Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Ο Θησαυρός του Βασιλιά Πειρατή "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 8/5/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    " Ο Θησαυρός του Βασιλιά Πειρατή "


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Ο-Θησαυρός-του-Βασιλιά-Πειρατή.23715/


    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Ο-θησαυρός-του-βασιλιά-πειρατή.23713/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους mmixail, kolokythopitas και vagelis1968.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πολλη δουλεια και γενικα δυσκολακι το δρωμενο αφου αφ'ενος φυτευουμε ανα 5ωρο δηλ. 4ωρο με το νερο (παλι θα παρει φωτια ο υπολογιστης), αφετερου η φασολια ειναι σουπερ!! Θα χρειαστουμε 20.000 φυτα και 1375 αναδυομενα για να παρουμε τη φασολια! Φυτευουμε μονο στο Bahamarama-Τροπικο δασος και Καταρρακτες και παιρνουμε αναδυομενα μονο απο αυτα τρια! Καλη προσπαθεια σε ολους μας!!!
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, mmixail, yelander10 και 18 σε άλλους.
  3. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Οι πειρατές του φαρμεραμα επιστρέφουν με νέες περιπέτειες!!:) Αυτή τη φορά με ένα νέο κυνήγι θησαυρού σε κάποιο νησί! Θα καταφέρουν να βρουν το θησαυρό που ψάχνουν;:eek: Δεν ξέρω αν και το βλέπω πολύ απαιτητικό και δύσκολο, θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Καλή τύχη με τη νέα αποστολή των πειρατών όπου φτάσει ο καθένας!!;)
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, mmixail, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  4. baoulo

    baoulo Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Να προσθέσω ότι μας δίνουν ένα πυρσό κατά την έναρξη του δρώμενου σύμφωνα με τις Σ.Ε. και έχουμε και την αποστολή δρώμενου στην 2η εργασία, που δίνει 3 πυρσούς με την παράδοση συνολικά 210.000 ΧΤ δέντρων φαρμας και baha... Η αποστολή δρώμενου δίνει, επίσης, πολύ καλές αμοιβές... Αρκετά ενδιαφέρον, μου φαίνεται προσωπικά το συγκεκριμένο δρώμενο γενικότερα, αλλά και από άποψη φασολιάς! Καλή επιτυχία σε όλους μας!
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, mmixail, ioanna6929 και 17 σε άλλους.
  5. -voula63-

    -voula63- Νέος ειδικός

    εγω τα φυτα τα υπολογιζω σε 24700 και τα αναδυομενα σε 1430 μαζι με την αποστολη που εχουμε να κανουμε .ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, mmixail, yelander10 και 5 σε άλλους.
  6. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Αφού η αποστολή στην Λαχαναγορά που θα με βοηθήσει να ολοκληρώσω πιο εύκολα και γρήγορα το δρώμενο θα ξεκινήσει 10/5, οπότε μέχρι τότε θα φυτεύω μόνο μεγάλο φυτό π.χ. Σαγκουάρο ή Πεπόνι ώστε να μαζέψω αρκετά αναδυόμενα και όταν μπει η αποστολή θα κάνω το βήμα 1 να πάρω τα 600 φυτά του δρώμενου που αντιστοιχούν και στις τρεις εκτάσεις με μικρά χωραφάκια και να ξεκινήσω το φύτεμα.
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, yelander10, RARANIARO και 18 σε άλλους.
  7. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Καλησπερα συναγροτες μετα πολυ καιρο αλλα η δουλεια πρωτα!! Δρωμενα βλεπω αρκετα.......σε δουλεια να βρισκομαστε που λενε......και οι τραπεζες τι θα κανουνε; κλεφτες θα γινουνε; Οι συντονιστες πως θα πληρωθουνε; Μια συναγροτισα ειχε γραψει πριν λιγο καιρο σε δικια μου αναρτηση ((αν δεν ειμαστε εμεις να πληρωνουμε δεν θα υπηρχε παιχνιδι)) εγω θα πω απλα αν δεν πληρωνατε εσεις μπορει να μην ειχε γινει τοσο απαιτητικο το παιχνιδι!!!!!!!Καλη συνεχεια αδερφια υπομονη και επιλογες..................
     
    Αρέσει σε konos88, katerina-paylopoyloy, mmixail και 13 σε άλλους.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν έρχεσαι και εσύ να πληρωθείς; Ή μήπως φοβάσαι να μην σε δεχθούμε επειδή η λίστα αναμονής είναι τόσο μεγάλη καθώς πολλοί θέλουν αυτήν την ακριβοπληρωμένη θέση;
    ;)
     
    Αρέσει σε lena.parasxou, katerina-paylopoyloy, jimixatz και 5 σε άλλους.
  9. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Αααα εγραψα συντονιστες αλλα εννοουσα ολλους αυτους που δουλευουν για την εταιρεια. Και γω δεν ερχωμαι οχι , γιατι τα λεφτα που βγαζω εγω δεν μπορουν να μου τα δωσουν τα αφεντικα σου.


