Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Πάνω από την καμπούρα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 13/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο


    Πάνω από την καμπούρα


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάνω-από-την-Καμπούρα.19639/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάνω-απο-την-καμπούρα.19633/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και vagelis1968.
  2. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Ειλικρινα δεν εχω λογια, πολυ ωραια δωρα και επιτελους κουπονια!
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, jimixatz και 3 σε άλλους.
  3. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    για τα πρωτα 7 βηματα θα χρειαστουμε καμηλες αξιας 542.800 χτ. δηλ 836 απλες καμηλες.
    για τα βηματα 8-14 θα χρειαστουμε 3.443.500 χτ δηλ 5.298 απλες καμηλες.
    μακαρι να γινουν γεννητουρια..
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, *mava* και 13 σε άλλους.
  4. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Και τα λόγια και το φως μας ίσως και το παιχνίδι μας χάσαμε ... ιβέντ εισπρακτικού χαρακτήρα και μόνο ... δεν γίνεται 2 εβδομάδες πριν να ζητάς μόνο 30 κούκους και ξαφνικά να ζητάς χιλιάδες καμήλες προσφέροντας πακετάκια των 1000 καμηλών καθώς γνωρίζεις ότι αυτές τις ποσότητες δεν τις έχει (και ούτε μπορεί να τις αποκτήσει λόγω χρόνου) σχεδόν κανένας παίκτης .... πραγματικά λυπάμαι ... δώρον άδωρον λοιπόν εκτός και αν στις εκτροφές γίνουν πραγματικά θαύματα (αν και αμφιβάλω) ώστε το ιβέντ να ολοκληρωθεί χωρίς να μπει το χέρι στην τσέπη ... και μη πεταχτεί κανείς να πει ότι ολοκλήρωση θεωρείται ο πρώτος γύρος από τη στιγμή που ο δεύτερος δίνει διαφορετικές και καλύτερες αναβαθμίσεις του επαθλου.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 15 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    απαπα!
    κοινως...ξηλωθειτε...
    σκουρα τα πραγματα κι η λαικη απλησιαστη.
    θα φτασω ως εκει που μπορω.
    με γεννητουρια παντα.
    6.134 απλες καμηλες ουτε εχω ουτε εχω σκοπο να αποκτησω και να παραδωσω.δεν αξιζει.
    καλη μας επιτυχια!

    ποιος θα δωσει 600 φι για τις 75 μπανανες,οεο; θα τρελαθω! ειδικα απο την στιγμη που θελει 20 μολις μπανανες η εκτροφη.αν ηθελαν να βοηθησουν,τα 200 φι που υπαρχουν ηδη(νομιζω πως υπαρχουν ακομα) ειναι υπεραρκετα για τον σκοπο αυτο.αν εχει αφαιρεθει αυτη η δυνατοτητα,τοτε ας την ξαναεβαζαν.το πακετο των 600 φι ειναι απαραδεκτο,απλα.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 20 σε άλλους.
  6. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα, αχ αυτό που είδαν τα ματάκια μου, συγνώμη που θα το πω, αλλά θα το πω, είναι ενα παλούκι εκτροφής και καμήλων. Για την τσέπη μας και τα νεύρα μας.... Δε λεω έχει χρυσές μπανάνες, αλλά πολυέξοδο βρε αδελφέ; Δηλαδή ήμαρτον πια:mad:

    Έρχονται Χριστούγεννα βρε!!! Να μαστε και λιγο λογικοί που έλεγε και ενας ηθοποιός σε κάποια παλιά ταινία..
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, thunderroad1 και 15 σε άλλους.
  7. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλες και σε όλους!
    Ο τίτλος του δρώμενου για 'μένα θα έπρεπε να ήταν "Μόνο με θαύμα θα μπορέσεις να το τελειώσεις" και όχι "Πάνω από την καμπούρα"...

    Για να ολοκληρώσουμε πλήρως το event θα χρειαστούμε:
    3.986.300 ΧΤ αξία σε καμήλες και καμήλες εκτροφής.
    Δε θέλεις να κάνεις εκτροφές; Δεν πειράζει, αρκεί να έχεις 6.132 απλές καμήλες. Ζαλίστηκα με το νούμερο...
    Θέλεις να κάνεις εκτροφές; Κανείς δε ξέρει πόσες πολλές σούπερ τροφές θα σου χρειαστούν.

