Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Σκανδιναβική Σάγκα 2017"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 28/4/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Τα σ, χωραφια με γαρυφαλλο, συνήθως [εκτός σπάνιων εξαιρέσαιων], δίνουν 1 αναδυόμενο ανα χωράφι. Η κάθε έκταση χωραει 40 κάτι, συν τα μικρα γύρω γύρω κάπου 50 αναδυόμενα. Με μικρά χωραφάκια με μεγαλύτερο σε χρόνο φυτό απο το γαρύφαλλο, κάποιοι έχουν πάρει και παραπάνω. Ειδικά τα πολύ μεγάλα επ. με τα καινούρια πολύωρα φυτά, πιστεύω ότι θα πρέπει να παίρνουν περισσότερα. Εγώ μόνο λίγες φορές με δέντρα έχω πάρει γύρω στα 55. Τα άνετα με γαρύφαλλο είναι βέβαια σωτήρια όταν τα βγάζουμε σε μηδενικό χρόνο. Αλλά 2-3 μέρες πριν, δεν τα βάζω, εκτός αν για κάποιο λόγο θέλω να κάνω διακοπές απο τη φάρμα.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, LILA413 και 9 σε άλλους.
  2. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] δεν ξέρω πως θα πάνε τα αναδυόμενα και δεν πρόσεξα τον καστανενιο και καλού κακού έκανα εξευγενισμό [​IMG] σύνολο μαζί με τα άλλα έκανα πάρα πολλά και ως το τέλος με τα φυτά....... έχω καεί
     
    Αρέσει σε everme, kolokythopitas, jimixatz και 7 σε άλλους.
  3. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός


    θα στα κλέψω!ΠΩΣ?!!! ΠΕΣ ΠΩΣ!!
    με μια συγκομιδη 770 αναδυομενα? εγω με ανετα χωραφια + γαρυφαλλο και στο μπαχαμαραμα δεντρα στη μια εκταση και ανετα χωραφια με πεπονια στο αλλο , πηρα λιγοτερα απο 250. πηρες 3 φορες παραπανω σε ΜΙΑ συγκομιδη? σε παρακαλω αναλυσε τι εκανες να το δοκιμασουμε κι εμεις ...αν θες (αν δε θες σε παραπεμπω στην 1η μου δηλωση :p )
     
    Αρέσει σε ESABA, everme, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  4. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα εγω πηρα μονο 250 δεν εχω το κοκκαλακι της νυχρεριδας που θα παει δεν θα βρω και αμα βρω ελατε να με πιασετε ο.κ. αστειευομαι και εγω θα ηθελα να μαθο τον τροπο 770 αναδυομενα ειναι δυνατον................
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και kolokythopitas.
  5. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Παιδιά γιατί τσιμπάτε με τα 770 αναδυόμενα του heavymetal7;;;; η 1284;; Τώρα θα έχει 3000 ίσως.
    Δεν τον ξέρω προσωπικά,αλλά νομίζω ότι του αρέσει να κάνει εντύπωση.
    Τον ρωτά κάποιος τι κάνεις;; Και φαντάζομαι η απάντηση είναι: Είμαι καλά και εντύπωση.
    Τα αναδυόμενα τα δικά μας βγαίνουν με καλό ρυθμό και όχι με ταχύτητα αστραπής.
     
    Αρέσει σε ESABA, dkokka, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  6. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    255 αναδυομενα με γαρυφαλλο και πεπονια καλα ειναι μου φαινεται για να δουμε
     
    Αρέσει στους ioanna6929, kolokythopitas και Gulit1.
  7. antonismou

    antonismou Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μηπως? λεω εγω!!!!!!!!!! μηπως τα αγορασε και κανει το κοματι του? εχουν δει πολλα τα ματακια μου
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  8. megami

    megami Προχωρημένος

    αν κανεις εξευγενισμο και εχεις σουπερ λιπασμα βγαινουν σε πολυ λιγο χρονο τα αναδυωμενα απλα στο ποστ που βλεπετε τα 773 δεν ειναι ενα μαζεμα αλλα συνολικα
     
    Αρέσει στους billgab και kolokythopitas.
  9. antonismou

    antonismou Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    αν ειναι συνολικα καλα τοτε ζηταω και συγνωμη για τις υποψιες μου, πες μου ομως σε πποιο επιπεδο εισαι?
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  10. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Δεν ειναι η πρωτη φορα που θελει να κανει εντυπωση ο heavymetal7,και αφου μπορει ,καλα κανει...ομως δεν σκεφτεται τους υπολοιπους.θα δει η εταιρεια τετοια νουμερα και θα μειωσει τα αναδυωμενα.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και vickymou.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σ' όλους!
    Μην τσιμπάτε! Πρακτικά αν το σκεφτείτε από 975 χωράφια, που είναι όλο το φαρμεράμα δεν μπορείς να πάρεις περισσότερα αναδυόμενα, μια και κάθε χωράφι δίνει το πολύ από ένα. Τα 1284 προέκυψαν με εξευγενισμό στο γαρύφαλλο και χρήση της σειράς του κάστανου που επιτρέπει να ωριμάζουν τα γαρύφαλλα σε χρόνο -πραγματικά- 0. Μόλις ρίξεις το σούπερ λίπασμα γίνονται είτε σε απλό χωράφι,είτε σε άνετο. Με 44 άνετα χωράφια γαρύφαλλο, παίρνεις κάθε μερικά δευτερόλεπτα και 43-44 αναδυόμενα. Οπότε σε λίγα λεπτά και έχοντας ξοδέψει τα αντίστοιχα λιπάσματα, να ο τεράστιος αριθμός. Εγώ -αν και έχω τη σειρά της φασολιάς και περίπου 20000 σούπερ λίπασμα- δεν τον χρησιμοποιώ ποτέ τον εξευγενισμό με τέτοιο τρόπο, εκτός και αν πρόκειται να λείψω μέρες και πρέπει να τελειώνω το δρώμενο. Παίζοντας κανονικά τα αναδυόμενα βγαίνουν.
    Τώρα ως προς το δρώμενο, βλέπω ότι για το κύριο μέρος έχει φύγει ο παράγων τύχη από τη μέση. Ακόμα και στο διακοσμητικό που παίζει ρόλο η τύχη, η διαφορά μεταξύ του ανώτερου και κατώτερου είναι πολύ μικρή. Δεν με πειράζει να υπάρχει και λίγο θέμα τύχης στα δρώμενα, οπότε όλα καλά. Τα υπόλοιπα δώρα δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά, οπότε θα είναι εύκολο ναπάρουμε αρκετά και μόνο με τα αστερονομίσματα από τα 40 παιχνίδια.
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε everme, natalia_prod72, ioanna6929 και 15 σε άλλους.
  12. megami

