Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Πύργοι από κολοκύθες

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 29/10/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Πύργοι από κολοκύθες
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πύργοι-από-κολοκύθες.27626/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πύργοι-από-κολοκύθες.27625/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα!
    Για να φτάσουμε στο 5ο στάδιο, για την Σιγκιλάρια και μόνο, κάνοντας:
    στο 1ο στάδιο την 2η και 3η καμπάνια,
    στο 2ο στάδιο την 2η και 3η καμπάνια,
    στο 3ο στάδιο την 1η και 3η καμπάνια,
    στο 4ο στάδιο την 2η και 3η καμπάνια
    και στο 5ο στάδιο την 2η και 3η καμπάνια,
    χρειαζόμαστε συνολικά: 16.400 φυτά (λιωμένα βλαστάρια) και 1.105 μαχαίρια σκαλίσματος.
    Στο συνολικά, περιλαμβάνονται τα 3 ανατριχιαστικά κεριά, τα 19 κεριά κρανίου και τα 20 κολοκυθοκεριά που απαιτούνται.
    Υπάρχει οικονομικότερος τρόπος;
    Ευχαριστώ!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/10/19
    Αρέσει σε NOTHS58, nota.dim1802, panta2005 και 15 σε άλλους.
  3. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Οι πύργοι από κολοκύθες έρχονται να διακοσμήσουν τα "Πεδία Σεληνόφωτος"!:) Θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές που εμφανίζονται;:eek: Δεν ξέρω αν και το βλέπω λίγο απαιτητικό και δύσκολο δε θα συμμετάσχω καθόλου. Καλή τύχη σε όσους-ες το φτάσουν μέχρι τέλους!;)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, irene2, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπέρα σε όλους.. εγώ προσωπικα δεν θα παίξω καμμια καμπανια που περιεχει φυτα του εβεντ παρά μονο οπου ειναι απαραίτητο... πχ στο πεμπτο παιχνίδι για να πάρω τις σινγκιλαρια... ούτως η αλλως προσωπικα τα δωρα και η φασολιά μου είναι εντελως αδιάφορα και θα παίξω ετσι για το παιχνίδι... μόλις ζοριστώ θα το αφήσω.. χρήσιμο δρώμενο για τα μικροτερα επιπεδα ομως.... και ευκαιρια να μαζεψουν μπανανες και αστερακια.. καλη επιτυχια σε όλους


    σημ.... τα κουπόνια πάλι άφαντα... ας μας δωθει μια εξηγηση για αυτο....
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/10/19
    Αρέσει σε GaTe987, jimthrilosgate7, irene2 και 12 σε άλλους.
  5. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα φιλοι μου..
    Προσωπικη ταπεινη μου αποψη είναι ότι το νέο δρωμενο δεν παρουσιαζει κανενα ενδιαφερον..:sleepy:
    Με εξαιρεση καποια ελαχιστα δωρα, όπως η συγκιλαρια, καποιοι μυστηριώδεις σταβλοι ,ισως οι εορταστικοι ποντοι για οσους
    τους μαζευουν κλπ..
    Ζηταει πολλα, παρα πολλα ,ακομη και ζωα μεγαλυτερης γενιας εκτροφης, και δινει ελαχιστα..
    Σοβαρα τωρα ;;o_O Πρεπει να παραδωσουμε λευκη καμηλα, για να κερδίσουμε 25 μανδραγορες ;;;
    Ποτε των ποτων..
    Γελαω μονη μου ..Για κουπονια βοηθων βεβαια , ουτε κουβεντα..
    Και η φασολια καλουτσικη, αλλα κάθε ποτε θα μας φαινεται χρησιμη ;; Μια φορα τον μηνα ,όταν ανοιγει η πανσέληνος..Εκτος αν ισχυει για την στοιχειωμενη επαυλη μονιμα..Μονο τοτε το 30% εχει καποια αξια..
    Μονο τους ΤΠΕ και τα σεντουκια εργαλείων θα παιρνουμε καθημερινα..Κατι που θα βοηθησει τα μικρα κυριως επίπεδα..
    Φιλικα Βικυ ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/10/19
    Αρέσει σε nota.dim1802, Coinhunter01, tempelxanas και 13 σε άλλους.
  6. kostas.k1970

    kostas.k1970 Νέος ειδικός

    καλησπερα λευκη καμηλα εοοοοοοοο να συμφωνησω απολυτα με τι βικυ:mad::mad::mad::mad:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Coinhunter01, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενοι μου φιλοι, δεν θα ασχοληθω καθολου με το δρωμενο!!! Καλη προσπαθεια σε οσους το επιχειρησουν!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, stef10, Jimaras~for~ever!!! και 12 σε άλλους.
  8. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    για γελια και για κλαματα για αλλη μια φορα,σπερνοθερισμα με το χερι για αλλη μια φορα χωρις να εχει τελλειωσει το προηγουμενο ιβεντ!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Coinhunter01, Boy_salonica88 και 8 σε άλλους.
  9. _ΘΕΜΗΣ_

