Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σκυλοδιαγωνισμός Φρίσμπι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 15/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους, αυτός είναι ο δρόμος που εδώ και πολύ καιρό μας έχει δείξει η εταρεία ότι θα ακολουθήσει. Ο δρόμος του χρήματος. Έχεις?? πληρώνεις και κερδίζεις. Είμαι από αυτούς που στο παιχνίδι βάζω το χέρι στην τσέπη και είναι γνωστό στους γείτονές μου. Εις γνώσιν μου. Ωστόσο είμαι και από αυτούς που διαμαρτύρονται αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο..η εταιρεία ζητάει κι εγώ δίνω(είμαστε αρκετοί). Νομίζω όμως ότι αυτό το δρώμενο ξεπέρασε κάθε όριο!! δεν υπήρξαν όχι οικονομικοί αλλά ούτε ηθικοί φραγμοί!! Ήταν κάτι που για πρώτη φορά δοκίμασε η εταιρεία και ήταν αποδοτικότατο για εκείνη και συνεπώς θα το ξαναδούμε. Είμαστε απλά ένα id και πολλές προπληρωμένες κάρτες ο καθένας μας. Σίγουρα με πείραξε που δεν κατάφερα να είμαι εντός μίας λίστας αλλά περισσότερο ότι κατάμουτρα μου έδειξαν πως μπορώ να αποκτήσω!! Ο κόμπος σιγά σιγά φτάνει στο χτένι!!
    Καλή συνέχεια σε όλους μας.
     
    Αρέσει σε xaris68, sofiapao76, zaxaroula80 και 19 σε άλλους.
  2. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Η άποψή μου είναι ότι το συγκεκριμένο δρώμενο ήταν διαβολικά... "διαβολικό", όπως συζητούσαμε μ΄έναν συμπαίκτη.
    Από το γεγονός ότι τα καλάθια αγοράζονταν πολλές φορές, από την προσφορά σούπερ λιπάσματος εν μέσω του δρωμένου, ακόμα και ο άδικος διαχωρισμός των μεγάλων επιπέδων...όλα συνέβαλλαν στην μεγιστοποίηση του κέρδους.

    Εάν ξεφύγουν πολύ τα πράγματα, του χρόνου μπορεί να δώσουν μόνο 20 θεσούλες στους 131-200 έτσι για να χρειαστούν πάνω από μισό εκατομμύριο φυτά και 50 χιλιάδες αναδυόμενα (και μερικές εκατοντάδες ευρώ) για να μπεις στην λίστα.
    Ίσως να μη χρειαστεί να περιμένουμε ως του χρόνου...όπως είπε ένας συναγρότης μπορεί να δούμε και στο δρώμενο θερισμού καλάθια με αξία προϊόντων 5-10 εκατομμυρίων. Φοβάσαι ότι θα μείνεις εκτός λίστας? Αγόρασε την τελευταία μέρα 10 καλάθια xl να σιγουρέψεις την παρουσία σου, μην πάνε χαμένα τόσα προϊόντα που έριξες στον κουβά.

    Και για να επανέλθω δεν νιώθω τεράστια χαρά που πήρα το διακοσμητικό, ακόμα κι ας μην έδωσα ούτε 1 ευρώ. Κι αυτό γιατί το δρώμενο κινήθηκε καθαρά στα πλαίσια του αθέμιτου ανταγωνισμού. Γι΄αυτό αξίζουν συγχαρητήρια σε αυτούς που πάλεψαν μεγαθήρια και κατάφεραν να πάρουν μια θέση. Όσοι δεν τα κατάφεραν(ιδίως τα μεγάλα επίπεδα), ας νιώσουν ικανοποίηση ότι δεν μπήκαν σε μια λίστα... "δυνατότητας αγοράς σ.λιπασμάτων/καλαθιών", σε μια λίστα...ντροπής!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, Megas_kokoriko και 14 σε άλλους.
  3. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    triodioena
    1]Το διακοσμητικο ειναι χρησιμο σε ολους τους παιχτες ειτε σε εκεινους που κυνηγανε π,ε ειτε οχι
    οτι παιρνεις σε καθε δρωμενο καλο ειναι μπορει σημερα να σου φαινεται αχρηστο μπορει σε 6μηνες να ειναι χρησιμο
    Ποτε δεν ξερεις.
    2]Δεν θεωρω οτι επειδη εμεινα με 0 σ.λ και 0 ζωζω η φαρμα μου ειναι χρεωκοπημενη .
    Ειμαι καθημερινη παιχτρια και με το παιχνιδι μου θα ξαναγεμισω τη φαρμα μου με σ.λ και ζωζω.
    Χτες στα τελευταια φυτα εμεινα με 0 σ.λ παραδινοντας και τα τελευταια φρισμπι πηρα 14.σλ σημερα εχω 63:) και συνεχιζω.

