Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Πεπονοφρενίτιδα "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 12/6/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. zouzou8686

    zouzou8686 Ανερχόμενος συντάκτης

    εχετε δικιο μολις το διορθωσα
     
    Αρέσει σε ioanna6929, NOTHS58, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  2. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!! Το συγκεκριμένο δρώμενο φαίνεται όντως πολύπλοκο και απαιτητικό από άλλα προηγούμενα. Εγώ προσωπικά θα ασχοληθώ ελάχιστα με αυτό, γνωρίζοντας ότι ελάχιστοι συμπαίχτες-τριες μας θα καταφέρουν να το ολοκληρώσουν χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι αυτή η ποικιλία μεταλλαγμένων πεπονιών δεν είναι ενδιαφέρουσα. Καιρός να δροσιστούμε λίγο για το καλοκαίρι αν και εγώ προσωπικά προτιμώ τα καρπουζιά !! :p;):)8)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, dkokka, Megas_kokoriko και 7 σε άλλους.
  3. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Συμφωνώ για την πολυπλοκότητα, αλλά θα καταβάλλω κάθε προσπάθεια να το τελειώσω. Ξεκίνησα με καλάθι, σούπερ λίπασμα και σούπερ της γλυκύτατης Ζωζώς και θα δουλέψω πάλι με τους χρονοδιακότπες του κινητού μου.
    Ευελπιστώ σε 3 σοδειές τη μέρα και ότι δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο.
     
    Αρέσει σε zouzou8686, heavymetal7, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  4. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Δεν ξέρω γιατί το βλέπεις τόσο δύσκολο ως δρώμενο. Απ' ότι διαβάζω σε όλα τα δρώμενα, το πρόβλημα δεν είναι τα φυτά αλλά τα αναδυόμενα. :oops:

    Από την στιγμή λοιπόν που δεν υπάρχουν αναδυόμενα :D και μπορούμε να φυτέψουμε παντού - σε όλες τις εκτάσεις :music:- εγώ είμαι σίγουρος ότι όσοι σχεδόν ασχοληθούν σοβαρά με το δρώμενο και προσέξουν τις ποσότητες που θέλει - και δεν φυτέψουν φυτά τα οποία δεν χρειάζονται γιατί είναι και 6ωρα / 8ωρα - θα τα καταφέρουν. :pxD
    Μην ξεχνάμε ότι επιτρέπονται και όλων των ειδών οι βοήθειες και από το δρώμενο του καρναβαλιού οι αποθήκες είναι γεμάτες. ;)

    Όσο για εμένα προσωπικά χωρίς κόπο έχω είδη κλείσει τις τέσσερις πρώτες αποστολές... [​IMG]

    Ναι... και είναι γεγονός... φύτεψα σχεδόν σε όλα τα μέχρι τώρα φυτά και λίγο παραπάνω για να κρατήσω τον σπόρο γιατί καλοκαίρι ήρθε βρε παιδί μου, αν και ο καιρός δεν μας βοηθάει και πολύ να το καταλάβουμε... ένα καρπουζάκι ή ένα πεπονάκι το τραβάει.;):pxD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/6/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, zouzou8686 και 14 σε άλλους.
  5. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα ταλαίπωρε αγρότη-αγρότισσα..." τραβιέται"το πεπονάκι ,αλλά προσοχή στις πεπονόφλουδες...φάγαμε τα ματάκια μας να μαζέψουμε σούπερ λιπάσματα μη τα δαπανήσουμε σε πεπόνια...το δρώμενο θα βγει άνετα...καλύτερα να βγει αργά με γεμάτες αποθήκες,παρά γρήγορα και άδειες...εκτός και αν συντρέχει θέμα χρόνου.Καλή συνέχεια και καλή τύχη να λέμε με όσα συμβαίνουν στο κόσμο!
     
    Αρέσει σε heavymetal7, kolokythopitas, ioanna6929 και 10 σε άλλους.
  6. vickymou

    vickymou Κόμης

    τι αλλαγες εννοεις?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, zouzou8686 και 2 σε άλλους.
  7. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Χαίρετε. Τέλειωσαν οι 4 πρώτες εργασίες, παρά ένα λάθος που έκαν με το πράσινο πεπόνι. Νομίζω καλά πάω.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, kolokythopitas, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  8. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  9. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα ειπα να μην συμετεχω σε αυτο το εβεν αλλα δεν μου αρεσε και ετσι το ξεκινησα και τελειωσα της πρωτες 4 εργασιες καλα τα παω πηγα στη μεση αλες 4 ακομα και τελος.
     
    Αρέσει σε zouzou8686, kolokythopitas, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  10. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλησπέρα. Δεν βλέπω να έγιναν αλλαγές. Έγιναν ή ακόμη;
     
    Αρέσει στους zouzou8686, heavymetal7 και kolokythopitas.
  11. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Ακόμη δεν έχει γίνει κάποια ενημέρωση...
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  12. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Ευχαριστώ
     
    Αρέσει στους heavymetal7 και kolokythopitas.
  13. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Λοιπόν... αν κρίνω από το πώς πάω μέχρι στιγμής και τον χρόνο που έχουμε μπροστά μας μάλλον το δρώμενο θα αποδειχθεί πολύ εύκολο (ελπίζω να μη διαψευστώ). Στο επόμενο μάζεμα παίρνω "κιτρινωπό" και αύριο "μελοπέπονο". Ξόδεψα ελάχιστα (σούπερ - ζωζώς) λιπάσματα μόνο λίγο στην αρχή κάθε πεπονιού και ένα τσάτνι... μόνο! Οπότε έτσι εξηγώ γιατί θέλησαν να κάνουν αλλαγές (αλλά δεν πρόλαβαν). Τώρα θα δούμε... Αν δεν κάνουν αλλαγές δεν θα παραξενευτώ να δω και ένα ενδιάμεσο δρώμενο.
     