    megami Προχωρημένος

    συνολικα ειναι γιατι αλλιως δεν βγαινει ο λογαριασμος το λεω απο πειρα δικια μου εγω εχωντας εξευγενισμενο τριανταφυλλο οχι σημερα αλλα αλλες φορες με τον καστανουλη σε σουπερ χωραφια και βιοτεχνικα σουπερ λιπασμα βγαινουν στο δευτερολεπτο επειτα αμα εχεις θεριστικη τα μαζευεις γρηγορα δεν φευγει η μπαρα περνωντας στο αλλο χωραφι και ετσι προστιθενται και τελος σε απαντηση ενος ποστ ειμαι επιπεδο 107
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  13. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    βρε παιδια το εχω ξαναγραψει ειναι εξευγενισμος και εχω βαλει στην σειρα 15-20 φορες δεν ξερω ισως παραπανω
     
    Αρέσει σε billgab, everme, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  14. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    κάτι πρεπει να κανει η εταιρεια για να παρουμε ολοι την γραμμη φασολιας με το καστανο. ας το δει ισως και ως κερδος που θα εχει απ τη χρήση/αγορα σουπερ λιπασματος.
    ο εξευγενισμος καθως και η χρήση βιοτεχνικων αγαθων ειναι γνωστός και υπαρχουν αναλυτικοι οδηγοι οπως εχουν ηδη δώσει οι συμπαίκτες. το αξιοπεριεργο για εμενα δεν ηταν τα συνολικα 1200 αναδυόμενα αλλα η αναδυόμενη μπαρα που δειχνει τα καλουδια απ τον θερισμό, καθως σε εμένα παραμένει το πολυ 5 δευτερολεπτα (με τα μεσα που διαθετω, τοσο στο παιχνιδι όσο κι απο hardware) οποτε όσο γρήγορα και να τα εκανα ολα αυτα σε καμια περιπτωση δε θα παρέμενε για 15 μαζευε/σπειρε/ποτιζε/ριχνε σουπερ λιπασμα/πηγαινε στο επομενο χωραφι(η ακομη και στο ιδιο) ...repeat.
    το δρωμενο συνεχιζει να μου φαινεται μετριου ενδιαφεροντος... ευχαριστω για τις απαντησεις ολων και του heavymetal , καλη συνέχεια!
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  15. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Έχει βρει κανένας τον αλγόρυθμο με τον οποίο πετυχαίνεις διάνα? Γιατί έχω παιξει δύο φορές και τα πράσινα φωτάκια είναι πολύ ανακατωμένα. Υπάρχει κανείς που έχει καταλάβει πού είναι κρυμμένο το μέγιστο?
     
  16. vickymou

    vickymou Κόμης

    αν δεν κανω λαθος στην 1 λαβη παει το τριτο τσεκουρι γενικα προσεξε την εικονα της ινγκριτ θα βγαλεις καποιο νοημα
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  17. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα κλεινω την βραδια με 327 αναδυομενα καλα ειναι νομιζω γεια σημερα αυριο ξεκιναει μια καινουργια ημερα καλο σας βραδυ.
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και kolokythopitas.
  18. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    συγνώμη που δεν είμαι διάσημος για να με ξέρεις , και να κάνω εντυπωση που; σε σένα; δεν νομίζω, απλός έδειξα και έγραψα αυτό που έκανα, και καλά θα κάνεις να κοιτάς μόνο εσένα και όχι τι κάνουν οι αλλοι
     
  19. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Η συχνότητα των αναδυόμενων με το φυτό του δρώμενου με νερό είναι 101 τη φορά χ 3 φορές το 24ωρο 303. Επί έξη μέρες 1818 αναδυόμενα + 42 δώρα = 1860. Άρα βγαίνει εύκολα το βασικό παιχνίδι και με προσπάθεια το σύνολο.
    Δεν θα ήταν κακό ο ρυθμός των αναδυομένων να ανέβει σε 130-140 το μάζεμα...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Gulit1, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  20. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μια χαρά είναι το δρώμενο...και τα διακοσμητικά δεν τα αγοράζουμε ,οπότε τα δώρα με λίγη δουλίτσα θα τα αγοράσουμε όλα....το θέμα είναι να λέμε την αλήθεια και επειδή μετά τη δεύτερη μέρα τα αναδυόμενα αρχίζουν να λιγοστεύουν ,ας ελπίσουμε οτι θα μείνουν σταθερά...καληνύχτα στις διασημότητες ;)
     
    Αρέσει σε heavymetal7, ioanna6929, Gulit1 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.