Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Πασχαλινό Φεστιβάλ

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 27/3/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Με τα 4 φιορινάκια μου αγόρασα 4 φυτά... Γκρρρρ .
    Ολα τα χωράφια (μεγάλα ή μικρά ) έχουν την ίδια απόδοση σε φυτά . Χρησιμοποιούμε ό,τι θέλουμε . Με μεγάλα , κάνουμε οικονομία σε λίπασμα και νερό .
    Πάλι 4 φιορινια και ελαβα 4 φυτα ..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/3/18
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, mmixail και 2 σε άλλους.
  2. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Τα 24 μικρά χωραφάκια των 5,40 διάρκειας χρόνου πιστεύω θα δώσουν περισσότερα αναδυόμενα από ότι τα 6 μεγάλα χωράφια των 5,40 διάρκειας χρόνου. Περισσότερες περιοχές περισσότερες πιθανότητες. Νομίζω...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, xristos-ale3andros και 2 σε άλλους.
  3. icons1

    icons1 Μόνιμος στο φόρουμ

    Διπλός παράγοντας τζόγου στο event - ένας στους εξευγενισμούς, ένας στα σεντούκια. Δεν θα ρισκάρω σε κανέναν. Και επειδή έχει γίνει σύστημα, θεωρώ απαράδεκτη μεταχείριση πελάτη ένα σεντούκι με τα ίδια χρήματα να περιέχει από 4 λέλουδα μέχρι 3 πασχαλινές φωλιές - το πρώτο είναι ληστεία, το δεύτερο είναι σχεδόν δώρο. Προτιμώ να παίρνω ό,τι πληρώνω.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, dora196501, Gulit1 και 14 σε άλλους.
  4. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Κανεις δεν ειδε τη φασολια ε αν είναι δυνατον κάθε 40 ωρες κατι ψίχουλα αυτό και μονο εμενα με κανει να πω όχι μονο δεν αγοραζω κατι αλλα αν δεν καταφερω να την παρω δωρεαν ποιος εσκασε:music:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, Gulit1 και 11 σε άλλους.
  5. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εγώ την πάτησα με τον εξευγενισμό και έχασα 60 φυτά από τα 100 που πήρα από ένα σεντούκι.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, -athena123-, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  6. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα φιλοι μου δεν ξερω ποιοι θα το κανουν αυτο το δρωμενο και ποιοι οχι και με πιο τροπο θα κινηθουν ,εγω προσωπικα σκεφτηκα να φυτευω οοοοοποτε μπορω τα φυτα χωρις να κανω τιποτα επιπλεον και οτι φωλιτσες φτιαξω θα τις δωσω για να παρω κανα δωρο στην πορεια γιατι ειναι και 162 ωρες ....δεν προκειται να αγχωθω για τιποτα λεμε!!!!! βαρετο μεχρι χαζομαρας το βρισκω ,οσο για τα σεντουκια πηρα ενα μηπως ειμαι τυχερη και κερδισω το διακοσμητικο και μαντεψτε??!!!! 4 φυτα !!!! χαχαχαχα για γελια δεν ειναι ?

    καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε οσους ασχοληθουν ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, dora196501 και 17 σε άλλους.
  7. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα αγορασα ενα σεντουκι και πετυχα το διακοσμητικο αυγομαγεια θα δινει καθε 8 ωρες 3χ βασικη φωλια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, maria_palou και 5 σε άλλους.
  8. megami

    megami Προχωρημένος

    Βαρετα βαρετα βαρετα το πιο ανιαρο πασχαλινο ηβεντ
     
    Αρέσει σε kokoritsa, kolokythopitas, freaky658 και 5 σε άλλους.
  9. NTINAEXTREME

