Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σκυλίσια ζωή"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 1/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο

    Σκυλίσια ζωή

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σκυλίσια-Ζωή.19205/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σκυλίσια-ζωή.19201/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, mpimpilas και 5 σε άλλους.
  2. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Θα χρειαστούμε:
    17.000 σκυλίσια λιχουδιά (φυτό δρώμενου)
    400 σφυρίχτρες σκύλων (αναδυόμενο)

    Συνηθισμένα νούμερα θα έλεγα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, psipsi1978 και 47 σε άλλους.
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Μπράβο GeorgeK76! Γρήγορος υπολογισμός.
    Ναι συνηθισμένα νούμερα, ιδίως τα αναδυόμενα είναι λίγα. Βέβαια φαντάζομαι ότι θα βγαίνουν δύσκολα, αλλά όπως και να το κάνουμε, πολλές φορές παλεύουμε για 3πλάσια!
    Ο μηχανισμός αυτός των δρώμενων μου αρέσει!
    Τα δώρα υπέροχα. Όλα όσα ζητήσαμε στο προηγούμενο δρώμενο! Και 2 κουπόνια βοηθών 24ωρα και 12 ώρες βοηθοί! Από 4 στάβλοι για φάρμα και νησί και από 4 δενδρύλλια. Σούπερ τροφές και όλα τα καλούδια!
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, markos5560 και 26 σε άλλους.
  4. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Tα ίδια υπολόγισα κι εγώ, αν θέλεις όλα τα δώρα.Βοήθειά μας ( δεν τα λες και λίγα ). Τα δώρα πολύ καλά θα έλεγα : κουπόνια αγρ. βοηθών , μυστηριώδεις στάβλοι και δενδρύλια σούπερ τροφές, και η φασολιά πολύ καλή . Καλή μας δύναμη!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, markos5560 και 19 σε άλλους.
  5. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλημερα, εχει υπολογισει κανεις για φασολια μονο ποσα θα χρειαστουμε και ποιον δρομο θα ακολουθησουμε;
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, jimixatz και 2 σε άλλους.
  6. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Στις συχνές ερωτήσεις λέει ότι "δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε όποιον δρόμο θέλουμε", για να ανοίξουμε είναι συγκεκριμένα τα βήματα. Πήγαινε και διάβασε λίγο αυτά που ανεβάσανε οι συντονιστές.
    Μπράβο που θα δίνει και ωραία δώρα όποιος ολοκληρώσει και πάρει την φασολιά αλλά και όλα τα δωράκια που δίνουνε. Σούπερ τροφές, βοηθοί κουπόνια, μυστηριώδες κ.α.
    Μπράβο σου και σε ευχαριστούμε που τα υπολόγισες Georgek76.
    Άντε να έρθει η αυριανή μέρα να ξεκινήσουμε δείχνει ωραίο
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, markos5560 και 8 σε άλλους.
  7. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Ααα λαθος μου, ειδα πανω που ελεγε "Αν θες ολα τα δωρα" και υπεθεσα οτι μπορουμε και αλλιως.
    Ξαναδιαβασα τι ΣΕ και τελικα ειχα δικιο, υαρχουν βηματα που μπορουμε να μην κανουμε και να ολοκληρωσουμε την φασολια
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/11/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, poi94 και 5 σε άλλους.
  8. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    καλησπερα,ωραιο φαινεται,ομορφος ο φιντο....τα βηματα που ειναι "ψιλο" αδιαφορα ειναι τα 6-7-12? η 16?-21 ολα τα υπολοιπα πρεπει να γινουν για να ολοκληρωθει η φασολια!!!αν κανω λαθος ας με διορθωσετε...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  9. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Εγώ θα προσπαθήσω να κάνω όλα τα βήματα και να τελειώσω το δρώμενο, άλλωστε έχει πάρα πολύ καλά δώρα :)

    Για κάποιον που θέλει μόνο την φασολιά είναι:

    [​IMG]

    12900 φυτό δρώμενο και 325 σφυρίχτρες σκύλων.
    Δηλαδή γλυτώνει 4100 φυτά και 75 σφυρίχτρες σκύλων αν δεν κάνεις το 6-7-12-17-21
    Το 12 και 17 θέλουν τα ίδια όποια διαδρομή και να ακολουθήσεις.
    Το 12 με το 16 έχουν μια διαφορά 300 φυτά αλλά δίνει 4 Νεφρίτης.

