Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σκανδιναβική Σάγκα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 10/5/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    [​IMG] και εγω ενω μπορουσα να κρατησω την πρωτη ρουνα και να παρω το 40αρι αλλα ειπα να ρισκαρω και πηρα το 32αρι γιατι οπως ειπε και ενας συναγροτης παραπανω "ειναι ρισκο η ζωη" :pxD
     
    Αρέσει σε LILA413, markos5560, jimixatz και 7 σε άλλους.
  2. liverpool1897

    liverpool1897 Ανερχόμενος συντάκτης

    καλησπέρα συναγρότες, και εγώ με τα φυτά έχω τελειώσει αλλά μου λείπουν αρκετά αναδυόμενα. καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε markos5560, soyla74, jimixatz και 4 σε άλλους.
  3. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και εγώ αν και έχασα πολύ χρόνο πήρα τα διάφορα [εκτός απο τις τάρτες και το αυτοκόλλητο] και επιπλέον 3 διακοσμητικά πέραν της φασολιάς , και συνεχίζω. Είναι και εύκολο και γι αυτό ευχάριστο γιατί μπορείς να περάσεις την ώρα σου και όχι να περιμένεις όλη μέρα για να παίξεις λίγες φορές όπως με τα δολώματα. Βέβαια μετράει και το ότι κρατάει αρκετή ώρα η όλη υπόθεση.Αν και καλό θα ήταν να είχες την επιλογή να σταματήσεις στην πρώτη βολή.Γιατί κάποιες φορές γίνεται πολύ κουραστικό και δεν υπάρχει πάντα και ο απαιτούμενος χρόνος.Να πω όμως ότι ξόδεψα και γύρω στα 350 σ. λιπάσματα στον εξευγενισμό για αναδυόμενα. Τώρα τελευταί τα ιβέντ είναι συνήθως απεριόριστα, πράγμα που ευνοεί όσους έχουν τζαμπόδεντρα ή λεφτά για λίπασμα. Το χάσμα ανάμεσα στους παίχτες μεγαλώνει, αλλά εμείς συνεχίζουμε με τα μέσα που διαθέτουμε. Κ όσο πάει. Ευτυχώς έχω τη γραμμή του κάστανου και 3 τζαμπόδεντρα, ότι πρόλαβα να πάρω στο τελευταίο εξπρές, που είμουν στα πρώτα μου βήματα στο παιχνίδι.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/5/16
    Αρέσει σε ath, LILA413, Gulit1 και 11 σε άλλους.
  4. -smart97-

    -smart97- Ενεργός συντάκτης

    πολυ ωραιο αποδειχθηκε το δρωμενο, λατρευω να παιζω με "στρατηγικη" γιατι αυτο μου φανηκε τωρα αρκετο καλο για το τσεκουρι μου :p και μετα να χαιρομαι που οντως το πετυχα... ειναι αρκετα ευκολο να πετυχεις διανα, ενω θελει πολυ "τεχνη" για το απιστευτο... ;)
    πηρα την φασολια και απο τα διαφορα μου εμειναν μονο το αυτοκολλητο και τα δενδρυλλια ουραλια
    μπραβο στην ομαδα που το σκεφτηκε και το υλοποιησε, ειναι πολυ ενδιαφερον :D
     
    Αρέσει σε ath, markos5560, soyla74 και 6 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    [​IMG]
    των ακρων που λεγαμε!
    σταματηστε να γελατε!:mad:
    συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες!
    οφειλετε να μου αναγνωρισετε πως τουλαχιστον την τελεια λαβη την πετυχα με την πρωτη!xD
    λεω να παιξω τζοκερ.
    τι λετε;:p
     
    Αρέσει σε jewel, ath, LILA413 και 13 σε άλλους.
  6. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σας
    τελείωσα και εγώ το ιβεντ , πήρα όλα τα επιπλέον και μέχρι αυριο θα έχω πάρει ξανά τα διακοσμητικά της φασολιάς
    εμένα με κούρασε λίγο γιατί είχα πρόβλημα στην σύνδεση του ίντερνετ και πρόβλημα στον υπολογιστή , τελικά με τόσες δυσκολίες πάλι καλά που τα κατάφερα
    το ιβέντ ήταν πολύ διασκεδαστικό και μου άρεσε πολύ , τελικά το " διάνα" ερχόταν πολύ εύκολα
    Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν ακόμη.
     
    Αρέσει σε ath, LILA413, Gulit1 και 14 σε άλλους.
  7. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Τα πήρα και εγώ όλα τα δωράκια μου και όλη τη φασολιά. κάπου εδώ θα σταματήσω πολύ ευχαριστημένη. Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίσουν και με το καλό το επόμενο χαρούμενο δρώμενο.
     
    Αρέσει σε ath, LILA413, Gulit1 και 8 σε άλλους.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Γιατι να μην γελάμε; στο κάτω κάτω ας μην το δειχνες! :p Δεν θυμάμαι να είχα τόσο χαμηλά αποτελέσματα; αν θυμάμαι καλά το χαμηλότερο μου είναι 32 αστερονομίσματα!!! :)
     
    Αρέσει σε Louisa, ath, markos5560 και 7 σε άλλους.
  9. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    χαχα.οκ.παντως δε μου ξαναετυχε(ευτυχως,παναγια μου!).:p
     
    Αρέσει σε Louisa, ath, ARGIR0123456 και 6 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    ξέρετε κάτι; δεν λένε το τελευταίο και το τυχερό; Ε! αυτό έγινε μόλις τώρα! xD

    [​IMG]

    θυμηθειτε! ενός συμπαίκτη μου είχε 2 φωτάκια σβησμένα... και με την πρώτη κίνηση του έδωσε 50 αστερονομίσματα:eek:
    Τα κανονικα διάνα με τα 2 μισα ή το 1 σβηστό έχω ξαναπετύχει με την 1η άλλες 2 φορές νομίζω!!!
     