    _ΘΕΜΗΣ_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα σε ολες και ολους τους φιλους! Υπαρχουν σοφες Ελληνικες παροιμιες που καταδεικνυουν την αδιαφορια της εταιρειας σε πολλα δρωμενα,οπως το δικαιο παραπονο του GEPPO1 και οχι μονο αυτου.Αγαπητοι μου ''στου κουφου την πορτα,οσο θελεις βροντα''
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Coinhunter01, panotrexalas και 10 σε άλλους.
  10. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε. Νέο δρώμενο στις εκτάσεις του νησιού οι οποίες είχαν μείνει άδειες αρκετό καιρό. Δεν με ενοχλεί καθόλου που συνέπεσε με το δρώμενο της αφύπνισης και με την πανσέληνο, έτσι οι βοηθοί και όλα τα βιοτεχνικά χρησιμοποιούνται στο έπακρο, 3 σε 1 δηλαδή. :p
    Τα απαιτούμενα τα έχω ήδη στις αποθήκες μου οπότε θα ασχοληθώ μόνο με φυτά και αναδυόμενα. Τα δώρα δεν τα θεωρώ ικανοποιητικά, ούτε την σιγκιλάρια μιας και έχω ήδη αρκετές. Ίσως να αξίζει πιο πολύ το στάδιο 7, το προαιρετικό δηλαδή, με τις πιο δύσκολες παραδόσεις σε προϊόντα.
    Ξεκίνησα το δρώμενο αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας αν δεν το τελειώσω. Άλλωστε τα πάω πολύ χαλαρά τα δρώμενα τώρα τελευταία
    Η φασολιά είναι μέτρια και ξαφνικά γέμισα φασολιές που δίνουν μπόνους πε στην πανσέληνο. o_O

    Καλή συνέχεια σε όλους. :music:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, -sia1971-, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 11 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπέρα σε όλη την παρέα... μάλλον κατι δεν είχα καταλαβει στην αρχη και τελικά όλες οι κολοκύθες θελουν φυτό δρώμενου για να προχωρήσεις... οπότε δεν θα ασχοληθώ καθόλου... μου φαίνεται πιο αδιάφορο και απο τα αδιάφορα...
     
    Αρέσει σε elenigri, nickoikono11, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  12. eutychia

    eutychia Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπερα κι απο εμενα το πολυ πολυ μικρο επιπεδο.Φυσικα και δεν θα μπορεσω να παρω μερος στο δρωμενο,αν και στην αρχη νομισα οτι ισως να καταφερνα κατι.Ομως δυστυχως δεν αυτος ο μονος λογος που βγαζει παικτες με αγαπη για το παιχνιδι,εξω απο αυτο.
     
