Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Πανζουρλισμός γενεθλίων

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 22/1/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -wind83-

    -wind83- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα και απο εμενα. ειμαι στο παιχνιδι 9 χρονια και οπως ειπαν και καποιοι αλλοι παικτες ειναι απο τα πιο δυσκολα και χειροτερα που εχουν γινει. πολλες απαιτησεις σε φυτα και αναδυομενα. να πω την αληθεια τα καταφερα με τα φυτα αλλα εγω ξερω τι τραβηξα για να γινει αυτο. οσο για τα αναδυομενα δεν πανε καθολου καλα. σημερα ηταν η χειροτερη μερα. δεν εδωσε τιποτα. αντι να τα αυξησουν τα μειωνουν. δεν πειραζει. αυτοι θα χασουν. εμεις περναμε καποιες ωρες (αρκετες για να πω την αληθεια) στο παιχνιδι. καλη συνεχεια σε οσους παλευουν ακομη για την ολοκληρωση του. καλο κουραγιο συναγροτες....
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, xaris68, skareleni και 20 σε άλλους.
  2. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα 135 παιχνιδια και δεν εδωσα ουτε σεντς η ζεβρα βγηκε για βοσκή, πιστευω αυριο θα τελειωσω την αριστερη μπαρα. οσο για την δεξια δεν τελειωνει με τιποτα. 130 φορες επαιξα το παιχνιδι και συνεχως κανω τα ιδια λαθη χαχαχ
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/1/19
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, xaris68, anastz και 11 σε άλλους.
  3. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα στην αγροτιά,αυτό το δρώμενο ήταν φανταστικό ποιος το σκέφτηκε!!!απλά έπρεπε λίγο να είναι ποιο ελαστικό σε καποια πράγματα...λόγω γιορτής .(πάντως εάν δεν είχα ένα σοβαρό πρόβλημα...υγείας, θα τελείωνα το εβεντ χωρίς χρήματα,δεν το τέλειωσα γιατί έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο,είμαι καλά τώρα;)),βέβαια ήθελε πολύ καλή στρατηγική και μεγάλα αποθεματικά για να φτάσεις στο τέλος ,προσωπικά τελείωσα τα φυτά με πολύ άνεση και πολλούς βοηθούς από κουπόνια κτλ. σταμάτησα στην μπάρα των πόντων στο επίπεδο 93 αναγκαστικά όπως είπα8).ήθελα να πάρω όλα τα φιορίνια,αλλά δεν το κατάφερα για λίγο χαχαχα. όμως πείτε μου ποιο δρώμενο <<εκτός από ένα πριν χρόνια του θερισμού>> μας έδωσε τόσα πολλά φιορίνια τόσο απλόχερα,<<κανένα>>,ας μην είμαστε λοιπόν αχάριστοι .ειδικά σε άλλα εβεντ που πρέπει να αδειάζουμε όλα μας τα αποθέματα για να τα καταφέρουμε, και εδώ τα δώρα ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο από που να αρχίσω...αυτα... μετά κι από αυτό που πέρασα αναθεώρησα πολλά πράγματα για το παιχνίδι και την ζωή... προσωπικά η φαρμεράμα είναι από τα ωραιότερα παιχνίδια στον κόσμο!!! με ξεκουράζει και περνάω την ώρα μου ευχάριστα, :music: χρόνια μας πολλά :music: λοιπόν να είστε όλοι πάντα καλά:).
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, takis.00, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 21 σε άλλους.
  4. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Λοιπόν μόλις τελείωσα το δρώμενο χωρίς να δώσω ούτε ένα ευρώ,επομένως και χωρίς ούτε 1 φιορίνι.Ήταν κουραστικό και πονοκέφαλος γιατί ήθελε στρατηγική.
    Ευχαριστώ πολύ την φίλη και γειτόνισσα annagiannis για την βοήθεια της.Ξέρει αυτή.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, xaris68 και 14 σε άλλους.
  5. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους . η ωρα ειναι 8 και ακομη βρισκομε στα 111 οκληρωμενα παιχνιδια απ οτι φαινετε δεν θα καταφερω να το τελειωσω :cry:στα επομενα eventδεν θα ασχοληθω καθολου !! πονοκεφαλιασαμε να μαζευουμε φυτα και να ψαχνουμε αναδυομενα !!-.-
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, xaris68 και 12 σε άλλους.
  6. Marinaloren

