Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Πάνω από την καμπούρα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 13/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG] Κοιτάξτε στιγμιότυπο!!!Την πέτυχα να κοιτάει μπροστά στον φακό με γουρλωμένα τα μάτια.Είναι για κορνίζα.Μόνο φτύστε την να μην την ματιάσετε!Κούκλα είναι!Εύα μου σε παίνεψα πολύ,δεν έχεις να πεις?!!Τέλος κι αυτό το απαιτητικό δρώμενο.Με δικές μου καμήλες,αλλά με ξένες σ.τ. Ας είναι!Καλή συνέχεια σε όσους ακόμα προσπαθούν.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, foufoula, Elvira3310 και 18 σε άλλους.
  2. salt7000

    salt7000 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημερα σας. το πρωτο καφασι με γεωργικες προμηθειες εδωσε σε εμενα 1 γυρο στο ροδανι.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, *mava* και 10 σε άλλους.
  3. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Γεια σε όλους. Παραδέχομαι όσους μπορούν και συμμετέχουν επιλεκτικά στα δρώμενα. Εγώ δυστυχώς ενώ το σκέφτομαι, υποκύπτω. Το τελείωσα κι εγώ απο το πρώτο βράδυ, ενώ είχα μόνο 650 περίπου καμήλες, κάποιες εκτροφής, και ούτε 200 σ. τροφές. Τα γεννητούρια δεν ήταν καθόλου γενναιόδωρα, αλλά πήρα και τη μούμια καμήλα απο την κάμαρα του νησιού και αγόρασα και 1 καμαλαντίν και κάτι ψιλά. Πούλησα ότι έμεινε και είμαι γύρω στα 10.000.000 χτ κάτω. Δεν το μετάνοιωσα όμως, γιατί αυτή τη φορά οι σταύλοι ήταν γενναιόδωροι. Πήρα 2 κουνάβια, ελάφι [το 2ο] και ιπποπόταμο. Και πορτοκαλί αλεπού, πορτ. αρκούδα, πορτ. κουκουβάγια. [απο τα 2 τελευταία είχα αρκετα].Τι άλλο να ζητήσω; Α ναι. Και το πρώτο καφασι, είχε σ. τροφή. Όλα καλά λοιπόν!
    Επίσης θέλω να πω, ότι αν και πολύ απαιτητικό σε αξία ζώων το δρώμενο, είναι πολύ προτιμότερο και πιο βατό απο άλλα που σε ανάγκαζαν σε εκτροφές, ζητώντας μωράκια, καρδούλες και άλλα τέτοια, άρα δεν υπήρχε περίπτωση να βγουν χωρίς πολλές σ. τροφές.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/12/16
    Αρέσει σε maria_palou, kolokythopitas, toylaaaaa και 18 σε άλλους.
  4. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τελείωσα και εγώ σήμερα το ιβέντ, μου στοίχισε 350 καμήλες, 10 εκατ. χορτοταληρα και περίπου 500 σούπερ τροφές. Τα αποτελέσματα μου στα γεννητούρια ήταν τραγικά και στα μυστηριώδη επίσης. Με αποφεύγουν επιδεικτικά και το ελάφι και το κουνάβι αλλά και ο ιπποπόταμος. Που θα πάει, δεν θα έρθει το πάρε δωσε θα τα τσιμπήσω εκεί.
    Τα έπαθλα του ιβέντ πάντως ήταν πολύ καλά, με χαροποίησαν κυρίως οι χρ. μπανάνες, ο ροζ στάβλος καμήλας αλλά και το διακοσμητικό.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, everme, maria_palou και 17 σε άλλους.
  5. daskalos31

    daskalos31 Νέος ειδικός

    [​IMG]
    [​IMG]
    χθες έδωσα 20 εκ.(20,000,000)
    άλλα το τελείωσα
    καλή συνέχεια όσοι δε το τελείωσαν
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/12/16
    Αρέσει σε ath, -lousi-leon2001, vagelis1968 και 13 σε άλλους.
  6. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημερούδια σε όλη την αγροτοπαρέα, τέλος και για μένα το δρώμενο. Τα γραφικά τέλεια, οι καμηλίτσες πανέμορφες, και τα δωράκια ωραία. Καλή συνέχεια σε σας που το παλεύετε ακόμη, καλό Σαββατοκύριακο για όλους μας;)
     
    Αρέσει σε LILA413, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, -lousi-leon2001 και 14 σε άλλους.
  7. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Και μου τό'λεγα...Μην ξοδέψεις τα ωραία σου εκατομμύρια και τις τροφές σου για να πάρεις τους μυστηριώδεις στάβλους...είδες τι έγινε τις άλλες φορές...Έτσι μου έλεγα, αλλά ο ψυχαναγκασμός μου κέρδισε και το αποτέλεσμα: κιτρινοπορτοκαλί κουκουβάγια και αρκούδα, δύο-παρακαλώ-πορτοκαλί στρουθοκάμηλοι, πορτοκαλί κουρείο προβάτων, πορτοκαλί κυψέλη (ω ναι!) και, για τα καλά αποτελέσματα πάμε πίσω τέσσερις γενιές μυστηριωδών, κύκνος, αρμαντίλο, βίδρα. Ποτέ ξανά!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  8. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    στο <<ποτε ξανα>> θα σε συμβουλευα να προσθεσεις και το <<δεν ξεχνω>>,γιατι πολλοι το ειπαν,αλλα ποσοι το εκαναν;;;
    εμενα δε με νοιαζει που τα αποτελεσματα μου ηταν χαλια,ισως και χειροτερα απο τα δικα σου,γιατι το ηξερα.δεν περιμενα κατι καλο.
    αν νομιζετε,κυριοι της εταιρειας,πως με τετοια αποτελεσματα θα με πεισετε να αγορασω στα επομενα μυστηριωδη,πλανασθε πλανην οικτραν.ευτυχως δεν πληρωσα για τιποτα απο ο,τι παρεδωσα στο δρωμενο.
     
