Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σκυλοδιαγωνισμός Φρίσμπι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 15/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]αυτές είναι οι πιο φρέσκιες γιατί είχα την τύχη να έχω κερδίσει κι άλλες.
     
    Αρέσει σε xaris68, giannissuper, yelander10 και 12 σε άλλους.
  2. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Μία και μοναδική!
     
    Αρέσει σε yelander10, mmixail, *mava* και 6 σε άλλους.
  3. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    Πιτα κανεις? επειξα στις pinkie pie!:cry:

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε xaris68, NOTHS58, giannissuper και 9 σε άλλους.
  4. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    οι δικές μου είναι πιο φρέσκιες :mad:

     
    Αρέσει σε ALCHEMIST., xaris68, yelander10 και 10 σε άλλους.
  5. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Πάλι προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις;;;
    Γιατί δε δείχνεις τις αληθινές μπανάνες που κέρδισες και παραπλανάς τον κοσμάκη;;; Εεε;;;
    Ορίστε η αλήθεια !!!
    :eek:[​IMG] :wuerg:
    Μάλλον από το Ψιψινοχάος τις έχει κρατήσει :pxD:p
     
    Αρέσει σε ALCHEMIST., xaris68, soyla74 και 14 σε άλλους.
  6. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα.σε 8 λεπτα τελειωνω με τη φασολια...ευχαριστω ολους οσους μου στειλαν τα δωρακια τους.οσο για τους 200 ουτε λογος ουτε χρονος.καλη επιτυχια σε οσους προσπαθουν
     
    Αρέσει σε xaris68, *mava*, NOTHS58 και 8 σε άλλους.
  7. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Έδωσα 120 φρισμπι και πήρα τα εξής:

    Αγροτικοί βοηθοί : 2 ώρες
    Γλαστρούλες του έρωτα : 7
    Δενδρύλλιο ΕΡΙ : 3
    Δενδρύλλιο Σκιάθος : 4
    Τούρμπο Λίπασμα Ζωζώς : 3
    Μπανάνες : 2
    Πόντοι φάρμας : 150000
    Σούπερ τροφή : 6
    Σούπερ λίπασμα : 15
    Σταβλάρχης Κοβάλτιο : 6
    Τάρτα Pinkie Pie : 6
    Πόντοι τροπικοί : 215000
    Τσατνι : 3
    ΧΤ : 110000

    Έχω ακόμα φυτά και ένα μάζεμα για αναδυόμενα αύριο και ότι πάρω. Για 200άδα με τίποτα. Ο τελευταίος στην λίστα έχει δώσει 83
     
    Αρέσει σε xaris68, *mava*, NOTHS58 και 10 σε άλλους.
  8. dora196501

    dora196501 Ανερχόμενος συντάκτης

    Εγώ με 100 φρίσμπι και πήρα από τα καλά δώρα μόνο αυτό [​IMG] και τα άλλα ήταν πε, χτ....κ,λ,π.... μια μπανανούλα για το δείγμα και έναν σταβλο Bahamarama που τώρα τον έχω βάλει να δω τι θα μου τύχη και πιστεύω να μην μου βγει πάλι καμιά καμήλα γιατί έχω γίνει καμηλιέρης από το κοπάδι που έχω:cry:
    Μπράβο σου πάντως γιατί βλέπω μόνο εσύ έχεις το κοκαλάκι της νυχτερίδας για να μην πω το Κυπριακό με την Λάουρα ;)
     
