Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Σκανδιναβική Σάγκα 2019 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 5/11/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:
    " Σκανδιναβική Σάγκα 2019 "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σκανδιναβική-Σάγκα-2019.27664/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σκανδιναβική-Σάγκα-2019.27663/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή
    διασκέδαση

    [​IMG]



    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Γεια σας αγροτοπαρεα!!!
    Γνωστο το δρωμενο και οι λεπτομερειες του απλες.
    Για τη φασολια θα χρειαστουμε (20-1 που μας δινουν)=19 παιχνιδια
    10.540 φυτα , 6ωρο, με φυτεμα μονο στη βασικη
    361 ποτηρι κερας, αναδυωμενο , μονο απο τη βασικη , το παιρνουμε απο τα παντα, δεντρα/σταβλους/εργαστηρια/φυτα
    Θεωρω οτι θα το βγαλουμε ευκολα εως εδω.
    Για ολοκληρο δηλ. (21-1)=20 παιχνιδια , θελουμε 11.100 φυτα και 380 ποτηρι κερας.

    Και μια συμβουλη μου για αλλη μια φορα στα μικροτερα επιπεδα, μην σας τρομαξει και το αποφυγετε. Φυτεψτε , το φυτο σας δινει 240!! ποντους σε καθε μεγαλο χωραφι και τα δωρακια που θα παρετε δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητα. Οτι καταφερετε ;) κερδιζμενοι θα ειστε.

    Καλη επιτυχια σε ολους μας που θα το προσπαθησουμε:inlove:
     
    Αρέσει σε nana, panta2005, eutychia και 18 σε άλλους.
  3. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Βρήκατε λοιπόν τον τρόπο να μας διώξετε!Δεν προτίθεμαι να καταστρέψω την υγεία μου ,για ένα παιχνίδι!Οι αγροτικοί βοηθοί είναι άφαντοι και από το ροδάνι και από τα έπαθλα!θα μπορούσατε να κρατήσετε τουλάχιστο τα προσχήματα και να μας δίνεται και κανένα κουπονάκι ας ήταν και της μιας ώρας...δεν δυνάμεθα όλοι να αγοράζουμε με ευρώ,αγροτικούς βοηθούς!Αλλά εσείς δεν τους διαθέτεται ούτε με φασουλοφλουριά πλέον ,μόνο με φιορίνια τα οποία και αυτά τα προμηθεύεται με ευρώ....οπότε καλή επιτυχία να έχετε και εις άλλα με υγεία!!!
     
    Αρέσει σε yelander10, Boy_salonica88, GaTe987 και 23 σε άλλους.
  4. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε. Ξανά η σάγκα στις φάρμες μας. Ήταν από τα πρώτα δρώμενα που ασχολήθηκα σε αυτό το παιχνίδι. Δεν θα μαζευτούν και πολύ εύκολα τόσα φυτά από 1 μόνο έκταση νομίζω. Και γιατί στο 21ο παιχνίδι δίνει πάλι την "ιπτάμενη ασπίδα" πέρα του ότι δίνει λίγους παραπάνω πε? Δεν έχει και πολύ σημασία να την αποκτήσουμε πάλι, άλλωστε που θα την βάλουμε?
    Η φασολιά είναι καλή και πιστεύω θα την καταφέρω. Τα υπόλοιπα δωράκια θα εξαρτηθούν πάλι από την τύχη των επιλογών μας...
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν. :music:
     