    Αρέσει σε LILA413, kolokythopitas, skareleni και 6 σε άλλους.
  9. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    ακριβως της ιδιας φιλοσοφιας ειμαι και εγω τελειωσα το ιβεντ ολο ετσι για το καλο αλλα δεν χαλασα τιποτε απο εικονικο η πραγματικο χρημα οσο η φαρμα μου μπορει να ανταποκρινεται εχει καλως διαφορετικα υπαρχει και η διαγραφη αυτα απο μενα
     
    Αρέσει σε gtrullis, nota.dim1802, icons1 και 9 σε άλλους.
  10. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,είπα να ασχοληθώ κι εγώ με το δρώμενο, για τα πολύ καλά,μα πάρα πολύ καλά του δώρα και εκεί που νόμιζα ότι το τέλειωσα,βλέπω το απόγευμα ,πως μου λείπουν 33,500χτ σε αξία ζώων...από λάθος χειρισμό έδωσα όλες τις λευκές καμήλες και μου έμεινε μια μούμια που δεν τι θυσιάζω για τόσο μικρο ποσό,εξάλλου έχουμε αρκετές ώρες ως το τέλος του εβεντ και θα περιμένω. είναι η πρώτη φορά που δεν λυπήθηκα να δώσω τις σούπερ τροφές μου και τα χτ μου,χαλάλι είπα...αλλά αναρωτιέμαι πόσοι από όλους τους παίχτες που παίζουν το παιχνίδι θα τελειώσουν αυτό το πανάκριβο και πανδύσκολο το δρώμενο,μάλλον λίγοι. ειδικά τα μικρά επίπεδα πρέπει να είναι μετρημένοι στο δάχτυλα,αυτά βλέπουν οι νέοι παίχτες και δεν συνεχίζουν να παίζουν,βλέπετε στο φροντιστήριο όλοι οι παίχτες είναι στο κόκκινο κάνεις δεν παίζει,μήπως πρέπει να γίνει καποια αλλαγή στο παιχνίδι για να δελεαστούν και οι νέοι παίχτες. πάντως από πλευράς όλου του σχεδιασμού ,το εβεντ ήταν τέλειο;) ασχέτως των προσωπικών απόψεων .επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους γείτονες μου για την αμέριστη βοήθεια που μου παρείχαν. συγνώμη εάν σας κούρασα,να είστε όλοι πάντα καλά:)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, -lousi-leon2001, graganta και 14 σε άλλους.
  11. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    [​IMG]
    Καλημέρα κι από μένα!! είπα να μην το τελειώσω αλλά μου έμειναν πολλά απούλητα στην λαική και τα παρέδωσα!!!
     
    Αρέσει σε gtrullis, jimixatz, -lousi-leon2001 και 7 σε άλλους.
  12. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα, έχω τελειώσει με το κτίριο 13 και δεν μπορώ να πω απο τους μυστηριώδες στάβλους μου
    έδωσε μια φωλιά ασβού, μια φωλιά κουναβιού και έναν χαμαιλέοντα ρόζ. Για το κτίριο 14 δεν θα το τελειώσω διότι μου φύγανε πολλά
    εκατομμύρια και δεν έχω άλλες σούπερ τροφές. Καλή συνέχεια σε όσους το παλεύουν ακόμη.:mad::oops:;):)
     
    Αρέσει σε gtrullis, nota.dim1802, jimixatz και 13 σε άλλους.
  13. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Περιμένεις 40 ώρες για 300ΧΤ θαύμα, θαύμα!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Gulit1, jimixatz και 6 σε άλλους.
  14. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,25 άπλα λιπάσματα xDγια σαράντα ώρες αναμονής είναι λιγακι άδικοo_O,μου θυμίζει το ροδάνι,τότε που κέρδιζες νερό κτλ. πράγματα που μπορούσες να πάρεις οποιαδήποτε στιγμή από την λαϊκή. τώρα δώσαμε σε αξία τόσα ζωάκια εκτροφής και τόσα χορτοτάλιρα και η αμοιβή είναι πολύ δυσανάλογη,πειράζει τα δωράκια να είναι εφάμιλλα του κόστους αυτών των προϊόντων που δώσαμε. δεν πρέπει να υπάρχει και ένα ποιοτικό επίπεδο .λέω εγώ τώρα...να είστε όλοι πάντα καλά και αυτές τις άγιες μέρες που έρχονται ας φωλιάσει μέσα μας η καρδιά του μικρού Χριστού:):):).
     
    Αρέσει σε geokarasgr, nota.dim1802, 2014chr και 9 σε άλλους.
  15. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Εγώ πάλι πήρα 2 σούπερ τροφές. Από τη στιγμή που κάποιος πήρε την απόφαση να "επενδύσει" τόσα ζώα (απλά και εκτροφής), δε βρίσκω λόγο να υπάρχει γκρίνια. Εγώ πάντως το θεωρώ επιτυχημένο δρώμενο. Έδινε καλά δώρα και είχαμε την ευκαιρία να βγάλουμε και αρκετά ΧΤ από τις πωλήσεις. Προσωπικά έβγαλα πάνω από 150 εκ. Αν ήταν και πιο γενναιόδωρη η έκρηξη γεννήσεων (που ποτέ δεν είναι για εμένα), θα τα είχα πάει ακόμα καλύτερα.
     
    Αρέσει σε gtrullis, nota.dim1802, 2014chr και 8 σε άλλους.
  16. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.
    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.