Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Σκανδιναβική Σάγκα VIII "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 1/11/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλησπέρα! Έχω παίξει 40 παιχνίδια μέχρι στιγμής και διάνα με την πρώτη πέτυχα 2 φορές μέχρι τώρα. Αυτό έγινε μετά το 35ο παιχνίδι, δηλαδή στα τελευταία 5 παιχνίδια που έπαιξα. Η έμπνευση ήρθε μετά από 35 παιχνίδια...xDΕίναι καθαρά θέμα τύχης , επομένως κάνε υπομονή...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/11/22
    Αρέσει σε nickoikono11, nota.dim1802, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  2. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    24ο παιχνίδι και επιτέλους διάνα στην πρώτη ρίψη πήρα όλα τα μπόνους νομίσματα και 2/3 Πικολο πάμε και για το 3ο και ότι καταφέρουμε από αναβαθμίσεις μιας και δεν έχω απόθεμα σούπερ λιπάσματος

    Καλή τύχη σε όλους !
     
    Αρέσει σε nickoikono11, vagelis1968, Lina123 και 6 σε άλλους.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα !!!

    [​IMG][​IMG]
    Οι δύο πρώτοι στόχοι μου, επετεύχθησαν !!!
    Τωρα συνεχίζω και ότι άλλο μπορέσω να πάρω απο το κατάστημα, είναι καλοδεχούμενο.
    Καλή συνέχεια σε όλους και καλή Κυριακή με υγεία .:inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, toula25, GEPPO1 και 10 σε άλλους.
  4. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος και εγω με τα πικολο και αναβαθμισεις. 70 παιχνιδια 1 φορα με την πρωτη
     
    Αρέσει σε Marinaloren, αμφιθεα, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  5. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    αληθεια ποσα φυτα και αναδυομενα χρησιμοποιησες ?
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Ετυχα δύο 100σταρια και δύο +1 στο ροδάνι.Εβαλα και 1 μπόνους φυτών .
    Στην αρχή σε μεγάλα χωράφια με σ.λίπασμα και ζωζώκες και όταν τελείωσαν τα μπόνους ,έβαλα μικρά με τσάτνι ,νερο και λίπασμα.
    Τα αναδυόμενα τα είχα βγαλει με αμάρανθο .
    Δεν εχω υπολογίσει τον ακριβή αριθμό φυτών και αναδυόμενων που χρειάστηκα.
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/11/22
    Αρέσει σε amorphis, GEPPO1, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  7. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Ήρθα για γκρίνια, να πω ότι δεν βρίσκω καθόλου λογικό ένα δενδρύλλιο να κοστίζει 210, όσο και ο στάβλος, όταν και στα αντίστοιχα ιβεντ και στο παραλήρημα η αξία τους είναι 1:3
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Nantia123, SavoirAimer... και 7 σε άλλους.
  8. ΔΙΑΚΟΣ

    ΔΙΑΚΟΣ Ενεργός συντάκτης

    75 ολοκληρωμένα παιχνίδια καί 0 (μηδέν) επιτυχίες με την πρώτη προσπάθεια..καί η απάντηση είναι κρίμα..ήσουν άτυχος προσπάθησε λίγο ακόμη καί ισως τα καταφέρεις(αυτή η απάντηση δόθηκε σε άλλο συναγρότη που εξέφρασε παράπονα) ..λες και αν ήθελα να τζογάρω η να κυνηγησω την τύχη μου το φαρμεράμα θα περίμενα..απ την αλλη έτσι και τολμησει κανεις να θυμήσει ότι σε αυτό το ιδιο φόρουμ έχουν δωθεί υποσχέσεις και διαβεβαιώσεις από τα πλέον σημαίνοντα πρόσωπα του ελληνικού φαρμεραμα ότι θα γίνουν προσπάθειες για όσο το δυνατόν λιγότερο''παράγοντα τύχη '' στο παιχνιδι τότε τον βγάζουν και είρωνα και τιμωρείται για ειρωνία ..τώρα όσο προσπάθειες για μείωση του παράγοντα τύχης όσες έχετε δει εσείς εδώ και τόσα χρονια..άλλες τόσες εχω δει και εγω ..άντε τώρα για το συνηθισμένο παράσημο και κάναμε πάλι το καθήκον μας :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/11/22
    Αρέσει σε nota.dim1802, vagelis1968, maria_palou και 6 σε άλλους.
  9. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τώρα ο στάβλος είναι φθηνός ή το δενδρύλλιο ακριβό; Νομίζω τέτοιες ανακολουθίες είναι συχνές και δεν πρέπει να μας εκπλήσσουν. Για παράδειγμα έπρεπε να βγάλουμε όλη τη γιορτή για έναν Κθουλούτσικο όταν στα προηγούμενα δρώμενα τα έπαθλα ήταν 2 και 3 παρόμοιοι στάβλοι. Και για την τύχη στα δρώμενα... είναι λίγο εκνευριστική αλλά μυρίζει "Φαρμεράμα", είναι μια πρόκληση και σίγουρα όχι ρουτίνα.
     
