Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Σκανδιναβική Σάγκα 2020 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 5/5/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημερα σε ολους!!!!!!!!οι ριψεις στο παιχνιδι ειναι θεμα τυχης και οι επιλογες πολλες τουλαχιστον στη λεπιδα και στους ρουνους......ομως προσωπικα παιζω το παιχνιδι με το εξης σκεπτικο¨αρχιζω παντα απ'τη μεση και στα τρια αναλογως το αποτελεσμα που θα βγει απιστευτο,τελειο κτλ κοιταζω που θα κινηθω δηλαδη π.χ αν στις λεπιδες εχω λιγες πρασινες τελιτσες φευγω απ'την μεση και κινουμαι στα ακρα αν ανεβουν οι πρασινες τελιτσες αρκετα κανω την επιλογη μου εκει κοντα συνηθως το σκεπτικο αυτο πιανει τουλαχιστον σε μενα και πολυ σπανια πετυχαινω την 5η φορα.....συνηθως οι ριψεις ειναι στη 3η και στη 2η φορα( βεβαια τον τελευταιο και τον πρωτο λογο τον εχει ο παραγοντας τυχη)!!!το διανα δεν το πολυκυνηγω αν κατσει με την μεσαια επιλογη που κανω παντα εχει καλως αν οχι ολα καλα.....αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να μην τυχω 1,2 σεντουκια αλλα να εχω καλες ριψεις ωστε να μου δινει 4-5 σεντουκια...και αυτα συνηθως τ'ανοιγω ολα μαζι στο τελος!!!!!!!!!!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/5/20
    Αρέσει σε aggellll, xristos-ale3andros, Dr.Kelly και 6 σε άλλους.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Με ένα 100% εσόδων, από το ροδάνι, ολοκλήρωσα το δρώμενο και θα συνεχίσω για λίγο για να πάρω κάποια σεντούκια ακόμη!
    [​IMG]

    Και η φασολιά είναι έτοιμη!
    [​IMG]

    Ως αναφορά την επιτυχία με τα τσεκούρια, αυτή δεν έχει αλλάξει. Οι εναλλακτικές είναι οι ίδιες όπως πάντα, άρα έχουμε την ίδια πιθανότητα να πετύχουμε το σωστό και το πρόγραμμα δεν μπορεί να αλλάζει τους σωστούς συνδυασμούς, αφού έχει αρχίσει το παιχνίδι. Εγώ, έχοντας παρατηρήσει ότι οι καλύτερες επιλογές είναι σκόρπιες, επιλέγω κάποιο και στη συνέχεια τα διπλανά του. Όποιο είναι τέλεια επιλογή δεν το αλλάζω. Έτσι σχεδόν πάντα μέχρι την 4η προσπάθεια έχω βρει την τέλεια επιλογή, για διάνα. Αρκετές φορές μπορεί να χρειαστεί και η 5η προσπάθεια. Αν αυτό που δεν έχω βρει είναι οι λαβές, τότε είμαι σίγουρη για την καλύτερη επιλογή (αφού υπάρχουν 5 εναλλακτικές). Αν είναι κάποιο από τα άλλα, ή επιλέγω το καλύτερο μέχρι εκείνη τη στιγμή ή το ρισκάρω. Στα 21 παιχνίδια 3 φορές δεν πέτυχα διάνα, τις 2 ήταν στο δεύτερο κύκλο -τρομερά- νομίζω και μια στον μεσαίο.

    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε aggellll, toylaaaaa, GEPPO1 και 10 σε άλλους.
  3. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος το δρώμενο με ένα συν ένα από το ροδάνι. Έτοιμη η φασολιά πάρα πολλά σεντούκια και συνεχίζουμε για να κερδίσουμε και άλλα.
     
    Αρέσει σε skias10, GEPPO1, nickoikono11 και 6 σε άλλους.
  4. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε skias10, pigara, Panagiotiis και 8 σε άλλους.
  5. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Η Ίνγκριντ έφιαξε Ζωμό,
    σημάδι νά'χει αυτή καλό,
    Τσεκούρια σαν πετούσε...
    Χρυσή η Ρίζα το φυτό,
    και όσο φύτευε σωρό,
    Σεντούκια αποκτούσε.

    Διάλεγε τη Λαβή καλά,
    Λεπίδα ακόνιζε γερά,
    στο Ρούνο, το σκεφτόταν,,,
    Εικοσιένα οι φορές,
    π'έριξε αυτή καλές βολές,
    κι η Φασολιά ερχόταν.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε martha72, aggellll, sofiapao76 και 13 σε άλλους.
  6. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Τέλος και για μένα το δρώμενο
    Συγχαρητήρια σε όσους το έχουν τελειώσει και καλή επιτυχία σε όλους όσους συνεχίζουν
    Καλό βράδυ σε όλους
     
    Αρέσει σε skias10, beba6969, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Να ευχηθω Χρονια Πολλα σε ολες τις μανουλες και φυσικα και στη δικια μου! Τελος και για μενα το δρωμενο! Και εγω διαπιστωσα οτι δεν εχει αλλαξει κατι στο παιχνιδι! Τα "διανα" ερχοντουσαν σε πολυ καλο ρυθμο! Κερδισα 62 σεντουκια μεχρι τη φασολια και πηρα διαφορα δωρακια!
     
