Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Πασχαλινό Κυνήγι Αυγών "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 4/4/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Πασχαλινό Κυνήγι Αβγών "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Πασχαλινό-Κυνήγι-Αβγών.35187/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Πασχαλινό-Κυνήγι-Αβγών.35185/



    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Γνώριμο δρώμενο έρχεται πάλι - θυμίζει εκείνα τα τερατάκια που έδιναν το φιορινόδεντρο σαν έπαθλο στο τέλος - αλλά αυτή τη φορά με μια πασχαλινή πινελιά!! Σκοπός, από όσο θυμάμαι, είναι να "περικυκλώσουμε" όσα περισσότερα τερατάκια (τώρα αβγά) μπορούμε, ώστε να πάρουμε πολλούς πόντους για τη δεξιά στήλη.
    Προσωπικά θα παίξω μέχρι τη φασολιά και θα σταματήσω. Ήδη χάλασα πολλά ΣΛ για το προηγούμενο δρώμενο με το τζαμπόδεντρο, οπότε λίγη οικονομία δε βλάπτει χοχο..
    Τώρα, αν κάποιος παίξει μέχρι τη φασολιά θα χρειαστεί 28 προιόντα από το μύλο, μιας και στην έναρξη του εβεντ πιστώνονται σε όλους τους παίκτες 2 παιχνίδια. Για τα 28 παιχνίδια θα χρειαστούμε: 21,560 φυτά δρώμενου και 1,372 αναδυόμενα. Αν κάποιος ολοκληρώσει ολόκληρη την αριστερή στήλη θα χρειαστεί 31 παιχνίδια, που σε ποσότητες σημαίνει: 23,870 φυτά δρώμενου και 1,519 αναδυόμενα.
    Για την ολοκλήρωση της δεξιάς στήλης δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι υπολογισμοί. Όλα εξαρτώνται από τους πόντους που θα συλλέξει ο κάθε παίκτης.
    Καλή επιτυχία!!!:):)
     
    Αρέσει σε 2014chr, skias10, Hellenagal200010 και 37 σε άλλους.
  3. _Euforia_

    _Euforia_ Αρχάριος στο φόρουμ

    Μου άρεσε πάρα πολύ το μίνι παιχνίδι γιατί δεν με πιέζει ο χρόνος και δε χρειάζεται να θυμάμαι κάτι. Επίσης διαρκεί αρκετά, ώστε το χαίρομαι και ας είναι το προϊόν του μύλου λίγο απαιτητικό σε φυτά και αναδυόμενα...
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, soyla74, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  4. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Καλησπέρα φίλες και φίλοι.
    Δρώμενο σχετικά καλό, με καλά έπαθλα και μια φασολιά που θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη. Το μίνι παιχνίδι γνωστό. Λίγο κουραστικό για τα μάτια μου, αλλά όμορφο!!
    Την αριστερή στήλη, με 2 παιχνίδια ακόμα την ολοκληρώνω. Την δεξιά, την βρίσκω πέραν του δέοντος απαιτητική. Την έχω φτάσει στο Νο22 κι εκεί θα παραμείνει. Έχω πάρει φασολιά και καβουρένιο θησαυρό, οπότε, το δρώμενο για μένα τελείωσε εδώ.
    Καλή δύναμη σε όσους θέλουν να το πάνε μέχρι τέλους.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, nickoikono11, nota.dim1802 και 7 σε άλλους.
  5. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα συμπαίκτη! Όντως ,πονάνε τα ματάκια μας!
    Επίσης , ως προς το σχεδιασμό, δε παρέχει καμία ασφάλεια καθώς λίγο να ξεφύγει το ποντίκι, πάει στράφη η προσπάθεια και ο γύρος. Θέλει σταθερό χέρι και ποντίκι ακριβείας, να μη μπαλατσάρει xD. Έφτασα το 24 και στις δυο στήλες με μέτρια ροή αναδυόμενων. Καλή συνέχεια σε όλους.:)
     
    Αρέσει σε soyla74, nota.dim1802, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  6. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Λοιπόν αν και έχω βάλει χρονοβόρα φυτά, αλλά δεν τα έχω μαζέψει ακόμα, Ωστόσο μόλις μαζεύτηκαν κατι λίγα δεντρα, και οπτικά μου φάνηκαν αρκετά τα αναδυόμενα. Συνεχεία σε λίγες ώρες και για τα χρονοβόρα φυτά.

