Συζήτηση για το δρώμενο "Πάρε-Δώσε"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την azul*, 11/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. azul*

    azul* Εξαιρετικό ταλέντο

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    [​IMG]

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο "Πάρε-Δώσε"


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάρε-Δώσε.14233/#post-79420

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδω
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάρε-Δώσε.13553/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, SYLVART και zaxaroula80.
  2. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Μπραβο σας παιδια και παλι, εμενα με ξαφνιασατε τοσο γρηγορα και τεσσερις μερες, ουαου, ενταξει το λεγατε για τον Ιουνιο αλλα επειδη εγινε πριν ουτε δυο μηνες, νομιζα αυτο ηταν.τωρα καλα θα ηταν να ανταλαξουμε και κατι <<καινουργιο>> οπως, μαγικο δεντρο- φιορινοδεντρο-ζωα εκτροφης και δε ξερω ισως να ειμαι αχαριστος και ζηταω πολλα αλλα παρε-δωσε ειναι, αυτο εχω και το αλλαζω θελεις;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/6/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, GEPPO1 και 10 σε άλλους.
  3. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    συγχαρητηριααααααααα και πολλα μπραβο! τους τελευταιους μηνες το φαρμεραμα μας κακομαθαινει παρα πολυ κι αυτο μας αρεσει! και μας σκεφτονται γιατι συνεχεια μας δινουν ΜΔ και ΜΣ ως δωρα απο δρωμενα και μετα απο ενα δυσκολο ηβεντ ισως σαν δωρακι μας φερνει το παρε-δωσε!! :music::inlove: η αληθεια ειναι πως ουτε εγω περιμενα να ερθει τοσο γρηγορα αλλα χαιρομαι κιολας!!
     
    Αρέσει σε kitsena, Louisa, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  4. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Καλησπέρα.
    Μπράβο στην εταιρεία που το ξανά έβαλε σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα και δεν περιμέναμε πάλι κάνα 6μηνο.
    Συμφωνώ με τον heavymetal7, τουλάχιστον το μαγικό δέντρο έχει περάσει τόσος καιρός από τότε που μπήκε, και επίσης το φιορινοδεντρο.
    Καλή συνέχεια!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, kolokythopitas, βιβη.2003 και 9 σε άλλους.
  5. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ουτε το φιορινοδεντρο ουτε το μαγικο δεντρο ανταλασεται!! καταλαβαινω για το φιορινοδεντρο αλλα για το μαγικο δεν το καταλαβαινω!!
    αντε καλες ανταλαγες λοιπον!!
     
    Αρέσει σε kitsena, kolokythopitas, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  6. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Καλησπέρα...όλοι ζητάμε να μπορούσε να ανταλλαχθεί το φιορινόδεντρο αλλά δεν νομίζω κάποιος να το ανταλάξει,με τίποτα!! :(
    Όσο για τα μαγικά δέντρα θα έπρεπε να μπουν συμφωνώ και ζητώ με τη σειρά μου από την εταιρία να το ξανασκεφτούν...Θέλουμε πολλά μάλλον αλλά τι να κάνουμε :p
    Καλό βραδάκι συναγρότες και καλή μας αρχή αύριο,ας βοηθήσουμε όλοι όσο μπορούμε τους συναγρότες μας είτε γνωστούς είτε άγνωστους!! :)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ARGIR0123456, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας παιδια. εγω παντως αυτο που δεν εχω καταλαβει μεχρι τωρα, ειναι πως καποιος προσφερει μηλια και ζηταει αμερστια πχ, ή κοτετσι και ζηταει κιουι!!! ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο. οχι τιποτα αλλο αλλα γεμιζει η σελιδα με αχρηστες προσφορες και δεν μπορουμε να βρουμε αυτο που ψαχνουμε. καλες ανταλλαγες σε ολους.
     
    Αρέσει σε kitsena, siourdistan, rafaelos2011 και 14 σε άλλους.
  8. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    αγαπημένο ιβέντ από ολους μας. Ηδη εκανα μια υπέροχη ανταλλαγή και είμαι πολύ ευχαριστημένη, θα ήθελα όμως να ξανασκεφτούν το θεμα των διακοσμητικων που δινονται στους παρτυ γύρους. Καποιοι εχουμε από πολλές φορές μερικά από αυτά και άλλοι καμία. Είναι άλλωστε και θέμα τύχης. Τουλάχιστον τα λουλούδια που εχει περάσει καιρός θα μπορουσαν να περιλαμβάνονται.
     
