Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σκυλοδιαγωνισμός Φρίσμπι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 15/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα καταφερα και εγω και πηρα το διακοσμητικο ειμαι στους 200 183 θεση επιπεδο 94-96 κατα την γνομη μου παρα πολυ καλο το διακοσμητικο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, monolith2, graganta και 12 σε άλλους.
  2. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Μετά από το αυτό το δρώμενο πρέπει να έρθει η βασίλισσα του καρναβαλιού για να σώσει την κατάσταση. xD
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, *mava*, triadioena και 16 σε άλλους.
  3. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα, προσωπικα πιστευω πως η διαχωρηση δεν ηταν κακη μεχρι ενος σημειου καθως ετσι και μικροτερα επιπεδα πηραν μερος.
    Ομως θεωρω μεγα λαθος το γεγονος οτι χωρισαν τα επιπεδα 131-200 καθως παιχτες τετοιου επιπεδου ειναι γεματοι τζαμποδεντρα και παιχτες που ειναι διατεθιμενοι να αγορασουν πολλα καλαθια, η δικια μου ομαδα συμπεριελαμβανε μονο 3 επιπεδα (91-93)ενω σε μια ομαδα με ολους τους τοπ παικτες να υπρχουν 70 επιπεδα. Και το τελευταιο 24ωρο φανηκε η ανισσοροπια με τα νουμερα να ανεβαινουν ραγδαια μονο στην 131-200 ομαδα και λιγο στην προηγουμενη.
    Επισης θεωρω λαθος το γεγονος οχι μονο οτι τα καλαθια μπορουσαν να αγοραστουν πολλες φορες αλλα το οτι υπηρχαν καλαθια, αυτο ηταν ενα εβεντ οπου οι καλυτεροι θα εβγαιναν απο το ποσο γρηγορα φυτευαν εσπερναν και μαζευαν αναδοεμενα.
    Ειναι σαν στο εβεντ θερισμου να να μπει με καθε 200φι αγοραζετε αξια 5.000.000 προιοντων.

    Ελπιζω στο επομενο δρωμενο τετοιου τυπου να υπαρχει μεγαλυτερη ισσοροπια και για τα μικρα αλλα και για τα μεγαλα επιπεδα.
    Καλη Συνεχεια σε ολους!!!​
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, *mava* και 16 σε άλλους.
  4. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες όλων των επιπέδων!

    Πραγματικά δεν μπορείτε να φανταστείτε τη προσπάθεια έκανα για να μπω στη λίστα με τους 200, αλλά τελικά δεν τα κατάφερα.
    Από την αρχή μέχρι το τέλος είχα μικρά χωράφια με το φυτό του δρώμενου, χωρίς σούπερ λίπασμα.
    1) είχα 600 φιορίνια + 2 πακέτα που αγόρασα από 150 φιορίνια το ένα, σύνολο 900 φιορίνια και τα αγόρασα όλα Σούπερ Λίπασμα.
    2) ξόδεψα 20.000.000 στη λαϊκή και ξεσκόνισα τις αποστολές για να πάρω Σούπερ λίπασμα και λίπασμα της Ζωζώ, εκτός από την αποστολή Σούπα και Λαύρα γιατί δεν είχα τα απαραίτητα ζώα και κοιτούσα συνέχεια στη λαϊκή μήπως και πουλήσει κάποιος.

    3) Κάποια στιγμή έβαλα και τη φασολιά για να πάρω τα αναδυόμενα που ήθελα.

