Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Πρόσω-ολοταχώς

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 24/4/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Marinaloren

    Marinaloren Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα !! Νομίζω και το 12 που δίνει 8 Σ.Τροφή μπορει να παραληφθεί..οπότε μείον 800 φυτά.
     
    Αρέσει στους maria_palou, kolokythopitas και nickoikono11.
  2. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Συνολικά για να ολοκληρωθεί όλο το εβέντ οι ποσότητες είναι 1.318 ράγες και 23.140 φυτά. Εχει υπολογιστεί και απο άλλους παίκτες πιο πάνω.
    Μια απο τις συντομότερες διαδρομές που βρήκα είναι η παρακάτω.
    Μόνο Φασολιά χωρίς διακοσμητικά
    1>>2>>3>>5>>6
    21>>20>>23>>24
    12>>11>>13
    Ποσότητες 606 ράγες, 13.260 φυτά

    Διακοσμητικά
    8- Τρένο Αστραπή, διαδρομή 7>>8, 0 ράγες, 3.000 φυτά
    17- Αστρικό τρένο, διαδρομή 19>>18>>17, 132 ράγες, 1.980 φυτά
    26- Πήγασος εξπρές, διαδρομή 25>>26, 180 ράγες, 0 φυτά

    Με βάση τα παραπάνω το σύνολο μόνο για φασολιά και διακοσμητικά είναι 918 ράγες και 18.240 φυτά.
    (Καλά είναι να κάνετε ενα έλεγχο για ενδεχόμενο λάθος)

    Το κακό με τις παραπάνω διαδρομές είναι αφήνουν το πράσινο εργοστάσιο με τους πάρτι γύρους.
     
    Αρέσει σε graganta, maria_palou, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  3. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Δε μιλαμε μονο για ενα κακο Αλεξανδρε,και η κουραση; γιαυτο διαλλεγουμε πια τον ευκολο δρομο.Αλλα το τραγικο για μενα ειναι οτι αρχισα να χανω γειτονους και μαλιστα πολυ καλους, απηυδησαν αυτο το μηνυμα πηρα.
     
    Αρέσει σε graganta, maria_palou, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  4. poi94

    poi94 Ανερχόμενος συντάκτης

    Σε ευχαριστώ πολύ !!!
     
    Αρέσει στους maria_palou, kolokythopitas και nickoikono11.
  5. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,επειδή έπεσαν πολλά μαζεμένα δρώμενα δεν έκανα καμιά στρατηγική μόνο μάζευα και ότι βγει,έτσι πήρα την φασολιά και κατά κάποιο τρόπο ένιωθα ότι το παιχνίδι με οδηγούσε από μόνο του,στο να πάρω την φασολιά,άφησα καποια πράγματα, το εργοστάσιο με τα πάρτι εισιτήρια,το τρένο φάντασμα,το σιδερένιο άλογο,το καφάσι με τις γεωργικές προμήθειες,το λίπασμα της ζωζως για τα δένδρα, έτσι εξοικονόμησα χρόνο και υλικά,αλλά ξανά λέω δεν έκανα καποια στρατηγική,ελπίζω να βοηθήσω κάποιους έστω και στο τέλος. να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε takis.00, Gulit1, xristos-ale3andros και 7 σε άλλους.
  6. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ένα καινούργιο δρώμενο
    στη φάρμα ενεφανίσθη,
    με τραίνα,ράγες και γραμμές,
    μα μας εβγήκε η πίστη.

    Πολλά τ' αναδυόμενα,
    πολλά και τα φυτά του,
    μ' ακούραστος ο αγρότης μας,
    το ''λέει'' η καρδιά του.

    Αν είσαι όντως συνεπής
    και γρήγορα φυτεύεις,
    πολλές θα είν' οι ανταμοιβές,
    πολλά θα καταφέρεις.

