Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Πολικό Πάρτι "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/12/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Πολικό Πάρτι "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Πολικό-Πάρτι.32723/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Πολικό-Πάρτι.32722/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Τα αστερονομισματα δεν φτανουν για να αγορασουμε οσα θελουμε ,μηπως θα επρεπε να ηταν επαναλαμβανομενα αυτα τα παιχνιδια για οσους θελουν περισσοτερα?
     
    Αρέσει σε Lina123, nota.dim1802, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα στην παρεουλα!!
    Ας πιασουμε πρωτα τι χρειαζομαστε:
    15.140 φυτα,
    740 καλαμακια και 266 χωνακια παγωτου (αναδυομενα και τα δυο)
    φυτευουμε στη βασικη και στο δασος μας , απο εκει παιρνουμε και τα αναδυομενα απο φυτα και δεντρα. Πιθανοτητες να λαβουμε αναδυωμενα και απο εκτροφες.
    Δεν υπαρχει φασολια, :oops:δεν ξερω βεβαια που θα βρουμε χωρο να βαλουμε τα διακοσμητικα. Σ εμενα ολοι οι χωροι ειναι γεματοι με πολυ καλα διακοσμητικ και περιμενουν σωρος διακοσμητικα στην αποθηκη μου, μαζι και με πικολακια που μου μαζευοντε περιμενοντας να τελειωσουν οι χρησεις απο οτι μου δινει καθε ενα που τοποθετω.
    Καλη επιτυχια σε ολους :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/12/21
    Αρέσει σε nota.dim1802, soyla74, billgab και 17 σε άλλους.
  4. assamar

    assamar Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Φυτεύουμε στη βασική φάρμα και στο ξέφωτο του δάσους!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, Lina123 και 6 σε άλλους.
  5. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Εχεις απολυτο δικιο, ζητω συγνωμη για το λαθος μου,
    κι αν δεν σε διαβαζα τωρα θα προετοιμαζα το λιβαδι μου κι εγω.

    Το διορθωνω μη μπερδεψω καποιους συμπαικτες.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Marinaloren, assamar και 3 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. το δρώμενο ενω θα μπορούσε να ήταν καταπληκτικό, είναι απλώς άλλο ένα δρώμενο.. τα δώρα στο κατάστημα τέλεια, απλά δεν μπορούμε με κανέναν τρόπο να τα αποκτήσουμε...συνολικά τα αστερονομίσματα που παίρνουμε είναι 1842...τι είναι ο κάβουρας τι είναι το ζουμί του... θα πρέπει να επιλέξουμε αυστηρά τι θέλουμε... προσωπικα θα πάρω τα σεντούκια, αλλα είναι απολύτως άδικο να υπάρχουν τόσα ωραία δώρα και απλά να τα κοιτάμε..ναι φυσικά πάντα επιλέγουμε, αλλά άλλο να επιλέγεις 5,6 δώρα απο τα 10 πχ και άλλο να επιλέγεις μόνο 5,6 απο ΄27 που στην ουσία δεν είναι 27 γιατί κάποια είναι ομάδες πχ τα σεντούκια που είναι 4.. 'οπως είπε και η σοφία
    αυτό θα ήταν δίκαιο και εφικτό για αρκετούς.. κατά τα άλλα τα διακοσμητικά που παίρνουμε σαν έπαθλο για μενα είναι άχρηστα.. για πιο λόγο να πιάσω χώρο που δεν διαθέτουμε πιά, με 3 διαφορετικά διακοσμητικά για πε στους στάβλους, δένδρα,διακοσμητικά και να μην υπάρχει ένα καλό πχ με 100% για όλα.. σε γενικές γραμμες΄ ένα δρώμενο που θα παίξω βέβαια αλλά δεν θα το ευχαριστηθώ.. καλή διασκέδαση σε όλους
     