    [​IMG]

    4) Άνοιξα όλα τα κουτιά που είχα μαζέψει για να πάρω αυτά που χρειαζόμουν.​
    [​IMG]
    [​IMG]
    Η αλήθεια είναι πως το ευχαριστήθηκα πολύ το δρώμενο και θα ήθελα πάρα πολύ να πάρω το διακοσμητικό.
    Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τα δώρα που πήρα!
    Ήταν μια πολύ ωραία εμπειρία για μένα και θα τα ξανά έκανα με χαρά.
    Συγχαρητήρια σε όσους το τελείωσαν άνετα, σε όσους το πάλεψαν μέχρι το έπαθλο και σε όσους προσπάθησαν και δεν το έβγαλαν, αρκεί η προσπάθεια, μπράβο σε όλους!
    Ευχαριστώ πολύ κάποιους γείτονές μου που θέλησαν να με βοηθήσουν και τις συμβουλές των συμπαικτών μου μέσα από το φόρουμ και σε προσωπικά μηνύματα.

    Καλή συνέχεια αγρότες και αγρότισσες!​
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/5/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, toylaaaaa, xaris68 και 22 σε άλλους.
  5. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Κατ' αρχήν θέλω να πω πως συμφωνώ με όσα έγραψε η Lizy στην προηγούμενη σελίδα και με αυτά ως αρχή θα αναφέρω μερικά πράγματα ακόμη.
    Δε μπορώ να πω πως χαίρομαι σήμερα.... Ούτε για την προσωπική επιτυχία μου , ούτε και για πολλών φίλων μου
    Ο λόγος είναι πως άλλοι φίλοι και γνωστοί , συμπαίκτες μου χρόνια , έμειναν έξω για λίγα φρίσμπι...
    Ο βασικός λόγος για τη δυσφορία μου είναι ότι όχι απλά επέτρεψε η εταιρία αλλά "ευλόγισε" να καταλυθεί κάθε υγειής ανταγωνισμός.
    Δεν ήταν αυτός διαγωνισμός ικανοτήτων , γνώσεων , ετοιμασίας , προγράμματος και διαθέσιμου χρόνου... Ήταν καθαρά μια δημοπρασία.
    Μια δημοπρασία για το έπαθλο που αναγκαστικά περνούσε τον παίκτη απο το ταμείο της.
    Οι ακόρεστες ορέξεις της εταιρίας για εισπράξεις , παραμέρισαν κάθε αναστολή της. Δεν κράτησε ούτε τα προσχήματα.
    Οχι μόνο άφησε να πωλούνται τα καλάθια αλλά ξεπέρασε τον εαυτό της βάζοντας και προσφορά σούπερ λιπάσματος.
    Ειδικά το δεύτερο ήταν πέρα απο κάθε λογική. Ανέτρεψε κάθε προγραμματισμό παίκτη που κάνοντας τους υπολογισμούς του πήρε την ευθύνη και το ρίσκο της συμμετοχής του έχοντας κάποιες χιλιάδες λιπάσματα. Ακόμη και παίκτες χαμηλών επιπέδων δίχως αποθέματα ενδεχομένως να σκέφτηκαν πως με πολύ δουλειά , θυσία χρόνου και με όσα διαθέσιμα μέσα έχουν , θα καταφέρουν να κάνουν 2-3 φορές το ιβεντ.
    Όλα μάταια... όλα χαμένα . Ανατροπή στα σχέδια χάρην των εισπράξεων...
    Η εταιρία αποφάσισε να κάνει "ροντέο" το ιβεντ... Να κερδίσει όχι ο καλύτερος , όχι ο μεθοδικότερος , όχι ο καλύτερα προετοιμασμένος αλλά να κερδίσει ο πλουσιότερος. Ο πιο πλούσιος "να παντρευτεί την κόρη"...
    Η βάση όλων των παικτών ανεξαρτήτως επιπέδων φίλοι μου καλοί ήταν η εξής... 4 μαζέματα τη μέρα Χ 580 χωραφάκια Χ 3 φυτά αποθήκη Χ 6 μέρες = 41.760 φυτά / 110 το κάθε φρίσμπι = 379 φρίσμπι συνολικά δίχως λίπασμα . 280 παραδωμένα στο διαγωνισμό. Μόνη προϋπόθεση τα αναδυόμενα ή σχεδόν 2500 λιπάσματα για εξευγενισμούς... (χονδρικοί οι υπολογισμοί)