    Αρέσει σε xaris68, *mava*, Megas_kokoriko και 10 σε άλλους.
  9. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,άπιαστο όνειρο η 200αδα:cry:,έκανα βέβαια και καποια λάθη και τελικά δεν θα καταφέρω να μπω στην λίστα,κρίμα γιατί τα δώρα ήταν υπέροχα,το παράξενο είναι ότι έχω αναδυόμενα και δεν έχω φυτά για να φτιάξω φρίσπι8). τζάμπα περίμενε η <<strumfita>> για να της κάνω παρέα,δεν πειράζει την άλλη φορά:) .να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε xaris68, *mava*, Megas_kokoriko και 14 σε άλλους.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Εγώ, τελειώνοντας το παιχνίδι έχω δώσει 177 φρίσμπι στα σκυλάκια και έχω πάρει από όλα τα δώρα και όχι από 1 φορά. Δυστυχώς ποτέ δεν κάθομαι να τα καταγράφω.
    Για την λίστα των 200, βλέποντας που πάει το πράγμα, αποφάσισα να μην συμμετέχω. Συγκεκριμμένα ενώ άρχισα να καλλιεργώ παραπάνω φυτά (από κει βγήκαν τα 77 επιπλέον φρίσμπι) είδα ότι θα έφτανε πολύ ψηλά το πράγμα. Και ενώ έχω λίγο πάνω από 20000 σούπερ λίπασμα και ήμουν έτοιμη να το δώσω για παραγωγή αναδυόμενων (σε μηδενικό χρόνο με την γραμμή του κάστανου) είδα ότι θα έπρεπε να ξοδέψω και για το φυτό, αλλιώς με συνεχές φύτεμα-μάζεμα του φυτού, δεν έβγαινε. Έτσι από προχθές καλλιεργώ τετράφυλλο τριφύλλι και άλλα φυτά απαραίτητα για τις αποστολές της λαχαναγοράς και έβαλα αρκετούς στάβλους για να έχω το αρχικό μου απόθεμα πριν την εισαγωγή των τελευταίων αποστολών ζώων.
    Έτσι δεν έχω κανένα άγχος. Στο κάτω κάτω, άλλο ένα διακοσμητικό που δίνει -αρκετούς βέβαια- παραπάνω ΠΕ, είναι. Θα ανεβαίνω αργότερα επίπεδα, αλλά και αυτό δεν με αγχώνει. Παίζω για χαλάρωση!
    Καλή επιτυχία σε όσους το παλεύουν και μακάρι να καταφέρουν να μπουν όλοι στην εκάστοτε 200άδα!
     
    Αρέσει σε xaris68, Megas_kokoriko, soyla74 και 16 σε άλλους.
  11. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα σε ολους,μπηκα, βγηκα στη λιστα ωσπου βαρεθηκα,τι να πω παιδια εχω φρ/λουδα και δεν εχω αναδυομενα.Εδω φαινεται ηαδικια για τους μικρους που πρεπει να πληρωνουμε συνεχεια για λιπασμα κ.λ.π.και που ποτε δεν θα εχουμε τη δυνατοτητα να εχουμε τζαμπα λιπασμα οσο ψηλα και να παμε,(ελειψη τζαποδενδρων) μηπως πρεπει να παραπονεθουμε ολοι μαζι!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε NOTHS58, giannissuper, Gulit1 και 8 σε άλλους.
  12. dora196501

    dora196501 Ανερχόμενος συντάκτης

    Και το έλεγα πάλι καμήλα [​IMG] :cry::cry:
    Καμηλιέρης θα γενώ!!!!!!!!8)
    Αλλο ζώο δεν έχει να μου δώκετε???
     
    Αρέσει σε monolith2, *mava*, Megas_kokoriko και 9 σε άλλους.
  13. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    εμ, είδες το δικό μου ποστ και απάντησες
    και όχι του συμπαίκτη Coinhunter που είχε ποστάρει και παραπάνω από εμένα.

    Με καμήλα ανακατεύτηκες, καμήλα πήρες 8)
     
    Αρέσει σε giannissuper, skareleni, *ΜΑΜΑ* και 3 σε άλλους.
  14. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα !!
    Καλή εβδομάδα και καλή χαλάρωση μετά απο τόση αδρεναλίνη που χρειαστήκαμε;)

    [​IMG][​IMG][​IMG] Και αυτά είναι δώρα που πήρα μετά απο 250 φρίσμπι ,
    μαζί με λίγες Σ/Τ,Σ/Λ και 2-3 φορές βοηθούς, κ.λ.π!!! :) Καλά είναι νομίζω !
    Θα ήθελα να πω ξανά μέσα από εδώ, ένα πολύ -πολύ μεγάλο ευχαριστώ
    σε ολους τους φίλους που με βοήθησαν τόσο πολύ με τα δώρα τους !!

