Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Πηγή Παντς Φρούτων 1-4 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 31/7/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:
    " Πηγή Παντς Φρούτων 1-4 "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πηγή-Παντς-Φρούτων-1-4.27064/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πηγή-Παντς-Φρούτων-1-4.27063/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή
    διασκέδαση
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]



    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλες και σε όλους. Λίγο ο καύσωνας, λίγο οι ποσότητες που θα διαβάσετε παρακάτω, καλό θα είναι να προετοιμαστείτε κατάλληλα.

    1η αποστολή
    Αρχίζει την Πέμπτη 1 Αυγούστου στις 15:00
    Τελειώνει την Κυριακή 11 Αυγούστου στις 23:00

    Χρειαζόμαστε 81 Κύπελλα με φρούτα I που σημαίνει:
    36.450 + 16.350 (για την αποστολή) = 52.800 ποτηρολούλουδα.
    783 αχλάδια.
    717 μήλα.
    235 κεράσια.
    170 δαμάσκηνα.

    2η αποστολή
    Αρχίζει τη Δευτέρα 12 Αυγούστου στις 15:00
    Τελειώνει την Κυριακή 18 Αυγούστου στις 23:00

    Χρειαζόμαστε 48 Κύπελλα με φρούτα II που σημαίνει:
    14.400 + 13.300 (για την αποστολή) = 27.700 στριφογυριστά καλαμάκια.
    5.150 Κράνα.
    4.200 Αγγούρια.
    950 Μαύρα βατόμουρα.
    650 Σέλινα.

    3η αποστολή
    Αρχίζει τη Δευτέρα 19 Αυγούστου στις 15:00
    Τελειώνει την Κυριακή 25 Αυγούστου στις 23:00

    Χρειαζόμαστε μόνο αναδυόμενα και αυτά είναι 3.525 εντυπωσιακά πιρούνια.
    1.550 Σταφύλια.
    750 Ανανάδες.
    650 Σύκα.
    600 Μαρακούγια.
    400 Μάνγκο.

    4η αποστολή
    Αρχίζει τη Δευτέρα 26 Αυγούστου στις 15:00
    Τελειώνει το Σάββατο 31 Αυγούστου στις 23:00

    Χρειαζόμαστε 55 Κύπελλα με φρούτα III που σημαίνει:
    19.250 + 8.950 (για την αποστολή) = 28.200 κύβους καστανής ζάχαρης.
    3.300 Καρπούζια.
    3.250 Ζαχαροκάλαμα.
    1.550 Βατόμουρα.
    600 Πορτοκάλια.

    Απαράδεκτο δρώμενο. Να φταίει η ζέστη; Να νομίζουν ότι όλοι στο παιχνίδι δίνουν πολλά ευρώ και αγοράζουν τα πάντα; Να νομίζουν ότι κάθεται όλη την μέρα ο κόσμος και δεν έχει άλλες ασχολίες; Να θέλουν να εγκαταλείψουμε το παιχνίδι; Δε ξέρω τι σκέφτονται αυτοί που τα δημιουργούν. Μόνο αν έδινε ως έπαθλο ένα φιορινόδεντρο θα το σκεφτόμουν να το αρχίσω και πάλι δεν είμαι σίγουρος...

    Υ.Γ. Περιμένω στο μέλλον από την εταιρεία να φτιάξει ένα δρώμενο που θα διαρκεί μισό χρόνο, γιατί όχι και παραπάνω...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/7/19
    Αρέσει σε buenakias, kalliopipali, vickymou και 52 σε άλλους.
  3. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Ο Δόκτωρ Κατιφές έρχεται για ένα μήνα να κάνει ένα πικνίκ και χρειάζεται τη βοήθεια μας!!:) Θα τα καταφέρουμε άραγε;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω πάρα πολύ απαιτητικό και δύσκολο θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Καλή τύχη με το πικνίκ του Δόκτορα όπου φτάσει ο καθένας μας!!;) Υ.Γ. Θα συμφωνήσω ότι είναι απαράδεκτο το συγκεκριμένο δρώμενο με τέτοιες απαιτήσεις.>:(
     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/7/19
    Αρέσει σε μαμαβικη, Megas_kokoriko, xristos-ale3andros και 11 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    συμφωνώ απολύτως με τους φίλους παραπάνω... εντελώς απαράδεκτο απο απόψεως ποσοτήτων φυτών...και με δώρα εντελώς μέτρια.. το διακοσμητικό δοκτωρ Κατιφές αρκετά καλό .. η φασολιά ενδιαφέρουσα αν ηταν αν 24 ωρες και οχι 44.. τα άλλα διακοσμητικα ειναι για 10 χρήσεις.. οπότε δεν τρελαίνομαι.. σ αυτό το σημείο θέλω να πω οτι πάλι δεν υπάρχουν καθολου κουπόνια... αυτό προφανώς γίνεται για να αγοράσουμε... εγω πάντα υποστηρίζω οτι πρέπει να στηρίζουμε το παιχνίδι και περιστασιακά αγοράζω φιορίνια για τους βοηθούς κα... όμως αρνούμαι να πληρώνω συστηματικά για να παίζω... οπότε μόλις τελειώσουν τα κουπόνια μου και εφ οσον και οι αποστολές στην λαχαναγορά δεν προσφέρουν πλέον οι καινούργιες αρκετά κουπόνια... θα αποχαιρετίσω το φαρμεράμα μέχρι νεοτέρας.. προφανώς αυτή η τακτική μας ωθεί προς την έξοδο και πάλι...
     