    Marinaloren Ανερχόμενος συντάκτης

    Kαλησπέρα σε όλους !! Πράγματι ενα από τα πιο δύσκολα δρώμενα λαμβάνει μέρος..και μάλιστα δρώμενο γιορτής και γενεθλίων του αγαπημένου μας Φαρμεράμα...( Θέλω να το γιορτάσω και δεν μ'αφήνετε ) έτσι αισθάνομαι--- Εκτός από τις υπερβολικές απαιτήσεις του σε φυτά και αναδυώμενα ,μπλοκάρει και το δρώμενο της Σκανδιναβικής Σάγκα..ο τελευταίος ζωμός για την ολοκλήρωση του παιχνιδιου έχει μεγάλη απόσταση από τους προηγούμενους. -άδικο -...Επειδή όμως γενέθλια χωρίς γιορτή και χαρά ΔΕΝ γίνονται ,εχω την αίσθηση οτι όλο και κάποια έκπληξη μας περιμένει στο τέλος...Είδομεν.. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΑΡΜΕΡΑΜΑ ..
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Panagiwtena, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 11 σε άλλους.
  7. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Το δρώμενο απλά τραγικό, είμαι εξοργισμένη, με τόσες χιλιάδες φυτά, ήμαρτον όμως... >:(
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, yelander10, takis.00 και 19 σε άλλους.
  8. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Όντως πολύ κουραστικό εβέντ πάαααρα πολλά φυτά κι άλλα τόσα αναδυώμενα. 15140 πόντοι/95 μέσο όρο=160 παιχνίδια επί 635 λουλούδι φιλμ =101.600!!!!!! φυτά. 160 επί 45 αναδυώμενα=7.200!!!!!!! Έχω τελειώσει με τα φυτά, έχω κάνει εξευγενισμό με 750 περίπου σούπερ λιπάσματα κ μου λείπουν άλλα 1000 αναδυώμενα!!!! Οφείλω να ομολογήσω ότι οι ανταμοιβές ήταν πάρα πολύ καλές αλλά χωρίς να βάλει κάποιος το χέρι στην τσέπη τελειωμό δεν έχει. χρόνια πολλά κ του χρόνου.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, yelander10, Dr.Kelly και 11 σε άλλους.
  9. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    επιτελους αριστερη μπαρα τελος , οσο για τη δεξια με τιποτα .μπανανιτσες και φιορινακια κανουν φτερα..το πιο απαιτητικο δρωμενο που εχω παιξει..δεν εδωσα χρηματα ,αλλα φυτευα ακαταπαυστα ακομα και το βραδυ.τα αναδυομενα λιγα και αυτα τα εβγαλα φυτευοντας ολυρα στη φαρμα που εχω κερδισει 20τοις εκατο απο εξευγενισμο,ορο ευτυχιας και 8αυματουργο βαμμα ,και σαγιοτ με μασκα τικι ,θεραπευτικη αλοιφη, και αποσταγμα γνωσης στο μπαχαμαραμα.ακομα για κανα δεκαωρο εβαλα κοτες και παπαγαλους για φακους.Ολα αυτα με μικρα χωραφια και τσαντι...Συνεχιζω χαλαρα για τη δεξια μπαρα και οπου φτασω.ειμαι επιπεδο φαρμας 133και μπαχαμαραμα 382,και δυσκολευτικα παρα πολυ.φανταζομαι για τα μικρα επιπεδα θα ειναι ακατορθωτο.καλη επιτυχια σε ολους....
     
    Αρέσει σε Gulit1, Dr.Kelly, Panagiwtena και 8 σε άλλους.
  10. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Το ιβέντ θα έπρεπε να λέγεται σκέτο πανζουρλισμός! Μόνο γενέθλια δεν θυμίζει το όλο σκηνικό...
     