    Απο τα 280 που παράγονται σχετικά εύκολα μέχρι τα 655 της βάσης μας των 130-200 επ/δου είναι μια διαφορά 375 φρίσμπι...
    Μια απλή λογική λέει πως για να τα φτιάξεις αυτά τα παραπανίσια φρίσμπι ήθελες 375 Χ 110 φυτά = 41250 φυτά επιπλέον...
    Και αυτά τα 41250 φυτά γίνονται απο 13.750 σούπερ λιπάσματα... αν προσθέσουμε και τα αναδυόμενά τους είναι άλλα 3750 σ.λ.
    Με απλά λόγια , παίκτης που δαπάνισε 17.500 λιπάσματα μπήκε ή δεν μπήκε οριακά στους 200 !!!
    Όσοι φίλοι και γνωστοί δεν κατάφεραν να μπουν σ αυτή τη λίστα ήταν όχι γιατί δεν προσπάθησαν... όχι γιατί δεν είχαν πολεμοφόδια... όχι γιατί δεν το "ξεζούμισαν" το ιβεντ .... όχι γιατί δεν είχαν γνώσεις.... Ήταν απλά γιατί η εταιρία ανέτρεψε κάθε υπολογισμό και οικονομικό προϋπολογισμό των παικτών - ιδίως στην κορυφαία κατηγορία. Έφερε τούμπα κάθε δεδομένο και στοιχείο...
    Μέχρι τελευταία στιγμή φώναζα πως με δυο καλάθια αν αγοράσει κανείς , μπορεί να φτιάξει 80 φρίσμπι σε χρόνο dt
    Ήταν αυτός διαγωνισμός ??? Στα μεγάλα επίπεδα έγινε σφαγή στο γκισέ της εταιρίας για μια θέση στη λίστα...
    Κλείνω εδώ με δυο ακόμη προτάσεις.... Απευθύνομαι σε όσους δεν τα κατάφεραν. Κάνατε φίλοι μου έναν υπέροχο αγώνα ο οποίος ξέφυγε απο τον έλεγχό σας δίχως να κάνετε κάτι λάθος... Δώσατε τον καλύτερό σας εαυτό και σας αξίζουν χίλια μπράβο. Το μόνο "λάθος" σας ήταν πως δεν είχατε αμέτρητα λιπάσματα ή δεν πληρώσατε για να τα αποκτήσετε. (πως να ξέρεις πως με 17.000 σ.λ. θα μείνεις απ' εξω???) Χίλια μπράβο σε όλους σας.
    Η τελευταία πρόταση μου απευθύνεται στην εταιρία... Με κάθε ειλικρίνεια εαν ήξερα πως θα βγάλετε προσφορά σ.λ. δε θα συμμετείχα.
    Δε θα μου έλειπε τίποτε αν δεν έπερνα ένα ακόμη σπάνιο τρόπαιο... Ιδίως με τον τροπή που δώσατε στο ιβεντ. Σας λέω πως ένοιωσα ντροπή συμμετέχοντας , απ τη μέση και μετά... Δυστυχώς για μένα είχα κάνει το 90% των φρίσμπι μέχρι την Πέμπτη ειδάλως με χαρά μεγάλη θα σταματούσα και θα απείχα απο αυτόν τον κατήφορο δίχως τέλος που οδηγείτε το παιχνίδι . Σε παρόμοιο ιβεντ δε θα συμμετάσχω αν γίνει άλλη φορά , απλά γιατί σέβομαι την ιστορία , την διαδρομή μου ως εδώ και τους συμπαίκτες μου, στοιχεία που προφανώς δεν λαμβάνετε υπ' 'οψην εσείς χάρην των εισπράξεων σας. Λυπάμαι πολύ που με κρατάει εδώ μόνο το παρελθόν μου και η αγάπη που το περιβάλλει .Ηστιγμή που θα κοπεί κι αυτός ο δεσμός , φροντίζετε να την φέρνετε εσείς πιο κοντά...Συγχαρητήρια!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ALCHEMIST., -Μαρια13- και 38 σε άλλους.
  6. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Ειλικρινά Μπράβο σε όσους τα κατάφεραν να μπουν στους 200 !!!!!!!!! Έδωσα 144, δηλαδή 44 μετά το τέλος. Άρα ήθελα ακόμη 128 να φτάσω τους 172 για να μπω στους 200. Έπρεπε δηλαδή να παράγω σχεδόν τα διπλά στον ίδιο χρόνο. Όχι ακατόρθωτο, αλλά .....
