Συζήτηση για το δρώμενο "Πάρε-Δώσε"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την azul*, 11/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    δεν νομιζω οτι μπερδεψα κανεναν!!! ερωτηση εκανα!!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, heavymetal7 και Stefoulini.
  2. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    να 'μαι κι εγώ ,αυτός ο στάβλος κιούι μας παιδεύει πολύ,όλους τους παίχτες<< σχεδόν>>,τόσο σπάνιος είναι?από την άλλη έβαλα 2 σκαντζόχοιρους για ανταλλαγή με 1 κιουι,τι άλλο να κάνω?να είστε όλοι καλά.:):):)
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και heavymetal7.
  3. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους, η χαρα μου ειναι απεριγραπτη σημερα το πρωι ηρθε επιτελους!!!!!
    [​IMG] το τσακωσα και το χιουι!!!!!
    Καλη Συνεχεια σε ολους και ελπιζω ολοι να βρειτε αυτο που θελετε.!!!
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και graganta.
  4. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Σαν κάτι να μου πάει πολύ λάθος....σήμερα το πρωί,δηλαδή πριν λίγα λεπτά έδωσα 2 χχλ μηλιές και πήρα 2 μαγικά τηλεσκόπια!!
    [​IMG]
    δεν ήξερα τι στην ευχή κάνει,ώσπου είδα τέτοια ευκαιρία και την άρπαξα από τα μαλλιά! χιχι...καλώς το τηλεσκοπιάκι μου!! :)
     
  5. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    off topic
    αλλά τι στην ευχή κάνει????
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και SofiaXnd.
  6. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Κάνει την φάρμα σου βραδινή στο μέρος που θα το βάλεις! :p Όταν πρωτοβγήκε το θέλαν όλοι (εκτός απο μένα, διότι ζήταγαν τα αυγά και τα πασχάλια), ώσπου μια μέρα το έδωσε το Χριστουγεννιάτικο ημερολόγιο σε όλους μας!

    υ,γ, στα νησιά δεν μπαίνει

    το edit έγινε για διόρθωση παράθεσης!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/6/15
    Αρέσει σε rafaelos2011, βιβη.2003, tsarouxis και 3 σε άλλους.
  7. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος


    που λες misirli μου,ουτε εγω ηξερα!νομιζα οτι τελος παντων ηταν κατι σαν το χιουι...εγω επεστρεψα στο παιχνιδι οταν το ημερολογιο ηταν στις 2 τελευταιες του βδομαδες η στην μια δεν θυμαμαι ακριβως...και δεν το ειχα,αλλα τωρα το απεκτησα...πλακα εχει! :)
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  8. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλημερα και απο μένα!!ε ναι λοιπον πρεπει να το πω και να το γραψω πως υπαρχουν πραγματικοι φιλοι ακομα και σε αυτο εδω το παιχνιδι..Φιλοι (με φ κεφαλαιο),που δεν τους ενδιαφερει τιποτα και δινουν απλοχερα σε αυτους που χρειαζονται βοηθεια χωρις ιχνος ανταλλαγης,χωρις να θελουν να βγαλουν κατι απο ολο αυτο...ανθρωποι πανω απο ολα και ταυτοχρονα φιλοι που τους ενδιαφερει να δινουν χαρα και μονο χαρα!!γιατι οπως εχουμε πει ενα παιχνιδι ειναι και τιποτα αλλο..αν κανουμε εστω και για λιγο τους αλλους χαρουμενους ,τοτε ειμαστε κι εμεις διπλά!!εχω τον πολυποθητο κιουι και ενα μεγαλο ευχαριστω ειναι πολυ λιγο μπροστα στο μεγαλειο της ψυχης σε αυτους που μου το εδωσαν!!ξερουν αυτοι ποιοι ειναι!!και σε αυτους που μου εδωσαν δεντρα χωρις να δωσω τιποτα μα τιποτα!!ευχομαι να παρουμε ολοι μας ενα μαθημα ανθρωπιας..πιστεψτε με το χρειαζομαστε!!καλη συνεχεια στο παιχνιδι!!
     
    Αρέσει σε rafaelos2011, .FARMERAMA010., kitsena και 16 σε άλλους.
  9. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Εκανες παρα πολυ καλα που το επισημανες και μπραβο σου! Ειμαστε παρα πολλοι που βοηθηθηκαμε απο τετοια ατομα και οχι μια και δυο φορες! Θελω να τους ευχαριστησω κι εγω με τη σειρα μου ξανα και ελπιζω καποια στιγμη να μπορεσω να ανταποδωσω ή εστω για την ωρα να βοηθησω αλλα ατομα με πραγματα που εχω εγω! Να στε ολοι καλα! :D
     
    Αρέσει σε rafaelos2011, βιβη.2003, Louisa και 6 σε άλλους.
  10. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    πραγματικα κι εμενα υπαρχουν ατομα που οχι απλα με βοηθησαν...απλα δεν ξερω τι να πω, χωρις καν να ζητησω κατι μου εστειλαν σπανια αντικειμενα και δεν ηθελαν τιποτα απολυτως για ανταλλαγη!!!! και μερικοι ουτε που με γνωριζαν!! αλλα εχω και καποιες φιλες που με βοηθανε καθε φορα και θα ηθελα να τις ευχαριστησω κι αυτες κι ολους οσους μου προσφεραν απλοχερα τη βοηθεια τους μεσα απο την καρδια μου!! :inlove: :inlove:
     
    Αρέσει σε rafaelos2011, βιβη.2003, psipsi1978 και 7 σε άλλους.
  11. traxhla

    traxhla Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Ενα μεγαλο ευχαριστω, για τις φιλες που μου εστειλαν δωρα!
    Ξερω οτι πολλες φορες, στερηθηκαν δικα τους πραγματα, για να εξασφαλισουν αυτο που αναζητουσα εγω!
    Πηραν χαρα απο τη προσφορα τους - κ μονο αυτη-!
    Διαβαζω οτι πολλοι συμπαικτες μου ωφεληθηκαν απο αναλογες προσφορες
    κ αυτο με κανει πολυ χαρουμενη, που ειμαι μελος του Ελληνικου φορουμ που ξερει να στηριζει κ να δινει απλοχερα,
    σε γνωστους κ αγνωστους συναγροτες!
    Να ειμαστε ολοι καλα κ του χρονου!
     