    Αρέσει σε vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, jimixatz και 19 σε άλλους.
  5. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Α π α ρ ά δε κ τ ο!!!!!!!(περιττο να γραψω οτιδήποτε άλλο!!!!βαρέθηκα!!!!)
     
    Αρέσει σε nana, kalliopipali, wywy. και 33 σε άλλους.
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Η καινουργια τακτικη των μηνιαιων δρωμενων απεριγραπτη:mad:και απαραδεκτη >:(
    Να κυνηγαω ολοκληρο μηνα φυτα και αναδυωμενα :p:p ευχαριστω αλλα δεν χρειαζομαι ουτε τη φασολια σας κυριοι ουτε τα ψευτοδωρα σας, που πριν τα παρουμε τα εχουμε ηδη ξοδεψει δεκαπλασια στο καθε σας δρωμενο.
    Οποτε, ουτε κι εδω θα χρειαστω αναδυωμενα απο τους καλους μου φιλους και γειτονες :inlove:
    Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολα τα αγροτοπουλα που θα παρουν μερος!!!
     
    Αρέσει σε kalliopipali, vickymou, siourdistan και 26 σε άλλους.
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενοι μου φιλοι και απο μενα ενα μεγαλοοοοοοο α π α ρ α δ ε κ τ ο!!!!!!!!!! Δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθω με το δρωμενο καθολου, μιας και τον αυγουστο θα φυγω διακοπες, αλλα και εδω να καθομουν παλι ουτε που θα το αγγιζα!!!!!!!! Αυτα τα δρωμενα που ειναι 1-4 ειναι για μενα εντελως απαραδεκτα!!!!!!!! Καλη επιτυχια σε οσους το προσπαθησουν!!!!!!
     
    Αρέσει σε kalliopipali, vickymou, stef10 και 25 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Δεν ξερω τι να κανω..Να τσιρίξω, να βαλω τα γελια,να εκνευριστω, τι απ όλα ;;
    Καλοι μου φιλοι ο καύσωνας θα φταιει, δεν εξηγείτε αλλιως..Μας βαρεσε η ζεστη κατακεφαλα..
    Με εχουν καλυψει οι αποψεις ολων των συμπαικτών μου παραπανω..Και συμφωνω απολυτα..Θα πρεπει να υπηρχε πολύ μεγαλο κινητρο
    για να κατσουμε ολημερίς και οληνυκτις πανω από τους υπολογιστες μας ..
    Εγω προσωπικα θα ασχοληθώ χαλαρα πολυυυυυυυ !!!!!Οσο μου το επτρεπουν οι υποχρεώσεις μου και χωρις να βαλω το χερι στην τσεπη..
    Καλη επτυχια σε ολους μας..
    Φιλικα :inlove: Βικυ..
     
    Αρέσει σε kalliopipali, vickymou, μαμαβικη και 23 σε άλλους.
  9. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Βρε καλως τις ιβεντοαποστολες να μας ζησουν και όπως πανε εκει στην εταιρια θα της εκατοστησουν :cry:
     
    Αρέσει σε nana, -sia1971-, vickymou και 9 σε άλλους.
  10. .mairi.

    .mairi. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    για να μην επαναλαμβανομαι..συμφωνω απολυτα!!!
     
