Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Σκανδιναβική Σάγκα VIII "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 1/11/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Σκανδιναβική Σάγκα VIII "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Σκανδιναβική-Σάγκα-viiΙ.34311/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Σκανδιναβική-Σάγκα-viiΙ.34310/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα και καλο μηνα σε ολη την αγροτοπαρεα!
    Για το συγκεκριμενο δρωμενο θα χρειαστουμε χρυση ριζα( φυτο 7:30 ωρων που φυτευουμε στην βασικη φαρμα και στο αγριο λιβαδι) και ποτηρι κερας(αναδυωμενο απο φυτα και δεντρα απο την βασικη εκταση ,το αγριο λιβαδι και το ξεφωτο του δασους)!
    Οι ποσοτητες που θα χρειαστουμε ειναι οι εξης:16.626 χρυση ριζα και 1054 ποτηρι κερας για οσους θελουν να ολοκληρωσουν την στηλη με τα 34 παιχνιδια για να παρουν και την αναβαθμηση του διακοσμητικου!
    Για οσους πανε μονο για την φασολια χρειαζονται 13.692 χρυση ριζα και 868 ποτηρι κερας!
    Γνωστο δρωμενο σε ολους νομιζω και σχετικα ευκολο! οποτε καλη διασκεδαση και καλη επιτυχεια σε οσους το προσπαθησουν! καλη συνεχεια και καλο βραδυ να εχετε ολοι!
     
    Αρέσει σε yelander10, Marinaloren, Nantia123 και 23 σε άλλους.
  3. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους !Να συμπληρωσω στην ομορφη αναρτηση του crazyfarmer71 ,οτι τα αστερονομισματα που μας δινονται απ΄το ιβεντ ειναι 400 εφοσον τυχουμε μια φορα την πρωτη φορα διανα,και φτανουν ισα -ισα για την αγορα των αναβαθμησεων του εργαστασιου μπαλονιου.Εαν θελησουμε να παρουμε και αλλα δωρα π.χ τα πικολο θα χρειαστουμε 34.230χ χρυση ριζα και 2.170 αναδυομενα αφου για καθε ριψη τσεκουριου περνουμε 15 αστερονομισματα...Οποτε αν καποιος θελησει να παρει περισσοτερα δωρα (και οχι μονο τις αναβαθμισεις)τα φυτα ειναι πολυ περισσοτερα οπως και τα αναδυομενα!!!Καλη επιτυχια σε όλους!!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, panos601, nickoikono11 και 19 σε άλλους.
  4. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα στην αγροτια! τα βασικα αστερονομισματα που δινει το δρωμενο αγαπητη συναγροτισσα soyla74 ειναι
    510 ( 34 επι 15)! απο εκει και περα συμφωνο μαζι σου αναλογα τι θελει να παρει ο καθε αγροτης απο το καταστημα και ποσο τυχερος ειναι με τις ριψεις θα χρειαστει και τα αναλογως παραπανω παιχνιδια! καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Lina123, nickoikono11 και 9 σε άλλους.
  5. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Δεν γνωρίζω που βρήκατε το κακό στην ανάρτησή μου, που είπα όποιος πετυχαίνει διάνα, να μοιράζεται με τους υπόλοιπους το συνδιασμό μήπως και δουλέψει και σε άλλους.
    Ας μας πει ο συντονιστής που το έσβησε το λόγο, κι αν έχουμε άδυκο να ζητήσουμε και συγνώμη.
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Πήγαινε να διαβάσεις τις Συχνές ερωτήσεις και αν δεν βρεις την απάντηση, ξανα ρώτα με.
    Αν βρεις την απάντηση, θα περιμένω την συγνώμη από εσένα και όλους τους υπόλοιπους που έχετε "άδυκο"
     
  7. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    θα σου ζητήσω όχι μία αλλά 1000 συγνώμη προκαταβολικά, αλλά δεν βρήκα κάτι στις ΣΕ που να λέει να μη μοιραζόμαστε τους συνδιασμούς. Πες μας τι είναι και θα σου ζητήσω κι άλλα συγνώμη αν θες.
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δηλαδή αυτό δεν το διάβασες;


    Επίσης είναι η πρώτη φορά που παίζεις?
    :eek:
     
  9. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Αυτό που λέει δεν καταργεί του να συμπίπτει για κάποιους τυχαία ο συνδιασμός. Εγώ μόνο γι' αυτό το λόγο το είπα "ΜΠΑΣ - ΜΗΠΩΣ και δουλέψει". Το ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είναι η πρώτη φορά, αλλά είπα όσο πιο γρήγορα το πάμε, τόσο καλύτερα.
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν είμαι σίγουρη αν δεν καταλαβαίνεις Ελληνικά ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις για να μην ζητήσεις συγνώμη αυτή την στιγμή.
    Κάθε συνδυασμός είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ. Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ πιθανότητα να έχεις τον ίδιο συνδυασμό ακόμα και στα δικά σου παιχνίδια.

