Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Ο κήπος του αλχημιστή"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 23/4/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    "Ο κήπος του αλχημιστή"


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.



    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Κήπος-του-αλχημιστή.23624/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Ο-κήπος-του-αλχημιστή.23623/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!
    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα!
    Οι 4 φωτίτσες σε μετάλαξη -εξάλλου το ημερολόγιο μέχρι χθες έγραφε 4 φωτίτσες και έγινε"κήπος αλχημιστή"
    Ολόιδιο δρώμενο με άλλο φυτό και αναδυόμενα.
    Απαιτούνται:
    18000 κρυστάλλινο λουλούδι
    2600 κεραμικό γουδί.

    Επίσης ελάχιστα ακόμα προϊόντα: 100 δαμάσκηνα, 1000 σανό, 10 γυαλιστερή σκόνη και 1 ψεύτικος λαγός.
    Το μόνο που βάζει σε σκέψεις είναι τα αναδυόμενα, τα φυτά βγαίνουν άνετα, καθώς χρησιμοποιούμε όλες τις εκτάσεις!
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε mmixail, ioanna6929, fisherman65 και 21 σε άλλους.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    2600 αναδυομενα!!!! (Οσο παει και αυξανεται το ποσο των αναδυομενων στα δρωμενα)! Πρεπει να μαζεψουμε γρηγορα τις 18000 κρυσταλλινα λουλουδια ωστε να φυτεψουμε φυτα πολλων ωρων (π.χ. γαρυφαλλα, πεπονια κλπ) για να μπορεσουμε να παρουμε αυτο το υ π ε ρ ο γ κ ο ποσο των αναδυομενων! Ε λ ε ο ς !!!!!!!! (απο τη μια πλευρα) - Καλή μας προσπάθεια (απο την αλλη πλευρα)!
     
    Αρέσει σε mmixail, ioanna6929, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 9 σε άλλους.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα !Στηγ φασολιά λείπει ένα καφάσι,για τον κόπο που θα κάνουμε και τον χρόνο που απαιτεί ,είναι λίγο φτωχή η σειρά....
    Πάντως καλού-κακού φυτεύουμε 20ωρα δέντρα παντού καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε mmixail, ioanna6929, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  5. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Οι αλχημιστές του φαρμεράμα: ο Τσίνγκφριντ και ο Άκης επιστρέφουν με νέες περιπέτειες!!:) Αυτή τη φορά, για να μας παρουσιάσουν το νέο τους κήπο! Θα καταφέρουν να ολοκληρώσουν τις αποστολές που χρειάζονται για το κήπο τους;:eek: Δεν ξέρω, αλλά εγώ προσωπικά δε θα ασχοληθώ καθόλου με το συγκεκριμένο δρώμενο, γιατί 1) ζητάει πάρα πολλά αναδυόμενα και 2) θέλω να γεμίσω την αποθήκη μου με ζώα και φυτά.-.- Καλή τύχη σε όσους-ες το φτάσουν μέχρι τέλους!!;)
     
  6. White-Farmer

    White-Farmer Επιφανής του φόρουμ

    καλησπέρα σας. 2600 αναδυομενα! οσο πάει και χειροτερεύει η κατάσταση! θα το παλεψουμε κι αυτο. ελπιζω να βοηθησει η ρούνα ζωντανος θρύλος! τα 18000 φυτα βγαινουν σχετικα γρηγορα με τσατνι (αν μπορουμε να αγορασουμε και κανενα καλαθακι ακομα καλυτερα). και αν τελειωσουμε γρηγορα τα φυτα, παμε μετα για τα υπέρογκα αναδυομενα. τον ψευτικο λαγο αν μπορουμε τον αγοραζουμε, αν δεν μπορουμε εχουμε χρονο να τον φτιαξουμε μονοι μας απο την αρχη ή αγοραζοντας λαγους προηγούμενων γενεών για να γλυτωσουμε λιγες σουπερ τροφες. τσάτνι οσοι δεν εχουν τη συνταγη πιστευω πως πρεπει να αγορασουν πολυ πριν αρχισει το δρωμενο γιατι μετα η τιμη θα εκτοξευτεί! τη φαρμα τη μαζευουμε μολις αρχισει το δρωμενο και αφου πρωτα κανουμε μια ανανεωση για να σιγουρευτουμε με το ρολογακι ενω σημερα φυτευουμε το μεγαλυτερο σε ωρες φυτο μας σε φαρμα και σε νησι.
    καλη μας επιτυχια
     
    Αρέσει σε mmixail, ioanna6929, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  7. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    η φασολια εντελως αδιαφορη...τα επιμερους δωρα κατι λενε...θα το προσπαθησω και βλεπουμε..
     