    Υ.Γ.
    Μαρεσει που η μια συντονιστρια κανει λαικ στην αλλη.....αλλα εχω διαβασει πριν μηνες σε καποιον ελεγες ....κανεις λαικ στις δικες σου αναρτησεις;........
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/5/18
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, thena, SavoirAimer... και 3 σε άλλους.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    xDxDxD
    Απόλυτα κατανοητό να μπερδέψεις τους όρους. Είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα :p

    Να σε ενημερώσω όμως οτι αυτοί που δουλεύουν για την Bigpoint είναι οι Devs, Game designers, ICMs. CMs, QA , Flash Dev. PHP Dev. Producers. Graphic designers 2D, Graphic designers 3D κ.τ.λ


    Οπότε την επόμενη φορά που θα γράψεις κάτι και θα εννοείς κάτι άλλο, δεν θα έχεις άγνοια των θέσεων. ;)


    Να είδες.... δεν είμαστε όλοι φιλοχρήματοι.
    Είμαστε εδώ εθελοντικά και κανένας από τους συντονιστές δεν πληρώνεται.
     
  11. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος


    Λοιπον ακου: Κανεναν ορο δεν μπερδεψα. Να με ενημερωσεις οτι τι; οτι τι; τι γραφω εγω; ολοι αυτοι που δουλευουν για την εταιρεια δεν γραφω; μονο συντονιστες δουλευουν εκει; η θες να μου πεις οτι ολο το προσωπικο εκει που δουλευει.....τεχνικοι ηλεκτρονικοι και τοσος κοσμος ειναι.....σαν κι εσενα και δεν παιρνουν λεφτα;

    Εγω φιλοχρηματος δεν ειμαι δουλευω και βγαζω πολλα λεφτα χαλαω τα μισα και με τα αλλα μισα ζω


    Αυτο που γραφεις πιο πανω <<οποτε την επομενη φορα............ειναι σαν να μου κουνας το δαχτυλο και να με μαλωνεις......μην το ξανακανεις;
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, vagelis1968, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  12. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,εδώ και πολλά χρόνια,που παίζω το παιχνίδι, δεν έχω λείψει η να προσπαθήσω να τελειώσω δρώμενο,αυτό όμως που γίνεται τώρα τελευταία με ξεπερνά,δεν έχω άλλες δυνάμεις για να ακολουθήσω το δρώμενο,στο δρώμενο και μάλιστα με πολύ μεγάλες απαιτήσεις,πολλά αναδυόμενα και χώρο σποράς μόνο στο νησί(που οι χώροι είναι και ποιο μικροί),<<πραγματικά>> χρήματα δεν έχω να δώσω. ειδικά για να τελειώσει αυτό το εβεντ πρέπει να είσαι συνεχώς 24 ώρες το 24ώρο στον υπολογιστή,πράγμα πολύ δύσκολο εάν βάλει κάνεις, κάτω και υπολογίσει τις καθημερινές του υποχρεώσεις,απλά αναφέρω μερικές: παιδιά,δουλειά,σχολείο παιδιών,φροντιστήρια,αθλήματα,θέατρο κτλ μην τα πω όλα και σας ζαλίσω. κάποιοι γείτονες τα ξέρουν και απορούν πως τα καταφέρνω,θα κάνω την αποστολή μόνο και θα δω πως θα βγαίνουν τα αναδυόμενα και θα πράξω ανάλογα εάν συμμετέχω,να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, mmixail, xaxare70 και 25 σε άλλους.
  13. effiepanoulis1

    effiepanoulis1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ειμαι ισως η τελευταια που μπορει και ισως πρεπει να εκφερει μια εμπεριστατωμενη αποψη για το ζητημα του τι αληθινα συμβαινει στο farmerama και στους..."ιθυνοντες".Ομως.αντικειμενικα,αν δεν ησασταν ολοι εσεις που χρονια το στηριζετε με το παθος και την αγαπη σας,αλλα κι αν δεν ηταν κι ολοι αυτοι που με καποιον τροπο πληρωνουν αυτους που δουλευουν για να ειναι το farmerama αυτο που ειναι(ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια),σκεφτεστε,τι θα ειχε γινει?Απλα θα ειχε χασει προ πολλου καθε ενδιαφερον και κανενας μας δεν θα ηταν εδω τωρα να συνομιλει και να αναλυει η να διαφωνει.ΟΛΟΙ θεμιτα και ηθικα δεκτοι και φιλοι,εφοσον δεν προσβαλλουμε το αισθημα του δικαιου και ο ενας τον αλλο.
    Σεβομαι ολους σας για οτι προσφερατε και συνεχιζετε να προσφερετε.Ειναι μονο η αποψη μου.
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, ioanna6929, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
  14. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    ,σκεφτεστε,τι θα ειχε γινει?

    Τι θα ειχε γινει δλδ; Οτι ειχε γινει και το 2010 -11-12-...........που φυγαμε τοσοι παιχτες.....