    Οπότε σταμάτα να μπερδεύεις τους παίκτες. Κάθε επόμενη ανάρτηση σου που θα λέει κάτι διαφορετικό από αυτό που λένε οι Συχνές θα διαγραφεί.
     
  11. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Ίσως εμείς οι δύο τελικά να μην καταλαβαινόμαστε γι' αυτό το κάνω αντιγραφή από πάνω : "θα σου ζητήσω όχι μία αλλά 1000 συγνώμη ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ" Λυπάμαι που δεν το είχα καταλάβει από την αρχή κι αφού δεν σου έφτασαν οι 1000 συγνώμες, σου λέω μία ακόμη να γίνουν 1001 να είσαι ευχαριστημένη.
     
  12. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    οι αναβαθμισεις του διακοσμητικου που δινουν περισσοτερους ποντους εμπειριας στις εκτασεις φαρμας ,δινουν και στα διακοσμητικα της φαρμας?
     
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους !!!
    [​IMG]
    Ετοιμη η φασολίτσα. Συνεχίζω να μαζεύω αστερονομίσματα.
    3 πικολάκια είναι αυτά. Τα θέλω σαν τρελή.xDxDxD
     
    Αρέσει σε sofiapao76, vagelis1968, poimenas και 16 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μόλις πήρα το πρώτο μου πικολάκι με 10 παιχνιδι και συνεχίζω για τα αλλα δύο.. αυτη τη φορά παίζω εντελώς χαλαρα μιας και δεν εχω καθόλου σουπερ λιπάσματα και ζωζώκες, οποτε οπου φθάσω.. θα κυνηγήσω μόνο τα πίκολο και καθόλου τις αναβαθμίσεις ίσως αν μπορέσω να πάρω έστω μία έτσι για την ιστορία... καλό ξημέρωμα στην παρέα...
     
    Αρέσει σε Marinaloren, sofiapao76, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  15. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Η φασολια μπηκε στη θεση της και οι 4 αναβαθμισεις του εργοστασιου μπαλονιων και αυτες στη θεση τους! ........ και συνεχιζω!!!!!!
     
    Αρέσει σε maria22, Marinaloren, farmer_girl77 και 10 σε άλλους.
  16. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Στα 34 παιχνίδια που "απαιτεί" το βασικό δρώμενο, διάνα με την πρώτη δεν πέτυχα ούτε μία φορά. Τόσο εναντίον μας είναι πια αυτές οι πιθανότητες? Είμαι εγώ υπερβολικά άτυχη?
     
    Αρέσει σε Marinaloren, αμφιθεα, Megas_kokoriko και 7 σε άλλους.
  17. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Αχ θα ήθελα όλα τα πίκολα και τα σεντούκια ενισχύσεων αλλά αφού και το ροδάνι δεν με βοήθησε καθόλου (χάλασα και τους 25 παρτι γύρους), θα πάρω τις αναβαθμίσεις ως επένδυση, ένα πίκολο και ένα σεντούκι και ελπίζω για κάτι καλύτερο στα επόμενα δρώμενα. Φυσικά θα πάρω και την φασολιά μπας και αρχίσω να μαζεύω αρκετές ομάδες. Σε αυτό το δρώμενο ήμουν τουλάχιστον αρκετά τυχερή να πετύχω τις πρώτες φορές διάνα.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, αμφιθεα, nota.dim1802 και 4 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εγω στα 14 με την πεμπτη μονο πετυχαινω διανα και μια φορα με την πρωτη, μαλλον ειμαστε ατυχες, μας ματιαζουν χαχα
     
    Αρέσει σε nickoikono11, αμφιθεα, nota.dim1802 και 2 σε άλλους.
  19. iridaki

    iridaki Ειδικός του φόρουμ

    φασολια και δυο πικολο 1 νομιζω φορα διανα οποτε δεν ξερω αν συνεχισω
     
  20. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    στα τόσα χρόνια που παίζω το συγκεκριμένο δρώμενο, πρώτη φορά τέτοια αστοχία... με την πρώτη διάνα μόνο 3 φορές-.- μέχρι τώρα έχω παίξει 55 παιχνίδια, γιατί επιτέλους μου έκατσε το 100% δύο φορές κιόλας... στόχευα την φασολιά εννοείται, τις αναβαθμίσεις και τα πικολάκια (εμμονικά τα τελευταία).
    φασολιά ☑️
    4 αναβαθμίσεις☑️
    πίκολο 2/3 προς το παρόν.... πιστεύω να προλάβω και το τρίτο... βοηθάει και ο καιρός....
    καλή συνέχεια....
     
    Αρέσει σε Marinaloren, αμφιθεα, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.