Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Περιπέτεια στο Βόρειο Πόλο "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 19/12/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Περιπέτεια στο Βόρειο Πόλο "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Περιπέτεια-στο-Βόρειο-Πόλο.36632/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Περιπέτεια-στο-Βόρειο-Πόλο.36631/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Εύχομαι να είστε όλοι καλά.

    Περίπλοκο δρώμενο, ιδίως με τόσα πράγματα στις Συχνές Ερωτήσεις!
    Έκατσα τις διάβασα λιγάκι προσεκτικά και είπα να τα γράψω κυρίως για να βοηθηθούν και οι συμπαίκτες μου :)

    Αρχικά , θα πάρουμε τμηματικά το κάθε μέρος - μιας και το δρώμενο χωρίζεται σε 3.

    Το εξπρές των ταράνδων #1


    Συνολικά θα χρειαστούμε 2,376 x Ποικιλία Μπισκότων (αναδυόμενο κατά τις συγκομιδές φυτών και δέντρων στη βασική έκταση φάρμας, το βασικό νησί Bahamarama και τη βασική έκταση Πανσελήνου).

    Τα φυτά της εκάστοτε έκτασης θα είναι :
    Α) Βασική Φάρμα : 13,648 x Στεφαστέρια Φάρμας

    Β) Βασική Έκταση Baha & Τροπικό Δάσος : 12,691 Στεφαστέρια νησιού

    Γ) Έκταση Πανσελήνου : 7,034 Στεφαστέρια φεγγαρόφωτος

    Πολύ σημαντικό στοιχείο είναι ότι οι εργασίες 6, 16 & 26 θα δίνουν 2x βιβλία παραγγελίας κάθε 24 ώρες.

    Το εξπρές των ταράνδων #2

    Το δεύτερο μέρος του δρώμενο ζητάει μέχρι τα βήματα 44, 45 και 46 κάποια προϊόντα φάρμας - νησιού και πανσελήνου. Ύστερα, στα επόμενα κουτιά θα παραδώσουμε τα 3 κλειδιά που θα πάρουμε ως έπαθλο από το πρώτο μέρος του δρώμενου, για να μπορέσουμε να φτάσουμε στην κορυφή!
    Ελπίζω να μη λαχανιάσουμε μέχρι εκεί πάνω xD και προ παντός να μην έχει χιόνια και πάθουμε κάτι xD

    Το επόμενο φυτό που θα χρειαστούμε μετά τα κλειδιά είναι το 4ο φυτό του δρώμενο που φυτεύεται στη βασική έκταση της φάρμας και της Πανσελήνου και θα χρειαστούμε:
    Α) 9,431 x Γιορτινά Στεφαστέρια
    B) 586 x Ποικιλία Μπισκότων

    Πολύ σημαντικό στοιχείο είναι ότι οι εργασίες 40 και 50 θα δίνουν 2x και 4x βιβλία παραγγελίας, αντιστοίχως, κάθε 24 ώρες.

    Το εργαστήρι του Άι Βασίλη

    Σκοπός του μίνι παιχνιδιού είναι να κάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερους συνδυασμούς μπορούμε για να πάρουμε αστερονομίσματα και να τα εξαργυρώσουμε στο κατάστημα.
    Θα πάρω τη φασολιά, το αυτοκόλλητο και το ένα πίκολο. Δεν ξέρω αν φτάνουν τα αστερονομίσματα, αλλά με μια πρώτη ματιά αυτά θέλω!:)

    Περίπλοκο δρώμενο , αλλά με καλό διάβασμα των Συχνών Ερωτήσεων όλα γίνονται πιο απλά!
    Καλές γιορτές να έχουμε με υγεία!:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/12/23
    Αρέσει σε nota.dim1802, skias10, irene2 και 33 σε άλλους.
  3. gardalgio

    gardalgio Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    κάτι μου διαφεύγει στις ΣΕ, υπάρχουν στο #2, η αναφορά στα "γιορτινά στεφαστέρια", τα οποία όμως που καλλιεργούνται?
     
    Αρέσει στους Lina123 και Hecuba.
  4. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, thena και 4 σε άλλους.
  5. Hecuba

    Hecuba Ανερχόμενος συντάκτης

    Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη για τους υπολογισμούς προσωπικά για μένα είναι σωτήριοι. Πολλά αναδυόμενα, πολλά φυτά ,θα το προσπαθήσω με την ελπίδα να γλιτώσω τα κρυοπαγήματα και τα σπασίματα. Καλή επιτυχία σε όλους και καλές γιορτές.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Lina123, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  6. -*Hermes*-

    -*Hermes*- Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει σε Hecuba, Lina123, nickoikono11 και 4 σε άλλους.
  7. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Ωραιο το δρωμενο με πολλα δωρα...και πολλες ωρες μπροστα στην οθονη.... Θελει πολυ σκεψη...( Σαν τα τιμολ.της ΔΕΗ)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, icons1, irene2 και 21 σε άλλους.
  8. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα σε ολους...
    και μην ξεχνατε το κολπο για εξτρα σπορακια οκ?
    καλες γιορτες.....
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, irene2, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 3 σε άλλους.
  9. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    Αν ξαναπαίξουμε έναν συνδυασμό που φέρνει αστερονομισματα θα ξαναφέρει αστερονομίσματα (αλλά φυσικά όχι άλλο δεύτερο δώρο)?
     