    Αρέσει σε LILA413, nota.dim1802, yelander10 και 10 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα αγρότες.. είπα να κάνω μια απόπειρα για το τέλος.. μήπως πάρω και την δεύτερη φασολιά και φύτεψα σε κανονικό χωράφι με τσαντι, επιταχυντή συν1 , σουπερ λίπασμα και σούπερ της Ζωζως.. ςλπιζω οτι θα προλαβω.. καλά τελειώματα σε όλους.. φαγαμε μεγαλο λουκι αυτη τη φορα
     
    Αρέσει σε LILA413, nota.dim1802, Gulit1 και 12 σε άλλους.
  12. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Ενα δρωμενο απαιτητικο με πολλα φυτα και αναδυομενα αλλά ένα δρώμενο με πολλά καλά δώρα.
    Το δευτερο με εκανε να παιξω και να σκεφτω πως θα μπορεσω να φτασω το δρωμενο στο τελος .
    Επαιξα με 5 περιοχες και τα φυτα μαζευτηκαν χτες αυτος ηταν και ο πρωτος στοχος μου.
    Χρησιμοποιησα 1επιταχυντη συγκομιδης που ειχα κερδισει απο προηγουμενο δρωμενο [2 μαζεματα εκανα με αυτο]
    Και αυτο που εμεινε από χτες ηταν τα αναδυομενα για 12 αλμπουμ όπου τα μαζεψα με εναν εξευγενισμο.
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε!!
    Μια όμορφη μέρα να έχετε!!:)
     
    Αρέσει σε zikos40, jimthrilosgate7, nota.dim1802 και 15 σε άλλους.
  13. kalliopipali

    kalliopipali Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημερα φιλοι μου,τι καταναγκασμος ηταν αυτος???Πολυ κουραση,αμετρητα κλικαρισματα,τρεχα απο εδω,τρεχα απο εκει,οποιος εχει υποχρεωσεις μπορεσε και εφτασε στο τελος???Εγω προσπαθησα και τελος δεν ειδα.Μεχρι την γαζελα εφτασα.Θελω 500 αναδυομενα για να τελειωσω.Γραφω για να προσθεσω την δυσαρεσκεια μου μαζι σας,μετα απο μια 10ετια σχεδον στο παιχνιδι Χρονια Πολλα φαρμεραμα,εμεις σε αγαπαμε!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε skareleni, traxhla, nota.dim1802 και 12 σε άλλους.
  14. kat77

    kat77 Ανερχόμενος

    Καλημέρα σε όλους. Το σκεπτικό της εταιρείας κατά την γνώμη μου ήταν το εξής: "Έχω γενέθλια, άρα "πρέπει" να μου κάνουν δώρα οι παίχτες. Πως θα γίνει αυτό; Δύσκολο δρώμενο με πολύ καλά δώρα το οποίο για τους περισσότερους θα βγει μόνο αν βάλουν το χέρι στην τσέπη..."
    Όποιος έχει όμως οικογένεια και υποχρεώσεις το χέρι στην τσέπη θα το βάλει μόνο για την συντήρηση της οικογένειάς του.
    Το δώρο μου προς την farmerama μόνο ευχές για Χρόνια Πολλά!!;)
     
    Αρέσει σε kalliopipali, traxhla, nota.dim1802 και 15 σε άλλους.
  15. kostas.k1970