    edi: Όντως βάλτε χρονοβόρα φυτά έρχοντιαι πολλά αναδυόμενα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/4/23
    Αρέσει σε nota.dim1802, αμφιθεα, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  7. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    λοιπον αυτο με την ασφαλεια που λεει πιο πανω η Μαρια ειναι ενα σημειο που πρεπει να μπει στο τραπεζι ...δηλαδη καλο θα ηταν να υπαρχει ενα κουμπι Πισω....Την εχω παθει πολλες φορες κ εχω φτυσει αλλες τοσεςxD
    τα αναδυομενα με το σταγονομετρο σε μενα:oops:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, GEPPO1, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  8. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και εγω πηρα τη φασολια και συνεχιζω να παρω και τον καβουρενιο θησαυρο (γιατι ειμαι πολυ κοντα) και εκει θα σταματησουν οι προσπαθειες μου!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 9 σε άλλους.
  9. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα στην παρέα, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ανάλογο (παρόμοιο με το πασχαλινό κυνήγι αυγών) παιχνίδι στο ίντερνετ ώστε να προπονηθούμε λιγάκι? Ευχαριστώ.
     
    Αρέσει στους soyla74, Marinaloren, assamar και σε ακόμα ένα άτομο.
  10. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    τελος με το δρωμενο με 37 παιχνιδια. πολυ κουραστικο παιχνιδι. απο την δεξια στηλη με τα κυαλια το πικολο στο 26 με το ζορι
     
    Αρέσει σε nickoikono11, soyla74, Dr.Kelly και 4 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εχω τελειωσει τις δυο στηλες και εχω φθασει στο 26 της δεξιάς.. σκοπος μου η νεροχελωνα.. το θεωρω αδυνατο ομως καθως για να πας απο το 26 στο 27 πχ, θελεις 132.900 ποντους.. για εμας που δεν ειμαστε εξπερ σημαινει τουλαχιστον 3 παιχνιδια για να πιασεις αυτους τους ποντους.. για να πας απο το 27 στο 28 θελεις 147.600.. τουλαχιστον 4 παιχνιδια για μενα.. μετανιωνω που συνεχισα περα απο την φασολια , την στιγμη που δεν υπαρχει περιπτωση να παρω την φωλια.. καλο βραδυ σε ολους
     
    Αρέσει σε nickoikono11, nota.dim1802, soyla74 και 8 σε άλλους.
  12. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα, και εγώ είμαι σε μια παρόμοια κατάσταση, στόχος ήταν η φωλιά νεροχελώνας, αλλά όπως τα υπολογίζω θέλω άλλα 50 παιχνίδια για να τα καταφέρω. Θα παίξω μέχρι το τέλος κυρίως για εξάσκηση, γιατί πολύ φοβάμαι ότι αυτό το δρώμενο θα επαναληφθεί σε λίγους μήνες.
     
    Αρέσει σε misirli, Marinaloren, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Σίγουρα και καλό θα ήταν να προστεθεί το κουμπάκι της αναίρεσης ,για κάποιες λάθος η βιαστικές κινήσεις.
    Επίσης να βρούνε χρώματα,που δε κουράζουν τόσο πολύ τα ματάκια μας!
    Καλή Μ.Εβδομάδα και καλή Ανάσταση!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, αμφιθεα, Marinaloren και 8 σε άλλους.
  14. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημερα και καλη Μεγακη εβδομαδα σε ολους! ηφασολια μπηκε στην θεση της και τελος και τελος το δρωμενο για μενα! εχω προβλημα ορασης λογο ηλικιας δεν θα τυφλωθω και τελειως!xDxDxDxDxD καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, jimthrilosgate7, αμφιθεα και 9 σε άλλους.
  15. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Ολοκλήρωσα το δρώμενο το Σάββατο με 61 παιχνίδια.
    Θα πρέπει να κάνετε σχήματα με τα αβγά αν θέλετε να πάρετε πόντους.
    Μέσο όρο ανα παιχνίδι είναι 50.000 πόντοι και άρα 60 παιχνίδια είναι αρκετά για να ολοκληρωθεί η δεξιά στήλη αν καταλάβετε πώς παίξετε.
    Από οτι διαβάζω αρκετοί δεν έχετε καταλάβει πως παίζετε το παιχνίδι και ταλαιπωρείστε άδικα.

