Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Πίτσα πάρτι ΙΙΙ"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 8/11/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο :


    " Πίτσα πάρτι ΙΙΙ"


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Πίτσα-πάρτι-ΙΙΙ.36362/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/threads/Πίτσα-πάρτι-ΙΙΙ.36361/

    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Γνωστό δρώμενο για όλους...
    Θα χρειαστούμε λοιπόν για αυτό:
    15400 Υπέροχη ντομάτα (φυτεύεται στην Βασική έκταση και το Άγριο λιβάδι)
    7392 Μπάλα Μοτσαρέλας (φυτεύεται στην Βασική έκταση και το Άγριο λιβάδι)
    2240 Σιτάρι
    Τα αναδυόμενα είναι για την αλλαγή ως γνωστόν.
    Αυτά είναι για την αριστερή και βασική στήλη. Στην δεξιά όπου φτάσει ο καθένας...
    Καλή επιτυχία σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε soyla74, nana, Marinaloren και 23 σε άλλους.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χωρις φασολιτσα??????? Χλωμο το βλεπω να παιξω .........
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 4 σε άλλους.
  4. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο


    Έχει όμως την προηγμένη πιτσαρία η οποία δίνει 7% περισσότερες πιθανότητες για αναδυόμενα σε όλες τις συγκομιδές για 1 ώρα...

    Είναι κάτι και αυτό για τα αναδυόμενα που συχνά πυκνά είναι δυσεύρετα....
     
    Αρέσει σε nana, nickoikono11, μαρω69 και 6 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    προσωπικη μου άποψη, αν το διακοσμητικο ήταν γραμμη φασολιάς θα ενθουσιαζομασταν.. συνεπως και επειδη η φασολιά ειναι μια ιδέα στην τελική, θεωρω οτι το διακοσμητικό με τους πε και το 7%ειναι παρα πολυ καλό.. εξισου καλα ειναι και τα υπόλοιπα δωράκια.. ευχαριστουμε λινα για τους υπολογισμους.. καλή διασκεδαση παιδιά
     
    Αρέσει σε soyla74, jimthrilosgate7, Lina123 και 8 σε άλλους.
  6. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα σε ολους... για το δρωμενο απλα συνηθισμενο αλλα για τις συχνες ερωτησεις τι να πω?? εκανα 200-250 εκτροφες κ ποσα ανδυομενα πηρα????????????? 0 00000 0 πως σας φαινεται????
     
    Αρέσει στον/ην nickoikono11.
  7. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Το δρώμενο εξαρχής προγραμματίστηκε να δίνουν αναδυόμενα οι εκτροφές. Δεδομένου οτι ταυτόχρονα θα τρέχει και δρώμενο εκτροφής, τα αναδυόμενα απο τις πίτσες αφαιρέθηκαν απο τις εκτροφές. Δεν νομίζω να ζημιώθηκες σε κάτι.
     
  8. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    σαφως κ με το λαθος/αλλαγη που εγινε ζημιωθηκα αφου δεν πηρα σπατουλες απο τις εκτροφες η μηπως θα μου τις δωσεις εσυ?
    και στην τελικη αν θες να ξερεις εγω υπολογισα σε αυτες τις σπατουλες κ ειχα μαζεψει τα χωραφια με αμαρανθο πιο πριν οποτε θα ξεκινησω τα παιχνιδια χωρις καθολου η εστω με ελαχιστες σπατουλες εξ αιτιας σας λογο του λαθους/ παραλειψης των σ.ε.
    υ.γ. αποζημιωση δεν παιζει το ξερω αλλα τουλαχιστον μια ανθρωπινη συγγνωμη εκ μερους σας θεωρω οτι ειναι επιβεβλημενη...
     
  9. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Δεν βρίσκω το λόγο να σου χαρίσω 200 σπάτουλες. Και κάθε πλακίδιο απο πίτσες να αλλάζεις, δεν θα χρειαστείς ούτε 200. Και τα ειρωνικά σχόλια δεν είναι ευπρόσδεκτα στο φόρουμ.
     
  10. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    1ον δεν ζητησα να μου χαριστει κατι... οτι δικαιουμαι με βαση τις σε θα ηθελα αλλα οπως εγραψα ηδη δεν τα περιμενω.
    2ον το να υπαρξει μια συγγνωμη για το λαθος σας το θεωρειτε ειρωνικο? εγω απλα το θεωρω λογικο κ οπως ξανα εγραψα επιβεβλημενο...
     
