Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Παπαγαλοπάρτι "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 4/9/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Παπαγαλοπάρτι "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Παπαγαλοπάρτι.27251/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Παπαγαλοπάρτι.27250/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή
    διασκέδαση


    [​IMG] [​IMG]




    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Δρώμενο άνευ ουσίας.
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, Boy_salonica88, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    κανένα ενδιαφέρων.. έφτασε η ώρα να αρχίσω να αποχωρώ από τα δρώμενα... θα κάνω μόνο αυτά που έχουν δώρα δελεαστικά και αρκετά κουπόνια (για ένα τρίωρο κουπόνι, δεν χαλάω την ζαχαρένια μου) ... αν ποτέ αποφασίσει η εταιρία να μας ξαναδώσει τέτοια δρώμενα... όμως για να είμαι δίκαιη.. υπάρχει ένα λαγούμι τσιντσιλά που είναι μια καλή ευκαιρία να το αποκτήσουν όσοι δεν το έχουν... καλή επιτυχία σε όλους....
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/9/19
    Αρέσει σε μαμαβικη, nota.dim1802, Dr.Kelly και 8 σε άλλους.
  4. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Θα συμφωνησω απολυτα με τους πιο πανω φιλους!!!
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, kadim65, Dr.Kelly και 5 σε άλλους.
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Αδιάφορο δρώμενο και για μένα, δε θα συμμετέχω, θα ασχοληθώ με τα της φάρμας. Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, Boy_salonica88, Dr.Kelly και 6 σε άλλους.
  6. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Ο Πάτρικ Παρταδόρος και ο Πέτρος Παπαγάλος έρχονται να κάνουν ένα πάρτι και χρειάζονται τη βοήθεια μας!:) Θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές που εμφανίζονται;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω απαιτητικό και δύσκολο δε θα συμμετάσχω καθόλου. Καλή τύχη σε όσους-ες ασχοληθούν μέχρι τέλους!!;) Υ.Γ. Καλά θα κάνει το παιχνίδι να μη βάζει δρώμενα εκτροφής μαζί με φυτά δρώμενων.:sleepy:
     
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αδιαφορο παντελως και για μενα το δρωμενο! Δεν θα ασχοληθω καθολου!!!! Οσοι το επιχειρησουν τους ευχομαι καλη προσπαθεια!!!!
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, stef10, Jimaras~for~ever!!! και 5 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το μονο ισως ενδιαφερον εχουν οι αναβαθμίσεις..Κατα τ αλλα ανουσιο και ασημαντο..
    Δεν εχω ακομη αποφασισει εάν ασχοληθώ..Σκεφτομαι όμως το εξης..Αν χρειαζομαστε 10 με 11 ωρες για τα προιοντα του μυλου,τα οποια
    θα μας δινουν 4 μονο αξεσουάρ πουλιων, και θα πρεπει να δινουμε 6 σε κάθε ταισμα παπαγαλων, φανταστειται τι εχει να γινει..Aυτο που δεν εχω ακομη καταλαβει, είναι εάν μπορούμε να φτιαξουμε περισσοτερα από ένα στο μυλο και να γεμισουμε την εκταση του ξεφωτου με αυτά για να παιρνουμε περισσοτερα ταισματα..Πολύ διάβασμα εχει πεσει στις ΣΕ.. Ουτε πανελλήνιες να διναμε..
    Ασε που θελουν 1 και 1.30 ωρες ,αντιστοιχα για να παραχθουν..Από κει και περα ότι κανουμε με τα υπολοιπα φυτα..
    Ευχομαι τα καλυτερα δυνατα αποτελέσματα ,σε οσους το προσπαθησουν..
    Φιλικα βικυ :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/9/19
    Αρέσει σε μαμαβικη, GEPPO1, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  9. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Φυσικά και μπορείς να παράγεις περισσότερα προϊόντα μύλου. Αφού για κάθε αναβάθμιση θέλουμε 4, άρα για όλες μαζί 3*4=12 +1 για να βάλουμε πάνω τις αναβαθμίσεις 13 προϊόντα μύλου από το καθένα.

    Αυτά μας κάνουν 11050 φτέρη και 1170 καλαμποτροφή για τον χώρο καλοφαγάδων και
    13000 φτέρη και 1300 σουβλάκια φρούτων για τ φαγητογυμναστήριο
    Συνολικά: 24050 φτέρη.

