικτών εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Οι-top-3000-παίκτες-και-παίκτριες-2016.22433/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    [​IMG]

    Καλή επιτυχία σε όλους τους Έλληνες παίκτες που θα λάβουν μέρος στους 3000 καλύτερους!!!!!!!




    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, beroniki555 και maroula.
  2. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημέρα

    Για την ολοκλήρωση του δρώμενου χρειάζονται :

    19.250 φυτά δρώμενου (παντουφλολούλουδα)

    Τα παπλώματα/μπαλώματα που αναφέρονται, μπορούν να χρησιμοποιηθούν στις παραδόσεις για τους 3000 καλύτερους αγρότες . Για την κατασκευή των Μπαλωμάτων μπορείτε να αγοράσετε από το κατάστημα ψαρέματος που θα είναι διαθέσιμο κατά την διάρκεια του δρώμενου "Τι ψάρια πιάνεις στο πάγο" .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, soyla74 και 13 σε άλλους.
  3. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Το σπίτι 2, στην 3η εργασία, ζητάει 1.000.000 σε αξία, ζώα εκτροφής.... Καλό;
    Καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  4. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! "Τα τρία γουρουνάκια" έρχονται στη φάρμα μας, για να τα βοηθήσουμε στην εξέλιξη των νέων περιπετειών τους!! :D Το συγκεκριμένο δρώμενο το βλέπω :oops:πάρα πολύ απαιτητικό και δύσκολο. Μου θυμίζει λίγο δύο παλιά δρώμενα "Ένα γεμάτο σπίτι" με ένα ποντίκι και ένα τυφλοπόντικα ως οικοδόμοι και "Γατίσιες και σκυλίσιες μέρες". :) Καλή τύχη με τους αγαπημένους ήρωες των παραμυθιών όπου φτάσει ο καθένας μας!! ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  5. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    τελειο!!!ποιος τα σκεφτεται ολα αυτα?λογικο παντως δεν τον λες εκτος και αν δεν εχει την αισθηση της αξιας του μηδεν πισω απο τους αριθμους
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, vickymou και 11 σε άλλους.
  6. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ολα τα παραλογα εδω για αλλη μια φορα θα ασχοληθω μονο για την φασολια καλη επιτυχια σε ολους!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, vickymou και 11 σε άλλους.
  7. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Γεια σου! Είναι εφικτό, βέβαια, (για πολλούς και για μένα), αλλά μόνο που βλέπεις το νούμερο.... 1.000.000 !!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/11/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, vickymou και 4 σε άλλους.
  8. vickymou

    vickymou Κόμης

    φτωχη η φασολια βρε παιδια, τι να κανουμε ?φασολια η παπλωματα ιδου η απορια
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, KATAPIOS4 και 4 σε άλλους.
  9. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Είναι το δρώμενο "αδειάστε τις αποθήκες σας". Για εμένα που παλεύω τις αποστολές και είναι άδειες οι αποθήκες μου, είναι μάλλον δύσκολο να ασχοληθώ...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, vickymou και 10 σε άλλους.
  10. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα, προσωπική μου άποψη, το δρώμενο είναι πολύ δύσκολο. Δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ. Όποιος ασχοληθεί είτε για την φασολιά είτε για τους 3000, καλή επιτυχία να ευχηθώ αρχικά σε όλους, και υπομονή γιατί δυστυχώς τα δρώμενα αυτά που πέρασαν κι αυτά που έρχονται το ένα είναι πιο δύσκολο από το άλλο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, Coinhunter01 και 8 σε άλλους.
  11. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Να σημειώσω ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε το 3ο βήμα στα σπιτάκια 2 & 3, για να πάρουμε τη φασολιά, τα διακοσμητικά είναι στο 2ο βήμα, άρα δεν υπάρχει λόγος για πανικό , γλιτώνουμε τα ζώα εκτροφής.
    Και τα φυτά είναι 15.250
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, NOTHS58, vickymou και 22 σε άλλους.
  12. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Γεια σας και απο μενα.Νομιζω ο,τι το δρωμενο για τους top παιχτες ειναι μονο για αυτους που πληρωνουν,και εγω δεν ειμαι απ'αυτους.Θα αρκεστω μονο στο πρωτο μερος.Καλη επιτυχια σε οσους θα συμμετασχουν και τους ευχομαι μια καλη θεση στους 3000.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, ioanna6929 και 20 σε άλλους.
  13. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλησπερα αλλη μια χρονια με τα προτοτυπα δωρα για τους 3000 χιλ που σε λιγο δεν θα εχουν χορο να βαλουν τιποτα αλλο απο τα τοσα σπιτια δεντρα κορακια κουκουβαγιες σε τι ακριβως θα ανεβαζουν τους τ.π.ε???
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, ioanna6929 και 6 σε άλλους.
  14. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Γενικά το συγκεκριμένο δρώμενο ήταν - είναι και θα είναι κατά την γνώμη μου υπερεκτιμημένο από τους παίκτες. Εκτός του ότι σου αδειάζει την αποθήκη σε βάζει και στην διαδικασία ανταγωνισμού με παίκτες που παίζουν με χρήματα και όλα αυτά (φέτος για πρώτη φορά) μόνο για κάποια διακοσμητικά τα οποία και πάλι κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι αχρείαστα από ένα επίπεδο και πάνω.°°

