Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Πεπονοφρενίτιδα "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 12/6/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    " Πεπονοφρενίτιδα"

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πεπονοφρενίτιδα.21271/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πεπονοφρενίτιδα.21269/

    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, zouzou8686 και jimixatz.
  2. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    Ασ αρχίσω εγώ λοιπόν και ελπίζω σύντομα κάποιος να μπορέσει να βγάλει τις ποσότητες αν και είναι πολύπλοκα τα πράγματα σε αυτό το ιβεντ !!!! Το καλόειναι ότι είναι σε όλες τις εκτάσεις της φάρμας και δεν έχει αναδυόμενα :p
    Το κακό είναι ότι εχει πολλά διαφορετικά φυτά και δεν ξέρω αν ο χρόνος μας φτασει:sleepy:
    Καλη επιτυχία λοιπόν σε όλους !!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Coinhunter01, xaris68 και 12 σε άλλους.
  3. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Από ότι θυμάμαι το παρόμοιο με τα μπιζέλια το τέλειωσα. Ήμουν 104 επίπεδο τότε, τώρα 106.
     
    Αρέσει σε xaris68, mmixail, jimixatz και 8 σε άλλους.
  4. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    κιτρινο....λευκο... πρασινο...μαυρο....στρογγυλο... τετραγωνο..πεπονι.Αντι για πεταλουδιτσες βλεπουν πεπονια τα ματακια μου.Αντε και καλα ξεμπερδεματα..
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, xaris68 και 26 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα και καλη εβδομαδα!
    11 φυτα παρακαλω!φυτεμα παντου. θα χρειαστουμε συνολικα 1.020 μαυρα πεπονια,1.020 κιτρινα πεπονια,1.020 λευκα πεπονια,1.020 πρασινα πεπονια, 1.095 μαυρα στρογγυλα πεπονια, 1.095 κιτρινα στρογγυλα πεπονια, 1.095 μαυρα τετραγωνα πεπονια, 1.095 κιτρινα τετραγωνα πεπονια, 2.455 κιτρινωπα πεπονια, 2.455 μελοπεπονα και 5.680 δρακοπεπονια. βοηθεια μας!

    0 αναδυομενα,οποτε 0 προετοιμασια.στα συν αυτο.
    καλα πεπονοξεμπερδεματα! xD

     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/6/17
    Αρέσει σε everme, vaso1963, IreneTR και 62 σε άλλους.
  6. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστουμε powerranger 91 για τους υπολογισμους σου.Καλη επιτυχια σε ολους.Αισθανομαι ο,τι δινουμε εξετασεις στη βιολογια -γεννετικη στις φαρμελληνιες 2017
     
    Αρέσει σε everme, _kakia_, ioanna6929 και 38 σε άλλους.
  7. farmer_babis

    farmer_babis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Και κάπου εκεί στην άκρη της φάρμας......βλέπουμε ένα μικρό μαύρο τερτράγωνο πεπόνι!!!!!
    Θα μπορούσαν να τα έχουν 15 στον αριθμό!!!!. Το 11 ευκολάκι το κόβω. χαχαχαχα
    Καλή επιτυχία σε όλους.....και το νού σας στα πεπόνια ε.
    ~~~~~~~~~Μπορεί να μοιάζουν, αλλά είναι όλα διαφορετικά~~~~~~~~~~
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  8. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μάπα το πεπόνι.....( σεβασμό στις γνώμες των άλλων).....Καλή εβδομάδα :inlove:
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  9. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    Καλή εβδομάδα αγροτιά!:)
    "Αχός βαρύς ακούγεται, πολλά πεπόνια φτάνουν". :p Γι`αυτό συνιστώ ψυχραιμία.....αααα!!!
    Και μεγάλη προσοχή στις πεπονόφλουδεςςςςςς
    xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/6/17
    Αρέσει σε everme, vaso1963, ioanna6929 και 24 σε άλλους.
  10. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Ουφ φυσάω ξεφυσάω, έχει και ζέστη, είναι και Δευτέρα, δεν ξέρω καν αν θα ασχοληθώ, το βλέπω βουνό για να μαι ειλικρινής, γιατί δεν είναι ενα δυο φυτά, είναι 11:p είναι και πολλά, ουφφφφφ
    Δημήτρη μας σ ευχαριστούμε πάρα πολύ για την βοήθεια, και βοήθειά μας δηλαδή, γιατί δε τα λες και λίγα.
    Καλή μας εβδομάδα και καλή μας επιτυχία..;)
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, kolokythopitas και 14 σε άλλους.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα στους καλλιεργητές πεπονιών.
    Το δρώμενο φαίνεται δύσκολο, αλλά δεν είναι. Είναι απλώς πολύπλοκο. Οι ποσότητες που απαιτούνται δεν είναι μεγάλες.
    Η δυσκολία επικεντρώνεται στο πως θα πολλαπλασιαστούν οι αρχικοί σπόροι, από κάθε σειρά πεπονοκαλλιέργειας. Εκεί θα χρειαστούν σούπερ λιπάσματα και λιπάσματα της Ζωζός (ευτυχώς η βασίλισσα ήταν καλή μαζί μας) για να αυξηθούν γρήγορα οι σπόροι. Μετά αν φτάσουν σε ικανοποιητικό αριθμό, η ολοκλήρωση των απαιτούμενων φυτών με μικρά χωράφια και τσάτνι είναι εύκολη υπόθεση.
    Καλή επιτυχία σε όλους!