    Αν το ολοκληρώσουμε όλο (μη γελάτε) θα λάβουμε ως ανταμοιβές:
    593.400 Τροπικούς πόντους εμπειρίας.
    489.000 Χορτοτάλιρα.
    140 Λιπάσματα της Ζωζώς.
    100 Σούπερ λιπάσματα.
    75 Σούπερ τροφές.
    60 Αστεράκια.
    52 Αρώματα.
    30 Τροφές καμήλας.
    25 Τούρμπο λιπάσματα της Ζωζώς.
    20 Χρυσές μπανάνες.
    15 Πάρτι γύρους.
    15 Απλές καμήλες.
    15 Μυστηριώδεις στάβλους.
    6 Αναβαθμίσεις του "θαύματος της ερήμου".
    5 Απλοί γύροι στο ροδάνι.
    5 Μυστηριώδη δενδρύλια.
    5 Κλουβιά καμήλας (κίτρινο-πορτοκαλί-κόκκινο-ροζ).
    4 Υφαντήρια χαλιών (απλό-κίτρινο-πορτοκαλί).
    3 3ώρα κουπόνια αγροτικών βοηθών.
    1 Εργαλειοθήκη XXL.
    1 Θαύμα της ερήμου (διακοσμητικό).
    1 Αυτοκόλλητο.

    9.99 € ένα πακέτο με 1.000 καμήλες λένε. Προτιμώ να αγοράσω 2 πακέτα μακαρόνια και 1 κιλό κιμά, πιο χρήσιμα είναι!
    Καλή τύχη, θα χρειαστεί!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/12/16
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 62 σε άλλους.
  8. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    μα λες κατι πετυχημενα ωρες-ωρες!!! xD:p
    θα μπουν και τα γεννητουρια αυριο και λογικα θα ξαναμπουν μες στο παρασκευοσαββατοκυριακο.
    κι ο Θεος μαζι μας! ;)
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 25 σε άλλους.
  9. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα εχω 4180 καμηλες καλλο το ιβεντ καλλα τα δωρα αλλα μαλλον δεν θα παρο μερος σκεφτομαι να πουλησο ολλες της καμηλες.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, Gulit1 και 7 σε άλλους.
  10. agrotis1500

    agrotis1500 Νέος ειδικός

    Εγώ ούτε καν μπορώ να συμμετέχω, δεν έχω ξεκλειδώσει τις καμήλες ακόμα xD Οπότε το ιβεντ μου είναι αδιάφορο.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, LILA413 και 7 σε άλλους.
  11. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Οι τιμες στην λαικη για γελια, Χθες ειπα να αγορασω τροφες και καμηλες ετσι να χω και ειχαν 9.000 η μια
    Τωρα εχουν φτασει 21000
    Για τις εκτροφης δεν σχολιαζω καν, ελαχιστες προσφορες σε εξωφρενικες τιμες
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, LILA413 και 8 σε άλλους.
  12. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    γι αυτο σκας;600 φιορινακια οι 75 χρυσες μπανανες! :p
    παρε,κοψοχρονια λεμε! xD
    τρελαθηκε τ αφεντικο και τις δινει τζαμπα. :wuerg:
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 19 σε άλλους.
  13. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    πως ειπαμε το λενε το ιβεντ?ααα!!!! πανω απο την καμπουρα σε ποιανου την καμπουρα δεν μας ειπαν,τελος παντων θα παω μεχρι εκει που μπορω και καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 16 σε άλλους.
  14. ΣτελλαΛ

    ΣτελλαΛ Ανερχόμενος συντάκτης

    μα λεω και γω τοσο ευκολο το προηγουμενο εβεντ δεν μπορει να αλλαξε κατι τοσο ευκολα!!!
    και να το το καμηλοεβεντ ειπα και γω θαυμα εγινε!!! εχω καμια 50ρια καμηλες και καμια 50ρια τροφες μεχρι εκει κι οσες καμηλες προκυψουν με εκτροφη!!! χρημα παντως δεν προκυτε να δωσω που να χτυπανε τον πισινο τους κατω χριστουγεννα ερχονται προτυμω να τα φαω πατατακια με τα πιτσιρικια μου