    Σας Ευχαριστώωωωωωωωω!!:inlove:

    Καλή συνέχεια αγρότες μου !!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/5/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, *mava* και 11 σε άλλους.
  15. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το πρώτο μέρος του event πιστεύω ήταν βατό και εύκολο για όλους και με καλά δωράκια.
    Το δεύτερο μέρος ήταν το πιο πολυέξοδο event που έχω πάρει μέρος.
    Το έκανα βέβαια εις γνώσιν μου. Από την αρχή φάνηκε και έδειξε που θα πήγαινε.
    Επιλογή μου λοιπόν και την χάρηκα
    Βέβαια δεν ξέρω αν θα το επαναλάβωxD

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, monolith2, xaris68 και 17 σε άλλους.
  16. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    "Ποτέ μη λές ποτέ"...είπα δεν θα προλάβω...είπα θα λείπω....είπα θα πάρω άραγε τη φασολιά? και ω του θαύματος ....(τι ψυχή είχε ένα καλαθάκι?)....
    Ευχαριστώ πολύ τα πιστά μου γειτονάκια με τα αναδυόμενα σε καθημερινή βάση,τις συμβουλές συμπαικτών και ιδιαίτερα ενός για τη "αφύπνηση",καθώς μέχρι τη μία το μεσημέρι πίστευα οτι το δρώμενο τελειώνει αύριο.....;)...ω ναι!
    Συγχαρητήρια σε όλους καλή εβδομάδα!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, *mava*, graganta και 8 σε άλλους.
  17. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Θέλω να ευχαριστήσω και από εδώ όλους όσους με βοήθησαν να τελειώσω το δρώμενο σε δύο 24ωρα. Εσείς όλοι,που ξέρετε ποιοι είσαστε,να είσαστε πάντα καλά.
    Χωρίς να αγοράσω τίποτα. Δεν ξόδεψα ούτε μισό ευρώ.
     
    Αρέσει σε panos-p, kolokythopitas, triadioena και 13 σε άλλους.
  18. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και από εμένα.

    Εγώ η "τακτική" - αν θέλετε - που χρησιμοποίησα ήταν η εξής.

    Με την βοήθεια του τριαντάφυλλου και όλων των βοηθητικών μέσων που διαθέτω (γραμμή φασολιάς - τσάτνι - σούπερ λίπασμα κλπ.) δημιούργησα ένα απόθεμα σε αναδυόμενα περίπου 1800 με το οποίο και έμεινα μέχρι χθες το απόγευμα.

    Το απόγευμα ήταν αφιερωμένο στο Final Four του μπάσκετ
    .

    Μέχρι τότε είδα ότι είμαι στην θέση 30-35 - οπότε πήρα το ρίσκο και είπα ότι αποκλείω το γεγονός να χάσω την 200άδα (αν και ποτέ δεν πρέπει να είμαστε τόσο σίγουροι για τίποτα) και το παράτησα - δεδομένου του ότι η Δευτέρα είναι εργάσιμη και δεν είχα την δυνατότητα να κάνω τίποτα ούτε το μεσημέρι.

    Τελικά τερμάτισα στην θέση 68 η οποία είναι τέλεια μιας και δεν αλλάζει κάτι.
    Το δύσκολο και δαπανηρό κατά την γνώμη μου του δρώμενου αυτού ήταν τα φυτά του και όχι τόσο τα αναδυόμενα και δεδομένου του ότι είχα καθυστερήσει να αρχίσω το δρώμενο περίπου μία μέρα είμαι πολύ ικανοποιημένος και από τα δώρα που πήρα - ως ανταμοιβή - αλλά και από την θέση με τα δώρα που της αντιστοιχούν.