    Μεγάλο μπράβο και σε όσους το προσπάθησαν και δεν τα κατάφεραν. Πολλές φορές μετράει και μόνο η συμμετοχή.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, _vicky_74 και 13 σε άλλους.
  7. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    γεια σε ολους! επειδη διαβαζω πολλα που γραφετε θα σας πω τι εκανα εγω.την ημερα λουλουδια του ιβεντ χωρις σ.λιπ.και το βραδυ γαρυφαλα μονο νερο και κοπρια.στο τελος επειδη ειδα οτι μπορω να τα καταφερω να μπω αγορασα σ.λ.4χ20φιορ και 50 κοκαλλα απο τα οποια περισεψαν τα 20.εχω περιπου συμπληρωμενο τον θρυλο . αλλα ειμαι σε χαμηλο επιπεδο αλλα παρολα αυτα ειχε και εκει πολλους <<καταθετες>> ο πρωτος ειχε 410 παραπανω δηλ επαιξε το δρωμενο 5 φορες(αυτα δεν γινονται)ενω οι 10 τελευταιοι μαζι και γω μονο 49.εγω παντως καλαθι δεν αγορασα γενικα θελω να παιζω και οχι να ματωνω
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, toylaaaaa και 11 σε άλλους.
  8. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Είμαι βαθύτατα απογοητευμενος.
    Έμεινα έξω το τελευταίο 20λεπτο για 16 φιρσπυ νομίζω.
    Η λίζυ και η νταλαβερια,πιο πάνω τα ειπαν όλα για μενα .
    Άδικος τόσος κόπος και ξενύχτι.Ξεκίνησα απο θέση 76 και νόμιζα ο χαζός,ότι θα τα καταφέρω.
    12,30 πεταχτηκα εξω από τη λιστα,2,30 ξαναμπήκα στη θεση 196,και μετά πανολεθρία.
    ,Οταν δεν έχει η τσέπη σου φαίνετε,δεν κάνεις προκοπή.
    Είμαι επίπεδο 105.
    Όσο για τα μπράβο σε αυτους,που προσπάθησαν,αλλά δεν τα κατάφεραν,’’η ψυχούλα τους το ξέρει’’.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, toylaaaaa και 17 σε άλλους.
  9. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα...χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω όσους αγοράσαμε καλάθι,θέλω να πω οτι δεν είναι δα και η τεράστια δαπάνη που θα ρίξει έξω τη μπάνκα...2-3 προφιρελόλ κόστιζε το τεράστιο καλάθι(προσωπικά αγόρασα 1 τελευταία στιγμή)...από φυτά είχα πολλά και περίσσεψαν επειδή τη μέρα φύτευα συνέχεια χωρίς σλ και τις νύχτες έβαζα γαρύφαλλο...δεν φανταζόμουν οτι θα έμπαινα στη λίστα αλλά είδα οτι με 20 φρίσμπι έμπαινα κι έτσι το αποφάσισα....
    ...αλλά γιατί δεν λέμε την αδικία με τα επίπεδα?καθώς στα μεγάλα επίπεδα παίχτηκε ο αγώνας και είναι αδικία παίκτες που δώσανε 300 συν.....να μη καταφέρουνε να πάρουν το διακοσμητικό....τα δε πολυ μικρα επίπεδα το πήραν με +1 Σε αυτό ό,τι και να πούμε θα έχουμε δίκιο....στεναχωρήθηκα για φίλους μεγάλων επιπέδων που δεν το πήραν ενω το πάλεψαν μέχρι το τέλος...θα έπρεπε να είναι περισσότεροι στη λίστα των μεγάλων επιπέδων πχ 300-350
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, xaris68 και 7 σε άλλους.
  10. Kodessa