    Αρέσει σε kitsena, Louisa, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  9. ΛΙΤΣΑΚΙ

    ΛΙΤΣΑΚΙ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα σε ολους. Μια παρατηρηση θελω μονο να κανω. Κατα την γνωμη μου οταν ψαχνουμε στις προσφορες θα πρεπει να εμφανιζεται απο την αρχη ο αριθμος των προιοντων που ανταλλασονται π.χ οταν δινει ο αλλος ή ζηταει αντιστοιχα 2 ή περισσοτερα προιοντα να εμφανιζονται στην αρχικη καρτελα και οχι οταν παμε να κανουμε την ανταλλαγη. θα ειναι πιο ευκολο για αυτους που ψαχνουν γιατι με αλλο ματι βλεπεις το ενα (που σε πολλες περιπτωσεις το προσπερνας) και με αλλο ματι τα περισσοτερα. ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω. καλο απογευμα σε ολους και καλο ψαξιμο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  10. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα! Στο λετρεμενο μες παρε -δωσε ανταλλασω παντα δεντρα . Θα ηθελα με τα πολλα ταυτοχρονα mini event που τρεχουν να ειχα και μυστ. δεντρυλλια ...
     
  11. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    πότε θα μπειτι θα μπει
    23/5/2015κίουι
    12/6/2015σοφόρα
    12/6/2015αμερστία
    13/7/2015πλατύπους
    10/8/2015αγριοκυδωνιά
    10/8/2015Μπάομπαπ
    14/9/2015χελώνα
    Πως το ξέρω αφου απο αυτά τότε θα έχουν περάσει 4 μήνες ;)
    Στο προηγουμενο ιβεντ:
    ο ταμάρινθος και το φιλύρα δεν ανταλλάχτηκαν λόγω τεχνικού προβλήματος
    Μήπως λοιπον είναι καλύτερα να μην ανταλλάξουμε τώρα αλλα να περιμένουμε το επόμενο;

    υ.γ προσθήκη πληροφορίας και προς ενημερωση οι ημερομηνιες είναι κατα προσέγγιση...

    edit: διόρθωσα το πινακακι..διοτι η αμερστία και η σοφόρα ανταλλάσσονται ήδη :)
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 13/6/15
    Αρέσει σε kitsena, kolokythopitas, georgia469 και 3 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γιουπιιιιιιι!!! πηρα το παλιοκιουι μου!!! τωρα θα παψω πια να το μαλωνω. θα το ταιζω θα το ποτιζω και θα του φερομαι με αγαπη και στοργη!!! υποσχμαι να μην το ξαναπω παλιοκιουι, το λατρεμενο μου!!!
     
    Αρέσει σε traxhla, graganta, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  13. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    και εγω μολις πριν απο 1 ωρα κοιταγα τις προσφορες και βλεπω ξαφνικα πως προσφερουν κιουι για σοφορα! δεν ξερω αν εκανα καλα ομως το ανταλλαξα χωρις δευτερη σκεψη και ετσι εχω και πλατυποδα και κιουι!το καλυτερο παρε-δωσε μεχρι στιγμης για εμενα!!!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, traxhla, graganta και 4 σε άλλους.
  14. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    βρε παιδια έχει ανταλλάξει κανεις σοφόρα ή αμερστία;
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και t.n.s.
  15. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    misirli, να εχει παρει ή να εχει δωσει?
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και βιβη.2003.
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    δεν με ενδιαφέρει αν έχει πάρει ή έχει δώσει, αλλά αν έχει γίνει συναλλαγή ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/6/15
    Αρέσει στους kolokythopitas και t.n.s.
  17. -Vaskos10ΘΡΥΛΟΣ-

    -Vaskos10ΘΡΥΛΟΣ- Αρχάριος στο φόρουμ

    Και τα δύο.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και -foivos2000-.
  18. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    και τα 2 απο πολλες φορες! ακομα εχω να παρατηρησω πως τα κιουι δεν ειναι και τοσο δυσκολα! μολις απεκτησα και δευτερο!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/6/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  19. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    πλατυποδα εχει ανταλαξει κανεις?
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Είναι λιγάκι δύσκολο εώς ακατόρθωτω να ανταλλάξεις κάτι που δεν είναι στην λίστα. ;)
    καλό θα ήταν να διαβάζετε προσεκτικά τις Σ.Ε ωστε να μην μπερδεύεστε και να μην μπερδεύεται και τους υπολοίπους ;)
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.