Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Πάνω από την καμπούρα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 13/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερούδια! Για τους νοικοκύρηδες της φάρμας,ο πρώτος γύρος πιστεύω πως είναι βατός...ο δεύτερος γύρος με τις τιμές που ζητά στο σύνολο του, μου θύμισε το δρώμενο του θερισμού,που για τους περισσότερους ήταν απλησίαστο...Εκτός κι αν κάνουν το θαύμα τους τα γεννητούρια..."κοντός ψαλμός αλληλούια",,θα δείξει θα φανεί...παρεμπιπτόντως όποιος από τους παλαιούς συμπαίκτες έχει διάθεση,οφείλει να γράψει ένα ιστορικό της φάρμας,με τις απαιτήσεις που είχε το παιχνίδι "τότε"και "τώρα" διότι αν και είμαι στη φάρμα σχεδόν 8 μήνες ,παρατηρώ διαφορές και μια τάση προς εμπορευματοποίηση του παιχνιδιού,κάτι το οποίο δεν έχει σχέση με το σλόγκαν "παίζεται δωρεάν"...σε καιρούς κρίσης οι οικονομικές απαιτήσεις ολοένα και αυξάνονται και κάποιοι/ποιες δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν σε αυτές,κάτι που μας αναγκάζει να σκεφτόμαστε το κλείσιμο...θα έπρεπε τουλάχιστο να σκεφτούν οικονομικότερα πακέτα ,ώστε να είναι όλοι ευχαριστημένοι...όπως έγραψε ο συναγρότης lazos95,"9.99 € ένα πακέτο με 1.000 καμήλες λένε. Προτιμώ να αγοράσω 2 πακέτα μακαρόνια και 1 κιλό κιμά, πιο χρήσιμα είναι! " Άδικο έχει?Καλή επιτυχία και μέρες που είναι ας πιστέψουμε στα θαύματα....διότι 45 καμήλες δεν είναι λίγες (προσανατολίζομαι να τις πουλήσω και μάλιστα κοψοχρονιά(σε καλή τιμή)για να είμαστε όλοι δικαιωμένοι)!!!καλή εξέλιξη ...
     
    Αρέσει σε Elvira3310, .mariakeh., kolokythopitas και 16 σε άλλους.
  2. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος


    Δεν υπάρχει καλύτερη τοποθέτηση !! Κι εγώ ψηφίζω "μακαρόνια με κιμά".
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 14 σε άλλους.
  3. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Μα είναι γνωστό ότι οι καμήλες είναι δύσκολα ζώα, πεισματάρικα και ιδιότροπα.
    Δηλαδή τι περιμένατε ? κάτι εύκολο ?
    όχιιι θα μας ξετινάξουν για τα καλά xD
    [​IMG]