    Kodessa Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα...χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω όσους αγοράσαμε καλάθι,θέλω να πω οτι δεν είναι δα και η τεράστια δαπάνη που θα ρίξει έξω τη μπάνκα...2-3 προφιρελόλ κόστιζε το τεράστιο καλάθι(προσωπικά αγόρασα 1 τελευταία στιγμή).

    για το επιπεδο το δικο σου ηταν 3 προφιτερολ ρωτησες τα αλλα επιπεδα ποσες τουρτες ολοκληρες προφιτερολ ηθελαν ? αρα η δαπανη ηταν πολυ μεγαλη .ενα ιβεντ για τεραστια πορτοφολια ηταν
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, xaris68 και 7 σε άλλους.
  11. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Kαλησπερα
    Αν και ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη θα ηθελα με ευκαιρια αυτο που λες να πω κατι και χωρις να με παρεξηγησεις ...
    μην πιανεστε ολοι εσεις οι νεοι παικτες απο κουβεντες που λεμε-λενε πιο εμπειροι παικτες οτι αυτο με τα καλαθια η τα πακετα λιπασματων ειναι για εσας , προσωπικα δεν μιλαω για κανεναν απο εσας ... τι θα εσωνε τον 201 παικτη στη λιστα μου αν αγοραζε ενα μονο καλαθι ? εδω εμεινε απο εξω με 654 φρισμπι ... και να ξερετε τα δικα μας σημερινα παραπονα ειναι τα δικα σας αυριανα !
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, ΔΙΑΚΟΣ και 17 σε άλλους.
  12. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Απ' όλα τα σχόλια των συμπαικτών μας, θα συμφωνήσω με το παραπάνω...
    Είναι γεγονός ότι ενώ έγινε ένας διαχωρισμός των επιπέδων ώστε να δοθεί ευκαιρία (;) σε μικρότερα επίπεδα να έχουν την δυνατότητα να κερδίσουν το πολυπόθητο διακοσμητικό, έγινε ένα "τρελά άνισος" διαχωρισμός των μεγάλων επιπέδων. Πολύ φοβάμαι ότι αυτός που το σκέφτηκε αυτό, βασίστηκε ακριβώς σε αυτό που γράφεις γιατί τα δύο μεγάλα επίπεδα είναι αυτά στα οποία ο αριθμός των παραδομένων είναι εξωφρενικά μεγάλος σε σχέση με τις δυνατότητες που προσφέρει ο χρόνος και ο χώρος που μπορούσε κανείς να φυτέψει. Στα μικρότερα επίπεδα - κάτω του επιπέδου 100 - δεν φάνηκε να υπάρχει τέτοια μεγάλη διαφορά, και αν υπήρξε τότε μόνο στις πρώτες 5 - 10 θέσεις.
    Στην δική μας κατηγορία επίπεδο 97-98 κρίνοντας τουλάχιστον από τα όσα έκανα εγώ και έχοντας περίπου μείον 2 μέρες, πρόλαβα να παραδώσω 203 φορές σε αντίθεση με κάποιους άλλους που έδωσαν μέχρι και 300 (δεν γράφω γι' αυτούς που με την βοήθεια χρημάτων ξέφυγαν τελείως μιλάμε πάντα, όπως έγραψα παραπάνω για 5-10 θέσεις). Εγώ προσωπικά ξόδεψα 1500 - 2000 Σούπερ Λίπασμα και Σούπερ Λίπασμα της Ζωζώς για να αναπληρώσω τις χαμένες μέρες. Από εκεί και πέρα με την βοήθεια της φασολιάς και βιοτεχνικών κατάφερα να μαζέψω τα αναδυόμενα.
    Όπως έγραψα και σε προηγούμενη ανάρτηση, επειδή είδα χθες το βράδυ ότι η αναλογία αυτών που έδιναν χρήματα στην κατηγορία μας για την θέση, σε σχέση με το που είχα φτάσει και το γεγονός ότι δεν θα μπορούσα να κάνω τίποτε σήμερα, άφησα το παιχνίδι στην τύχη του και δεν έκανα τελικά λάθος. Αν ήμουν σε ένα από τα δύο μεγάλα επίπεδα, δεν υπήρχε περίπτωση να τα καταφέρω να παραμείνω στην 200άδα.

