Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Παγωμένες Αγροτικές δουλειές

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 30/12/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Παγωμένες Αγροτικές δουλειές
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Παγωμένες-Αγροτικές-δουλειές-101.28022/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Παγωμένες-Αγροτικές-δουλειές-101.28021/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλές γιορτές
    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!!

    Βρήκα ευκαιρία και είπα να κάνω μια ανασκόπηση των απαιτουμένων του πρώτου δρώμενου της νέας χρονιάς, η οποία φαίνεται να μπαίνει απαιτητικά.
    Γνωστό δρώμενο με τα τέσσερα ζωάκια που θα εκπαιδεύσουμε σε 3 γεωργικές εργασίες. Έχουμε παίξει το ίδιο, τουλάχιστον 2 φορές ακόμη.
    Απαιτείται προσοχή στην εκπαίδευση, ώστε να μην προχωρήσουμε κάποιο ζωάκι παραπάνω -ιδίως αν δεν μας φτάνουν τα αναδυόμενα ή τα φυτά. Αν έχουμε περίσσεια, μπορούμε να εκπαιδεύσουμε παραπάνω για της αμοιβές από κάθε στάδιο εκπαίδευσης (τυχαίες αμοιβές).

    Λοιπόν συνολικά απαιτούνται:
    Τσάντες Αγρότη: 21950 (8ωρο φυτό δρώμενου, μόνο στη φάρμα και στο άγριο λιβάδι)
    Ποτιστήρια: 1250 (αναδυόμενο από φυτά, δένδρα, στάβλους στους ίδιους χώρους)
    Δαμάσκηνα: 440 (το γνωστό φρούτο)
    Επίσης για να ξυπνάμε τα ζωάκια απαιτούνται 45 ψημένα μήλα που χρειάζονται 180 ξύλινα ραβδιά (αναδυόμενο μόνο από στάβλους εργαστήρια και δένδρα σε φάρμα και άγριο λιβάδι) και 360 μήλα και καρύδια ή 90 σούπερ τροφές.

    Μου φαίνεται πολύ απαιτητικό το δρώμενο με 8ωρο φυτό σε 2 εκτάσεις. Θα χρειαστεί όλο το χρόνο του δρώμενου για την καλλιέργειά του. Τα αναδυόμενα (ποτιστήρια) δεν νομίζω να είναι πρόβλημα. Θα δίνει αρκετά και το φυτό δρώμενου. Τα ξύλινα ραβδιά ίσως μας δυσκολέψουν λίγο, αλλά δίνονται και σαν δώρα. Και πάντα υπάρχουν και οι σούπερ τροφές για να αντικαταστήσουν όσα μας λείπουν.

