Συζήτηση για το δρώμενο "Ο φάρος εκπέμπει"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 29/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ουφ τελειωσα και εγω!! τωρα περιμενω να δω τι θα βγαλουν τα δενδρα και οι σταβλοι. θυμαμαι πριν 5 χρονια οταν ξεκινουσαμε, οταν μας εβαλαν σε μια βδομαδα περιπου 10000 φυτα τον χαμο που εγινε και τωρα βγαζουμε 11000 φυτα σε 2,3 μερες!!! βρε τι εξελιξη ειναι αυτη!!! βεβαια τοτε δεν ειχαμε το τσαντι και τα μικρα χωραφια, να λεμε και του στραβου τι δικιο. ομως αυτο δεν σημαινει οτι θα επικροτησω την μειωση του χρονου και την αυξηση των φυτων και των αναδυομενων για τα εβεντ που ερχονται, γιατι αυτο σημαινει οτι μου αρεσει να πιεζομαι ολο και πιο πολυ για να βγαλω τα εβεντ και εγω θελω να παιζω για να διασκεδαζω, αλλωστε αυτη την συζητηση (οι παλαιοτεροι θυμουνται) την κανουμε επι χρονια. εννοειται πως κανεις δεν με πιεζει να παιξω οποσδηποτε, ομως αγαπαω την φαρμα και μεχρι στιγμης δεν εχω χασει σχεδον κανενα εβεντ. να με την κουβεντα ειναι ετοιμα και τα δενδρακια και εχουμε και λεμε, κυδωνια+(2)κουφοξυλια+ μουρια+ λεμονια+βερυκοκια+ζαχαρ.σφενδαμι+οξια χχλ, βερυκοκια+ καρυδια+κουφοξ. χχλ και ευτυχως και μια μεσκουλια!! στο νησι 2ροδια+βραζ. καρυδα+κοκοφοιν. χλ, γκουαβα+ροδια+πιταχαγια χχλ, και ευτυχως φλογοδενδρο+2κιτρεες+πουπουλοδενδρο. πολυ καλα αποτελεσματα στο νησι, αλλα στην φαρμα σχεδον χαλια!! εε οκ δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας. καλη συνεχεια στους υπολοιπους και καληνυχτα.
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, .FARMERAMA010., maria071966 και 7 σε άλλους.
  2. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    Για το δρώμενο δε θα σχολιάσω διότι δεν υπάρχει κάτι που δεν έχει ήδη υποθεί, απλά να πω πως όσο προχωράει ο καιρός θεωρείται δεδομένο πως τα φυτά είναι πολλά κι εμείς θα κάνουμε τα αδύνατα δυνατά να τα καταφέρουμε, κι οι ''άλλοι'' το ξέρουν (από την συμμετοχή μας) κι εμείς το ξέρουμε γιατί συμμετέχουμε, άρα φαύλος κύκλος. Μήπως, λέω μήπως σας ζάλισα?????
    Εγώ απλά ήθελα να σας γράψω για τα αποτελέσματα από τα δέντρα και τους σταύλους και παρασύρθηκα λιγάκι!!!
    Από τα δέντρα στη φάρμα πήρα απελπισία, δηλαδή: χχλ λεμονιά(2), χλ μηλιά, χλ κουφοξυλιά(2), χλ έλατο, χχλ καρυδιά, χλ αμυγδαλιά, βερικοκιά και γιαπωνέζικη κερασιά (3) που κάπως σωζουν την κατάσταση.
    Από τους 3 σταύλους πήρα κίτρινι αναβαθμιση σταύλος κατσικια, αλεπούδες, εργαστήριο κορακιών κίτρινο, κουρείο προβάτων ποτροκαλί καιαιαιαι κίουι, ναι το πιστεύετε? πήρα κίουι ποτέ δε το περίμενα ειδικά μετά από τα δέντρα άνοιγα μηχανικά τους σταύλους κι ο γιος μου φωνάζει στο αυτί μου (για να ξυπνησω φαντάζομαι) μαμά κίουι.Απίστευτο xD
    Αυτά από μενα γιατί τα δεντρα στο νησί ξέχασα να τα φυτέψω :oops:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/5/15
    Αρέσει σε rodaggelos70, .FARMERAMA010., maria071966 και 6 σε άλλους.
  3. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    επρεπε να γραψεις στις ανταλλαγες δωρων....
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  4. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    δυστυχώς και στα δέντρα ατύχησα. Το καλύτερο που κέρδισα ήταν ένα παρ. αμπέλι χχλ στο νησί. Αυτό που δεν μου αρεσε είναι οτι το διακοσμητικό σημαία δεν γίνεται να τοποθετηθεί στην φασολιά. Είναι λίγο δώρο άδωρο, π.ε δεν δίνει, πιάνει ένα μικρό χωραφάκι δεν μπαίνει και στην φασολιά. Σε τι χρησιμεύει ? Απλά είναι ένα ωραίο γραφικό.
     