    Γενικότερα η αίσθηση που είχα από την όλη ελληνική μας ομάδα - από τις αναρτήσεις με φωτό κλπ. - είναι ότι τα πήγαμε πάρα πολύ καλά - αν σκεφτεί κανείς ότι είμαστε εν μέση κρίσης... :oops:.

    Τώρα ξανά μέσα τα κεφάλια να μαζέψουμε αποθέματα σε ότι σπαταλήσαμε. ;):p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, Megas_kokoriko και 13 σε άλλους.
  19. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    επιτελους ειμαι στους 200!(193 θεση) ουτε που το περιμενα.Εμπαινα εβγαινα στη λιστα ετσι σημερα καταναλωσα ολα και καθε ειδους λιπασματα,και μπηκα μολις με 49 φρισμπι.Ευχαριστω τους γειτονες για την βοηθεια τους ηταν πολυ μεγαλη
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, triadioena και 10 σε άλλους.
  20. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερα και απο μενα ...
    Ας πω και εγω τη γνωμη μου για το δρωμενο οσο πιο ηπια μπορω ...

    Το χειροτερο και πιο ψυχοφθορο παγκοσμιο δρωμενο που εχει περασει απο το παιχνιδι για μενα... φτιαγμενο να παρει οσα περισσοτερα λεφτα απο τους παικτες , να διαλυσει οτι προγραμματισμους ειχαν κανει οι παικτες που δεν αγοραζουν καλαθια, λιπασματα, αναδυομενα , και οτι αλλο πουλαει η εταιρεια ...δρωμενο που μπορουσες να τελειωσεις ακομη και αν δεν φυτευες ουτε ενα σπορο,αυτο δλδ που να το πεις και ποιος να σε πιστεψει... υπαρχει ενας χαρακτηρισμος που κολλαει γαντι στην περισταση μας αλλα ειπα θα πω τη γνωμη μου ηπια ... λυπαμαι πολυ για ολο αυτο το πραμα που το ονομασατε και δρωμενο ...

    Υπαρχουν απλα δρωμενα οπου το μεγαλο καλαθι μπορει καποιος να το αγορασει μια φορα και σε αυτο το μεγαλο δρωμενο τα αφησατε ολα ελευθερα στο βωμο του χρηματος κριμα που δεν κρατησε λιγο παραπανω το δρωμενο να βγαλετε ακομη περισσοτερα και να προλαβω και εγω να σας δωσω αρκετες χιλιαδες απο τα λιπασματα που μου περισσεψαν για να μην σας εχω και υποχρεωση για το διακοσμητικο που πηρα..
    Αυτο που καταλαβα απο ολο αυτο ειναι οτι ειμαστε τρεις και ο κουκος και αντι να χωριζετε σε τμηματα τους παικτες σε απλα ιβεντς και να μην εχετε τοσες διαμαρτυριες οτι δεν τα καταφερνουν πηγατε να τους χωρισατε σε ενα παγκοσμιο δρωμενο απλα και μονο για να αρμεξετε τα μεγαλα επιπεδα που ειναι οι πορωμενοι παικτες , αυτο κανατε !!!
    Καποια στιγμη πρεπει να τα λεμε ολα ...πονταρατε στην "πορωση" των παλιων τοσο απλα ...

    Ενα μεγαλο μπραβο για οσα παιδια παλεψαν και δεν τα καταφεραν μεσα σε αυτο τον πολεμο των καλαθιων ...αλλα τα πραγματα ειναι αγρια στη ζουγκλα της φαρμας...

    ΥΓ.Για ενα πραγμα ειμαι ευχαριστημενη, δεν σας εδωσα ουτε μισο σεντς... και αυτο θα συνεχισω να κανω !!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ALCHEMIST., -Μαρια13- και 28 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.