    :D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kitsena, ioanna6929 και 27 σε άλλους.
  10. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα!
    τι χαρα!ολα τα βρισκω τελεια σε αυτο το δρωμενο και θελω να το τελειωσω ολο και να τους αδειασω το μαγαζι!
    μονο αστερακια και μπανανες δε δινει,αλλα δε με νοιαζει καθολου αυτη τη φορα.
    ευχαριστω για τους βοηθους που δινουν τα βηματα!παντα τετοια!
    επαθλα,γραφικα,μηχανισμος,ολα εκπληκτικα! :D
    καλη μας επιτυχια,παιδια! ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, markos5560 και 17 σε άλλους.
  11. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ευκολο φαινεται με μια πρωτη ματια καλη αρχη σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, markos5560 και 9 σε άλλους.
  12. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, ωραίο δρώμενο με πολύ καλά δώρα, έχει και βοηθούς, σημαντικότατο δωράκι. Βέβαια τα φυτά είναι πολλά, και τα αναδυόμενα επίσης. Ευχαριστούμε τα παιδιά που κάνουν τους υπολογισμούς και μας βοηθάνε σε κάθε δρώμενο. Τα αναδυόμενα διάβασα στα 400 ύποπτο αυτο. Ανάλογα με τι ρυθμό θα έρχονται, παίζει και αυτο τον ρόλο του. Θα φανεί όταν με το καλό ξεκινήσει. Καλή μας επιτυχία ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, jimixatz και 10 σε άλλους.
  13. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    100 αναδυωμενα με ανετα χωραφια (γαρυφαλλο) και πεπονι στο νησι. με το ζορι τα βγαζει
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, jimixatz και 6 σε άλλους.
  14. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Γεια σας! 44 αναδυόμενα! Πέντε στάβλους, αρκετούτσικα δένδρα, 1 μαγικό, 21 άνετα χωράφια, μικρά τα υπόπλοιπα, με γαρύφαλλο και γκουαράνα στο νησί... Το πεπόνι την έκανε τόση διαφορά;
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, jimixatz και 4 σε άλλους.
  15. strassaki

    strassaki Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    για βιοτεχνικα αγαθα τι προτεινετε?? κλασικα τσατνι καροτου μηλου και κολοκυθομιλόπιτα?
    για νησι?
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, jimixatz και markos5560.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα! Και εγώ τόσα πήρα. Είχα δένδρα στο νησί -πάνω από τα μισά 12ωρα XXL- και 2 ιπποποτάμους, καρχαρία και το ζωοκομείο με ροζ πάντα και καμήλες. Το ζωοκομείο μόνο του έδωσε 4 (έχει 6 θέσεις). Στη φάρμα είχα κυνόροδο και βρίζα σε μικρά χωράφια.
    Αλλά δεν είναι με το ζόρι. Χρειαζόμαστε μόνο 400 μην ξεχνάτε. Ήδη βγήκε το 1/4.

    Κανένα βιοτεχνικό δε βοηθάει στα αναδυώμενα. Έχουν να κάνουν με το χρόνο. Το τσάτνι δίνει περισσότερα φυτά και η κολοκυθομηλόπιτα παραπάνω ΠΕ.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, jimixatz και 12 σε άλλους.
  17. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    σε ολες τις εκτασεις ειχα δεντρα 20ωρα και πηρα 86
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  18. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    Γεια σας!

    Εγώ ξεκίνησα με γαρύφαλλο σε 2 εκτάσεις και 20ωρα δέντρα σε όλες τις άλλες. Μάζεψα κάτι λιγότερο απο 100 αναδυόμενα μόλις ξεκίνησε το ιβέντ και τώρα με μικρά χωράφια και φυτό του ιβέντ μαζεύω απο κάθε έκταση απο 4 μέχρι 7 αναδυόμενα. Δεν τα λες και πολλά αλλά χρόνος υπαρχει ακόμα (έχω κάνει 8 βήματα μεχρι στιγμής με σούπερ λίπασμα στις πρώτες σπορές) και αφού μαζεψω τον απαιτούμενο αριθμό απο τη σκυλίσια λιχουδιά,θα παίξω με εξευγενισμένα φυτά.