    3]Και ηρθε η σημερινη μερα και αναρωτιεμαι αν επραξα καλα που επαιξα!!

    Αυτο το ειπα γιατι ενω ηξερα σε ποια κατηγορια παιζω και ηξερα παααρα πολυ καλα τι θα γινοταν
    Εγω πηγα και επαιξα και δεν το λεεω για μενα.
    Ξερεις τι σημαινει να παραδινει ο τελευταιος στην κατηγορια μου 654 και να ειναι εκτος λιστας???
    Το ειπαν παραπανω οι συμπαιχτες μου

    4] Και σε εμενα μου αρεσε ο διαχωρισμος μικρων επιπεδων απο τα μεγαλα και το ειχα πει.
    Ο διαχωρισμος εδωσε στα μικρα να παιξουν να προσπαθησουν να το παλεψουν να το ευχαριστηθουν χωρις να συναγωνιζονται με τα μεγαλα επιπεδα.
    Και εδω να πω Μπραβο στην εταιρεια σε αυτον το διαχωρισμο

    Ενω στα μεγαλα τι εγινε???106-130 και 131-200 ξερεις ποσα επιπεδα ειναι αυτα???94επιπεδα.
    Επιπεδα που εδω οι παιχτες να το πω απλα Παιζουν και σε αυτα τα επιπεδα που παιζουν μπηκαν 400παιχτες
    Φοβερο!!
    Δεν ειμαι καθολου χαρουμενη. Ειμαι πολυ στεναχωρημενη ξερεις γιατι οχι γιατι εμεινα με 0σλ και ζωζω
    αλλα γιατι στην κατηγορια μου ο τελευταιος της λιστας συμπαιχτης μου εδωσε 654 φρισμπι και δεν ειναι μεσα στη λιστα!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/5/17
    Αρέσει σε sofiapao76, giannissuper, skareleni και 14 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    ηρεμηστε!!!!!!!!!!!παιδια ειναι αδικο αυτο που κανετε στον εαυτο σας.θα παθετε κατι.χαρειτε το παιχνιδι καλα κανατε και<< βαλατε,>> και οσοι δεν βαλατε.Οι μεν αγχωνοντε εκ των υστερων(αχ τι βλακεια εκανα!)οι δε στεναχωριοντε(αν ειχα φιορ.θα εμπενα στη λιστα).ΕΝΑ ιβεντ ηταν ,ποσα χρονια παιζετε?ολο τα ιδια, και ετσι θα παει.Ε!δεν θα κατσω να σκασω !γιατι? για 5 κοτουλες και2-3 κατσικακια!ελεος!Ας χαρουμε,να παιξουμε παιγνιδι ειναι,ενα ωραιο δρωμενο ηταν και τωρα ερχεται το αμεσως επομενο που αν εχει κροκοδειλο εγω δεν θα το παιξω γιατι απλουστατα δεν τον αγορασα αντε καλημερα σας
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, sofiapao76, giannissuper και 6 σε άλλους.
  5. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    Για να είμαστε ήρεμοι και νηφάλιοι θα πρέπει να έχουμε ίση αντιμετώπιση. Ή τουλάχιστον να υπάρχουν όρια! Γιατί αν κάνεις προγραμματισμό,αποθέματα και σωστή διαχείρηση, παλεύεις και βλέπεις ότι έρχεται οποιοσδήποτε με ζεστό χρήμα και χωρίς κόπο και σε "μηδενίζει" τότε σίγουρα δεν μπορείς να είσαι ήρεμος. Και μετά από όλα όσα είδαμε και καταλογίσαμε σε αυτό το ιβέντ, δεν θα μου προκαλέσει εντύπωση να δω και προσφορά πακέτου καρπών έναντι φιορινιών στο δρώμενο του θερισμού που θα έρθει σε κανα εξάμηνο!!! Αυτό έχει μείνει ακόμα!!
     
    Αρέσει σε farmerwoman12, 2014chr, xaris68 και 10 σε άλλους.
  6. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Με τη νεα λογικη (?) της εταιρειας καπως ετσι θα το κανει γιατι ολοι αυτοι που τωρα ας πουμε ειναι γυρω στο 110-130 επιπεδο σε ενα χρονο θα εχουν μπει στην λιστα των σημερινων 131-200 αραααα θα πει η εταιρεια . αγαπημενα μου παιδακια τωρα θα κανουμε μια μικρη αλλαγη 160-200 , 131-159 και επειδη καναμε και νεο τμημα θα μειωσουμε τις θεσεις καθε τμηματος σε δωρα...οι 100 καθε τμηματος θα παιρνουν το μεγαλο δωρο και αν σας αρεσει ...
    Οσο για το θερισμου ετοιμαστειτε για κατι αναλογο...
     