    Αν κοιτάξετε στην προηγούμενη κουβεντούλα, υπάρχει αναλυτική περιγραφή πως παίζεται το δρώμενο.
    Αν ακολουθήσετε τις οδηγείς των συμπαικτών και τις δικές μου, το δρώμενο είναι εύκολο και βατό.

    Εν συντομία : Χρησιμοποιούμε τις πρώτες κίνησες για να "μεταφέρουμε" τα αβγά σε διπλανά πλακίδια και να φτιάξουμε μεγάλο σχήμα με τις 2-3 τελευταίες κινήσεις. Επίσης ενώνουμε πάνω από 5 αβγά στις πρώτες κινήσεις για να κερδίσουμε αβγουλάκι στα υπάρχοντα.

     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, αμφιθεα, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  16. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Ενα παιχνιδι που ποτε δεν θα γινοταν το αγαπημενο μου!!Παρα ταυτα και επειδη η αναγκη:D ανωτερω ολων θυσιαζομαι για χατιρι της φαρμεραμα.Στο περασμενο παρομοιο παιχνιδι θυμομουν τις συμβουλες των συναγροτων και τα πηγα καλα.Πηρα τη πρασινη χελωνα που δεν ειχα και εις το εξης οπου παει...
     
    Αρέσει σε nickoikono11, jimthrilosgate7, misirli και 8 σε άλλους.
  17. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους σας και καλή Μεγάλη Εβδομάδα και Ανάσταση!
    Το δρώμενο αυτό, αν και σχετικά δύσκολο, μου άρεσε και από την πρώτη φορά που το συναντήσαμε!
    Αυτή τη στιγμή είμαι σε αυτή την κατάσταση:
    [​IMG]
    Με τα 29 παιχνίδια που έχω παίξει -και μάζεψα 1800000 πόντους, υπολογίζω ότι με άλλα 20 περίπου θα ολοκληρώσω το δρώμενο. Εκτός από τα 19 έτοιμα παιχνίδια, έχω σπαρμένα τα χωράφια μου με φυτό δρώμενου, οπότε μέχρι το βράδυ θα έχω άλλα 3-4 παιχνίδια και θα ολοκληρώσω.
    Το παιχνίδι δεν είναι δύσκολο, θέλει μάτι να ξεχωρίζεις τι συμφέρει να ενώσεις, καθώς και που θα καταλήξουν τα αβγά αν αφαιρέσεις κάποια από τη μέση.
    Οδηγίες δίνει το "lagoudaki" πιο πάνω. Εγώ μετά από 3-4 συνδυασμούς -που φτιάχνω αυγά για να συμπληρώσω κενά ή αφαιρώ ολόκληρες αλληλουχίες αυγών που δεν με ενδιαφέρουν, κάνω τον πρώτο μεγάλο κλοιό και προλαβαίνω να κάνω και άλλον ένα μέχρι το τέλος ή και δύο. Έτσι προκύπτουν οι πολλοί πόντοι.
    Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, jimthrilosgate7, αμφιθεα και 10 σε άλλους.
  18. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG]
    δικος μου στοχος η χελωνα που πηρα !! xDτωρα συνεχιζω πιο χαλαρα...το παιχνιδι αν το μαθεις καλα μετα ειναι και θεμα τυχης πως θα στα βγαλει αν δεν το μαθεις οτι κ να σου βγαλει δεν θα κανεις τιποτα...
    θα ηθελα να βρω κ εγω μια εφαρμογη με τετοιο παιχνιδι μου αρεσει πολυ αλλα δεν εχω βρει κατι αντιστοιχο....:oops:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, GEPPO1, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  19. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα έφτασα τα 44 παιχνίδια, πήρα την φασολιά, έφτασα 52560 και πήρα στο τελευταίο παιχνίδι τον καβουρένιο θησαυρό (+) και στο 22 στην δεξιά στήλη.
     
    Αρέσει στους sofiapao76, GEPPO1, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα σε ολους ο στοχος ηταν η χελωνα και το διακοσμητικο αν και δεν ημουν τοσο καλη μου αρεσε τοσο το παιχνιδι που τελικα τα καταφερα xD .....θα ηθελα να το βλεπω πιο συχνα σαν παιχνιδι ...τοσο ωραιο αν και κουραστικο :p
    στο αυριανο δεν θα λαβω μερος .ευχομαι σε ολους καλες γιορτες
    [​IMG] [​IMG]
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.