    Αρέσει σε Louisa, ath, markos5560 και 6 σε άλλους.
  11. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    ένα θα σου "πω": και η ατυχία θέλει «τέχνη»!!! ;)xDxD
     
    Αρέσει σε Louisa, ath, LILA413 και 9 σε άλλους.
  12. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    Να πω και εγω την γνωμη μου για το ivent. Ειναι διασκεδαστικο και πιο ευκολο απο τελικα απο οτι φαινονταν απο την ανακοινωση
    Επιτελους ξεπεραστηκε το βαρετο φυτευε,μαζευε, παρεδωσε και παρε τα δωρακια. Θα μπορουσε βεβαια να ηταν ακομα πιο συναρπαστικο αν η τυχη επαιζε ακομα μεγαλυτερο ρολο . Πχ οι λαβες να ηταν περισσοτερες και διανα να επαιρνες μονο αν ο συνδιασμος ηταν με τις 5 πρασινες κουκιδες πληρως γεματες . Ελπιζω οτι στα επομενα Ivent θα γινει συναρπαστικοτερο με περισσοτερη δοση τυχης και ικανοτητας ! Αυτα απο μενα ;)
     
    Αρέσει σε ath, markos5560, soyla74 και 2 σε άλλους.
  13. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    αυτα λετε μερικοι και την πληρωνουμε κι οι υπολοιποι.:cry:
    στο ''τυχης και ικανοτητας'' φασκεις και αντιφασκεις.
     
    Αρέσει σε Louisa, ath, LILA413 και 13 σε άλλους.
  14. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα
    Χτες ολοκλήρωσα κι εγώ το δρώμενο και πήρα και μερικά από τα άλλα δώρα.
    Πρώτη διαπίστωση: Ο κώδικας για το τυχαίο ήταν πειραγμένος, ώστε να βοηθάει τους παίχτες.
    Δεύτερη διαπίστωση: Ακόμη κι έτσι εξακολουθεί να μη μου αρέσει το τυχαίο στα δρώμενα.
    Τρίτη διαπίστωση. Μόνο 2 φορές στην αρχή μου έτυχε κέντρο με την πρώτη ριξιά. Στην αρχή συνήθως χρειαζόταν 3 προσπάθειες και αφού πήρα τα 4 έπαθλα της φασολιάς, συνήθως χρειαζόταν 4 & 5 προσπάθειες.
    Τέταρτη διαπίστωση: Οι ικανότητες δεν έπαιξαν κανένα ρόλο στο αποτέλεσμα.
    Συμπέρασμα: Βγάλτε την τύχη εκτός δρώμενων.
     
    Αρέσει σε jimixatz, LILA413, chara1955 και 9 σε άλλους.
  15. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    τα πηραμε ολα εκτος απο τα αστερακια και το αυτοκολλητο φυσικα. τη συνταγη την ειχαμε. τα καταφεραμε εστω και στο τελος.
    παμε για το επομενο εβεντ
     
    Αρέσει σε jimixatz, soyla74, gtrullis και 4 σε άλλους.
  16. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    πεστα χρυσοστομε αυτη ειναι η πραγματικοτιτα τιτλοι τελους και για μενα για το ιβεντ:D:D:D
     
    Αρέσει σε jimixatz, LILA413, soyla74 και 7 σε άλλους.
  17. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος καλο ολα καλα σχεδον πηραμε ολα τα δωρακια και αν ειχα διαβασει απο την αρχη αυτο με τα λαμπακια τα πραγματα θα ηταν ακομα πιο καλα!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, soyla74 και 6 σε άλλους.
  18. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Την προηγούμενη εβδομάδα είχα πάει ένα ταξιδάκι για λόγους δουλειάς και γύρισα Παρασκευή βράδυ.
    Σάββατο πρωί άρχισα το event και σήμερα Τρίτη (3 μέρες μετά) πήρα τη φασολιά που ήθελα:
    [​IMG]
    Τους αγροτικούς βοηθούς και τις σούπερ τροφές που είναι πάντα χρήσιμες...
    [​IMG]
    ...γιατί έχουμε και δρώμενο εκτροφής μέσα στην εβδομάδα.
    [​IMG]

    Δυστυχώς έχασα 3 μέρες από το δρώμενο (το οποίο ήταν εξαιρετικό σε στήσιμο και σε αμοιβές) και έτσι δε μπορώ να πάρω όλα τα δώρα. Πήρα όμως αυτά που ήθελα σε λίγο χρονικό διάστημα πριν τελειώσει και είμαι αρκετά ευχαριστημένος!
    Συνεχίζουμε...
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, jimixatz, ath και 10 σε άλλους.
  19. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εμένα με έχουν ενθουσιάσει τα δρώμενα που παίζεις μέχρι τελευταία στιγμή.Το συγκεκριμένο ήταν πολύ καλό,ήθελε να δουλέψει και λίγο το κεφάλι μας,είχε πολύ καλά δώρα.Πήρα τα πάντα και 4 φορές το μεγάλο διακοσμητικό,και όλα τα άλλα αλλα, το πιο καλό ήταν ότι από τους σταύλους πέτυχα δύο ασβούς και αρμαντύλο.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, LILA413 και 9 σε άλλους.
  20. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Μήπως σας περισσεύει ένα αστρονόμισμα? πώς τα κατάφερα έτσι?xD
     
    Αρέσει σε jimixatz, -kristian-, Louisa και 12 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.