Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Ρομαντικό Ραντεβού "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 17/2/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Από γαρύφαλλο πήρα μόλις 3 αναδυόμενα..

    Υ.Γ Το ξερίζωσα άρον άρον και το έκανα ανθοδέσμες..:mad:και τάισα και τις κατσίκες μου.:pxD
     
    Αρέσει σε Lina123, kadim65, αγροτισσα. και 13 σε άλλους.
  2. SPIFIL

    SPIFIL Ανερχόμενος συντάκτης

    δεν καταλαβαινω την μονιμη γκρινια. καλο θα ηταν να διαβαζουμε τις συμβουλες των συμπαικτων μας (που παντα εμενα με βοηθαν πολυ) για καλυτερα αποτελεσματα. μας ειπαν να βαλουμε απλα δεντρα και οντως εφερε αποτελεσμα. επισης να πω οτι με σχοινοπρασο, 5ωρο φυτο που μειωνεται με νερο και λιπασμα πηρα 17 αναδυομενα.
    δεν υπαρχουν παραδοξα event. αλλες φορες τα αναδυομενα ερχονται με καλο ρυθμο κι αλλες με δυσκολια αυτο το εχουμε μαθει τοσα χρονια που παιζουμε. απλα κανουμε δοκιμες και αλλαζουμε τακτικη για να φερουμε το αποτελεσμα που θελουμε
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, -sia1971-, sirtakis και 3 σε άλλους.
  3. annasykourio

    annasykourio Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημέρα!! τελείωσα με την φασολιά μετά από μια μέρα αναμονής για να μαζέψω τα αναδυόμενα αλλά δεν μπορώ να το συνεχίζω το δρώμενο :cry:έκανα μια βλακεία όταν πήγα για δεύτερη φορά στον μύλο και πάτησα να φτιάξω πάλι το τριαντάφυλλο ενώ το έχω πάρει στο πρώτο μέρος, έτσι μου ξαναπιστώθηκαν φόρμες ενώ εγώ θέλω δίκεντρο για να συνεχίσωxD τώρα πάει το δρώμενο στράφι και να σκεφθεις ότι το είχα αποφασίσει να το προσπαθήσω μέχρι το τέλος!!!:music::music:αχ!! άτιμη καραντίνα τι μας κάνεις!!!!!! :pκαλή συνέχεια σε όλους,!!!!
     
    Αρέσει στους -sia1971- και jiorgos.
  4. SPIFIL

    SPIFIL Ανερχόμενος συντάκτης


    δεν θα αργησουν να σου πιστωθουν παλι 5 γραμματα της αγαπης για να μπορεσεις να φτιαξεις το φυτο
     
  5. annasykourio

    annasykourio Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    δεν χρειάζομαι γράμματα, ποιήματα χρειάζομαι αλλά με το λάθος που έκανα μου πιστώθηκαν ξανά 9999 φορμες :cry:

    Τελικά το έλυσα!! καλά λέω ότι αυτή η καραντίνα θα μας τρελλάνει στο τέλος!! θα το προσπαθήσω για το πίκολο και όπου με βγάλει!! :D καλή εβδομάδα σε όλους!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/2/21
    Αρέσει στους -sia1971-, Lina123 και toula25.
  6. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα στην παρέα καλή εβδομάδα, τέλος το δρώμενο για μένα, πήρα το πίκολο κ μου έδωσε φεστιβάλ φωτός. Καλή συνέχεια σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, panos601, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    όταν παίξεις 11 χρόνια όπως παίζω εγω και πολλοί άλλοι τότε θα κατανοήσεις την παραδοξότητα του δρώμενου... με μαυροσίταρο σε όλα τα δρώμενα παίρνεις τουλάχιστον 100 αναδυομενα... σ αυτό το δρώμενο πήρα 45 τα περισσότερα... συνεπώς πέρα απο τα δένδρα ή οτιδήποτε άλλο, το να δίνει το μαυροσίταρο 45 αναδυόμενα είναι εντελώς παράδοξο... και επειδή πιθανών να μην έχεις φθάσει στο μαυροσίταρο επίπεδο 225 ή 224 δν θυμάμαι καλά , έχει χρόνο ωρίμανσης 21.15 συνεπώς δεν δικαιολογούνται τόσα λίγα αναδυόμενα
     
    Αρέσει σε sofiapao76, αγροτισσα., -sia1971- και 6 σε άλλους.
  8. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    εγω με αναλλαγες τριανταφυλλο γαρυφαλλο τωρα μολις το τελειωσα το δρωμενο καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, panos601, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  9. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή εβδομάδα .αυτό που συμβαίνει δεν το θεωρώ παράδοξο...σε κάποια δρώμενα (τα περισσότερα) λειτουργούν σε απόδοση,τα φυτά...σε άλλα πάλι,σπανιότερα αποδίδουν τα δέντρα, όπως και στο συγκεκριμένο...να ευχαριστήσουμε λοιπόν αυτούς που μας άνοιξαν τα μάτια,διότι αν συνεχίζαμε με φυτά,δύσκολα θα το τελειώναμε το δρώμενο.Με 20ωρα δέντρα και τούρμπο λίπασμα με συμαντική μείωση χρόνου,μαζεύτηκαν τα αναδυώμενα...καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν και προλαβαίνουν να φυτέψουν δεντράκια...δίνουν 100-130 αναδυώμενα.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, georgia, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  10. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    χρειαζομαι τουρτα σε σχημα καρδιας.οποιος μπορει ας με βοηθησει.ειναι κριμα να μη παρω τη φασολια
     
    Αρέσει στους georgia και -sia1971-.
  11. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, GEPPO1, skias10 και 4 σε άλλους.
  12. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρεται.