    kostas.k1970 Νέος ειδικός

    καλημερα ευχες και χρονια πολλα προς την φαρμεραμα εμεις το αγαπαμε το παιχνιδι δεν ξερω αν μας αγαπουν και απο την εταιρεια.θελω να ευχαριστησω ολους τους γειτονες για την βοηθεια :inlove: .....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kalliopipali, traxhla και 7 σε άλλους.
  16. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!! "Τα παιχνίδια του πάρτι γενεθλίων με τον Άκη" τα πήγα σχεδόν ως τη μέση!! Έφτασα στα 78 ολοκληρωμένα παιχνίδια και στους 4.104 πόντους.:) Θα ήθελα να γράψω μια παρατήρηση βλέπω ότι σιγά σιγά τα δρώμενα όσο περνάει ο καιρός να χειροτερεύουν σε βαθμό δυσκολίας.:( Αν συνεχίσουν έτσι τότε το "Παίξε δωρεάν" θα γίνει "Παίξε με χρέωση". Εύχομαι αυτό να μην συμβεί ποτέ, αλλά έτσι όπως πάνε θα πραγματοποιηθεί στο τέλος.-.- Καλή συνέχεια σε όλους-ες και ευτυχισμένα γενέθλια φαρμεράμα με καλύτερα δρώμενα στο μέλλον!!;) Υ.Γ. Να ευχαριστήσω τους-ις συμπαίκτες-τριες για την πολύτιμη βοήθεια τους στα μίνι παιχνίδια!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/1/19
    Αρέσει σε kolokythopitas, traxhla, Megas_kokoriko και 9 σε άλλους.
  17. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα συναγροτες-ισσες. Ο πανζουρλισμος εχει τελειωσει για μενα με το στοχο των 2 φασολιων που ειχα απο την αρχη, γνωριζοντας πως δεν θα το εφτανα στο τελος. Παλευα ολες αυτες τις ημερες μονο με τσαντι και νερο καθως τα σ.λ. που εχω ειναι περιπου 900 αυτη τη στιγμη και σιγουρα θα πηγαιναν χαμενα. Περασα ατελειωτες ωρες για να καταφερω να μαζεψω φυτα και αναδυωμενα και με ενα ροδανι να αρνειται πεισματικα να με βοηθησει. Ομολογω οπως οι περισσοτεροι, πως ηταν το δυσκωλοτερο δρωμενο που εχω αντιμετωπισει. Υπηρξαν παικτες που ξοδεψαν χιλιαδες σ.λ. και ζωζωκες για να τα καταφερουν. Βεβαια κακα τα ψεμματα, τα επι μερους δωρα πολυ καλα. Αυτη τη στιγμη εχω φυτα σε ολες τις εκτασεις προσπαθωντας να φτασω τα 115 (ειμαι στο 107 και 85 στη δεξια μπαρα). Αναρωτιεμαι ομως τι εκαναν αυτοι που βρισκονται σε μικροτερα επιπεδα...!!!! Ενα γενεθλιο δρωμενο πρεπει να δινει τη δυνατοτητα σε ολους να προσπαθησουν να το ολοκληρωσουν, αυτα ομως θα τα αναφερω στην αναλογη ενοτητα. Μπραβο σε ολους τους συμπαικτες που το ολοκληρωσαν, η που πετυχαν το στοχο τους, αναλογα με τις δυνατοτητες τους (οπως εγω), καλη συνεχεια για οσους παλευουν ακομα. Ενα μεγαλο ευχαριστω για ολες τις βοηθειες με τα διαφορα ποσταρισματα για οδηγιες και στρατηγικες απο τους συμπαικτες. Μας στεναχωρησες λιγο αγαπημενο farmerama, εμεις παντα θα σε αγαπαμε και θα συνεχισουμε. Χρονια Πολλα στην αγαπημενη μας αγροτικη ασχολια.
    ΥΓ. Τελος με 115 στην αριστερη και 10152 (87) στη δεξια μπαρα. Δεν καταφερα να παρω τη ζεβρα, ελπιζω να μπει σε καποιο προσεχες δρωμενο.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/1/19
    Αρέσει σε skareleni, ολγα1112, traxhla και 12 σε άλλους.
  18. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    πλησιασα στο τερμα της δεξιας μπαρας αλλαδεν τα καταφερα και σταματησα στα φασουλοφλουρια καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, traxhla, nana και 9 σε άλλους.
  19. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τερμα και για μενα η αριστερη μπαρα και μεχρι τα φασουλοφλουρια η δεξια, χωρις να βαλω το χερι στη τσεπη!!!! Χρονια πολλα Φαρμεραμα και σαν ευχη δινω να προσεχεις και λιγο τους νεους παικτες, διοτι με τη δυσκολια των δρωμενων θα σου μεινουν μονο οι παλιοι!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, traxhla, Megas_kokoriko και 11 σε άλλους.
  20. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Δεν ήμασταν καλεσμένοι όλοι σ` αυτό το πάρτι, αλλά ένα 'Χρόνια πολλά' θα σου το ευχηθώ farmerama!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ολγα1112, icons1 και 15 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.