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα και καλή βδομάδα.. μόλις πήρα την φασολιά και μέχρι αύριο και την αναβαθμιση.. θα πάρω επίσης και το δεύτερο πίκολο και στοπ.. ένα δρώμενο ανιαρό λόγω του ότι τα ποσοστά επιτυχίας είναι μηδαμινά.. με 29 παιχνίδια ,μόνο μια φορά διάνα με την πρώτη, και από οτι είδα απο τους συμπαίκτες υπάρχουν και χειρότερα πχ 75 παιχνίδια με 0 διάνα... συνεπώς τουλάχιστον για μένα δεν υπάρχει κανένας λόγος για παραπάνω προσπάθεια.. τα δώρα στο κατάστημα ενδιαφέροντα και δελεαστικά, αλλά απλησίαστα υπο τις παρούσες συνθήκες της τύχης.. συνεπώς παίρνω τα 2 πικολάκια, την φασολιά και την μια αναβάθμιση που δίνει το παιχνίδι και σταματάω.. καλή επιτυχία στους υπόλοιπους
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, nota.dim1802 και 4 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την φαρμοπαρέα !!!
    Εγώ σταμάτησα απο εχθές το δρώμενο. Δεν έχει νόημα να συνεχίσω παρακάτω και θα σας εξηγήσω αμέσως τον
    συλλογισμό μου.
    Πήρα τις 4 αναβαθμίσεις και τα 3 πικολάκια. Που αυτός ήταν ο αρχικός μου στόχος. Μέχρι εδω μια χαρά.
    Για να πάρω ένα μόνο μυστ. δενδρύλλιο ή στάβλο, που πολύ θα το ήθελα, πρέπει να μαζέψω 210 αστερονομίσματα.
    Αυτό μεταφράζεται σε 14 ακόμη παιχνίδια, δεδομένου ότι ,θα είναι με 15 αστερονομίσματα το καθένα.
    (Εχω πιάσει όλα τα ''διάνα'').
    Με 3 φορές που μαζεύω την ημέρα (δεν πάω παραπάνω γιατί είναι πολύωρο το φυτό), μέχρι την λήξη του δρώμενου,
    δεν υπήρχε καμμία περίπτωση να μαζευτεί αυτός ο αριθμός αστερονομισμάτων.
    Τσάμπα θα παιδευόμουνα και στο τέλος θα έπαιρνα από το κατάστημα το απόλυτο τίποτα.
    Είμαι ευχαριστημένη με αυτά που πήρα και έχω όλο τον χρόνο τώρα θα προχωρήσω κάποιες αποστολές μου.
    Καλή συνέχεια σε όλους .
    Να έχουμε μία υπέροχη και εποικοδομητική εβδομάδα με υγεία !!!:inlove:
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, nota.dim1802 και 9 σε άλλους.
  12. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Θεωρώ αυτό το μίνι παιχνίδι ίσως το πιο βαρετό από όλα. Και αυτό που άμα έχεις τύχη θα πάρεις 150 αστερονομίσματα δεν το συζητάω καν!!! -.-
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, skias10, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  13. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Επιτέλους στο παιχνίδι 47. Το αστείο είναι ότι στο ακριβώς επόμενο παιχνίδι το ξαναπέτυχα με την πρώτη. Θα παίξω άλλα 10 για να πάρω και το 3ο πίκολο (πήρα ήδη τις αναβαθμίσεις) και τέλος.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή εβδομάδα σε όλους, με υγεία ! Ωραία η φασολιά κι αν δε πετύχαμε διάνα ορισμένοι, πετύχαμε διάνα αλλού ;).
    Η χαρά του παιχνιδιού, δεν έχει να κάνει με τη νίκη πάντα! Καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, .sofaki., nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  15. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Αντε και παιρνουμε τους μυστηριους σταβλους και δενδρα ,ξοδευοντας μπονους κλπ., ποιος εγγυαται οτι θα τυχει κατι καλο,καποιο καινουργιο δενδρο ή σταβλος?!Νομιζω ειναι παρα πολλα τα αστερονομισματα που ζηταει για αβεβαια αποτελεσματα.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, GEPPO1, dafni_mat και 2 σε άλλους.
  16. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο έπαιξα 59 παιχνίδια αν θυμάμαι καλά. Κέρδισα σε όλα διάνα, πήρα τα 3 πίκολο και τις 3 αναβαθμίσεις.
     
    Αρέσει σε maria_palou, αμφιθεα, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  17. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Ρίχνω τσεκούρια από τότε που εμφανίστηκε το παιχνίδι αυτό. Είναι η πρώτη φορά που δεν μου έκανε τη χάρη να μου δώσει "διάνα" με την πρώτη. Για αυτόν τον λόγο έχασα το τρίτο πίκολο αν και έπαιξα περίπου 65 παιχνίδια. Πάμε για άλλα...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, maria_palou, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  18. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.