    Αρέσει σε xaris68, -Μαρια13-, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  7. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Είναι θλιβερό μετα απ΄τη συμμετοχή μου στο δρώμενο ,να ειμαι ικανοποιημένος μόνο γιατι δεν αγόρασα καλάθια και λιπάσματα ωστε να αποκτησω το έπαθλο .Ειναι θλιβερό να σχεδιάζονται δρώμενα που απαξιώνουν την μεγάλη προσπάθεια που καταβάλουν ακόμη και πολύ εμπειροι συμπαικτες,που ασχολήθηκαν εντατικά μ΄αυτό ,και εντελώς κυνικά να υπονομεύονται,και να δείχνουν οτι χρειαζονται και ευρώ ωστε το αποτέλεσμα να ειναι αίσιο.
    Ηταν εντελώς οδυνηρά ,οσα παρακολούθησα να εξελίσονται χθές στη βάση της λίστας των μεγαλυτερων επιπέδων ..Δε θα πρεπει να αισθάνεστε υπερήφανοι για το κατόρθωμα σας ,αγαπητή ομάδα της Bp,μπορει τα ταμεία σας να γεμισαν με ευρώ ,αλλα οι κοινότητες πλημμύρισαν απο αγανάκτηση ,για μια φορά ακόμη ξεπερασατε τους εαυτούς σας .Μας δειξατε ξεκάθαρα ,κυνικά και ανενδοίαστα ,που οδεύει το farmerama .
    Hταν ομως ταυτόχρονα κι ενα γερό μάθημα για μένα ,έμαθα σε τι είδους δρώμενα δεν προκειται να παρω μέρος ξανά ,το λάθος εγινε μιά φορά ,και δεν θα επαναληφθεί ποτέ ξανά ,οτι επαθλο κι αν δίνει.Περα απ΄την πικρόχολη γευση που άφησε ,ειχα την αίσθηση οτι βρισκόμουν σε γήπεδο που τα καλάθια επεφταν βροχή ,ενω τα αντιαθλητικά χτυπήματα ,ειχαν τις ευλογίες του διαιτητή .
    Δεν ηταν απλά "διαβολικά διαβολικό" το δρώμενο ,οπως αναφερει παραπάνω συμπαίκτης ,ηταν "μακελειό"!!!!
    Καλό απόγευμα ,καλη συνέχεια σ΄ολους μας ..
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε dalaveria.gr, jimixatz, toylaaaaa και 24 σε άλλους.
  8. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός


    1) η αξια καποιου αντικειμένου για εμένα υπολογιζεται οχι μονο με τι θα σου δώσει αλλά και πόσο σου κόστισε μιας και δεν χαριστηκε
    2)εγω παλι το 0 λιπασμα 0 ζωζω 0 χορτοταλιρα 0 καρπους 0 ζωα 0 τροφες ζωων (ή οσο ειναι αυτο το 0 που πριν ηταν πολυ περισσοτερο παντως), 0 βοηθους το λεω χρεωκοπια xD α και 40% (το μπονους του διακοσμητικου) του μηδενος ..ειναι 0 ;)
    παιζοντας καθημερινα με τι και πως μαζευεις σ.λ? απο τις αποστολες που ειπαμε οτι στραγγιξαμε για να παρουμε ο τι μπορουσαμε? εμειναν κι αλλες μαλλον για σενα. Σε εμενα έμειναν οσες δεν μπορω να ολοκληρωσω και δεν το βλεπω και να ολοκληρώνονται η θα παρει μήνες και όχι μια μερα οπως σε σενα καθως μαζευοντας με το χερι φυτα και δεντρα..για να κανεις τροφες...να κανεις ζωα...για να δωσεις στις πιο δύσκολες αποστολες ...θελει το χρονο του! επισης χωρις ..τπτ.. δύσκολα να συμμετασχω σε καινουρια ιβεντς και να παρω δωρα χρήσιμα απ αυτα. Θα προσπαθήσω παραταυτα.
    3)+4) Χαιρομαι που το ποστ μου σου εδωσε την ευκαιρια να δειξεις την ανησυχια και την στεναχωρια για τους συμπαικτες στο καινουριο σου ποστ, γιατι στο 1ο ειδα πως ξεχασες να τους αναφερεις αφου εγραψες αναλυτικα τι ξοδεψες και ποσο προσωπικα κοπιασες κι αν αξιζε :)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, K_K__D και xaris68.
  9. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    μπορει στους 200 να μην μπηκαμε αλλα το ευχαριστηθηκαμε πολυ και τα κερδη πολλα!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους sofiapao76, kolokythopitas και maria_palou.
  10. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Η συζήτηση κλείνει.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.