Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Πηγή Παντς Φρούτων 1-4 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 31/7/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα σε ολους..Τελειωσα και με τους δυο χυμους και ηδη ο ενας βρίσκεται στον λουλουδοτοπο ,μεχρι να ολοκληρωθουν οι 10 χρησεις του.. Από δω και περα μαζευω χαλαρα τ αναδυομενα και ότι καλυτερο καταφερω .
    Ελπιζω να το ολοκληρωσω και να παρω και ολες τις αναβαθμίσεις του Κατιφε..
    Καλη συνεχεια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/8/19
    Αρέσει σε jimixatz, sofiapao76, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 3 σε άλλους.
  2. kiriakosf

    kiriakosf Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους τι είναι προτιμότερο Πολύωρα φυτά???? (Πόσες ώρες)???? ή Δέντρα , Στάβλους (όχι αναβαθμισμένα) για τα πιρούνια ???? Αν βάλεις δέντρα ή στάβλους όχι αναβαθμισμένους θέλεις τουλάχιστον 20ώρες για μάζεμα. Συμφέρει το πολύωρο φυτό??? (πόσες ώρες)???? .
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα,
    οι σταβλοι οτι κι αν ειναι μαλλον δεν θα σου δωσουν περισσοτερο απο 1 πιρουνι, μονο τα ζωοκομεια-εργοστασια δινουν περισσοτερα. Αν βαλεις φυτα σε μικρα χωραφια με νερακι καλυτερα 13-14ωρων, ωστε να μαζευεις 2 φορες στο 24ωρο. Απο οτι ειδα τα δεντρα μου δεν δινουν απο 1 πιρουνι καθε δεντρο, μου δινουν λιγοτερα, αυτα στα νησια.
    Ομως και το φυτο του δρωμενου στις βασικες εκτασεις δινει αρκετα πιρουνια.
    Σημειωνω οτι τη μονη βοηθεια που εχω για αναδυωμενα ειναι ο θρυλος που τον εχω τερματισει.
    Καλη επιτυχια.
     
    Αρέσει σε skias10, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  4. kiriakosf

    kiriakosf Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ευχαριστώ πολύ:D
     
    Αρέσει στους vickymou, -sia1971- και αμφιθεα.
  5. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    γεια!!!!! σε ολους, θελω να σας πω τις σκεψεις μου για την τελευταια αποστολη.Εχουμε 5 μερες (5 24α)για 28.200 φυτα δηλ αν υπολογισουμε ποσο χρονο θα χρειαστουμε για να μαζεψουμε φυτα για ολες τις εκτασεις θελουμε 4 φυτεματα την μερα,(με 6ωρο φυτο που παμε???????)βεβαια η εταιρεια υπολογισε τα φυτα αλλα δεν πρεπει να κοιμομαστε ουτε θαλασιτσα,ουτε......Ελεος!!!!!!!!Ισως τωρα εστω και αργα μας ακουσουν!!!!
     
  6. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Μειώθηκαν οι ποσότητες της τέταρτης αποστολής όταν μεταφέρθηκε στο νησί.
    Εχει κάνει υπολογισμό των νέων ποσοτήτων ο jimixatz στην προηγούμενη σελίδα.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, maria_palou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 4 σε άλλους.
  7. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα σας. Τελείωσα την 3η αποστολή πριν λίγες ημέρες και πλέον έχω περίσσευμα περίπου 1.300 πιρούνια. Το βρήκα αρκετά εύκολο γιατί χρησιμοποιούσα βιοτεχνικά, φασολιές που μειώνουν τον χρόνο σε φυτά και φύτευα κόκκινο βατόμουρο και γαρύφαλλο.
    Από αύριο λοιπόν πάμε για την τελευταία (επιτέλους) αποστολή!

    Καλό σας βράδυ!! :music:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, -sia1971-, maria_palou και 3 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μενα..Τελειωσα επιτελους κι εγω την αποστολή με τους χυμους..
    Από αυριο μεταφερόμαστε στις εκτασεις του νησιου για την 4η και τελευταια αποστολή του δρωμενου..Δυο χυμοι μεινανε ακομη για να παρουμε την φασολια ..Και βεβαια, οσες αναβαθμίσεις του Κατιφε μπορέσουμε..
    Καλη συνεχεια σε ολους..
    Καλο μας ξημέρωμα !!!:D
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, -sia1971-, maria_palou και 5 σε άλλους.
  9. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα στην αγροτοπαρεα. Τελος το μηνιαιο δρωμενο. Η φασολια εινα στη θεση της και περιμενει τα 2 διακοσμητικα να τελειωσουν τις χρησεις τους. Καλη συνεχεια σε ολους-ες.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Dr.Kelly, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  10. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα επιτελους τελος με το δρωμενο. ελπιζω να ειναι το τελευταιο με τετοια διαρκεια ενος μηνα+ μια βδομαδα τα διακοσμητικα
     
    Αρέσει σε GEPPO1, αμφιθεα, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Tελειωσε επιτελους το δρωμενο με τους χυμους..Η φασολια γεμισε και περιμενω να τελειωσουν οι χρησεις, στο χυμο πορτοκαλι για να την ενεργοποιησω..
    Ατελειωτος μου φανηκε αυτος ο μηνας..Κουραστηκαμε αλλα, τελος καλο, όλα καλα..:D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/9/19
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, vickymou, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  12. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Κι εγώ επιτέλους θα πω που τελείωσε το μηνιαίο δρώμενο. Παρόλο που τελικά τα φυτά έβγαιναν γρήγορα ήταν κάπως κουραστική η αναμονή μεταξύ των αποστολών και το να ολοκληρωθούν οι χρήσεις των διακοσμητικών.
    Επίσης, το γεγονός ότι υπήρχαν δρώμενα στις ίδιες εκτάσεις με τις αποστολές δημιούργησε αναστάτωση. Καλύτερα να μην ξαναδημιουργηθεί δρώμενο με πολλά μέρη και συγκαλύψεις με άλλα δρώμενα.
    Τέλος, πρέπει να σταματήσει αυτό με τις αναβαθμίσεις διακοσμητικών μόνο μέσω αγοράς. Υποτίθεται ότι συμμετέχουμε στο δρώμενο για να κερδίσουμε κάτι αλλά τελικά το παίρνουμε μισό.

    Καλό βράδυ να έχετε! :music:
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, GEPPO1, -lousi-leon2001 και 5 σε άλλους.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημεραααα και καλο μηνα στην αγροτοπαρεα!!!
    Τελειωσε, μολις και μετα βιας δηλαδη για να παρω τα διακοσμητικα και τη φασολια, μη παει χαμενος ο κοπος ενος μηνος στον πιο ζεστο μηνα, ελεος να μη μπορει κανεις να χαρει το καλοκαιρι του.
    Θα προσθεσω κι εγω τη δυσαρεσκεια μου για το μηνιαιο και την επικαλυψη.
    Ομορφη Κυριακη σε ολους !
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, Dr.Kelly, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τελικά πήρα και εγω την φασολια και ολες τις αναβαθμίσεις. μου λείπουν 2 χυμοί , μήλο και ανανά.. αλλα ισως τους βρω στις ανταλλαγές.. ηταν αρκετα βαρετο πάντως σαν δρώμενο και το μόνο που άξιζε πραγματικά ηταν το διακοσμητικό... καλό μήνα σε όλους...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/9/19
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971-, Dr.Kelly και 4 σε άλλους.
  15. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.