    Το γεγονός ότι κερδίζουν μόνο τα διακοσμητικά είναι πολύ λίγο.
    Σε σχέση με το περσινό αντίστοιχο δρώμενο αυτό που έχει αλλάξει προς το καλύτερο είναι ότι όποιος παίξει θα κερδίσει και κάτι από τις παραδώσεις που θα κάνει, ενώ πέρσι έχανε ότι παρέδωσε χωρίς κάποιο αντίκρισμα αν δεν ήταν στην λίστα των 3000.
    Παρόλα αυτά όμως, πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει και κάποιο επιπλέον δώρο για τους 3000. Προσωπικά δεν θα λάβω μέρος οπότε γι' αυτά που γράφω δεν έχω κάποια σκοπιμότητα αλλά πιστεύω πως είναι το σωστό γιατί θα δούμε ποσότητες εμπορευμάτων - ζώων κλπ. σε αξία να δίνονται στο δρώμενο αυτό...

    °°Συνεχίζω να υποστηρίζω ότι από το επίπεδο που τα δρώμενα βγαίνουν σχετικά στην ώρα τους (85 - 90) πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να παραμένουμε χαμηλά σε επίπεδα.

    Όσο για για το δρώμενο δεδομένου του ότι ξεκινάει μαζί το δρώμενο του αρκούδου ψαρά και οι απαιτήσεις δεν είναι και λίγες έχει το πλεονέκτημα ότι είναι για αρκετές ημέρες οπότε είναι προσιτό να ολοκληρωθεί...

    Άποψή μου πάντα... παρόλα αυτά καλή επιτυχία σε όποιους προσπαθήσουν να κατακτήσουν μία από τις 3000 θέσεις.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, maria_palou και 10 σε άλλους.
  15. *mava*

    *mava* Αρχάριος στο φόρουμ

    Μάλλον βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα! Από το 2012 που είμαι στο παιχνίδι,το πολύ να έχω δώσει 15 ευρώ κι αυτά για το δρώμενο "πάρε-δώσε" και ποτέ για αγορά καλαθιών. Και αν όλα πάνε καλά θα είναι η τρίτη χρονιά που θα προσπαθήσω να είμαι στους 1000.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, maria_palou και 4 σε άλλους.
  16. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Δεν το κατάλαβα...μπορείς να μου το εξηγήσεις; Ευχαριστώ.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, maria_palou και 2 σε άλλους.
  17. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Καλησπερα. Εγω βλεπω οτι οι απαιτησεις του ''παιχνιδιου" αυξανονται μερα με τη μερα, ενω οι ωρες της μερας συνεχιζουν σαδιστικα να παραμενουν οι ιδιες.......Εγω θα παω <χαλαρα> για τη φασολια και μεχρι εκει.Καλη επιτυχια σε οποιον στοχο βαλει ο καθενας.Καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, ioanna6929 και 16 σε άλλους.
  18. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!! Σχετικά με τα ζώα εκτροφής αξίας 1.000.000 το θεωρώ λίγο υπερβολικό και περίεργο. :( Τα ζώα εκτροφής τα χρειαζόμασταν στο προηγούμενο δρώμενο ("Στάβλοι Νέον 6") και τώρα σε εκείνο.:eek: Καλή τύχη και πάλι σε όλους-ες!! :)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Δεν είναι σπάνιο δυο συνεχόμενα δρώμνα να ζητάνε τα ίδια πράγματα. Αλλωστε στο συγκεκριμένο δρώμενο, δε χρειάζεται να κάνουν αυτό το βήμα όσοι δε θα συνεχίσουν για τους 3000. Όσους συνεχίσουν τους συμφέρει, γιατί δίνοντας ζώα εκτροφής αξίας 1000000, παίρνουν παπλώματα αξίας 2000000. Οι αμοιβές για τους νικητές, [ακόμα και για τους 1000], δε με ενθουσίασαν δυστυχώς, για ακόμη μια φορά. Και κανα δυο μήνες τώρα, είχα αρχίσει εντατικές ετοιμασίες για την περίπτωση που βάλουν κάτι πολύ καλό. Τώρα νομίζω ότι δεν αξίζει να τα θυσιάσω. Το καλό είναι πάντως ότι όσο παραδίδεις, θα κερδίζεις και κάποια δωράκια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kitsena, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  20. beroniki555

    beroniki555 Τακτικός στο φόρουμ

    Και μην ξεχνάμε βέβαια ότι ζώα εκτροφής ζητούνται για να ξεκλειδώσουμε υλικά για εργοστάσια ζωοκομεία και δενδροκομεία κλπ
    Θα παίξω ως τη φασολιά και ότι καταφέρω... Καλή επιτυχία σε όλους μας!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, Megas_kokoriko και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.