    Αρέσει σε zouzou8686, kolokythopitas, GaTe987 και 3 σε άλλους.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι αλλαγές έγιναν με την έναρξη του δρώμενου και αμέσως άλλαξαν και οι συχνές ερωτήσεις. ;)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και NOTHS58.
  15. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Ααα. ΟΚ. Ευχαριστώ
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  16. everme

    everme Ενεργός συντάκτης

    καλησπερα στην καταπεπονιμενη αγροτια... :D ομολογω οτι στην αρχη που ειδα 11 φυτα τρομαξα (αλλα δν σκεφτηκα να μν παιξω, αλλωστε παντα τα ξεκιναω ολα τα δρωμενα κ οπου φτασω... χαμενη δν θα βγω γτ δν ξοδευω σουπερ κ ζωζω λιπασματα εκτος απο τους πρωτους σπορους) ;) εχω ολοκληρωσει αισιως τα 6 βηματα της πεπονο-φρενιτιδας, οπως πολυ σωστα ονομαστηκε κ σε 3 ωριτσες θα ξεκλειδωσω κ το πολυποθητο δρακοπεπονι :D να πω απλα οτι δν εχω ξηλωσει ολη την φαρμα μου κ εχω κρατησει ολα τα δεντρα που εχω συνηθως σε ολες τις εκτασεις μου, καθως κ μερικα απο τα ζωα που εχω στο νησι για λιπασμα (εννοειται ομως οτι δν ειναι αρκετο κ αγοραζω στη λαικη - στα υψη οι τιμες) :cry: αλλα κ για την ολοκληρωση των αποστολων της λαχαναγορας - επομενως ειμαι σχεδον 2 εκτασεις οff - ΜΟΝΟ οι πρωτοι σποροι και οσοι προκυπτουν φυτευονται σε μεγαλα χωραφια κ με ολα τα κομφορ (νερο, λιπασμα, σουπερ, ζωζω) χρ. στολεν (1φορα) κ λευκη αχνοτητα (1 φορα) με ενεργοποιηση τσατνι πριν το θερισμα (θα ενεργοποισω το 3ο πριν θερισω) φυσικα ολα αυτα με την πολυτιμη βοηθεια της pinkie pie (2 φορες)... το 3ο φυτεμα κ επειτα, μεχρι την αποκτηση της ποσοτητας του καθε φυτου για την ολοκληρωση του βηματος της αποστολης, γινεται σε μικρα χωραφακια με νερο κ λιπασμα πλεον μονο γτ ειπαμε δν κανω μεγαλη σπαταλη ;) (δεν χρειαζεται να παραδιδονται με την σειρα απλα υπολογιστε σωστα κ δν θα χασετε) ;) κ να μν ξεχασω εχω ενεργοποιησει 2 12ωρους βοηθους απο αποστολες, παντα κατα τη διαρκεια της μερας, κ οτι δν προλαβαινω να μαζεψω... με το χερι κλικ-κλικ... :sleepy: α, βαλτε κ ξυπνητηρια λιγο πριν το θερισμα για να ειστε χαλαροι :p ψυχραιμια αγροτια κ ελπιζω ολοι να τελειωσουμε το δροσιστικο μας καλοκαιρινο event :) κ προσοχη! εφαρμοστε ολα τα μεσα προστασιας πριν βγειτε στα χωραφια - ο ηλιος καιει o_O καλη συνεχεια κ μν απελπιζεστε, ωρες υπαρχουν πολλες xD
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, zouzou8686 και 8 σε άλλους.
  17. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλησπέρα. Το δρακοπέπονο έμεινε. Έχω φυτέψει 1,5 χωράφι (σε μονά, μικρά) και περιμένω να βγουν. Ελπίζω να τελειώσω το έβεντ, αν και ζητάει πολλά δρακοπέπονα...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, skareleni και 4 σε άλλους.
  18. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Αν έχεις όλες τις εκτάσεις σου άδειες, με τρία το πολύ φυτέματα στα μικρά χωράφια που έχεις, μαζί με τσάτνι, τελείωσες!
     
    Αρέσει σε zouzou8686, ESABA, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  19. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα! Γιατί τόσο άγχος ... έχεις ακόμα πολύ χρόνο [​IMG]
    Νομίζω πως σου φτάνει για τα 5680 δρακοπέπονα άνετα
    ;)
     
    Αρέσει σε zouzou8686, kolokythopitas, jimthrilosgate7 και 12 σε άλλους.
  20. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τελικά δεν ήταν τόσο δύσκολο,όπως φαινόταν αρχικά.
    Ήθελε μόνο (σχετικά) καλό υπολογισμό στα φυτά,και όχι
    χάσιμο χρόνου,ανάμεσα στις σπορές.

    [​IMG]

    Καλά τελειώματα σε όλους σας, και καλό ξημέρωμα.
     
    Αρέσει σε kitsena, zouzou8686, maria_palou και 13 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.