    Επιτέλους έλαβε τέλος αυτό το δρώμενο για τα καλά..

    [​IMG]

    Χαίρομαι σε διπλό βαθμό καθώς διαβάζω από ολους σας ότι βοηθηθήκατε με το σκεπτικό των δέντρων. Είναι πολυ όμορφο συναίσθημα να ξέρω ότι βοηθάω κάποιους, έστω και έτσι!!
    Βέβαια, θα μείνω με το παράπονο ότι η γκλικρίδα δεν μου έρχεται και νευριάζω. Δε θα έρθει; Νηστική θα την αφήσω την άτιμη...χαχααα πλακά κάνω. Είναι άδικο, γιατί της έχω 200 τροφές να την περιμένουν. Τέλος πάντων να μη σας ζαλίζω και εγώ..

    Μοιράζω αναδυόμενα ποιος θέλει;;;;;; :D:D Καλή επιτυχία σε όσους παλεύουν ακόμη και συγχαρητήρια για όσους το τελείωσαν.
    Καλό βράδυ!:)
     
    Αρέσει σε kiriakos2004, kat77, toylaaaaa και 16 σε άλλους.
  13. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kiriakos2004, kat77, Lina123 και 9 σε άλλους.
  14. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ρομαντικό το Ραντεβού,
    και υπό το φώς ενός κεριού,
    Δίκεντρο,να φυτέψεις...
    Μάζεψε Δώρα από Καρδιάς,
    ή Τούρτες νόστιμες να φας,
    Σοκολατένιας γεύσης.

    Άλλο ένα δρώμενο απ' αυτά,
    που δεν τελειώνεις τελικά,
    γιατί πολλά ζητάει...
    Θέλει βοήθεια αρκετή,
    απ' το Ροδάνι,θά'ρθει αυτή,
    στο τέλος,για να πάει.

    Έτσι κατάφερα κι εγώ,
    με Σούπερ Λίπασμα αρκετό,
    την Φασολιά να πάρω...
    Μα,και το Πίκολο μετά,
    αυτό ήταν ''όλα τα λεφτά'',
    και δεν το συζητάω.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε sissy1988, troullys, kiriakos2004 και 15 σε άλλους.
  15. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Τέλος και για μένα το δρώμενο! :D Ήταν σίγουρα πολύ καλύτερο από το προηγούμενο αντίστοιχό του. Ό,τι προβλήματα συνάντησα ξεπεράστηκαν γρήγορα αν και χρησιμοποίησα και λίγο σούπερ λίπασμα. Με τα αναδυόμενα τα πήγα πολύ καλά κυρίως με φυτά, συν φυσικά τα καθημερινά δωράκια των γειτόνων μου, που ναι όσα και να'ναι πάντα βοηθάνε και πάντα είναι καλοδεχούμενα!
    Καλό ξημέρωμα!! :music:
     
    Αρέσει σε kiriakos2004, kat77, Lina123 και 11 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπερα κι απο μενα .
    Ολοκληρωσα και εγω το δρωμενο επιτελους.Ηταν λιγο αγχωτικο ως αναφορα τα αναδυομενα αλλα τελος καλο,ολα καλα.
    Τοποθετησα και το πικολακι ελπιζοντας αυτην την φορα να μου δωσει κατι καλο, καθως επισης και τους μυστ.σταβλους ,
    γιατι περιμενω, πως και πως να ερθει η γκλιριδα στην φαρμα μου.

    Οσοι απο εσας χρειαζονται αναδυομενα για να τελειωσουν , ας μας γραψουν και θα τους στειλουμε αμεσα.
    Ειναι κριμα να φτανεις στην πηγη και να μην πινεις νερο.

    Καλα τελειωματα σε οσους το προσπαθουν ακομη.
    Φιλικα Βικυ :inlove:
     
    Αρέσει σε kiriakos2004, kat77, Dr.Kelly και 14 σε άλλους.
  17. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους τους συναγροτες μου! τελος και αυτο το δρωμενο με λιγο παραπανο ανχος βεβαια αλλα τι να κανουμε συνηθησαμε πια ολοι νομιζω ετσι δεν ειναι? καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε kiriakos2004, gtrullis, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  18. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα και από εμένα!!!
    Αφού έδωσα τεράστια μάχη με τα αναδυόμενα στην πρώτη φάση πήρα την φασολιά
    [​IMG]
    Και μετά έκανα αγώνα δρόμου για να μαζέψω το δίκεντρο μέσα σε 20 ώρες.... Τελικά τα κατάφερα και έφτασα στο τέλος....Ναιιιι !!!
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, vagelis1968, kiriakos2004 και 10 σε άλλους.
  19. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ετοιμοι οι μυστ.σταβλοι.Καμμια γκλιριδα δεν υπηρχε μεσα δυστυχως.Και την ηθελα απεγνωσμενα μιας και δεν εχω καμμια ακομη.
    Και το πικολακι ηταν ενα αρκουδοφιλαρακι.
    Δεν σας κρυβω οτι απογοητευτηκα.
    Παμε γι αλλα !!!
    Καλα τελειωματα .
    Φιλικα Βικυ :inlove:
     
    Αρέσει σε Marinaloren, kat77, nota.dim1802 και 7 σε άλλους.
  20. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Τελείωσα κι εγώ το μεσημέρι με το δρώμενο.Ευχαριστώ τους γείτονές μου για την βοήθειά τους με τα αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, -sia1971-, Lina123 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.