    Τέλος θα συμφωνήσω και πάλι μαζί σου... δεν αξίζει τη σήμερον ημέρα για ένα εικονικό παιχνίδι να ξοδεύει χρήματα, πόσο μάλλον όταν η ίδια η εταιρία σε ωθεί προκλητικά προς την κατεύθυνση αυτή.

    Συγχαρητήρια σε όσους κατάφεραν με οποιονδήποτε τρόπο να μπουν στην πολυπόθητη 200άδα - ένα μεγάλο μπράβο όμως και προς εκείνους που το προσπάθησαν και τελικά δεν τα κατάφεραν και μην ξεχνάτε... ένα παιχνίδι είναι το οποίο παίζουμε για να ξεσκάσουμε και όχι για να συγχυζόμαστε / εκνευριζόμαστε κλπ.

    Καλή συνέχεια σε όλους... τέτοια δρώμενα θα έρθουν πολλά ακόμη για να σκάμε.
     
    Αρέσει σε ΔΙΑΚΟΣ, LILA413, xaris68 και 7 σε άλλους.
  13. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τελείωσα και εγώ και δεν μπήκα στην 200άδα για 2-3 σκυλάκια. Έπαιξα όπως παίζω πάντα και ξόδεψα λίγα παραπάνω ΣΛ που είχα μαζέψει από παλιά. Εκείνο πού αποκόμισα (και χάρηκα) είναι ότι στα μικρά επίπεδα σαν το δικό μου οι περισσότεροι παίζουν όπως εγώ, δηλαδή χωρίς να σκοτώνονται για το παιχνίδι αλλά παίζουν για να περνάει ώρα. Τώρα στα μεγάλα επίπεδα πρέπει να έγινε σφαγή από ότι βλέπω αλλά αυτό είναι αναμενόμενο γιατί εκεί βρίσκονται οι περισσότεροι πορωμένοι παίκτες οπότε όσο ανεβαίνεις έχεις να αντιμετωπίσεις παίκτες έμπειρους, με παλαιότερα χρήσιμα διακοσμητικά και φασολιές και άλλη διάθεση για το παιχνίδι. Τα δώρα που πήρα δεν τα θεωρώ σημαντικά καθώς πήρα ένα μόνο τσάτνι και ξόδεψα 5, άρα πρέπει να ξαναγοράσω από λαχαναγορά. Οι 5 σταύλοι μπαχαμαραμα ευτυχώς μου έδωσαν πορτοκαλί καμήλα και πορτοκαλί εργαστήριο χαλιών που δεν είχα. Και τα 5 eri αρκετά καλά πήγαν αλλά αυτά ήταν δυσανάλογα με τα ΠΕ, ΧΤ που έπεφταν βροχή. Μπράβο σε όσους μπήκαν στην 200άδα... καλοφάγωτα τα βραβεία... ευχαριστώ τους γείτονες που με στήριξαν... καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, xaris68 και 12 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Κυρίες Kodessa,_Lisy_ τα ίδια λέμε ! κατανοώ απόλυτα την αδικία που έγινε...καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, *ΜΑΜΑ* και 6 σε άλλους.
  15. paramythenia