    Αρέσει σε stef10, aggellll, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  8. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Τέλος και γω με τα 21 παιχνίδια. Θα συνεχίσω για να πάρω κι άλλα σεντούκια, γιατί προς το παρόν έχω μόνο 55. Το διάνα είναι καθαρά θέμα τύχης, και εγώ με την τύχη δεν τα πάμε καθόλου καλά. Υπήρχαν πολλές φορές που κέρδισα 1 ή 2 σεντούκια με την 5η προσπάθεια οπότε το θεωρώ τουλάχιστον κοροϊδία να παραπονιέστε.

    Πάντως θέλω να ξαναπώ πόσο καλύτερα είναι που πλέον έχουμε δρώμενα συμμαζεμένα, δηλαδή σε 1 έκταση με λογικές ποσότητες φυτών και αναδυόμενα με καλό ρυθμό.

    Καλή συνέχεια σε όλους! :music:
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, martha72, GEPPO1 και 11 σε άλλους.
  9. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Γεια σας και καλη σας εβδομαδα!
    Τα 21 παιχνιδια τελειωσαν απο χθες, συνεχιζω με το σκεπτικο οτι παρουμε καλο ειναι. Ως τωρα 71 σεντουκια.
    Θα συμφωνησω κι εγω με τη φιλη Dr.Kelly , σε μια εκταση με τις αναλογες ποσοτητες φυτων και καλη ροη αναδυωμενων, γινονται πιο παραγωγικες οι φαρμες μας, να γεμισουμε και λιγο τις αποθηκες μας, να προχωρησουμε κι εμεις οι "μαθουσαλες" καποιες αποστολες με τα χιλιαδες φυτα που χρειαζονται ;)
    Καλη συνεχεια και καλες "διανα" πρωτιες :inlove: σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε fouli1988, sofiapao76, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα..
    Τέλεια τα δώρα από τα σεντούκια..μου έδωσαν αρκετά φλουριά, χρυσές μπανάνες και αστεράκια.
    [​IMG]
    Καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν ακόμη! :music:
     
    Αρέσει σε Marinaloren, toylaaaaa, skias10 και 7 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπερα φιλοι μου..Ολοκληρωσα κι εγω την ''Σαγκα''..
    Συνεχιζω να ριχνω στοχους και να ανοιγω σεντουκια, αν και δεν φανηκα ιδιαιτερα τυχερη..
    Δεν πολυκυνηγαω το ''διανα'' ..Ομως βρηκα μετα απο πολλες προσπαθειες το εξης..Μετα την πρωτη ριψη, αναλογα το ποσο κοντα
    εχω πεσει στο κεντρο, κινουμαι τοσες τελιτσες πιο περα.. Δεν ξερω αν ειναι τυχη η' συμπτωση αλλα συνηθως αυτος ο τροπος μου δινει καλα αποτελεσματα και λειτουργει ..
    Καλη συνεχεια σε ολους !!!
    Καλο βραδυ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε fouli1988, gtrullis, Marinaloren και 4 σε άλλους.
  12. fouli1988

    fouli1988 Τακτικός στο φόρουμ

    Εχτες πετυχα διανα με την πρωτη κ δεν το πιστευα!
    Χαχα μαλλον εχω λιγη τυχη απ οτι φαινεται:pxD
    Κ εδωσα κ στην Ιγκριντ καινουργιο συνολακι !!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Nantia123, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  13. fouli1988

    fouli1988 Τακτικός στο φόρουμ

    Voila!
    [​IMG]
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα στην παρεα !!!
    Τελικος απολογισμος ως χθες το βραδυ μετα το σταματησα, εντελως χαλαρα και ξενοιαστα συνολικα 26 παιχνιδια και 96 σεντουκια, δεν τα λες και λιγα :D
    Κριμα φιλη fouli1988 που για 3 παιχνιδια δεν πηρες εστω τη φασολια αν και με λιγη ακομη προσπαθεια θα το ειχες τελειωσει.:(
    Καλη συνεχεια στη μερα σας :inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, fouli1988, Dr.Kelly και 3 σε άλλους.
  15. fouli1988

    fouli1988 Τακτικός στο φόρουμ

    Μια χαρα αμφιθεα!Χαχα δεν πειραζει σημασια εχει οτι κερδισα καλα πραγματακια απ τα σεντουκια κ δεν το περιμενα:D
    Καλη συνεχεια κ καλο υπολοιπο ημερας! ^ω^y
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  16. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το Δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.