    Καλή Χρονιά σε όλους και καλή επιτυχία στο δρώμενο!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, poi94, Gulit1 και 25 σε άλλους.
  3. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Nantia123 πραγματικά ευχαριστώ για τους υπολογισμούς. Με μπερδεύουν πάντα οι ΣΕ του συγκεκριμένου δρώμενου και δεν μπορώ να υπολογίσω τα απαιτούμενα.
    Βλέποντας μια γενική εικόνα, σκέφτομαι να το προσπαθήσω τελικά, με όσο καλύτερη διαχείριση μπορώ. Θέλω τουλάχιστον να πάρω τους πόντους της γιορτής, κατά τ'άλλα δεν με νοιάζει και πολύ.
    Επίσης, πολύ περίεργη η φασολιά...
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν..από του χρόνου! :p :music:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, skias10, maria22 και 13 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλη χρονια σε ολους,υγεια και χαρα!!!!!!αντε και ευροπουλα.Χρονια πολλα στους εορταζοντες!!!!!!!!!!!!!Και τωρα στο δρωμενο...δυσκολο με 8ωρο φυτο και φασολια την οποια θα ζοριστουμε να την παρουμε να δινει πω!!!!!!!!!πω!!!!!!!!!!!!1 ολοκληρο μπονους π.ε.s.....???????????????????? ευχαριστω δεν θα παρω,δεν μπορω τοση πιεση.ισως το αρχισω ετσι να περναει η ωρα ......... vikymaria
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, skias10 και 11 σε άλλους.
  5. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπέρα χρόνια καλά και πολύχρονοι οι εορτάζοντες!!
    απαιτητικό το δρώμενο με μία αδιάφορη φασολιά!!!
    αν μπαίνει τόοοοσο φτωχά η χρονιά σε επόμενα δρώμενα τί θα δίνουν?ένα μήλο ανα 300 ώρες?
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, yelander10 και 14 σε άλλους.
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Χρονια πολλα!
    Παρα πολυ απαιτητικο το δρωμενο, κι εγω νομιζω λιγη η φασολια και πιστευω ειναι καιρος για λιγη ξεκουραση απο το συνεχες κυνηγητο φυτων και αναδυωμενων. Για μενα ευκαιρια να ασχοληθω με καμια μισο παρατημενη αποστολη, χωρις τρεξιματα και με ανεση.
    Καλη επιτυχια σε οσους ασχοληθουν!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, skias10 και 9 σε άλλους.
  7. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους
    Σοβαρά τώρα 1 μπόνους συγκομιδής ΠΕ s ανά 90 ώρες;
    Θα κάνω αποκλειστικά και μόνο τον σκίουρο για την φασολιά και τα διακοσμητικά μπορεί να βρεθούν κάποτε
    Πάντως δεν άρχισε καλά η χρονιά με τα δρώμενα
    Καλή επιτυχία σε όσους συμετάσχουν
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, skias10 και 10 σε άλλους.
  8. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Η αλήθεια είναι οτι δε με ενθουσιάζει ούτε εμένα η φασολιά και αν ήταν μόνο για αυτήν ίσως να άφηνα το εβέντ να περάσει.
    Βλέπω όμως τις τυχαίες αμοιβές από την ολοκλήρωση των εκπαίδευσεων και αυτές μου αρέσουν.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, skias10 και 10 σε άλλους.
  9. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα παρεούλα, καλή χρονιά με υγεία και ότι το καλύτερο για το καθένα μας ξεχωριστά. Στα του δρώμενου τώρα, δύσκολο και απαιτητικό δρώμενο με μια φασολιά εντελώς αδιάφορη. Πολύ γενναιοδωρία έχει πέσει στην εταιρία.... Αν ξεκινάει έτσι η χρονιά δε μπορώ να φανταστώ την συνέχεια της.8)..... Θα ασχοληθώ μόνο για τις αμοιβές, και οτι βγει. Καλή επιτυχία σε όλους μας
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, Gulit1 και 10 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα και καλή χρονιά σε όλη την παρέα....ξεκινάμε τον χορό των δρώμενων, με ένα ανούσιο και άχαρο παιχνίδι με δώρα που υπάρχουν απλά για να υπάρχουν... η φασολιά ασχολίαστη ... τα φυτά πάρα πολλά και πολύωρα για δυο εκτάσεις και απαράδεκτο ότι τα ξύλινα ραβδιά ραβδιά δεν δίνονται και απο τα φυτά... πως μπορούν να συνυπάρχουν φυτά του δρώμενου και στάβλοι.. μόνο με μαγεία... εν ολίγης ένα δρώμενο έτσι για την πλάκα μας
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, _ΘΕΜΗΣ_ και 16 σε άλλους.
  11. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή Χρονιά,χρόνια καλά κι ευλογημένα σε όλους,Βικούλα πολύχρονη ...πάγωσε η αρχοντοπούλα μας με τις παγωμένες αγροτικές δουλειές xD...που να σφίξουν και τα κρύα...δύσκολη η αγροτική ζωή μάνα μου χαχαχα ...θα παίξω για τη φασολιά...συλλεκτικό κομμάτι ,όποιος την υποτιμά ,αυτός θα χάσει!καλή επιτυχία,επί το έργον γαιοκτήμονες!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Coinhunter01, Gulit1 και 9 σε άλλους.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα φιλοι μου.. Χρονια πολλα και καλα, σε ολους σας..
    Εγω προς το παρον μονο σπερνοθεριζω μεχρι να αποκτησω εναν ικανο αριθμο φυτων και μετα θα ξεκινησω..
    Τον σκιουρο σιγουρα θα τον ολοκληρωσω για να παρω την φασολια..Και μετα θα κυνηγησω τα διακοσμητικα της..
    Και ισως μαζευτουν και εορταστικοι ποντοι για την γιορτη..
    Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε το δρωμενο, ουτε και τα επιμερους δωρακια του..Και βλεπω να συμφωνουν πολλοι δυσαρεστημενοι συναγροτες μου , και εχουν απολυτο δικιο..
    Η καινουρια χρονια επρεπε να μπει με κατι δυναμικο ,ενδιαφερον και πλουσιο..
    Ας σηκωσουμε τα μανικια λοιπον, και ας παιξουμε ετσι για το καλο..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:

    Αν θελουν, οι καλοι μου γειτονες και φιλοι, ας μου πουν ποιο αναδυομενο χρειαζονται να τους στελνω'' καθημερινα δωρακια''..
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, Coinhunter01 και 7 σε άλλους.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους και παλι χρονια πολλα!
    Αν εχω υπολογισει σωστα , και παρακαλω ας με διορθωσουν οι φιλοι, για ολοκληρωση του δρωμενου θα χρειαστουμε 44 ξυπνηματα;;
    Απο 4 ραβδακια για καθε ενα ψημενο μηλο που χρειαζεται καθε ξυπνημα , συνολικα 176 ραβδια , ωωωω!!! οχι και λιγα ε;
    Θα χρειαστουμε οπωσδηποτε τη βοηθεια φιλων, αρα αυτο θα ειναι το χρησιμοτερο δωρο ;)
    Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια , κι οπου φθασουμε :inlove:

    Ξεχασα να θυμισω οτι ραβδια δινουν και τα δεντρα , οποτε με λιγοστα δεντρακια ισως βοηθηθουμε λιγακι.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/1/20
    Αρέσει σε ioanna6929, aggellll, kostas.k1970 και 7 σε άλλους.
  14. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!