    Αρέσει σε mmixail, ioanna6929, GaTe987 και 8 σε άλλους.
  8. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Και για μια ακόμα φορά η εταιρία δεν λαμβάνει υπόψιν της τις διαμαρτυρίες μας να μην τελειώνει ένα δρώμενο και να ξεκινάει αμέσως άλλο όταν και τα δύο στηρίζονται στα αναδυόμενα.
    Οπότε το πρωί μάζεμα μεγάλου φυτού γιοκ ( τουλάχιστον για μένα ) μιας και πρέπει να έχω έτοιμα μεγάλα σε διάρκεια φυτά στις 17:30 για να ξεκινήσω.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, takis.00 και 8 σε άλλους.
  9. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    ποτε ν αρχισω τα υπογλωσσια? το εγκεφαλικο το βλεπω να ερχεται...>:(
     
    Αρέσει σε mmixail, graganta, ioanna6929 και 11 σε άλλους.
  10. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα. Τρία δρώμενα ταυτόχρονα? Έχω ..συγκλονιστεί. Από που ν' αρχίσεις κ που να τελειώσεις. Δεν υπάρχει αυτό που ζούμε!!!
    Καλή δύναμη αγροτόπουλα!!
     
    Αρέσει σε mmixail, graganta, ioanna6929 και 10 σε άλλους.
  11. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    [​IMG] Με 20ωρα δέντρα στις 6 εκτάσεις...καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε mmixail, traxhla, ioanna6929 και 6 σε άλλους.
  12. White-Farmer

    White-Farmer Επιφανής του φόρουμ

    ...μπηκα κι εγω στις 5.30 που αρχιζε το δρωμενο να μαζεψω τη φαρμα μου και τι να δω! πρόσω ολοταχως λεει! αλλο παράλληλο δρωμενο καλυτερο κατα τη γνωμη μου! άδικα περιμενα ολη μερα με κλειστη φαρμα και εχασα τοσα ζωακια, καρπους, φυτα, προϊόντα! δεν θα ασχοληθω λοιπον με τον αλχημιστη αλλα με το αυριανο. μην ξεχναμε πως το Σαββατο εχουμε και νυχτες πανσελήνου! καλο κουραγιο συναγρότες!!!
     
    Αρέσει σε mmixail, ioanna6929, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  13. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Απορώ πως δεν διαμαρτυρήθηκαν οι πρίμιουμ παίκτες που ενώ σε άλλα δρώμενα έπαιρναν +50% περισσότερους σπόρους για το ξεκίνημα ( 10 οι παίκτες έναντι 15 οι πρίμιουμ παίκτες ) , τώρα πήραν +25% (20 οι παίκτες έναντι 25 οι πρίμιουμ παίκτες αντί για 30 σπόρους )
    Από αναδυόμενα καλά τα πήγαμε για πρώτο μάζεμα,

    [​IMG]
     
    Αρέσει στους ioanna6929, kolokythopitas και kitsena.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα μπορούσες να μου δείξεις που ακριβώς αναφέρεται αυτό γιατί νομίζει κάτι μου έχει διαφύγει. o_O
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και maria071966.
  15. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Τα γράφω αναλυτικά από πάνω. Και μην απομονώνεις ένα μέρος της δημοσίευσης αλλοιώνει το νόημα όλης της παραγράφου.
     
    Αρέσει στους aposperitis1, kolokythopitas και koyrsaros.
  16. White-Farmer

    White-Farmer Επιφανής του φόρουμ

    μόνο 266 πηρα που θα μεινουν εκει μονα τους μια που δεν θα ασχοληθω με αυτο αλλα με το αυριανο "πρόσω ολοταχώς"
    [​IMG]
     
    Αρέσει στους mmixail, ioanna6929 και kolokythopitas.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Επειδή λοιπόν δεν είναι ωραίο να γράφεις ανακρίβειες και να παρασέρνεις τους συμπαίκτες σου από άγνοια σου, θα σου πω οτι οι Premium παίκτες λαμβάνουν πάντα +5 σπόρους.
    Ούτε 50%, ούτε 100%, ούτε 200%. Πουθενά δεν γράφεται κάτι τέτοιο. Αν εσύ το είδες κάπου γραμμένο, να μας το υποδείξεις ώστε να το διορθώσουμε.
     
    Αρέσει στους mmixail και kolokythopitas.
  18. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Λοιπόν επειδή δεν γράφω ανακρίβειες αλλά απλό μαθηματικό υπολογισμό, εγώ αν ήμουν πρίμιουμ έτσι θα σκεφτόμουν.
    Δεν είπα ότι το είδα γραμμένο αλλά το ανάλυσα ώστε να τεκμηριώσω αυτό που έγραψα.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς να μου πεις και το ποσοστό σε αυτά τα δρώμενα? Είναι και εδώ 50%?

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Φραπέ-ολέ-2.22959/#post-164253

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Οι-3-ποντικοφύλακες.23174/#post-165896

    Επίσης μπορείς να δεις τις συχνές εδώ τις οποίες έχουν διαβάσει όλοι οι συνδρομητές και γι αυτό δεν διαμαρτύρονται για τους
    σπόρους.

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Συνδρομή-premium.20515/#post-143676


    Επιπλέον Φυτά του Δρώμενου (+ 5 φυτά)
    Σε κάθε δρώμενο θα λαμβάνετε 5 επιπλέον φυτά κατα την έναρξη
    Δεν αναφέρει πουθενά ποσοστά.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  20. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Μας έβαλαν την αποστολή με τις γυαλιστερές σκόνες από τις πεταλούδες, δώσαμε όσες είχαμε και τσουπ.... ζητάει τώρα αυτό το δρώμενο, άλλες 10! Θα μπορούσατε, να είστε λίγο πιο διακριτικοί!
     
    Αρέσει σε mmixail, maria100665, maria071966 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.