    Το "θέμα" μου είναι άλλο...Με απλό νεράκι που ρίχνω τώρα στα χωράφια μου, το φυτό θέλει 5 ώρες και 25 λεπτά για συγκομιδή. Και μιας και το έχω σπαρμένο σε όλες τις εκτάσεις ....βαριεμαι που δεν έχω να κανω κάτι άλλο στη φάρμα μου μέχρι τότε :p ( γι αυτό και γράφω εδώ και χαζέυω στο φόρουμ :D ). Βέβαια το προτιμώ απ το προηγούμενο ιβέντ που εκεί βαρέθηκα τον μύλο και το δωσ το στις αναδυόμενες φιγούρες (όταν αποφασίσουν να εμφανιστουν) και μετα δώσε ό τι σου δώσουν αυτες σε μια μπάρα για να ανοίξεις την επόμενη φιγούρα κτλ κτλ :S

    Μάλλον βαριέμαι εύκολα τελικά! οπότε υπομονή και προσδοκίες για ένα ιβέντ τύπου "βασίλισσα του καρναβαλιού" που μας είχε ξετρελάνει όλους, και μας γέμισε με προμήθειες οι οποίες βέβαια με τα απανωτά τωρινά ιβεντς κοντεύουν να εξαντληθούν Q.Q

    Κατά τα άλλα πολύ εξυπηρετικό που απο το 2ο κιόλας βήμα μπορούμε να πάρουμε τους βοηθούς συγκομιδής. Έχω βάλει στο μάτι και τη φασολιά που μ αρέσουν τα δώρα της αν και πολύωρη κι αυτή. (προσωπικά δε συμμετέχω πλέον σε ιβεντς που η φασολιά δίνει λιγοτερο απο 10 χιλιάδες πόντους αν δε δίνει και κάποιο σούπερ αντικείμενο μαζί γιατι βαριεμαι ..πάλι ναι..να μαζεύω φασούλι το φασούλι απο τόσες γραμμές). Εν κατακλείδι απλό ιβέντ με γενικά ωραία δωράκια, καλή τύχη σε όλους!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/11/16
    Αρέσει σε repellas, kolokythopitas, ioanna6929 και 9 σε άλλους.
  19. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα συναγροτες, εχω κεφια σημερα γιατι παρολο που ξεκινησα αργα το ηβεντ χτες, μεχρι τωρα μαζεψα 217, απιθανο και ασυνηθιστο για μενα. Επισης μου αρεσε το σκυλακι και τα δωρα, ειδικα τα κουπονια, σκοπευω να κανω ολο το ηβεντ με το χερι, εβαλα μεσαια χωραφια, οπως και στο <Νυχτα τρομου> επειδη τα φυτα ζητουνται σε λογικη ποσοτητα, και καθε απογευμα θα βαζω 2 χωραφια με γαρυφαλλο, για να βγουν ταυτοχρονα και οι σφυριχτρες. Καλες σοδιες σε ολους.:D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, *ΜΑΜΑ*, graganta και 12 σε άλλους.
  20. annatheol

    annatheol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα το event δεν είναι κάτι καινούργιο σαν φιλοσοφία.. Αλλά έχει καλά δώρα και αρκετά όμορφα γραφικά..
    Το πρόβλημα είναι τα αναδυόμενα για μένα.. Δεν ξεκίνησα νωρίς και για να κερδίσω το χαμένο χρόνο το βράδυ έβαλα στο νησί άνετα χωράφια με το φυτό του εβεντ και σε ένα μέρος της βασικής φάρμας και στα υπόλοιπα άνετα χωράφια με ντομάτα και πήρα σύνολο όταν τα μάζεψα όλα 13 αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, -lousi-leon2001 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.