    Αρέσει σε vickymou, nota.dim1802, Marinaloren και 7 σε άλλους.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα κι απο μένα.
    Πόσο ωραία τα έγραψαν παραπάνω οι συναγρότες μας.Το θέμα είναι ακριβώς οπως το περιέγραψαν.
    Συμφωνω απόλυτα, όπως και πολλοι άλλοι συμπαίκτες μας.
    Εγω προσωπικά εαν επιλέξω κάποιο διακοσμητικό, θα είναι ίσως το τελευταίο που δίνει τις % στα διακοσμητικά.Και αυτο
    μόνο και μόνο επειδή μπαινει στην παιδική χαρά. Διαφορετικά, δεν έχω που να το βάλω. Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος
    σε καμμία έκταση μου.Είναι καλό ,το να υπάρχουν επιλογες αλλά με τα αστερονομίσματα που θα πάρουμε , οι επιλογες
    αυτές ,μειώνονται στο ελάχιστο. Πράγμα που δεν ευχαριστεί κανέναν μας.
    Στο τέλος των βημάτων του δρώμενου, το να υπάρχουν επαναλαμβανόμενα βήματα ,όπως ειπε η καλή φίλη παραπάνω,
    θα ηταν ότι καλύτερο για όσους επιθυμουν κάτι περισσότερο.
    Θα παίξω φυσικά ,αλλά με ελάχιστη χαρά και κανένα ενδιαφέρον.
    Καλή συνέχεια σε όλους μας.
    Φιλικά Βίκυ:inlove:
     
    Αρέσει σε vickymou, nana, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  8. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!! Εγώ γιατί τα βγάζω 15.160 μικρή η διαφορά βέβαια αλλά τα αναδυόμενα είναι τα αντίστροφα.
    266 τα καλαμάκια και 740 τα χωνάκια....(Αν κάνω λάθος εδώ είμαι διορθώστε με);)
    Πως θα μαζευτούν δεν ξέρω....
    Τώρα για τα δώρα και τα αστερονομίσματα... Τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα:p
    Τα είπαν άλλωστε οι συμπαίκτες μου, μην επαναλαμβάνομαι και εγώ.
    Καλή συνέχεια σε όλους:inlove:
     
    Αρέσει σε vickymou, nota.dim1802, soyla74 και 8 σε άλλους.
  9. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τελικά θέλουμε 266 καλαμάκια και 740 χωνάκια !!! Έτσι μάλιστα!
    Γιατί με το που διάβασα το ποστ της Αμφιθέα τρόμαξα αφού μέχρι τώρα έχω μαζέψει 60 μόνο καλαμάκια και 260 χωνάκια παγωτού (να σημειωθεί πως αυτά τα πήρα με αμάρανθο που είναι φυτό 30 ωρών).
    Θέλω να πιστεύω πως θα βγουν.
     
    Αρέσει στους Marinaloren, Lina123 και nota.dim1802.
  10. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    ρε παιδια, αυξάνεται η τιμή στα πίκολο ή εμένα μου φαίνεται?-.- ξεκίνησε απο 275 αστερονομίσματα, πήγε 300 και τώρα 350? τι γίνεται?
     