    ΥΓ: Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Δημήτρη - poweranger για τους υπολογισμούς του!
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, kolokythopitas και 23 σε άλλους.
  12. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Άσπρα, κόκκινα, κίτρινα, μπλε
    πεπονάκια στο αμπέλι μην τα κόβεται καλέ !!! :music:

    Καλή επιτυχία σε όλους και προσοχή στις πεπονόφλουδες γλιστράνε και αυτές xD
     
    Αρέσει σε takis.00, everme, ioanna6929 και 24 σε άλλους.
  13. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    μια απορία έχω, υπάρχουν τόσα (χρωματικά) πεπόνια; δεν ειναι δύσκολο θέλει να έχεις το νου σου στις ποσότητες που βάζεις και οι μέρες του δρώμενου είναι πολλές αρα χαλαρά με στρατηγική
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, kolokythopitas και 14 σε άλλους.
  14. zouzou8686

    zouzou8686 Ανερχόμενος συντάκτης

    Συνολικα τα φυτα που ζηταει ειναι 19.050 αν και 8ωρα και 6ωρα νομιζω πως ειναι βατο το δρωμενο και πιστευω πως αξιζει η προσπαθεια!!!
    η αληθεια ειναι πως μολις διαβασα την ανακοινωση [ηταν και πρωι] δεν καταλαβα τιποτα ..μπορει να εμεινα για κανενα 10λεπτο κολλημενη στα χαμενα!! γι αυτο καλο ειναι να διαβαζουμε πολυ προσεκτικα τις ανακοινωσεις και μετα να βγαζουμε τα συμπερασματα!!

    καλη επιτυχια και υπομονη σε ολους σας φιλοι μου!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/6/17
    Αρέσει σε *mava*, everme, ioanna6929 και 15 σε άλλους.
  15. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    υπομονη παιδια και ολα θα γινουν αρκει να συγκεντρωσουμε τον απαιτουμενο αριθμο για να χρησιμοποιησουμε το τσαντι καροτου μηλου!!!!!!!
     
    Αρέσει σε zouzou8686, ioanna6929, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  16. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα σας και καλες σοδιες σε ολους, εχω καιρο να γραψω εδω και μου λειψατε. Γνωμη μου ειναι πως προκειται για βατο δρωμενο με μεγαλη ευκολια ακομη και για μικρα επιπεδα, θελει μονο προγραμματισμο και συγκεντρωση. Το + 1 στα <αλλα> ειναι απιθανο και πολλα υποσχομενο, και το 25% στα εργαστηρια καθολου αμελητεο, γι αυτο προτεινω ειδικα στα μικρα επιπεδα, να το παλεψουν ως το τελος. Καλη επιτυχια σε ολους μας.
     
    Αρέσει σε vaso1963, ioanna6929, kolokythopitas και 18 σε άλλους.
  17. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα θα ηθελα να παρο μερος στο ιβεν αλλα εχω πολυ δουλεια αυτον τον καιρο θα το κοιταξω. αν μπορει καποιος ας υπολογισει ποσο σουπερ λιπασμα θα χρειαστει.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, zouzou8686 και 2 σε άλλους.
  18. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Ένα τελείως διαφορετικό από τα συνηθισμένα δρώμενα.

    Έχει πολύ ενδιαφέρον και πιστεύω αν κάποιος (ασχέτως επιπέδου, αρκεί να έχει ανοίξει όλες τις εκτάσεις) προσέξει λίγο τις απαιτούμενες ποσότητες και δεν κάνει λάθος υπολογισμούς με υπερφυτεύσεις (οπότε χάσιμο χρόνου) θα βγει σχετικά εύκολα.

    Μεγάλη προσοχή στις αλλαγές που πρόκειται να γίνου το επόμενο διάστημα - σύμφωνα με επίσημες ανακοινώσεις που έγιναν.


    Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια σε όλους...
     
    Αρέσει σε zouzou8686, ioanna6929, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  19. karagouna66

    karagouna66 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εγω ρε παιδια ολα μαζι τα πεπονια που ζηταει τα εβγαλα 19050 πως τα μετρησατε εσεις για 10590 ???που μπερδευτηκα??
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, billgab και 3 σε άλλους.
  20. K_K__D

    K_K__D Τακτικός στο φόρουμ

    Και εγω τοσα τα εβγαλα 19050
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Megas_kokoriko, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.