Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Πάνω από την καμπούρα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 13/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    εχει μεινει μονο η τελευταια δοκιμασια του δευτερου γυρου και δεν ξερω τι να κανω και αν αξιζει να το κανω με τοση αξια 1.000.000 χ-τ αξια καμηλων για 500 πε παραπανω καθε σαραντα ωρες!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε gtrullis, maria_palou, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  2. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    γιατι αναρωτιεσαι;αξιζαν μηπως τα προηγουμενα βηματα;για μενα δεν αξιζε,το γνωριζα,μα το ολοκληρωσα κι αυτο το δρωμενο,οπως και τοσα αλλα.
    εχω βαρεθει να δινω πολλα και να παιρνω τοσο λιγα.
    αραγε εγω ειμαι πολυ απαιτητικος με το παιχνιδι η το παιχνιδι μαζι μου;γιατι αν ειμαι εγω απαιτητικος,τοτε να αλλαξω σταση.αν ομως ειναι το παιχνιδι απαιτητικο,τοτε εφοσον δε θελω να αλλαξω παιχνιδι,οφειλω να συμβιβαστω με την καθεστηκυια ταξη.
    μακαρι να ειχα μια σιγουρη απαντηση πανω σε αυτο.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  3. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα εγω δεν πηρα μερος αν και θα το ηθελα λογο που το ιβεντ ειχε με μεγαλες απαιτησεις. πουλησα περιπου 2700 καμηλες και εχω αλλες 2000 ακομα.
     
    Αρέσει σε ESABA, jimixatz, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 10 σε άλλους.
  4. loupos10

    loupos10 Αρχάριος στο φόρουμ

    Παιδιά , τι ωραία γραφικά ! Έχω πεθάνει στο γέλιο μ'αυτές τις καμήλες ! Κατά τα άλλα δύσκολο event. Ξεκίνησα και όπου φτάσω.
     
    Αρέσει σε jimixatz, -lousi-leon2001, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 12 σε άλλους.
  5. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    [​IMG] το τελείωσα κ εγώ το δρώμενο,δεν πήρα σούπερ τροφές,ότι είχα, αλλά θυσίασα πολλάααα εκατομμύρια χορτοτάληρα για αγορά ζώων,τα γραφικά όντως πάρα πολύ ωραία αλλά.....
     
    Αρέσει σε gtrullis, jimixatz, maria_palou και 17 σε άλλους.
  6. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα κι από μένα. Δε πρόλαβα να γράψω τη γνώμη μου γι αυτό το απαιτητικό (σε καμήλες και σούπερ τροφές) δρώμενο, λόγω πολλής δουλειάς. Μπορεί το διακοσμητικό να είναι ένα, αλλά συνοδεύεται από πολλά καλά δώρα!
    Το τελείωσα και εγώ το δρώμενο. Να μην βάλω άλλη μια ίδια εικόνα με τις προηγούμενες.
    Είχα πριν αρχίσει το δρώμενο 1070 καμήλες απλές και μερικές εκτροφής. Από το πρωί έβαλα 2 φορές από 132 εκτροφές απλών καμηλών και μια φορά 90 εκτροφές απλών και 20 λευκών. Αυτά μου έδωσαν μια καμήλα κατάμπρα (την έδωσα στην αποστολή εκτροφής των καμηλών στην λαχαναγορά), 2 καλαμαντίν, 3-4 ειδικούς καμηλών, καμιά τριανταριά αλπάκα, και πολλές τρικάμπουρες και λευκές.
    [​IMG]
    Αυτά είναι ότι μου απέμεινε μετά το δρώμενο (και αφού παρέδωσα την κατάμπρα). Η μια καλαμαντίν θυσιάστηκε στο τελευταίο βήμα της αποστολής.
    Χρόνος υπάρχει μέχρι το τέλος του δρώμενου -μόλις σήμερα άρχισε. Καλή επιτυχία σε όλους όσοι συμμετέχουν και καλές εκτροφές!!
     