    ΥΓ ετσι κι αλλιως οσους μυστηριωδης σταυλους κι αν παρω κι οσα δενδριλια αλλα δεν παρει κι ο τελευταιος παικτης τα καινουργια δεντρα και τους καινουργιους σταυλους εγω δεν τα παιρνω οποτε τζαμπα προσπαθω
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, fenia233 και 15 σε άλλους.
  15. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    αυτό το ιβέντ θέλει τόσες πολλές καμήλες κ σούπερ τροφές που πολλούς παίχτες θα τους αφήσει απέξω είτε γιατί δεν έχουν την ποσότητα καμηλών,είτε γιατί δεν θα διαθέσουν τόσα χρήματα για αγορά τροφών,δεν συζητώ καθόλου για αυτούς που δεν εχουν ξεκλειδώσει την εκτροφή......μέχρι τώρα σε όλα τα ιβέντ παίζαμε μέχρι το τέλος,,αν αρχίσουμε κ καλομαθαίνουμε στα μισοτελειωμένα ιβέντ θα αρχίσει να χάνετε η αίγλη του παιχνιδιού που σε αυτό το ιβέντ είναι αναπόφευκτο ,γιατί αν βάλεις στην ζυγαριά τι θα δώσεις κ τι θα πάρεις .....μια αναβάθμιση που δίνει πολλούς π.ε. αλλά θα την πληρώσεις χρυσή ,γιατί ουσιαστικά το δρώμενο τελειώνει στην τελευταία αναβάθμιση κ όχι στην μισή....άρα το αν θέλεις να συνεχίσεις,είναι φυσικό να θέλεις,το θέμα είναι αν μπορείς οικονομικά κ από χορτοτάλιρα μιάς κ οι απλές καμήλες γίνονται πανάκριβες αλλά κ από αληθινά χρήματα πόσες σούπερ τροφές θα χρειαστούν.....γνώμη μου παράγινε το κακό με τα ιβέντ εκτροφής κάθε μήνα....
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 19 σε άλλους.
  16. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    ...Kαι εγώ η αφελής έτρεξα και γέμισα το μπαχαμαράμα με καμήλες ! Θα πρέπει τα γεννητούρια να είναι πολλλλυυύ γενναιόδωρα για να κυνηγήσουμε 1 και μόνο ένα διακοσμητικό , με τις αναβαθμίσεις του .
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 8 σε άλλους.
  17. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    η ξεκινας μια μαχη και λες η ταν η επι τας η δεν ξεκινας. εγω δεν θα παρω μερος σε αυτο το ιβεντ δυσκολα τα πραγματα.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 4 σε άλλους.
  18. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Σε προηγούμενο δρώμενο εκτροφής για τις γάτες η συναγρότισσα Νάντια είπε:
    "795.600 σε αξία γατών απλών και εκτροφής, σημαίνει πάρα πολλές εκτροφές ή 1768 γάτες!!"
    Τώρα η απαιτούμενη αξία των καμηλών είναι 4,99 φορές (ναι σχεδόν πέντε) μεγαλύτερη.
    Είναι προφανές ότι οι υπεύθυνοι έχουν κάποιο λόγο για να μη θέλουν να τελειώσει το δρώμενο η πλειοψηφία των αγροτών.
    Σεβαστή η άποψη και η απόφασή τους, ιδιοκτησία τους είναι το παιχνίδι.
    Οπότε πάρτε όσα δώρα μπορείτε και περιμένετε το επόμενο δρώμενο εκτροφής που οι απαιτούμενες αξίες θα είναι 4,99 φορές περισσότερες, δηλαδή μόνο 19.891637 ή το μεθεπόμενο που θα είναι σχεδόν εκατό εκατομμύρια (100.000.000).
    Με τις υγείες σας και καλές γιορτές σε όλους.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 23 σε άλλους.
  19. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    να πεις οτι η καμηλα ειναι ευκολο ζωο;45 λεπτα θελει η τροφη της. o_O
    καθε φορα που κοιταζω τις ΣΕ πειθομαι ολοενα και περισσοτερο για το οτι αυτοι που σχεδιαζουν τα δρωμενα και τις μονιμες αποστολες δεν ειναι παικτες...
    χτεσινη μου δηλωση στη σφαιρα:

    δε φταιω εγω.η φαντασια μου τα φταιει. :oops:
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, nana και 24 σε άλλους.
  20. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Οχι δε φταις εσυ, φταινε οι εκπληξεις που διαδεχονται η μια την αλλη.Ομως τιποτα δεν ειναι αδυνατον. Εριξα μια ηρεμη ματια στην αποθηκη μου(φυσικα θα λυπηθω για τα ζωα που θα χασω) αλλα κατι θα γινει.Καλη μας επιτυχια.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, maroula και 13 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.