    Αρέσει σε LILA413, xristos-ale3andros, ARGIR0123456 και 2 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια. ηρθαν και οι σταβλοι!!! 1 περιστερωνας, 1 γατα, 1 ρακουν, 1 κοκκινη κυψελη, 1 κουρειο προβατων κιτρινο. και αφου απεκτησα βατραχακια απο δωρεες φιλων και του tempelxana που μου το ειχε ταξει σε κουβεντουλα, τωρα καιγομαι για κιουι. το περιμενα σημερα και φωναζα κιουι κιουι, αλλα αυτο δεν με ακουει!! μπα κουφο θα ειναι!! καλα αποτελεσματα σε αυτους που ακομα περιμενουν!!!
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, ioanna6929, graganta και 6 σε άλλους.
  6. rouniaggel

    rouniaggel Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημερα σε ολους σημερα αισθανομαι τυχερη πετυχα κιουι και λυκο
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, graganta, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  7. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    ΣΑΣ ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!Τα καταφερα!Αμα αναφερθω ονομαστικα σε αυτους που με βοηθησαν θα τελειωσω αυριο!Η βοηθεια σας ηταν ανεκτιμητη!Ειστε αψογοι!:);)
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, gtrullis, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  8. waterharis

    waterharis Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπέρα 2 κιουι
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, panago70, graganta και 4 σε άλλους.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Τελικα κάπου την πάτησα και δεν θα τελειώσω το ιβεντ...αλλα να τι έτυχα στου μυστηριώδης στάβλους

    [​IMG]

    και ναι τα είχα... τελος απο μένα δυστυχώς χωρίς τέλος!!!
    α! μια και αποσυρομαι...από το ιβεντ μόλις πήρα 2 δενδρύλια
    Επισης λόγω φυτών δεν θα τελειώσω το ιβεντ (από την μια μερια καλύτερα, διότι πολλές γραμμές και οι φασολιά χαχα)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/5/15
  10. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    σε λιγο τελειωνω κ εγω γτ δεν ειχα πολυ χρονο λογο δουλειας. οι σταβλαρχες για μενα δεν ειχαν καμια εκπληξη.. αντε να δουμε τα δεντρακια τι θα κανουν καλη τυχη σε ολους!
     
    Αρέσει στους rodaggelos70, graganta και GEPPO1.
  11. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    τελειωσα κι εγω! το αφησα για τελευταια στιγμη για τους βοηθους! Οι σταβλοι που ετυχα ηταν απογοητευση! 3 φωλιες καστορων++ ετσι για να ειναι σιγουροι οτι θα εχω αρκετους! 1 τυφλοποντικας ( ο 4ος) και ενα χρωματοποιειο κιτρινο! Τα δεντρα ειχα βαλει τα μισα και πηρα 2 λεμονιες χχλ, 1 γιαπωνεζικη κερασια, 1 κουφοξυλια χλ, 1 οξια χχλ, 1 ζαχαρενιο σφενδαμι χχλ και στο νησι ηρθε ταμαρινθος, χαρουπια, πουπουλοδεντρο!( παρτυ), μπανανια χλ, ροδια χλ, ακτινιδια χλ! ολα τα ειχα εκτος απο το πουπουλοδεντρο αλλα απο ενα-δυο οποτε ειναι καλοδεχουμενα ολα! Τωρα περιμενω και τα υπολοιπα! Καλη επιτυχια σε οσους συνεχιζουν και ενα μπραβο σε ολους οσους το προσπαθησαν ακομα και να μη το τελειωσαν! :music:
     
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδια εσεις που αφησατε τους βοηθους για το τελος, μην ξεχασετε να παραδωσετε!!!
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, misirli, maria071966 και 3 σε άλλους.
  13. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    το μονο που κερδισα ειναι κιτρικη μηδεα 2 δεντρακια . ολα τα αλλα χλ και 2 χχλ .
    απο σταυλους σκετη απογοητευση :oops:
     
    Αρέσει στους rodaggelos70 και ioanna6929.
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Μια από τα ίδια Μαρία το μόνο άξιο αναφοράς 1 αμερστία και 1 μηδίκη κιτρέα και μια σοφόρα ( αν και είχα από όλα αυτά) , όλα τα υπόλοιπα δεν λέγονται
    και από στάβλους ................... θα αμολήσω τα γατιά να φάνε τα ποντίκια και τα ρακούν τα βατράχια
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, misirli, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  15. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Έλα βρε Γεωργία,έχεις παράπονο και συ... Και αμερστία και σοφόρα! Εγώ και τσαπουρνιά και λοβό ταμάρινθου να έπαιρνα ευχαριστημένη θα ήμουν. Κι ας τα έχω όλα εκτός απο σοφόρα.Αλλά που; Έτσι κι αλλιώς αφού τα έχεις όλα δεν υπήρχε περίπτωση να πάρεις κάτι που δεν έχεις. Όσο για την κιτρέα νομίζω ότι είχε την τιμητική της.
     
    Αρέσει στους rodaggelos70 και georgia469.
  16. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Καλησπερα.....και εκει που ειπα οτι δεν θα ανχωθω για την φασολια ....υπολογιζοντας τον χρονο ειδα οτι θα μπορουσα να την παρω.....και με πηρε ο υπνος στα ξεκαρφωτα...και δεν παρεδωσα τα φυτα ....ομως οι σταυλοι και τα δεντρα ηταν ετοιμοι για κλικ και πανω που ειχα απογοητευτει αντικρυσα το Κιουι και μου περασαν ολα!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, ariadnim και 3 σε άλλους.
  17. *Persa*

    *Persa* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο "Ο φάρος εκπέμπει"
    τελείωσε και η κουβεντούλα κλείνει .
    Σας ευχαριστούμε όλους για την συμμετοχή σας
    Καλή συνέχεια .

    Η ομάδα του Farmerama
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.