  11. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Επιβεβλημένη είναι η κατανόηση σου οτι λόγω αλλαγής προγραμματισμού των δρώμενων, αποφασίστηκε να μην δίνουν οι εκτροφές αναδυόμενα. Δεν ζημιώθηκες σε κάτι και το τονίζω καθώς τα αναδυόμενα είναι προαιρετικά σε αυτό το δρώμενο και δεύτερον δεν είμαστε όλη μέρα πάνω απο έναν υπολογιστή.
     
  12. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    αν το οτι δεν εισαστε πανω απ τον υπολογιστη ολη μερα ειναι εστω κ εμμεση συγγνωμη οκ.
     
  13. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, ωραίο το δρώμενο στα κλασσικά πια του φαρμεράμα. Οι ελιές δεν είναι πολύ πετυχημένες, θυμίζουν ρουλεμάν. Η απουσία φασολιάς δεν με ενοχλεί, αλλά το μέγεθος του διακοσμητικού 2Χ3 είναι υπερβολικό.
    Η αποθήκη είναι γεμάτη με διακοσμητικά που δεν έχω χώρο να τα βάλω, και τώρα μας φέρνουν ένα τεράστιο διακοσμητικό.
    Ελπίζω να μην γίνει συνήθεια.
     
    Αρέσει σε nana, Lina123, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  14. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού



    kαλησπερα φιλη μου ... το ρωτησα κ μπαινει σε μουσειο οποτε εγω εκει θα το ριξω....κατι γλιτωνουμε ετσι...
     
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Ναι εντάξει, το θέμα μου είναι ποιος ο λόγος ύπαρξης τόσο μεγάλου διακοσμητικού, φοβάμαι ότι δεν είναι κάτι τυχαίο, και ότι θα υπάρξουν κι άλλα τέτοια. Δεν μπορώ να μαντέψω τον σκοπό εκτός και αν έρθουν κι άλλα μουσεία ??
     
    Αρέσει στους nana και nota.dim1802.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Γνωστό το δρώμενο, με τη διαφορά της ύπαρξης και 4ου προϊόντος -της ελιάς, που όχι μόνο δίνει παραπάνω πόντους, βοηθάει και να ολοκληρώνονται πίτσες με 3 διαφορετικά προϊόντα πιο συχνά από τις προηγούμενες φορές. Έτσι το σκορ είναι πιο μεγάλο και θα συμπληρωθεί εύκολα και η δεξιά λίστα!
    Εγώ τουλάχιστον με τα σκορ που έκανα μέχρι τώρα υπολογίζω ότι θα χρειαστώ μόνο 60 παιχνίδια, περίπου. Αν τώρα με τους δύο συνδυασμούς που θα βλέπω από εδώ και πέρα, βελτιωθούν και τα σκορ -έστω και κατά 10 πόντους, τότε θα αρκέσουν τα 56 παιχνίδια.
    Όσο για το διακοσμητικό, είναι υπέροχο και μάλλον στο μουσείο θα μπεί!
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, toylaaaaa, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους και καλό σαββατοκύριακο.. τέλος και για μένα το δρώμενο με την βοήθεια δύο μπόνους, άνετα χαλαρά και διασκεδαστικά... Χρησιμοποίησα όπως πάντα σχεδόν σε αυτά τα δρώμενα. άνετα χωράφια με βιοτεχνικά για το σούπερ λίπασμα και με λίπασμα της ζωζώς... Ωραία δωράκια ωραίο δρώμενο με πολύ καλή προσθήκη την ελιά, η οποία μας δίνει πολλούς πόντους επιπλέον, αλλά με μειονέκτημα αυτό το διακοσμητικό το οποίο είναι εντελώς αντιαισθητικό συν του ότι εντελώς δύσχρηστο... Εύχομαι να μην ξανασυναντήσουμε τέτοιο διακοσμητικό μπροστά μας, εννοω σαν εμφανιση, σαν χρησιμότητα είναι εξαιρετικο .. καλά τελειώματα σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/11/23
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nota.dim1802, kellyboukou και 3 σε άλλους.
  18. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Μεγάλο διακοσμητικό αλλά στην τελευταία αναβάθμιση δίνει 400xεπίπεδο. Στην κανονική φάρμα (για επίπεδο 240) 400x240=96000 δηλαδή 16000 ανά μικρό χωράφι. Αν τα λέω καλά αξίζει και με το παραπάνω.
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  19. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα τελος με το δρωμενο με 63 παιχνιδια. πολυ καλο το διακοσμητικο
     
    Αρέσει στον/ην jimthrilosgate7.
  20. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος το δρώμενο με 66 παιχνίδια.
     
    Αρέσει στους georgios_2_ και jimthrilosgate7.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.