    Αρέσει σε elenigri, GEPPO1, nickoikono11 και 10 σε άλλους.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα eutychia,
    αν και δεν ξερω σε ποιο επιπεδο εισαι κι αν εχεις ανοιξει το νησι, δεν πρεπει να απογοητευεσαι, διοτι στην αρχη ολοι μας πολυ δυσκολα συμμετειχαμε στα δρωμενα. Πρωτο μας μελημα ηταν να ανεβουμε επιπεδα, να ανοιξουμε χωρους και φυτα-ζωα για να μπορεσουμε καποια στιγμη να ξεκινησουμε κι εμεις τα δρωμενα.
    Πιστεψε με κι οταν τα ξεκινησα το πολυ να εκανα ελαχιστα βηματακια, περασε παρα πολυς χρονος για να ολοκληρωσω ενα δρωμενο.
    Θυμαμαι δε οταν ενω ειχα τα παντα για ενα παρομοιο με αυτο δρωμενο, δηλ.νησιου, δεν μπορεσα ουτε να το αρχισω διοτι μου ελειπε το τσιλι και για να το ανοιξω επρεπε να ανοιξω και την 4η καμαρα, δηλ.παρα πολλες χρυσες μπανανες.
    Ειδικα τα πολυ μικρα επιπεδα πρεπει να συμμετεχουν σε ολα, και τα φυτα των δρωμενων μη ξεχνατε ποσο πολλους ποντους σας δινουν, οσο κανενα αλλο φυτο σε ολοκληρο το παιχνιδι.
    Τωρα για ολους τους υπολοιπους που τους τρομαξε
    εγω το ξεκινησα , αφου συγκεντρωσα τι ζηταει καθε καμπανια σε ολα τα σταδια, σημειωσα ποια δωρα με ενδιαφερουν, μετρησα φυτα+αναδυωμενα που θα χρειαστω κι επειδη μου φανηκαν λογικες οι ποσοτητες, προχωρω.
    Τα ζωα εκτροφης ειναι απο ενα 1ης γενιας, τοσα δρωμενα εκτροφων καναμε τελευταια ολοι θα εχουμε ενα,
    μονο ο χιμπατζης της χρυσης του 6ου Σταδιου ειναι 2ης γενιας αλλα οδηγει στο μυστηριο σταβλο Λαχουρι που ισως κερδισουμε 1 σαλαχι, αλλιως υπαρχει και η Διαμαντενια.
    Επειδη φυσικα εχω θεριστικη+φυτευτηρι, ας εκμεταλλευτω κι αυτον το χωρο, πιστευω οτι δε θα βγω χαμενη.

    Πρεπει ομως να καταθεσω κι εγω μαζι με τους αλλους τα παραπονα μου για τα κουπονια, καποτε σε καθε δρωμενο υπηρχαν βοηθοι, τωρα;
    Καλη συνεχεια σε ολους !!!
     
    Αρέσει σε 66romanou, toylaaaaa, nota.dim1802 και 16 σε άλλους.
  14. TZINA8585

    TZINA8585 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλημερα, θα γραψω κι εγω κατι που παρατηρησα και δεν μου αρεσει καθολου, ειμαστε τρεις αδελφες με μια φαρμα η καθε μια, ανοιχτοι οι υπολογιστες ταυτοχρονα, μπαινουμε στην αγορα να παρουμε καρπους δεντων που ζηταει το δρωμενο και στην δικια μου αγορα υπαρχει να το αγορασω στης αδελφης μου οχι, εγω ομως εχω αποθεμα , σε αυτο που θελω εγω να αγορασω δεν υπαρχει στην δικη μου αγορα ενω στην αλλη μου αδελφη που δεν το χρειαζεται βγαινει στην αγορα της, με αποτελεσμα να μην μπορουμε καμια απο τις τρεις να τρεξουμε το δρωμενο, και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει, ετσι ξεκιναμε τα δρωμενα πιστευοντας οτι θα μπορουμε να αγορασουμε καποια πραγματα για να τα τελειωσουμε και μενουμε παντα στη μεση. τι συστηματακι ειναι αυτο?
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, αμφιθεα, maria_palou και 4 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα και απο εμενα σ όλη την παρέα... ευτυχία θα σου πω πάνω κάτω αυτά που σου είπε και η αμφιθέα... παίζω περίπου 10 χρόνια το παιχνίδι αυτο ομολογουμένως χωρίς να βάλω πολλά χρήματα.. μπορώ να πω σχεδόν ελάχιστα σε σχέση με τα χρόνια που παίζω... επίσης τα πρώτα 3 χρόνια δεν έβαζα καθόλου... και στα λέω αυτά για να καταλάβεις οτι κανείς μας σχεδον απο τους παλιούς δεν ανέβηκε αυτόματα... όλοι είχαμε υπομονή και πηγαίναμε βήμα βήμα... το ιδιο πρέπει να κάνετε και εσείς... σε κάθε δρώμενο να παίρνετε αυτά που μπορείτε... όσο μπορείτε.. και σιγα σιγά θα δείτε την φάρμα σας να ανεβαίνει... να ξέρεις οτι εμείς οι δεινόσαυροι... έχουμε δώσει μεγάλες μάχες εδω στο φόρουμ για διορθώσουμε κάποιες αδικίες ή παραβλέψεις και το ίδιο κάνουμε ακόμα και τώρα πιό πολύ για να βοηθηθούν και τα μικρά επίπεδα... η συμβουλή μου λοιπόν είναι να κάνεις υπομονή όπως και όλα τα καινούργια παιδιά που εχουν έρθει... να παίζεις σε κάθε δρώμενο που μπορείς... να παίζεις τις αποστολές στην λαχαναγορά που βοηθούν πολύ και να λες την γνώμη σου ελεύθερα με σεβασμό πάντα έτσι ωστε να ακούγεται και η φωνή των πιό νέων στο παιχνίδι και ίσως έτσι καταλάβουν ότι πρέπει να βρουν δρώμενα να βοηθήσουν τους νεοεισερχόμενους για να μην μείνουμε εμεις και εμεις... καλή συνέχεια σε όλους και αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι...
     