    Αρέσει σε gtrullis, jimixatz, Coinhunter01 και 19 σε άλλους.
  7. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους!!!!τελειωσα και 'γω με τη σειρα μου το ιβεντ πως να το χαρκτηρισω δυσκολο;;;;;;μαλλον τεινω προς το πολυδαπανο,πολυεξοδο για καποιον που εχει στην διαθεση του γυρω στις 650 τροφες -τοσες μου χρειαστηκαν-και 700 καμηλες μπορει να το τελειωσει!!!!!!!!αν δεν υπαρχουν τα παραπανω μπορει να ακουλουθησει το δρομο των χορτοταληρων αλλα θα χρειαστουν παααααρα πολλα!!!!!!!!!!τωρα αν κατσω να αναλυσω τα δωρα του καλυτερα,τα χρηματα που εδωσα για σουπερ τροφες(συνηθως φτιαχνω μονη μου και μαζευω απο ιβεντ, αυτη τη φορα τα τελευταια ιβεντ εδειναν ελαχιστη σ.τροφη ως καθολου,και με τοσες εκτροφες.....που να μαζευτει)θα μπορουσα να παρω γυρους πολλους περισσοτερους στο ιβεντ ροδανιου και φυσικα βοηθους οταν ειναι σε προσφορα!!!!!!!οσο για το διακοσμητικο ισως να μπορουσα να το αποκτησω στις ανταλλαγες....ισως!!!!!!ομως εχω ενα κολλημα,συνηθεια να τελειωνω τα ιβεντ.......ετσι τελειωσα και αυτο!!!!!!!!!!ελπιζω να μην μας ζητηθουν συντομα καμηλες γιατι η δικες μου ξετρελαθηκαν με το φοντο του ιβεντ και μετακομισαν ολες εκει!!!!!!!!!xDxDκαλη επιτυχια ευχομαι σε οσους θελουν να τελειωσουν η να φτασουν μεχρι εκει που μπορουν η επιθυμουν!!!!!!!!!!![​IMG]
     
    Αρέσει σε gtrullis, jimixatz, graganta και 22 σε άλλους.
  8. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    καλησπερα κι απο μενα!! μεγαλο το τιμημα!! το τελειωσα το event με 510 σ.τ τις οποιες ειχα και δεν χρειαστηκε ν αγορασω!! ευνοηθηκα επειδη ετυχα 2 καμαλαντιν,11 ειδικους καμηλων, αρκετες τρικαμπουρες και λευκες!! δεν υπηρχε περιπτωση να το ξεκινησω, αλλα ηταν μεγαλη προκληση οι χρυσες μπανανες!! χρησιμοποιησα 470 καμηλες που επισης ειχα και δεν αγορασα!! καλη επιτυχια σε ολους οσοι το παλευουν και καλες εκτροφες!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, maria_palou και 16 σε άλλους.
  9. loupos10

    loupos10 Αρχάριος στο φόρουμ

    Λοιπόν , έκανα εκτροφές και ξέμεινα από σ.τ. και από καμήλες .Οπότε πήγα για ψώνια στη λαϊκή και αγόρασα καμήλες εκτροφής. Το αποτέλεσμα ήταν να φτάσω στο προτελευταίο βήμα και τα λεφτά μου σε ιστορικά χαμηλό επίπεδο!ακριβό αυτό το event , για γερά πορτοφόλια!Δε νομίζω να προχωρήσω άλλο! Τουλάχιστον γελάω με τις καμήλες!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, maria_palou και 13 σε άλλους.
  10. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG] τελικα η γριπη και ο πυρετος με εχουν μεταλλαξει χαχαχα ...κατω απο αλλες συνθηκες δεν θα το επαιζα το ιβεντ με τιποτα!!! -.- ,οοοομως μια και ειμαι κλεισμενη μεσα ειπα δε βαριεσαι λεφτα υπαρχουν :p ....λοιπον ειχα 580 καμηλες ,αρκετες εκτροφης , και 645 σ.τ αφου εκανα εκτροφες με 150 σ.τ και ειδα οτι τα αποτελεσματα ηταν φολα αποφασισα να κρατησω τις τροφες μου και και να τελειωσω με ψωνια απο την λαικη ;) εδωσα λοιπον γυρω στα 30000000 χ.τ και πηρα οτι χρειαζομουν για τα τελευταια μου βηματα το αποτελεσμα να εχω μεινει με 500 σ.τ και αυτα [​IMG] και δε μετανιωσα καθολου που χαλασα χ.τ και οχι σ.τ ή ευρω :music: ....και εις αλλα με υγεια φιλοι μου αγροτες :inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, jimixatz και 22 σε άλλους.
  11. .mariakeh.