     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, maria071966 και 27 σε άλλους.
  4. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Γεια σας κι από εμένα.
    Διάβασα κι εγώ τις ΣΕ του δρώμενου, αλλά δεν βρήκα τίποτα το επιλήψιμο. Εσείς γιατί πέφτετε απ΄τα σύννεφα; Δεν το έχετε καταλάβει; Το farmerama φίλες και φίλοι, μεταλλάχθηκε. Δεν έχει καμία σχέση με το παιχνίδι που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε, (στους πιο παλιούς απευθύνομαι περισσότερο), εδώ και πάρα μα πάρα πολύ καιρό. Οι ιδιοκτήτες του αποδεικνύονται σε επιχειρηματίες ολκής και τους βγάζω το καπέλο. Με όλον τον σεβασμό μου, υποκλίνομαι στην ευστροφία τους και στην μεθοδικότητά τους.
    Το δρώμενο είναι φοβερά έξυπνο, αλλά μονόπλευρο. Είναι πασιφανές, ότι το κέρδος είναι μόνο για την εταιρία και για μας είναι ο κατιμάς. (κατιμάς=σαβούρα). Τα έπαθλα του δρώμενου και ειδικά το διακοσμητικό, είναι για γέλια, αν όχι για κλάματα. Ένα 20ωρο έως 40ωρο διακοσμητικό, με όσους ΠΕ κι αν προσφέρει, δεν έχει σημασία, σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι σε δελεάζει να το αποκτήσεις, ώστε να ασχοληθείς με το δρώμενο. Όσο για τα υπόλοιπα, τίποτα το ιδιαίτερο, τίποτα το σημαντικό, σε σχέση μ΄αυτά που πρέπει να παραδόσεις και να καταναλώσεις. Το καλό είναι ότι δεν είναι υποχρεωτική η συμμετοχή μας. Φαντάζεστε να ήταν και υποχρεωτικό; Μην σας κάνει εντύπωση, στο μέλλον μπορεί να το δούμε και αυτό.
    Φίλες και φίλοι. Προσωπικά έχω όλα τα απαιτούμενα για να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις του δρώμενου και να το τελειώσω άμεσα, ακόμα και χωρίς γεννητούρια. Δεν θα το κάνω όμως. Δηλώνω αποχή από το συγκεκριμένο δρώμενο ως ένδειξη διαμαρτυρίας, γιατί οι αρμόδιοι του παιχνιδιού με εμπαίζουν και με εμπαίζουν χωρίς το παραμικρό τακτ. Αυτό, να με συγχωρείται, αλλά δεν το ανέχομαι. Δεν ανέχομαι να με θεωρούν δεδομένο και να μου σερβίρουν, χωρίς κανένα ίχνος εκτίμησης, την όποια κοροϊδία τους. Γιατί περί κοροϊδίας πρόκειται. Πριν από λίγο καιρό είχα κάποιες αμφιβολίες για το αν οι σχεδιαστές του παιχνιδιού είναι και παίκτες. Τώρα είμαι πλέον σίγουρος, ότι δεν έχουν ιδέα για το τι συμβαίνει μέσα στο παιχνίδι. Είναι η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να δώσω.
    Καλή συνέχεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/12/16
    Αρέσει σε txarnego, .mariakeh., .FARMERAMA010. και 34 σε άλλους.
  5. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    θα γινει μια προσπαθεια και οπου παει.δυσκολα τα πραγματα!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, skareleni και 7 σε άλλους.
  6. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    εβαλα 30 εκτροφες αναλογως τα αποτελεσματα θα δω πως θα κινηθω για αγορα πακετου ουτε λογος στην ελλαδα του 2016 αυτα ειναι πολυτελειες καλη προσπαθεια σε ολους
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 11 σε άλλους.
  7. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Πολυ καλο το δρωμενο αν σε ενδιαφερει η....λαικη ;).Με 20000 τη μια ενω καλα καλα δεν ξεκινησαμε , καποιοι (με σοβαρο αποθεμα) θα τριβουν τα χερια τους .Καλες πωλησεις :p
     
    Αρέσει σε .mariakeh., nana, skareleni και 8 σε άλλους.
  8. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα συναγροτες, ναι ειναι δυσκολο να βγουν τοσο μεγαλα ποσα σε καμηλες εκτροφης, αλλα με τα γεννητουρια και με προσοχη κατι θα γινει, τουλαχιστον να παμε μεχρι την 4η αναβαθμιση του διακοσμητικου, θα το παλεψω ως το τελος οπως παντα, το θελω αυτο το καφασι. :inlove: Ελπιζω μονο να δινει απ'ολα με τη σειρα, κι οχι 10->χ.τ. και 1->σ.τροφη, αλλα ισορροπημενα. Οσο για τις πωλησεις, εε τι να κανουμε? δε γινεται καθε φορα να'χουμε και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο. Καλα αποτελεσματα στις εκτροφες μας και καλες πωλησεις επισης ευχομαι σε ολους.
    Και μην ξεχνατε...... ειναι παιχνιδι, και πρεπει πρωτα να το διασκεδαζουμε και να το απολαμβανουμε, οπως θελει και μπορει
    ο καθενας μας. ;)
     
    Αρέσει σε voula48, pap100, elina_65 και 17 σε άλλους.
  9. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    στο τέλος σας κλείνω και το μάτι xD
    αλλά δεν το πρόλαβα δυστυχώς,
    [​IMG]
    [​IMG]
    κούκλα η καμήλα όμως ε ??
    :p
     
    Αρέσει σε gtrullis, .mariakeh., jimixatz και 22 σε άλλους.
  10. katerina14450

    katerina14450 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλησπερα..μεγαλο το τιμημα αλλα τα καταφερα!!![​IMG] .Καλη επιτυχια σε ολους σας..:)
     
    Αρέσει σε gtrullis, .mariakeh., jimixatz και 20 σε άλλους.
  11. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Τι τυχεροί που είσαστε κάποιοι και σας έδωσε την ροζ εκτροφής καμήλα; (κατάμπρα):cry:
    Εμένα όχι, αλλά συνεχίζω με εκτροφές. Δεν μπορεί όλο και κάτι θα βγεί.;)
    Μέχρι στιγμής είμαι εδώ !!!! και ακόμα συνεχίζω.....:p

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε .mariakeh., sofiapao76, kolokythopitas και 13 σε άλλους.
  12. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα και καλή επιτυχία στο ιβέντ. Εγώ τέλειωσα τον πρώτο γύρο και θα προσπαθήσω όσο μπορώ
    στον 2ο γύρο.8)
     