    Αρέσει σε tomasgod, maria_palou, μαρω69 και 12 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παλιό δρώμενο που κάποτε γνώριζε μεγάλη δόξα... τώρα πλέον είναι ένα αδιάφορο και πάλι δρώμενο όπως και τα περισσότερα τον τελευταίο καιρό... ως συνήθως τα κουπόνια άφαντα...νιώθω οτι στην εταιρία λένε .. άντε ας βάλουμε κανένα δρώμενο να περνάει η ώρα τους, χωρίς καμία έμπνευση.... τα δώρα επιεικώς αδιάφορα και κρύα... η φασολιά καλούτσικη... οι εορταστικοί πόντοι έγιναν η κυρίως ανταμοιβή ακόμα και για εμάς που ειλικρινά μας δεν καιγόμαστε για την γιορτή αυτή και παίζουμε μόνο και μόνο από συνήθεια... τα φυτά υπερβολικά πολλά για μια μόνο έκταση... ακόμα και τα σεντούκια θησαυρών έχουν δώρα κοινότυπα, χωρίς κανένα κουπόνι και πάλι... θα παίξω χλιαρά όπως και στα περισσότερα τελευταία δρώμενα.... το παιχνίδι τείνει να διώξει και τους θερμότερους υποστηρικτές του.. είχε ξαναγίνει πάλι αυτό για όσους το θυμούνται και πριν περίπου 4 χρόνια τότε που είχαμε φύγει πολλοί... λυπάμαι που πάλι επανήρθε η ίδια κατάσταση.. ελπίζω να υπάρχει σύντομη διορθωτική πορεία...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/11/19
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, Megas_kokoriko και 18 σε άλλους.
  6. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καθε φορα σε καθε ιβεντ μας λετε καλη διασκεδαση και εγω ρωταω που εχε κρυφτει η ρημαδα και δεν την βλεπω:cry::cry:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 18 σε άλλους.
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα και απο μενα σε ολη την αγροτοπαρεα!
    Γνωστο στους περισσοτερους το δρωμενο αυτο! Εγω θα προσπαθησω να παρω τη φασολια, γιατι δινει ποντους (ΠΕ) τους οποιους μαζευω για να ανεβαινω επιπεδα! Ευχομαι να βγαινουν τα αναδυομενα με καλη ροη! Καλη τυχη σε οσους το προσπαθησουν!!
    Ευχαριστουμε πολυ την Αμφιθεα για τους υπολογισμους!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  8. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα παρεούλα, γνωστό και συνάμα αδιάφορο δρώμενο, παρ ολα αυτά θα παίξω οχι για την φασολιά, καθότι επίσης αδιάφορη, δε δίνει τίποτα το σπουδαίο. Μια οι εορταστικοί πόντοι, μια τα σεντούκια που δίνουν διάφορα, λίγο πρωτοτυπία βρε παιδιά, κάτι το διαφορετικό ίσως, να δώσει το κάτι παραπάνω να ασχοληθούν με ευχαρίστηση όλοι... Κρίμα, κρίμα, λυπάμαι πολύ να βλέπω κόσμο να φεύγει.. Εκεί στην εταιρία, καλό να είναι να δίνετε και κάτι παραπάνω στους πελάτες σας, εαν θέλετε να τους κρατήσετε. Διότι και ο πελάτης κάποια στιγμή εαν δεν του αρέσει κάτι, φεύγει, βλέπει και κάτι άλλο.... Κι αυτό δε συμφέρει καμία εταιρία να χάνει πελάτες....
    Όπως και να χει καλή μας επιτυχία...
     
    Αρέσει σε maria_palou, nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 10 σε άλλους.
  9. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Χθες δεν ειχα ιντερνετ απο τις 4μμ ως τη νυχτα, αποτελεσμα να φυτεψω σημερα το πρωι, κοκκινο βατομουρο με ολα τα σχετικα βοηθηματα, φασολια, εξευγενισμο και 2 βιοτεχνικα, θα θερισω λοιπον το απογευμα στις 4 και θα δω τι αναδιωμενα θα παρω...
    ... και συμφωνω με ολους σας, η διασκεδαση χαθηκε, τα δρωμενα ανιαρα και με ανουσια δωρα , κουπονια ή βοηθοι αφαντοι και το μονο που εγω τουλαχιστον βαρεθηκα να βλεπω ειναι ολα αυτα τα mini-event με τις προσφορες που αν δεν εχεις κιουπι με ευρω, απλα περνουν πλεον αδιαφορα για μενα, βλεποντας απλα παικτες να φευγουν δυστυχως.
    Οσο για τη δηθεν νεα λειτουργια , μονο γιορτη δεν ειναι, κι αυτη εντελως αδιαφορη.
    Ας μην επεκταθω απο εδω σε ολα τα στραβα και τα αναποδα του παιχνιδιου.
    Καλη αρχη και καλη επιτυχια μας!!!!
     
    Αρέσει σε maria_palou, yelander10, nota.dim1802 και 9 σε άλλους.
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα φιλοι μου..:)
    Πολύ γνωριμο δρωμενο , με χλιαρα δωρακια και καλουτσικη φασολια..Θα ασχοληθώ βεβαια όπως παντα αλλα πολύ χαλαρα, για να
    μην πω βαρετα.. :sleepy:Για άλλη μια φορα ,ανύπαρκτα τα κουπόνια βοηθων,αλλα δεν θα γκρινιαξω παλι..
    Με μια μονο εκταση που εχουμε στην διαθεση μας ,Ισως να δυσκολευτούμε λιγο να μαζεψουμε όλα τα φυτα και τ αναδυομενα..
    Ολα τα υπολοιπα θα εξαρτηθουν από τις βολες μας..
    Καλη επιτυχια σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε maria_palou, yelander10, nota.dim1802 και 9 σε άλλους.
  11. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλημέρα!!! Με χαρά μου βλέπω ότι τα δώρα στα σεντούκια άλλαξαν και μπήκαν στάβλοι και εργαστήρια, που προσωπικά δεν διαθέτω. Οπότε αξίζει, για μένα τουλάχιστον, να συμμετέχω στο δρώμενο μια και το σκεφτόμουν να απέχω. Έχω κουραστεί από τα απανωτά δρώμενα...
     