    Αρέσει στους georgios_2_, olga-tse62 και Hecuba.
  10. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    διαβασα απο εδω διαβασα απο εκει και το αποτελεσμα να μη βρω κατι να φυτέψω πουθενα με λίγα λογια του δρωμενου τα φυτα τα εχω στο μηδεν , ας κανω διάλειμμα και να χαλαρώσω και παιζω το επόμενο αν το καταλαβω
     
    Αρέσει στους misirli, panior και vickychris29.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Περίεργο μου φαίνεται. Αυτός ο μηχανισμός έχει παιχτεί τουλάχιστον 4 φορές αυτό το χρόνο και δεκάδες φορές τα τελευταία 3 χρόνια. Πως δεν ξες πως δουλεύει? Αφού το έχεις παίξει δεκάδες φορές. Τι όχι?
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα και χρόνια πολλά

    Καταρχάς θα ζητήσω συγνώμη που καταχράζομαι το χώρο εδώ αλλά δεν έχω άλλη επιλογή.

    heavymetal7 Τα είπαμε, τα είπαμε και τα ξανα είπαμε. Τιμωρήθηκες για την κοινή χρήση λογαριασμού σου και τέλος.
    Θα πρέπει να σταματήσεις επιτέλους να το δηλώνεις ξανά και ξανά οτι έπαιζε κάποιος άλλος. Θα μας αναγκάσεις να σε αποκλείσουμε μόνιμα.

    Διέγραψα τα μηνύματα σου γιατί δεν σέβεσαι κανέναν! Από εδώ και πέρα θα σέβεσαι τους συμπαίκτες σου και τους συντονιστές. Δεν μπορείς να αποκαλείς τους συμπαίκτες σου άσχημα τερατάκια ούτε κακούς ανθρώπους ούτε να προσβάλεις εμάς. Αν δεν ξέρεις τι σημαίνει σεβασμός και νομίζεις οτι τέτοιο χαρακτηρισμοί είναι εύθυμοι θα σε παρότρυνα να το ψάξεις και να το μάθεις.

    Τέλος, την επόμενη φορά που θα με ενοχλήσεις με προσωπικό μήνυμα στο προσωπικό μου λογαριασμό, θα υποστείς τις συνέπειες.
     
    Αρέσει στους Lina123 και soyla74.
  13. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα, επειδή φαίνεται να υπάρξει η περίπτωση να μη μπορέσει κάποιος να βρει αρκετά αστερονομίσματα, αν είναι αρκετά άτυχος με τους συνδυασμούς που θα διαλέξει, μέχρι τώρα έχω βρει τους παρακάτω
    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όλους και καλές γιορτές!

    Διόρθωση: Σας παρακαλώ παραβλέψτε τους συνδυασμούς καθώς όπως λέει η Geppo1 παρακάτω, δεν θα σας βοηθήσουν

    PS: Ευχαριστώ πολύ Geppo1, μου είχε διαφύγει εντελώς!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/12/23
    Αρέσει σε billgab, minos1978, anastz και 15 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την παρέα.. ενδιαφέρον δρώμενο με όμορφα δώρα και φασολιές.. λίγο δυσκολάκι βλέπω το μάζεμα των αστερονομισματων αλλα θα το παλέψουμε για φασολιά και πίκολο...
    μην μπερδευόμαστε κέλλυ μου.. οι ΣΕ είναι σαφείς <<Τα δώρα είναι ίδια για όλους τους παίκτες.
    Οι συνδυασμοί είναι διαφορετικοί σε κάθε λογαριασμό.>>
    ευχαριστούμε τον Παναγιώτη για τους υπολογισμούς.. καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και αγάπη

     
    Αρέσει σε nota.dim1802, lostris51, Nantia123 και 5 σε άλλους.
  15. aris999

    aris999 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά, έχω ξεκινήσει με τη βασική φάρμα και κάπου έχει μπλοκάρει δεν μπορώ να παραδώσω φυτά, τι λάθος έχω κάνει; βοηθήστε με σας παρακαλώ πολύ, έχω παραδώσει σχεδόν τα μισά και δεν μπορώ να ανεβώ τη σκάλα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/12/23
    Αρέσει στους georgios_2_ και Hecuba.
  16. Hecuba

    Hecuba Ανερχόμενος συντάκτης

    Αριστερά υπάρχουν δυο βελάκια αν πατήσεις το επάνω θα δεις και τα υπόλοιπα κουτιά δώρων για να παραδώσεις τα φυτά που απαιτούνται.
    Ελπίζω αυτό να ψάχνεις.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, SYLVART, georgios_2_ και 3 σε άλλους.
  17. aris999

    aris999 Αρχάριος στο φόρουμ

    Ωωω ναί, σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ, καλές γιορτές!
     
    Αρέσει στους georgios_2_, Lina123 και GEPPO1.
  18. maruli1357

    maruli1357 Προχωρημένος

    Καλησπέρα
    ευχαριστώ πολύ την Κέλλυ για τους συνδυασμούς που ανάρτησε, όλοι έδωσαν αστερονομίσματα
    εύχομαι καλά Χριστούγεννα.
     
    Αρέσει στους Lina123, georgios_2_ και sofiapao76.
  19. anna.apostolos

    anna.apostolos Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπέρα! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Φαίνεται να έχω παραδώσει τα στεφαστέρια της φάρμας στο εχπρές των ταράνδων 1 , δε βλέπω άλλα κουτιά για να παραδώσω φυτά ή ότι άλλο τελοσπάντων και σαν ανταμοιβή δε βλέπω κάποιο κλειδί για να συνεχίσω.
    Πως παίρνω κλειδί για να πάω στο bahamarama ή πανσελήνου;
     
  20. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Ερωτήσεις γίνονται μόνο στις κατάλληλες ενότητες.....για να πάρεις απάντηση.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.