    Υπήρχαν εργοστάσια
    που έδιναν καλούδια,
    άστρα υπήρχαν και τροφές,
    μυστήρια λουλούδια.

    Υπήρχε τραίνο Αστρικό,
    υπήρχαν κι άλλα δώρα,
    υπήρχε τραίνο Φάντασμα,
    όλα τα πήρα τώρα.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε GaTe987, takis.00, Gulit1 και 15 σε άλλους.
  7. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα και ναι λίγο πριν την εκπνοή του Απρίλη κατάφερα να πάρω τη φασολιά.αφήνοντας για την ιστορία το "σιδερένιο άλογο"και το "τρένο φάντασμα"...ποιος περίμενε να σνομπάρω τα διακοσμητικά :) Εύχομαι σε όλους καλή,ευλογημένη Πρωτομαγιά...η θερμοκρασίες βοηθούν και για κολύμπι!καλά να περάσουμε ,εις το επανιδείν!
     
    Αρέσει σε graganta, takis.00, Gulit1 και 9 σε άλλους.
  8. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Έλεγα να μην ασχοληθώ καθόλου με τα δύο δρώμενα. Τελικά άλλαξα γνώμη και έπαιξα μέχρι τους μυστηριώδεις στάβλους.:) Σήμερα το πρωί τους μάζεψα και μου έδωσαν επιτέλους δύο στάβλους ρινόκερων!!:D Καλή συνέχεια, συγχαρητήρια στους-ις συμπαίκτες-τριες που τα ολοκλήρωσαν και καλή Πρωτομαγιά για αύριο με υγεία και αγάπη!!;)
     
    Αρέσει σε graganta, takis.00, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  9. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Τέλος με τα τρένα!
    Η αλήθεια είναι πως με κούρασαν λίγο τα 2 δρώμενα, αλλά τα ήθελα πολύ τα τρένα, μου άρεσαν πάρα πολύ, μπράβο στους σχεδιαστές!

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν να το βγάλουν. ​
     
    Αρέσει σε GaTe987, αμφιθεα, takis.00 και 10 σε άλλους.
  10. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    Κι εγω με το απογευματινο μαζεμα παιρνω τη φασολια με τα τρια διακοσμητικα μονο...Δεν το περιμενα γιατι πρωτη φορα δεν ασχοληθηκα εντατικα...το πηγα πολυ χαλαρα...
     
    Αρέσει σε GaTe987, αμφιθεα, graganta και 4 σε άλλους.
  11. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος και εγω με την φασολια το πρωι θα παρω και το τρενακι φαντασμα
    [​IMG] φωτο ακομη δεν δουλευει
     
    Αρέσει σε sofiapao76, αμφιθεα, gtrullis και 2 σε άλλους.
  12. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    τελικα ειστε ολοι απιθανοι οπως ειπε κι ενας αλλος συναγροτης μας στην αρχη ολοι ειστε μεσα στη γκρινια και στο τελος ολοι ανεβαζεται φωτογραφιες απο τις φασολιες
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, αμφιθεα, billgab και 4 σε άλλους.
  13. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Απορώ ώρες ώρες για ποιο λόγο παρακολουθείτε ορισμένοι συναγρότες την συζήτηση για το δρώμενο.
    Τι προσφέρει η αντιπάθεια μερικών προς την γκρίνια άλλων παικτών που διατυπώνουν σχετικά με το δρώμενο ?
    Η γνώμη τους - άποψή τους είναι που ζητάει η εταιρία από τους παίχτες.
    Γιατί σώνει και καλά πρέπει να κάνετε τον δικηγόρο της εταιρίας και να την "πείτε" στους άλλους συναγρότες ότι διαμαρτύρονται
    Η συζήτηση πρέπει να περιλαμβάνει όλων τον ειδών της απόψεις αρνητικές ή θετικές. Η κριτική σας έναντι άλλων παικτών δεν βοηθάει πραγματικά πουθενά.
    Και για την ιστορία και για να είμαι και μέσα στο κλίμα της συζήτησης και εγώ ακόμα δεν έχω καταφέρει να το τελειώσω και ναι έχω γκρινιάξει και περιμένω να μεταφερθούν τα παράπονα εκεί που πρέπει από τους υπεύθυνους.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, takis.00, skareleni και 8 σε άλλους.
  14. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα και καλή Πρωτομαγιά σας εύχομαι, τέλειωσα και εγώ όλο το δρώμενο ,ευχαριστώ πολύ γείτονες και φίλους
    για την βοήθεια, καλή συνέχεια σε όσους δεν το έχουν τελειώσει.:music::inlove::D
     