    Αρέσει σε maria_palou, yelander10, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Οσα σεντούκια εχω ανοιξει από εχθες ,σε κανενα δεν πετυχα σταβλους η' καποιο εργαστηριο..
    Δεν ημουν βεβαια πολύ αισιοδοξη αλλα ειχα καποιες ελπιδες..
    Για να δουμε στα επομενα σεντούκια, ποσο τυχερη θα σταθω..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/11/19
  13. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Αγανακτησμένη θέτω ένα....φιλοσοφικό ερώτημα και μακάρι να έπαιρνα απάντηση.
    Για ποιο λόγο αυτό το μαρτύριο της σταγόνας;;;Με κάθε μάζεμα ένα παιχνίδι;; Με το σπάσιμο νεύρων τι νομίζουν ότι κερδίζουν;;
    Περισσότερους πελάτες;; Λάθος. Εγώ οδηγούμαι στην αντίθετη κατεύθυνση.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/11/19
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, nickoikono11, maria071966 και 17 σε άλλους.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Θα συμφωνησω με τον φιλο/η empotonaki.. Τις ιδιες σκεψεις κανω κι εγω..
    Kουραστικο , βαρετο και χωρις ενδιαφερον γινεται ετσι το παιχνιδι, θα προσθεσω εγω..
    Με το σταγονομετρο παιζουμε τα παιχνίδια.. Απογοητεύομαι ολο και περισσοτερο..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, nana, nota.dim1802 και 4 σε άλλους.
  15. effiepanoulis

    effiepanoulis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Θα ηθελα να προσθεσω,αν μου επιτρεπετε,πως ενω τα ιδια τα δρωμενα ειναι μακραν τα καλυτερα ολων των αλλων συναφων παιχνιδιων,δυστυχως ο τροπος που μας ζητουν να τα παιξουμε και τα επαθλα που συνηθως δινουν δεν ανταποκρινονται στιν ευφυη σχεδιασμο τους.Αν γινονταν πιο ευκολα και ειχαν καλυτερα επαθλα,θεωρω οτι το Farmerama οχι μονο θα κρατουσε ολους τους παικτες του φανατικα,αλλα θα προσελκυε πολυ περισσοτερους.
    Αυτη ειναι η δικη μου αποψη,με πολλη αγαπη.
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, nickoikono11, nana και 6 σε άλλους.
  16. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα καλή μου αγρότισσα!

    Η γνώμη μου είναι, να τα ανοίξεις όλα μαζί την τελευταία μέρα, πίστεψέ με, θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα και γενικά όποιο κιβώτιο και αν ανοίγεις, να είναι σε ποσότητα.
    Εγώ μέχρι στιγμής έπαιξα 5 παιχνίδια και έχω 13 Σεντούκια, θα τα ανοίξω όλα μαζί στο τέλος.
    [​IMG] [​IMG]

    Προσωπικά εμένα μου αρέσει να παίζουμε δρώμενα σε μια έκταση ή το πολύ σε δύο, για να μπορούμε να κάνουμε διάφορες δουλειές στις άλλες εκτάσεις.
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, nota.dim1802, effiepanoulis και 9 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Φιλε Γρηγορη ,θα ακολουθησω την συμβουλη σου , και θα σου πω τι αποτελέσματα ειχα.. Ευχαριστω για την επισημανση..
     
    Αρέσει σε nickoikono11, kostas.k1970, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  18. effiepanoulis

    effiepanoulis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Νομιζω πως εχει δικιο ο Γρηγορης.Αυτο τουλαχιστον εχει αποδειχτει ως τωρα.Ομως εμεις οι γυναικες δυσκολευομαστε πολυ να κρατησουμε κλειστο δωρο.Καλη μου Βικυ σε κατανοω!χαχα!
     
    Αρέσει σε anastz, nota.dim1802, sgr5081 και 4 σε άλλους.
  19. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, αγαπημένο δρώμενο, αγαπητή πολύ και η χήνα Ινγκριντ, συμφωνώ με την empotonaki ότι είναι κάπως κουραστικό το ενα μάζεμα - ενα παιχνίδι. Τα σεντούκια τα ανοίγω αμέσως, γιατί με τέτοια δώρα ποιος έχει κουράγιο να περιμένει να μαζευτούν !!!

    [​IMG]

    Παντως αν θέλουν σε αυτά τα μυστηριώδη να μου δώσουν 2 σαλάχια, 2μυρμηγκοφωλιες και 2 δέντρα Ραμπουταν, δεν θα διαμαρτυρηθώ.
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, kat77, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  20. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    ούτε εγώ έχω την υπομονή να περιμένω... κυνηγώντας το σαλάχι που δεν μας έκανε την τιμή μέχρι τώρα ούτε και το ραμπουτάν....μας τίμησε με την παρουσία της μια μυρμηγκοφωλιά!!:inlove::p
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, kat77, nickoikono11 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.