    Τώρα αυτά παράγουν 104 σύνεργα το 24ωρο (ο χώρος καλοφαγάδων 1 ανά 5,5 ώρες άρα 13*4 =52 και το φαγητογυμναστήριο 2 ανά 10 ώρες, άρα 13*2*2 =52). Τα 120 που χρειαζόμαστε για τους παπαγάλους θα βγούν πολύ γρήγορα δεδομένου ότι τα πρώτα "εργαστήρια"-προϊόντα μύλου θα παραχθούν στο τέλος της 1ης ή τη δεύτερη μέρα. Τα 13 τα χρειαζόμαστε για όλες τις αναβαθμίσεις.

    Εγώ θα το προσπαθήσω!
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, billgab, *mava* και 10 σε άλλους.
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Σε ευχαριστω Νantia123 για την διευκρινιση και τους υπολογισμούς..
    Διαβαζοντας πιο προσεκτικα τις ΣΕ ακριβως στο ιδιο συμπερασμα κατεληξα, αν και αρχικα ειχα λιγο μπερδευτει..
    Θα το ξεκινησω κι εγω και στην πορεια βλέπουμε..
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, GEPPO1, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα σας. Εγώ θα ασχοληθώ με το δρώμενο κι ας μην έχει ιδιαίτερα καλή φασολιά.
    Όσο για τα προϊόντα μύλου να τα αναβαθμίσετε αφού τελειώσετε τις παραδόσεις στους παπαγάλους γιατί οι αναβαθμίσεις τους δεν δίνουν αξεσουάρ. Το λέω απλά για υπενθύμιση.
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν!! :music:
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, billgab, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  12. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Ζήτωωω!!!Μόλις τελείωσα το δρώμενο και φύτεψα ..... χαμομήλι.
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, jiorgos, -lousi-leon2001 και 14 σε άλλους.
  13. popi

    popi Αρχάριος στο φόρουμ

    Μα πως?????????
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, anastz, kostas.k1970 και 5 σε άλλους.
  14. παλαβρας

    παλαβρας Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπερα. Οι καλοφαγαδες και τα φαγητογυμναστηρια ειναι μπονους αντικειμενα οπερ σημαινει οτι οποια μπονους μειωσης χρονου εχουμε απο φασολιες επιδρουν και σαυτα!!!!καλη διαχειρηση θελει....καλη επιτυχια και καλη συνεχεια σολους.
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, vagelis1968, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  15. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Σε δουλεύει φυσικά...
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, annagiannis, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  16. jojogr

    jojogr Ανερχόμενος συντάκτης

    βρε παιδιά βοηθείστε με λίγο... φτιάχνω όλα τα αντικείμενα μύλου που χρειάζονται ( τα 13 απο' το καθένα), τα στήνω για να παίρνω τα αξεσουάρ πουλιών, και μόλις παραδώσω όλα τα αξεσουάρ στους παπαγάλους τα ξεστήνω και τα δίνω για αναβαθμίσεις???
     
  17. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Ακριβως ετσι ειναι...τα κατασκευαζεις...8)τα χρησιμοποιεις για το δρωμενο8) και λιγα λεπτα πριν την ληξη του δρωμενου...:eek:αναβαθμιζεις τα υπαρχοντα και αποκτας καλυτερα...;)
     
  18. jojogr

    jojogr Ανερχόμενος συντάκτης

    να'σαι καλά jimixatz, ευχαριστώ.
     
    Αρέσει στους -sia1971- και jimixatz.
  19. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλημέρα
    εγώ δεν τα πάω καλά έχω χάσει την μπάλα πρώτη φορά δεν καταλαβαίνω συνήθως στην πορεία το επιανα
    Ακόμα δεν έχω παίξει με παπαγάλο ....είναι λογικό ?
     
    Αρέσει στους sofiapao76, -sia1971- και αμφιθεα.
  20. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Αν Κατάλαβα καλά θα πρέπει να φτιάξουμε 13 από κάθε διακοσμητικό (3Χ4 που θα παραδώσουμε και 1 που θα βάλουμε τις αναβαθμίσεις) αν θέλουμε να φτιάξουμε τα δύο διακοσμητικά με τις αναβαθμίσεις τους... Πιστεύω ότι αυτά αξίζουν από το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, graganta, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.