    Αρέσει σε 66romanou, NOTHS58, -sia1971- και 12 σε άλλους.
  16. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Κι εγώ με την σειρά μου, όπως και οι προηγούμενοι παίκτες που γράψανε, θα σου ότι πρέπει να κάνει υπομονή... Αν πραγματικά αγαπάς αυτό που έχεις αρχίσει να παίζεις, θα δεις ότι κάποια στιγμή θα φτάσεις σε ένα σημείο που το κάθε δρώμενο θα βγαίνει, την κάθε φορά ολοένα και πιο εύκολα - αρκεί να είσαι συνεπείς βέβαια στα ζητούμενα.
    Τώρα σε σχέση με εμάς τους παλιότερους παίκτες έχετε ένα πλεονέκτημα το οποίο είναι ίσως και μειονέκτημα. Μπορείτε να ανεβείτε ευκολότερα επίπεδα, καθώς οι Π.Ε. είναι ευκολότερο να αποκτηθούν. Αυτό βέβαια είναι και ένα μειονέκτημα, καθώς δεν έχετε τον χρόνο να αποκτήσετε όσα αποκτούσαμε (φυτά - καρπούς - ζώα και προϊόντα) εμείς μεταξύ των επιπέδων - ακριβώς επειδή μας έπαιρνε πολύ περισσότερο καιρό να ανέβουμε. Τέλος μην ξεχνάμε τις εκτάσεις που παίζουμε τώρα σε σχέση με τις αρχές που ήταν πολύ περιορισμένες.
    Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι έκανα περίπου έναν χρόνο να ανέβω από το επίπεδο 99 στο 100.
    Τέλος σε σχέση με παλαιότερα όσον αφορά την βοήθεια από συμπαίκτες/ριες ακριβώς επειδή και τα δώρα είναι συχνότερα - στάβλοι/δέντρα κλπ. δίνονται και πιο απλόχερα, με αποτέλεσμα να μην λύβονται από τα μικρότερα επίπεδα μυστηριώδες στάβλοι ή δενδρύλια.

    Με λίγα και απλά λόγια, έχε υπομονή και επιμονή και όλα θα αποκτηθούν αρκεί για ότι χρειάζεσαι να απευθύνεσαι εδώ στο φόρουμ προς τους συμπαίκτες σου.

    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε 66romanou, -sia1971-, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 6 σε άλλους.
  17. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος με το δρωμενο καλη συνεχεια σε οσους το προσπαθουν ακομη
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, nota.dim1802, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  18. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μια Κολοκύθα έβαλα,
    πάνω σε μία άλλη,
    να πάρω δώρο φασολιά,
    χωρίς μεγάλη χάρη.

    Μα εγώ που θέλω στα ιβέντ,
    όλα να συμμετέχω,
    επήρα και αυτήν εδώ,
    την φασολιά να έχω.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, NOTHS58, maria_palou και 11 σε άλλους.
  19. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα!!!!!!!!!!!!!!ναμαι και γω!!!!!!!!Οταν παρετε την φασολια συνεχιστε να δινετε προιοντα στις κολοκυθες εχουν ωραια δωρα,εγω μολις πηρα ενα κασονι με φιορινακια,μυστ.σταυλο κ.λ.π.
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, nota.dim1802, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  20. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολη την αγροτοπαρεα. Ο 14ος πύργος έμεινε για να τελειωσω ολόκληρο το δρωμενο. Το αποφάσισα μία και τελειωσα με τη φασολια απο χτες και τα δωρακια ειναι αξιόλογα στους τελευταίους πύργους. Καλη συνέχεια σε οσους το τρεχουν ακομη.
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, nota.dim1802, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.