    Αρέσει στους Lina123, -sia1971- και vickymou.
  11. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    και οχι μονο!!!και τις φασολιες δεν τις δινουν σε ολα τα δρωμενα σαν επαθλο (χωρο για τα διακοσμητικα?????}. ,αν θελεις φασολιες μπορεις να αγορασεις!!! με ευρουλακια βεβαια Αυτα και καλημερα σε ολους
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, elenigri και 4 σε άλλους.
  12. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα. που ειναι τα καλαμακια οεεεεοοοο?????
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, μαρω69 και 5 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλό Σαβ/κο! με το καλαμάκι τα καλαμάκια. Γειτονάκια μου μάζεψα τα χωνάκια μου, ευχαριστώ!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Lina123, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  14. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    Καλησπέρα σε όλους
    Έχω την εντύπωση πως τα δένδρα δίνουν ικανοποιητικό αριθμό "καλαμάκια"
    Το ξέφωτο , με 100 περίπου δένδρα (απλά+χχλ) , μου έδωσε 53 καλαμάκια
    Δοκιμάστε το.......
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, .sofaki. και 6 σε άλλους.
  15. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Μια εκταση απλα δεντρα μου εδωσαν 93 καλαμακια!!Αν περιμενουμε απο τα φυτα να τα παρουμε ουτε του χρονου:D.Εκταση με ορτανσια μου εδωσε 14 καλαμακια...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/12/21
    Αρέσει σε sofiapao76, Marinaloren, Lina123 και 2 σε άλλους.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Το δρώμενο ολοκληρώθηκε από χθες το μεσημέρι!
    [​IMG]
    Για μεγαλύτερη άνεση έπαιξα λίγο με τις σειρές που αυξάνουν την απόδοση του σούπερ λιπάσματος και εξευγενισμένο αμάρανθο, ώστε πήρα αμέσως τα αναδυόμενα και για εδώ, αλλά και για το 24ωρο δρώμενο.
    Με αστερονομίσματα πήρα ένα μπόνους εσόδων δένδρων, 2 πίκολο, 9 κιβώτια ενισχύσεων, τις εορταστικές μάρκες και 2 φορές τους εορταστικούς πόντους.
    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, pigara, -sia1971- και 9 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους.. τέλειωσα και εγώ μόλις τώρα, άνετα και χωρίς ζόρια..με ένα μπόνους απο το ροδάνι και ένα απο την γιορτή...με τα αναδυόμενα δεν είχα κανένα θέμα..πήρα απο το κατάστημα τα πικολάκια,2 μαρκες και λίγους πόντους γιορτής.. ελπίζω να μπορέσω να συμπληρώσω και την 9η μάρκα να πάρω άλλο ένα μπόνους σοδειάς απο την γιορτή στο επόμενο δρώμενο... συνοπτικά ωραίο δρώμενο και διασκεδαστικό, χαλαρό με όμορφα δώρα ,αλλά με χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον διακοσμητικά..επίσης αν υπήρχαν επαναλαμβανόμενα βήματα για να μαζέψουμε κι αλλα αστερονομίσματα θα ήταν ακόμα πιο ενδιαφέρων.. καλά τελειώματα σε όλους..
     
    Αρέσει σε nickoikono11, maria_palou, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  18. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε jiorgos, Lina123, maria_palou και 3 σε άλλους.
  19. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Καλημέρα σε όλους.Και καλή εβδομάδα.
    Τελείωσα το δρώμενο ,έχοντας χρησιμοποιήσει μόνο τα απαραίτητα.Δηλαδή νερό και τσάτνι.
    Θα ήταν έτοιμο 2 μέρες πριν, αλλά χρειάστηκε να αφήσω λιγο στην άκρη τα φυτέματά του για να βάλω πολύωρα
    ωστε να πάρω αναδυόμενα που τα ειχα ανάγκη.
    Καλά τελειώματα σε όλους.
    Φιλικά Βίκυ:inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, jiorgos, Marinaloren και 6 σε άλλους.
  20. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!!!
    Τέλος και αυτό το δρώμενο, αφού πρώτα με ταλαιπώρησαν πολύ τα καλαμάκια. Αναγκαστικά άφηνα το φυτό δρώμενου για να φυτεύω πολύωρα φυτά μπας και μου δώσει τα αναδυόμενα, κυρίως καλαμάκια.....
    Βγήκε με κανένα μπόνους και μόνο λίγα Σ. Λιπάσματα στις αρχές και τσάτνι... Αυτά και μόνο αυτά!!!
    [​IMG]
    Καλά τελειώματα σε όλους όσους το παλεύουν ακόμα!!!
    Καλό βράδυ:inlove:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Marinaloren, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.