    paramythenia Προχωρημένος

    ....Καλησπέρα σας. Θα πω κ εγώ την γνώμη μου(αφού σας διάβασα) παρότι δεν έχει μεγάλη βαρύτητα μια κ έχω φύγει καιρό....!! Παιχνίδι δεν είναι μόνο η εταιρία που θέλει κέρδος, κ σωστά κάνει. Παιχνίδι δεν είναι μόνο οι εργαζόμενοι της, συντονιστές με όλους τους τρόπους που χρησιμοποιούν ...... Παιχνίδι είναι οι παίκτες του !! Αυτό είναι το παιχνίδι, οι παίκτες κ οι όροι του παιχνιδιού που αποδέχτηκαν όλα τα χρόνια κ προχώρησαν, κ θυσίασαν ώρες κ λεφτά....χμ ναι λεφτά!! (παίζουν κ δευτερεύοντα...μα δεν τα αναφέρω γιατί βαριέμε αλήθεια να επεξηγώ μετά...) Δεν χρειάζετε κανείς να υπερβεί τα όρια του για να το δεί αυτό. Ας μην γυρίζουμε τις πλάτες σε ότι γίνετε χρόνια τώρα κ σήμερα γίνετε ζήτημα αφού έμειναν εκτός παίκτες που έχουν κοπιάσει πολύ κ είναι συνεπείς. Ναί λεφτά ήταν όλο!!! Δεν παίζω εδώ κ 2 χρόνια κ σήμερα είμαι στη λίστα με λίγα ευρώ....!!! Χαίρομαι που προβληματιστήκατε γιαυτό, σήμερα που έμειναν εκτός λίστας φίλοι σας. Καλό θα ήταν να είχε γίνει κ σε άλλες περιπτώσεις που έμειναν εκτός παίκτες που δεν είχαν ενταχθεί σε συμαχίες!! Όπως κ να έχει ποιοτικό παιχνίδι μην περιμένετε...έχει δώσει την ταυτότητα του καιρό κ για ΄΄μικρούς΄΄ λόγους δεν το βλέπατε!! Υποκειμενικούς φαντάζομαι.....Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ αν με διαβάσατε, δεν ελπίζω σε μια καλή συνέχεια αυτού του παιχνιδιού, δεν παιζω καιρό τώρα, κ δεν με νοιάζει αν με αφαιρέσαιτε απο τη λίστα!!!!! Με λεφτά μπήκα κ όχι με την συνεπή μου παρουσία στο παιχνίδι....δηλ οτι μου ζητήσατε!!! Καλή συνέχεια !!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/5/17
    Αρέσει σε dora196501, [stsimpouklis], kolokythopitas και 19 σε άλλους.
  16. dimitriskiouranis

    dimitriskiouranis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Να πω κι εγώ τον πόνο μου... Προσπάθησα μέχρι τελευταία στιγμή να παραδώσω τα 100 φρισμπι για να πάρω τη φασολιά και ενώ μου είχαν μείνει να δώσω 3 φρισμπι στα χαριτωμένα σκυλάκια να παίξουνε και 3 λεπτά πριν λήξει ο χρόνος ... αυτά εξαφανίστηκαν ... σκυλάκια εδώ σκυλάκια εκεί, τίποτα... Δεν ξέρω που οφείλετε... και δεν πήγαινε λάθος το ρολόι μου το τσέκαρα..
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, *ΜΑΜΑ* και 4 σε άλλους.
  17. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    o_O Σιγουρα δε μπηκες? εγω γιατι βλεπω coinhunter sth thesh 27 kai coinhuntergti2500 στη 8εση 27 της λιστας μου με τους ελληνες?
     