    Αρέσει σε nana, -sia1971-, vickymou και 13 σε άλλους.
  11. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα παρεούλα και καλό μας μήνα, καλές διακοπές σε όσους κάνουν, και στους υπόλοιπους υπομονή.. Όσο για το δρώμενο των αποστολών απαράδεκτο σίγουρα, πολλά φυτά, πολλές απαιτήσεις. Θα προτιμήσω την θάλασσα, και θα απομακρυνθώ απο την εικονική φάρμα. Όσοι το προσπαθήσουν καλή επιτυχία. lazos ευχαριστούμε για τους υπολογισμούς και μπράβο σου που ασχολήθηκες..
     
    Αρέσει σε nana, Gulit1, nickoikono11 και 19 σε άλλους.
  12. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα και καλο μήνα, θα συμφωνήσω και εγώ ότι το νέο μηνιαίο δρώμενο είναι απαράδεκτο. Ένα τέτοιο δρώμενο μια φορά τον χρόνο, νομίζω ότι είναι υπεραρκετό. Θα πρότεινα μάλιστα να έχουμε και ένα μηνα χωρίς κανένα δρώμενο έτσι για ποικιλία...;)
     
    Αρέσει σε vickymou, nickoikono11, μαμαβικη και 22 σε άλλους.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Προωθήσαμε την δυσαρέσκεια σας και θα υπάρχουν αλλαγές στο δρώμενο.
    Η 1η αποστολή θα παραμείνει όπως έχει.

    Θα ενημερωθείτε με επίσημη ανακοίνωση αύριο τι θα αλλαχθεί ακριβώς.
     
    Αρέσει σε siourdistan, Coinhunter01, yelander10 και 7 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!Αναμένομεν δια νεωτέρας...
     
    Αρέσει σε jimixatz, nickoikono11, xristos-ale3andros και 5 σε άλλους.
  15. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε και καλό μήνα για χτες!! Μετά από πολλή σκέψη και λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων δε θα ασχοληθώ καθόλου με το συγκεκριμένο δρώμενο.:sleepy: Εύχομαι τα επόμενα δρώμενα να μην είναι έτσι παρόμοια. Καλή τύχη σε όσους-ες το φτάσουν μέχρι τέλους!!;)
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, xristos-ale3andros, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  16. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!Τελικά η ανακοίνωση δεν έγινε και νομίζω οτι για εμάς τους ανυπόμονους θα έπρεπε να ειπωθεί κάτι....να ξέρουμε τι θα κάνουμε...ευχαριστώ!
     
  17. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ότι τωρα δηλαδή εγιναν καλυτερα τα πραγματα τι να πω ότι πειτε καλη μου εταιρια:cry:
     
    Αρέσει σε vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, _ΘΕΜΗΣ_ και 9 σε άλλους.
  18. zozefina58

    zozefina58 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους οσοι διαβασατε τις αλλαγες που εγιναν νομιζω οτι θα κλαιτε απο τα γελια Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο υποτιμουν τη νοημοσυνη μας .Για πολλα γελια ομως καλο βραδυ σε ολους
     
    Αρέσει σε nana, vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 13 σε άλλους.
  19. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    προσωπικά πιστεύω τα ίδια που πίστευα και πριν... οι αναβαθμίσεις από ότι είδα είναι 23 και το δρώμενο αν μέτρησα σωστά δίνει 20 οεοοοοοο.. ασε που αποκλείεται να βγάλουμε τα μάτια μας για να τις πάρουμε όλες... τα δώρα του δρώμενου το ιδιο ανούσια... τα κουπόνια και πάλι άφαντα... δεν σχολιάζω την φασολιά... ούτως η άλλως δεν έχει σχεδόν κανένα ενδιαφέρον για μένα σε σχέση με τον κόπο που πρέπει να κανει κάποιος για να την αποκτήσει... ευχαριστούμε πάντως τους συντονιστές που μετέφεραν την δυσαρέσκεια μας και το σεβόμαστε.. περιμέναμε κάτι καλύτερο απο την εταιρία... καλό βράδυ σε όλη την παρέα μας...
     
    Αρέσει σε nana, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, _ΘΕΜΗΣ_ και 15 σε άλλους.
  20. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    "Αλλαξε ο Μανωλιος..... και εβαλε τα ρουχα του αλλιως" ........ Ουδεν σχολιο!!!!!
     
    Αρέσει σε nana, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, _ΘΕΜΗΣ_ και 13 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.