    Αρέσει σε rafaelos2011, SofiaXnd, βιβη.2003 και 6 σε άλλους.
  12. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Πες το και τόσο καιρό μ' έφαγε το μαύρο σκοτάδι στο λουλουδότοπο! xD
     
    Αρέσει σε *mava*, SofiaXnd, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  13. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    να πω κ ενα παραπονο για το εβεντ
    δε βολευει βρε παιδια η μπαρα για να φαινονται ολες οι προσφορες. πολλοι μπορει να μη το καταλαβαν κιολας οτι εχει μπαρα!
    καντε το παραθυρο μεγαλυτερο ή περισσοτερες σελιδες για να φαινονται ολες
    ευχαριστω
    κατα τα αλλα πολυ ευχαριστη εκπληξη που εγινε τοσο συντομα αλλα μαλλον εγινε λογω του τεχνικου προβληματος με τα δενδρα.ας γινεται μια φορα το εξαμηνο
    να ευχαριστσω κ γω μια ψυχη που προσφερει απλοχερα οτι διπλο εχει ακομα κ απο σπανια ζωακια κ δενδρα!
     
    Αρέσει σε Stefoulini, *mava*, LILA413 και 5 σε άλλους.
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Θέλω και εγώ να ευχαριστήσω όλους και όλες που μου έστειλαν δώρα και σε αυτό το πάρε - δώσε
    Δυστυχώς λόγου σοβαρού οικογενειακού προβλήματος τις 2 τελευταίες μέρες δεν μπόρεσα να ανταποκριθώ και εγώ
    ζητώ συγνώμη και επιφυλάσσομαι να ανταποδώσω στο μέλλον
    φιλενάδες μου , ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε Stefoulini, ariadnim, SofiaXnd και 3 σε άλλους.
  15. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Την καλησπέρα μου θα σας πω και πολλά ευχαριστώ που ανταποκριθήκατε με το να σας ζητήσω σε κάποιους γλυκά αγγελάκια και κιούι για να τα στείλω σε 2 καλά φιλαράκια. Ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου που υπάρχουν παίκτες - άνθρωποι που όντως είναι άνθρωποι με μεγάλη ανθρωπιά. 'Ανθρωποι που δίνουν απλόχερα σε όλους είτε σε μικρή είτε σε μεγάλη φάρμα χωρίς ανταλλάγματα. Πολλές φορές μου στείλανε δέντρα, στάβλους, διακοσμητικά χωρίς να τα ζητήσω και πολλά από αυτά ήταν σπάνια. Κάποια άλλα άτομα μου στείλανε ροζ και κόκκινους στάβλους χωρίς να θέλουν τίποτα από μένα. Αυτά τα άτομα βοήθησαν και άλλους με το να τους στείλουν ροζ ή και κόκκινους στάβλους που δεν είχανε και δεν θα αποκτούσανε από μόνοι τους, ποτέ. Αλλά αυτοί ήταν αχάριστοι δεν βοηθάνε κανέναν. Δεν πειράζει διότι είναι ένα παιχνίδι και μόνο. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι ανταλλαγές και μπόρεσα έστω και λίγο να κάνω αυτά τα 2 άτομα χαρούμενα. Όποιος θέλει κάτι ας το γράφει όταν με το καλό ξανά έρθει το πάρε δώσε και να είναι σίγουρος - η ότι θα τον βοηθήσουν πολλά άτομα αφιλοκερδώς από την καλή τους την ψυχή. Μπορεί να είμαι πάνω από 5 χρόνια και κάτι στο παιχνίδι από την αρχή σχεδόν που ξεκίνησε και χαίρομαι που γνώρισα καλούς ανθρώπους με καλή ψυχή. Σε ευχαριστώ farmerama....
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/6/15
    Αρέσει σε Stefoulini, ariadnim, .FARMERAMA010. και 6 σε άλλους.
  16. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Έρχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω κάποιον άγνωστό μου αλλά εκλεκτό συναγρότη που στην εκπνοή του event (μόλις είχα αποσύρει τις προσφορές μου) μου έστειλε απλόχερα και αφιλοκερδώς το κόκκινο κουρείο προβάτων που προσπαθώ εδώ και πολύ καιρό να φτιάξω αλλά... μια οι κούκοι, οι χαμαιλέοντες, αψιλίες κλπ. μ' άφησαν πίσω. Προσυπογράφω όσα είπε η psipsi1978 και συμπληρώνω πως το...επίπεδο (γενικώς) δεν κρύβεται... καλή συνέχεια σ' όλους...
     
    Αρέσει σε Stefoulini, ariadnim, .FARMERAMA010. και 3 σε άλλους.
  17. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο τελείωσε και το θέμα κλείνει.

    Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.
     
    Αρέσει στον/ην Stefoulini.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.