    .mariakeh. Τακτικός στο φόρουμ

    [​IMG] τέλος :music::music:και για μένα το event καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, jimixatz και 15 σε άλλους.
  12. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελειωσα και γω με τρομερες απωλειες σε χ-τ αλλα χαλαλι του !!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, jimixatz και 13 σε άλλους.
  13. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα
    Ένα άλλο θέμα που έχω αναφέρει ξανά και μειώνει τις πιθανότητες να τελειώσεις τα δρώμενα εκτροφής είναι η μικρή διάρκεια της έκρηξης γεννήσεων. Όσα μπόνους και αρώματα και ΣΤ και να χρησιμοποιήσεις οι εκτροφές είναι περιορισμένες από τη νύχτα.
    Η διάρκεια δέιχνει να είναι 25ωρη και φαινομενικά μπορείς να κάνεις π.χ. μέχρι 18 εκτροφές της 1:15 ώρες. Αυτό όμως είναι αδύνατο κατά τη διάρκεια της νύχτας, που υποχρεωτικά θα βάλεις π.χ. στις 00:00-01:00 μια 5ωρη εκτροφή και στις 07-09:00 θα μαζέψεις μια φορά μόνο, "χάνοντας" 6-9 ώρες...
    Η διάρκεια της έκρηξης γεννήσεων πρέπει να επεκταθεί ώστε να περιλαμβάνει τη διάρκεια *δύο ημερών*. Παράδειγμα: Εκκίνηση 07:00-11:00 της 14/12/16. Πέρας 00:00 της 15/12/16.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, soyla74 και 12 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ξύπνησε το τέρας ειλικρίνειας μέσα μου και ομολογώ,πως παρ΄ό,τι εκνευρισμένη από την τακτική της εταιρείας να μας "ξεπουπουλιάζει",υπέκυψα στον πειρασμό της συμμετοχής και ναι,έφτασα στο τελευταίο βήμα,(αγοράζοντας φυσικά το πακετάκι)το οποίο δεν πρόλαβα να τελειώσω και έτσι ξεπουλάω τις επιπλέον καμήλες,να οικονομήσει τουλάχιστο το εικονικό μου πορτοφόλι....Οχι πείτε μου,έτσι όπως έτρεχαν οι τρελές καμήλες....μπορούσα ν'αντισταθώ?:p
    Ωραία τα δωράκια,αλλά η κολόνια που θα αγόραζα τα Χριστούγεννα ,θα περιμένει τις εκπτώσεις του Φλεβάρη ....καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, jimixatz και 15 σε άλλους.
  15. summerholiday

    summerholiday Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλο μεσημέρι σε όλη την αγροτοπαρεα! προσωπικά μόνο και μόνο οι 3 μπανάνες μια χαρά μου είναι στο 2ο βήμα, έφτασα με τα μέσα που έχω μέχρι το 9ο βήμα και πήρα την 4η αναβάθμιση με καμιά 100η εκτροφές μέσα στα γεννητούρια! μέχρι εκεί μια χαρά είμαι! από τότε που παίζω το παιχνίδι κάπου πριν 6+ χρόνια τα ίδια και τα ίδια επιχειρήματα η εταιρεία που μας βάζει να πληρώνουμε και το δρώμενο που πρέπει για κάποιο μεταφυσικό λόγο να το τελειώσουμε! όλα τα δρώμενα υπόκεινται στη συνάρτηση κόστους-οφέλους, αν με συμφέρει όπου με παίρνει και δόξα το θεό να είμαστε καλά να πάμε για άλλα! μέσα σε ένα 2ωρο με γεννητούρια (τίποτα καλό δεν μου ήρθε!) τελείωσα με το δρώμενο! εδώ και κάνα μήνα όλοι ξέρουμε ότι θα έρθουν οι εκτροφές καμήλας αρκετό διάστημα για να προσαρμόσει κανείς την στρατηγική του και χωρίς λεφτά μια χαρά έφτασα στο 9ο βήμα! καλές γιορτές σε όλους!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/12/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, jimixatz και 11 σε άλλους.
  16. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    [​IMG] Πάντως η καμήλα είναι εκπληκτική στο τέλος ,σαν την δικιά μας και κουνάβι και χ3 ,μου το 'πε η φιλενάδα μου χθες το βράδυ που τους έστηνα ,δεν λες να κερδίσουμε και τίποτα άλλο???
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, evieva και 13 σε άλλους.
  17. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα λογο τον μεγαλον απαιτησεων δεν πηρα μερως σε αυτο το ιβεντ ζυτουσε πολλα και εδινε λιγα. ομως εκανα το εξης ειχα περιπου 24.000.000 χ.τ. πουλησα της καμηλες που ειχα στην λαικη και τωρα εχω 102.064.971 χ.τ.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, nota.dim1802 και 10 σε άλλους.
  18. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    καλησπέρα σας
    και εγώ κέρδισα μια φωλιά κουναβιού
    που δεν είχα !!!
     
    Αρέσει σε maria071966, kolokythopitas, Gulit1 και 11 σε άλλους.
  19. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλησπέρα
    Έφτασα στην εργασία 9, η οποία δίνει την αναβάθμιση "Τρομερό Θαύμα της Ερήμου" η οποία είναι η πρώτη που δίνει "καφάσι με γεωργικές προμήθειες" και σταματάω... Οι 400 ή 900 ΠΕ ανά 40 ώρες επιπλέον δεν με συγκινούν...
    Το πηλίκον κόστος/απόδοση είναι αρνητικό...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, ESABA και 8 σε άλλους.
  20. IRENE26

    IRENE26 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα,αν και τέλειωσα στις 5 το χάραμα,θεωρώ ότι πήγα καλά εκτός από το δρώμενο και στις εκτροφές.Χάλασα γύρω στις 1000 σ.τ. αλλά έβγαλα μια Κατάμπρα και δύο Καλαμαντίν!Θεϊκές οι καμηλίτσες που γυρνάν γύρω-γύρω!!!Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους!!!
     
    Αρέσει σε maria071966, kolokythopitas, Gulit1 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.