    NTINAEXTREME Τακτικός στο φόρουμ

    "melita,Τα 24 μικρά χωραφάκια των 5,40 διάρκειας χρόνου πιστεύω θα δώσουν περισσότερα αναδυόμενα από ότι τα 6 μεγάλα χωράφια των 5,40 διάρκειας χρόνου. Περισσότερες περιοχές περισσότερες πιθανότητες. Νομίζω...[/QUOTE]
    μελιτα εχεις δικιο ως αναφορα τα αναδυομενα, απο τα 6 μεγαλα δεν υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα να παρουμε περισσοτερα απο 6 αναδυομενα, στην καλυτερη, ενω απο τα 24 μπορει να μην παρουμε 24, αλλα σιγουρα περισσοτερα απο 6, εκτος αυτου απο τα 6 χωραφια θα βγαλουμε 6Χ5=30 φυτα, ενω απο τα 24Χ2=48 φυτα, ασχετα απο το εξοδο του νερου και του λιπασματος, κανω λαθος?
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και vagelis1968.
  10. xarast1971

    xarast1971 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Τα ίδια φυτά παίρνεις και στα μεγάλα και στα μικρά χωράφια γιατί πρέπει να αφαιρέσεις αυτά που έδωσες για φύτεμα.
     
  11. NTINAEXTREME

    NTINAEXTREME Τακτικός στο φόρουμ

    εχεις δικιο, αλλα ισχυει το οτι εχεις πιθανοτητες για περισσοτερα αναδυομενα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, vickymou και maria_palou.
  12. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Έχει τις χρυσές μπανάνες, αλλιώς δεν αξίζει...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  13. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Το "έχεις πιθανότητες" δεν σημαίνει ότι θα πάρεις σίγουρα περισσότερα αναδυόμενα από τα μικρά. Μπορεί να πάρεις περισσότερα, μπορεί να πάρεις τα ίδια με τα μεγάλα, μπορεί και λιγότερα!
    Προσοχή πάντως στον εξευγενισμό. Μπορεί να μην πάρουμε κανένα μειωτικό χρόνου και να χάσουμε πολύτιμα φυτά!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, poi94, αγροτισσα. και 8 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!Συμφωνώ,ο εξευγενισμός θεωρώ είναι χάσιμο χρόνου και φυτών....σα παραπλανητικός μου μοιάζει....με δέκα σχεδόν σεντούκια πασχαλιάς με 3-6 φυτά το καθένα,το μόνο καλό που κέρδισα είναι η αβγομαγεία.το διακοσμητικό με τα 3 επιπλέον αναδυόμενα...έφτασα το πέμπτο βήμα και ευελπιστώ να ανοίξω όλες τις περιοχές μέχρι το βράδυ...όταν και άμα φτάσω στα τελευταία βήματα και μου περισσέψουν φυτά θα κάνω κι έναν εξευγενισμό για την πλάκα...καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, mmixail, Gulit1 και 6 σε άλλους.
  15. thunderroad1

    thunderroad1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μεγάλη η επιτυχία της εταιρείας,μας έκανε να μην έχουμε κανένα ενδιαφέρον μ΄αυτό το δρώμενο.Μετά από σχεδόν 8 χρόνια στο παιχνίδι πρώτη φορά δεν θα ασχοληθώ.Καλό Πάσχα σ΄όλους μας!!!!
     
    Αρέσει σε kat77, kolokythopitas, dora196501 και 10 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    εγω συναγροτες εχω κολλησει στις 3 βασικες φωλιες(αναδυομενο).δεν δινει καθολου.πιστευω οτι πολυ δυσκολα θα προχωρησω.
     
  17. xarast1971

    xarast1971 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εγώ ρίσκαρα και πήρα από εξευγενισμό 200% περισσότερους ΠΕ. Πίστευω ότι θα με βοηθήσει με τα αναδυόμενα.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, maria_palou και vickymou.
  18. vickymou

    vickymou Κόμης

    καλησπερα, εκανα πειραματα απο χθες και ....απο 6 χωρ2αναδ/απο6χωρ 4αν/απο10μεγ χωρ και 8 μικρα 4αναδ......βγαζει κανεις ακρη?
     
  19. xarast1971

    xarast1971 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εγώ πιο πολλά αναδυόμενα έβγαλα από τα μεγάλα χωράφια.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και maria_palou.
  20. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    αδελφε συναγροτη , τα περισσοτερα πε δεν εχουν σχεση με τα αναδυομενα ;)
     
    Αρέσει σε Mahi_tr, kolokythopitas, freaky658 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.