    Αρέσει σε μενεξεδακι, takis.00, skareleni και 7 σε άλλους.
  15. White-Farmer

    White-Farmer Επιφανής του φόρουμ

    Coinhunter01 καλημερα καλο μηνα! με συγχωρεις για την παρατήρηση αλλα με ολη μου την καλη διαθεση θελω να σου πω οταν ερθει η ωρα να κλειδωσεις τη γραμμή της φασολιας αυτης, βγαλε τα 2 τελευταια τρενα και βαλτα στον κηπο σου γιατι δινουν πάρα πολυ καλους πε και ειναι κριμα να ειναι στη φασολια. βαλε στη θεση τους 2 αλλα απλα διακοσμητικα 1Χ2 που εχουμε τοσα πολλα στις μπαρες μας!
     
  16. bmanolos

    bmanolos Νέος ειδικός

    Καλημέρα και καλό μήνα. Να συμπληρώσω ότι το Τρένο Φάντασμα μπορεί να μπει και στη Στοιχειωμένη Έπαυλη.
     
  17. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα αγρότη/αγρότισσα και καλό μήνα! Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου, αλλά στο κήπο μου, αν δεν κάνω λάθος, δεν πρέπει να έχω διακοσμητικό κάτω από 3000 π.ε. Μπορεί να έχω κάποιο διακοσμητικό στης 20 ώρες αντί για 12 που είναι τα τρένα, θα μπορούσα να τα βάλω στη Στοιχειωμένη Έπαυλη, όπως λέει ο φίλος μας bmanolos, αλλά πραγματικά μου αρέσουν πολύ τα τρένα να τα έχω στη φασολιά.

    Καλή συνέχεια και καλή Πρωτομαγιά!
     
    Αρέσει στους Gulit1, Megas_kokoriko και sofiapao76.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, καλό μας μήνα, να περάσουμε όμορφα σήμερα, πρωτομαγιά με πολλά πολλά λουλούδια, το δρώμενο τέλος και για μένα, χαλαρά το ξεκίνησα και ευτυχώς τελείωσε. Δυστυχώς δυο δρώμενα μαζί μας έβγαλαν την ψυχή. Εύχομαι και στα δικά σας, καλά τελειώματα. Πάμε τώρα να κάνουμε χόκει στον πάγο:p
     
    Αρέσει σε Gulit1, gtrullis, nota.dim1802 και 4 σε άλλους.
  19. vickymou

    vickymou Κόμης

    καλημερα σε ολους, καλο μηνα!!!!!!!!!!!!!!καλο φαι!!!!!!!!!!εγω τωρα γυρησα και προσπαθω να τελειωσω το δρωμενο λιγα φυτα ακομη θελω
     
    Αρέσει σε Gulit1, xristos-ale3andros, nota.dim1802 και 3 σε άλλους.
  20. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Καλό μήνα σε όλους... τελικά την έκανα για εξοχή και πάνε και οι δύο φασολιές... κέρδισα κάτι πόντους στη μέση και 1-2 κιλά από κάτι ψητά και μπύρες... να μη πάει χαμένος και τόσο καλός καιρός... καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε μαρω69, -lousi-leon2001, Gulit1 και 13 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.