    Αρέσει στους Gulit1, kolokythopitas και Coinhunter01.
  18. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα!!!!!
    Δεν θα πω τιποτα για το ιβεντ τα ειπατε ολα και συμφωνω μαζι σας!!

    Ηρθα να πω πως επαιξα και παρεμεινα στους τοπ200

    Επαιξα με 24000σ.λ απο αυτα τα 6000 περασαν απο εξευγενισμο[γαρυφαλλο]
    και ειχα πανω απο 5000 ζωζω.
    Και με ολα αυτα δεν σας κρυβω οτι 'φοβηθηκα' πολυ την κατηγορια μου.
    Δεν πιστεψα ποτε οτι θα τα καταφερω αλλα με το αποθεμα που ειχα
    ειπα θα παιξω. Τουλαχιστον θα το προσπαθησω και οπου βγει.

    Εκανα 3μαζεματα την ημερα με το φυτο του δρωμενου 5.36 με νερο
    και τις αλλες ωρες του 24ωρου με τα βιοτεχνικα[στολεν και λευκη αγνοτητα]
    σ,λ και νερο το φυτο του δρωμενου πηγαινε 1.24 δεν εχασα κανενα μαζεμα.
    Πηρα και την Κυριακη το+1φυτο οπου ειχα δυο μαζεματα απο εκει
    Την τελευταια μερα ενω εβλεπα ποσο ανεβαινε η λιστα αρχισα να
    ψαχνω σε αποστολες οτι σ.λ και ζωζω μπορουσα να βρω μεσα απο αυτες
    για ακομα περισσοτερα ταισματα,Επαιξα ακομα ολα τα εισιτηρια και ολα τα παρτι
    που ειχα αποθεμα στον τροχο.

    Και ηρθε η σημερινη μερα και αναρωτιεμαι!!

    Επραξα σωστα που επαιξα!!



     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/5/17
    Αρέσει σε Gulit1, ALCHEMIST., 2014chr και 14 σε άλλους.
  19. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα!
    Αυτές οι φάρμες που λες είναι στην ομάδα επιπέδων 86 - 90.
    Αυτή που γράφω εγώ εδώ στο φόρουμ είναι στην ομάδα επιπέδων 106 - 130.
    Και είμαι στο επίπεδο 119.:)
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε skareleni, Gulit1, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  20. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    Συγχαρητήρια που τα καταφερες τοσο καλα στο δικο μου επιπεδο! Κριμα που ο εξτρα κοπος δεν απεδωσε και για το μεγαλυτερο επιπεδο.




    εγω ξοδεψα πολυ λιγοτερα από εσενα αλλα ξοδεψα κι εγω ο τι ειχα , πηρα ο τι σ.λ. μπορουσα κι εγω απο αποστολες , ξοδεψα κουπονια βοηθων, εδωσα παρτυ εισιτηρια , ο τι χορτοτάληρο είχα και λιγοστα φιορινια για γρηγορη παραγωγη μυλου και αναρωτιεμαι το ιδιο ... ποσο χρησιμο θα μου είναι το διακοσμητικό σε μια χρεωκοπημενη φάρμα? :/
    ωστοσο δεν μπορώ να πω οτι δεν ήταν ωραίο και ενδιαφέρον , έχει μια μικρή δοση αδρεναλινης ο συναγωνισμος/ανταγωνισμος αρκεί να γίνεται με θεμιτα μεσα και με καποια αξιοκρατια/δικαιοσύνη...και εδώ κολάνε τα σχόλια όλων των παραπάνω.
    επισης ο διαχωρισμός ανα επίπεδο μπορει να μην ηταν ο ιδανικός αλλα ηταν μια καλη προσπαθεια που εμενα και τα μικροτερα επίπεδα μας βοηθησε αρκετά, ειτε εγινε για περισσοτερο κερδος απο την εταιρια ειτε γιατι μας σκεφτηκαν!

    :)
     
    Αρέσει σε skareleni, kolokythopitas, LILA413 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.