    Με αρκετή (πολλή θα έλεγα) βοήθεια από το ροδάνι (έτυχα 100% στις μονάδες παραγωγής για 24 ώρες και μετά 200% για 12 ώρες) και μεθοδικότητα, ολοκλήρωσα το δρώμενο και η φασολιά είναι έτοιμη!
    [​IMG]

    Φυσικά εκτός από τις απαραίτητες εργασίες, ολοκλήρωσα σε όλα τα ζωάκια τις εργασίες του θερισμού (που απαιτούσαν μόνο δαμάσκηνα) και σκοπεύω -μια και θα συνεχίσω να παίρνω αναδυόμενα απ' ότι και να βάλω- να ολοκληρώσω και τις εργασίες του κλαδέματος. Έτσι θα πάρω τα δωράκια από το ξύπνημα των ζώων. Μόνο στη σπορά δεν θα τα εκπαιδεύσω πλήρως, καθώς βαριέμαι τα συνεχές φύτεμα του φυτού του δρώμενου (θα ήθελα άλλες 8850 τσάντες αγρότη). Τα ψημένα μήλα δεν μου έλειψαν καθόλου τελικά. Αρκούσαν για τα ξύλινα ραβδιά, τα 5 ζωοκομεία-εργοστάσια και καμιά δεκαριά δένδρα που είχα αφήσει στους χώρους του δρώμενου, καθώς και τα δώρα των φίλων.
    [​IMG]

    Μένουν 3+ μέρες ακόμη. Καλή συνέχεια σε όλους και καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε Gulit1, maria_palou, ioanna6929 και 19 σε άλλους.
  15. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Χωρίς πολλά (πάρα πολλά) λιπάσματα αυτό το δρώμενο δε μου βγαίνει... και αναρωτιέμαι αν αξίζει...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, aggellll, billgab και 7 σε άλλους.
  16. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    τελος και εγω με την φασολια ας ειναι καλα το ροδανι με μπονους 2 φορες 100%. δεν ξερω βγαινει κανονικα επρεπε να παιζει και στο ξεφωτο
     
    Αρέσει σε Gulit1, aggellll, maria_palou και 6 σε άλλους.
  17. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Κότα,Ποντίκι,και Λαγός,
    και ένας Σκίουρος μικρός,
    πρέπει να εκπαιδευτούνε...
    Τσάντες,χρειάζονται σωρό,
    μα και Δαμάσκηνο καρπό,
    Ποτιστήρια θέ να βρούνε.

    Μα κρύβουν δώρα διαλεχτά,
    και πλούσια,μα και πολλά,
    που πρέπει να'ποχτήσεις...
    Κι αν πάρεις,και την Φασολιά,
    Ξυλάκια αν έχεις αρκετά,
    μπορείς να συνεχίσεις.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε μαιρη, Gulit1, noulaki99 και 13 σε άλλους.
  18. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Τέλος το δρώμενο και για μένα, από το μεσημέρι αλλά το ξέχασα και μόλις τώρα έβαλα τα διακοσμητικά στη φασολιά. Φαίνεται τόσο σημαντικό ήταν σαν δρώμενο........
    Κέρδισα 2 φορές 100% παραγωγή στο ροδάνι και το τελείωσα μόνο 24 ώρες πριν την λήξη του. Κάποιος που δεν είχε αυτήν την τύχη θα προλάβει χωρίς επιπλέον έξοδα?? Προσωπικά δεν ξόδεψα τίποτα παραπάνω εκτός των αρχικών σούπερ λιπασμάτων, ούτε διέκοπτα τον ύπνο μου. Δεν έδωσα καμία επιπλέον κουκίδα γιατί τα μήλα, τα καρύδια και τα δαμάσκηνα μου είναι πιο πολύτιμα από τις μικρές ανταμοιβές του ξυπνήματος.
    Ευελπιστώ η φασολιά σε βάθος χρόνου να φανεί χρήσιμη τουλάχιστον, μιας και ήδη έχω απόθεμα αυτών που προσφέρει.
    Καλό βράδυ και καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν ακόμα! :music:
     
    Αρέσει σε gtrullis, sofiapao76, aggellll και 3 σε άλλους.
  19. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα δεν κατάφερα δυστυχώς να το ολοκληρώσω δεν πήρα το διακοσμητικό του λαγού και που το πήγα μέχρι τέλος πολύ ήταν
    Καλή συνέχεια και συγχαρητήρια σε όσους το τελείωσαν και καλή επιτυχία σε όσους το προσπαθούν μέχρι τις 15:00
     
    Αρέσει σε Gulit1, Dr.Kelly, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπερα στην φαρμοπαρεα..
    Τελειωνει το δρωμενο αλλα εγω δυστυχως δεν κατορθωσα να παρω τα διακοσμητικα της κοτας και του λαγου..
    Καποια θεματα αυτες τις μερες με κρατησαν πολλες ωρες μακρυα απο τον υπολογιστη..:cry:
    Συγχαρητηρια σε οσους το ολοκληρωσαν και καλη συνεχεια σε οσους το προσπαθουν ακομη..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε aggellll, GEPPO1, Gulit1 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.