    Αρέσει σε .mariakeh., sofiapao76, kolokythopitas και 16 σε άλλους.
  13. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    :music:
    << την φωνάζουνε τζίνι ... το τζίνι... το τζίνι...
    γιατί σ’ όλα είμαι μέσα.. είναι μέσα ... είναι μέσα...
    κι έχω βάλει σκοπό... ούτε μία φορά.. να μην πω ... δεν μπορώ..>>
    [​IMG]
    Πανάκριβη, δεν λέω... αλλά
    :music:<< κι όταν κάποια φορά έρθουν όλα στραβά δε μου λείπει η χαρά.>>:music:
     
    Αρέσει σε gtrullis, pap100, .mariakeh. και 21 σε άλλους.
  14. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Επίτροπος του φόρουμ

    Καλησπέρα!​

    [​IMG]
    Απαιτητικό αλλά με πολλές και φανταστικές ανταμοιβές δρώμενο και ακόμα δύο ευχάριστες εκπλήξεις από τα αποτελέσματα των εκτροφών: μια Καμαλαντίν και ένα Καράβι της ερήμου από απλές καμήλες!!
    Καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν!
     
    Αρέσει σε gtrullis, .mariakeh., jimixatz και 14 σε άλλους.
  15. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Σου σφυρίζω..... ροζ καμήλα σου σφυρίζω....αλλά δεν σε αναγνωρίζω.... και συνεχίζω...
    [​IMG]
    Όποιος μπορεί ας το κάνει, δίνει πολλά και ωραία δώρα, αξίζει τον κόπο.:)
     
    Αρέσει σε gtrullis, misirli, .mariakeh. και 16 σε άλλους.
  16. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]

    [​IMG] πολύ κουράστηκε η καμηλίτσα για να μου φάει αρκετά ¨περιουσιακά¨ αποθέματαxD
     
    Αρέσει σε gtrullis, misirli, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 18 σε άλλους.
  17. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    πηρα το πρωτο δωρο με 10400 σε αξια καμηλών ΄2 κουπόνια βοηθών 5 εισιτήρια μια χαρά. να συνεχείσω?
    ΄δεν λεει και κάτι το έβεντ! πολλές απαιτήσεις αν κάποιος το ξεκινήσει ας μας πει πως τρέχει το έβεντ
     
    Αρέσει σε .mariakeh., sofiapao76, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  18. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Καλησπέρα.
    Τέλος επιτέλους, πανάκριβο ιβεντ αλλά άξιζαν τα δώρα του.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν.
     
    Αρέσει σε gtrullis, misirli, .mariakeh. και 14 σε άλλους.
  19. Elvira3310

    Elvira3310 Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]

    μια καλησπερα και απο εμενα, α πα πα πα, ουτε για δειγμα απο καμηλα δεν εμεινε στην αποθηκη μου, ξεπουπουλιαστηκα πια, αλλα τα καταφερα, και του χρονου να ειμαστε καλα, καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε αυτους που προσπαθουν ακομα!:oops:
     
    Αρέσει σε gtrullis, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, .mariakeh. και 14 σε άλλους.
  20. jimthrilosgate7

    jimthrilosgate7 Νέος ειδικός

    [​IMG]

    Καλησπέρα σε όλους που ασχολούνται και προσπαθούν να τελειώσουν το δρώμενο. Πολύ το φορτίο.!!! Μια άλλη εκδοχή για να ολοκληρώσουμε τους γύρους ώστε η αξία των καμηλών που απαιτούνται να συμβαδίζει με την ζητούμενη αξία είναι
    1. για αξίας 10.400 απαιτούνται 3 λευκές
    2. για αξίας 35.000 απαιτούνται 10 λευκές
    3. για αξίας 55.250 απαιτούνται 16 λευκές
    4. για αξίας 73.500 απαιτούνται 21 λευκές
    5. για αξίας 101.500 απαιτούνται 29 λευκές
    6. για αξίας 128.550 απαιτούνται 13 τρικάμπουρες
    7. για αξίας 138.600 απαιτούνται 14 τρικάμπουρες
    8. για αξίας 192.000 απαιτούνται 6 αλπακά
    9. για αξίας 247.500 απαιτούνται 25 τρικάμπουρες
    10. για αξίας 320.000 απαιτούνται 10 αλπακά
    11. για αξίας 448.000 απαιτούνται 14 αλπακά
    12. για αξίας 500.000 απαιτούνται 5 ειδικός καμηλών
    13. για αξίας 736.000 απαιτούνται 2 μούμια και 3 αλπακά
    14. για αξίας 1.000.000 απαιτούνται ????????? ότι έχουμε, ότι έχει μείνει

    καλή συνέχεια σε όλους και καλές γιορτές.!
     
    Αρέσει σε gtrullis, IRENE26, pap100 και 18 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.