    Και φυγαμε πολλοι τοτε......τοτε τα επιπεδα ηταν 100 κι εγω τα παρατησα μετα λιγοτερο απο 3 χρονια 84 επιπεδο.......
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/5/18
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, kolokythopitas, lorenjo και 8 σε άλλους.
  15. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    "φύγαμε" :eek: ;;; Δεν σας βλέπω να έχετε φύγει !!! 8)
    Την καλησπέρα μου σε όλους ! Εδώ είναι κουβεντούλα για το δρώμενο νομίζω κι όχι χώρος για πικρά λόγια στους συντονιστές μας. Ή μήπως κάνω λάθος ;;;Κύριοι ζητώ συγνώμη αλλά μας κουράσατε. :(
    Λοιπόν,εγώ δεν θα περιμένω την αποστολή, αλλά θα ξεκινήσω με το ελάχιστο σούπερ λίπασμα που μου απέμεινε από τα απανωτά δρώμενα, για να αυξήσω τους σπόρους που μας δίνονται και φυσικά ταυτόχρονα όπου έχω χώρο-αν έχω- θα φυτεύω άλλα φυτά για αναδυόμενα.
    Καλή επιτυχία σε όλους μας και όπου μπορεί ο καθένας ας το φθάσει!

     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, mmixail, Nantia123 και 12 σε άλλους.
  16. Kodessa

    Kodessa Δούκας του φόρουμ

    Ποιος κλεβει ? τι κλεβει ? Ξερεις κατι και δεν μας το λες ? η μας περνει ολους η μπαλα .Σε παρακαλω πολυ ξεκαθαρισε ποιος κλεβει και τι κλεβει
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, *mava*, vickymou και 7 σε άλλους.
  17. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Eίμαστε έτοιμοι να βρούμε το σεντούκι με το θησαυρό του πειρατή? Αν δεν κάνω λάθος το θέμα αφορά το Θησαυρό του Πειρατή Βασιλιά Το τρολάρισμα δεν προσφέρει τίποτα εποικοδομητικό στη συζήτηση,ομως είναι πολύ πιο εύκολο να σπαταληθεί χρόνος για να προκληθούν συμπαίκτες και συντονιστές ,απ΄τον υπολογισμό ποσοτήτων φυτών κι' αναδυόμενων .
    Ας επικεντρωθούμε στο δρώμενο γιατί θα χρειαστούμε 25 πυρσούς για να αποκτήσουμε τη σειρά της φασολιάς.Κατά την έναρξη του δρώμενου θα λάβουμε έναν πυρσό,ενω μπορουμε να αποκτήσουμε ακόμη 3 πυρσούς ,1000 μούρα φωτιάς και 35 κλαδιά ,αν ολοκληρώσουμε 3 εργασίες της αποστολής " Ο πειρατής βασιλιάς",παραδίδοντας καρπούς και φυτά αξίας 210.000 χτ,και ζώα αξίας 126.000 χτ.
    Επομένως ετσι θα απαιτηθούν
    21x800=16.800 -1000=15.800 φυτά και
    21x55=1.155-35=1.120 κλαδιά
    Εαν αποφασίσουμε να ολοκληρώσουμε την 4η και την 5η εργασία της αποστολής ,θα χρειαστούμε για την 4η εργασία 2.100 φυτά και για την 5η εργασία 2.800 φυτά και 175 κλαδιά .
    Συνολικά για το δρώμενο και την αποστολή απαιτούνται 20.700 φυτά και 1.295 κλαδιά.
    Επειδή η ποσότητα των σεντουκιών θησαυρού ,εξαρτάται απ΄τις προσπάθειες που θα κάνουμε ,πρεπει να κινούμαστε βασει σχεδίου κι οχι τυχαία ,ωστε να περιορίσουμε τον αριθμό τους ,και να γινουν οσο το δυνατό λιγότερες . Γι΄αυτό επιλέγουμε ,ενα απ΄τα κεντρικά κουτιά της περιοχής που ορίζουν τα βέλη,και συνεχιζουμε με την ιδια τακτική μέχρι να περιορίσουμε την επιφάνεια σε 1x3 κουτιά ,οπότε κλικάρουμε το μεσαίο,η σε 2x 2 κουτιά , οπότε κλικάρουμε οπου να΄ναι .
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σ΄ολους, καλή επιτυχία στο δρώμενο :)
     
    Αρέσει σε xaris68, katerina-paylopoyloy, *mava* και 39 σε άλλους.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Να επισημάνουμε οτι τα νούμερα στα τετράγωνα δεν θα εμφανίζονται στο Layer του δρώμενου.
    Τα νούμερα εμφανιζόντουσαν μόνο κατα την διάρκεια των Tests για λόγους δοκιμής και θα αφαιρεθούν όταν το δρώμενο θα ξεκινήσει. ;)

    Το screenshot τραβήχθηκε κατα την διάρκεια των tests και θα αλλαχθεί όταν το δρώμενο είναι online
     
  19. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλημερα στην αγροτοπαρεα δυσκολακι φαινεται το δρωμενο αλλα εγω οπως σε καθε δρωμενο θα βαλω στοχους και με αυτους θα πορευτω επισης δεν μπορω να κατηγορησω τη εταιρεια για τη <<φιλοχρηματη>> πορεια της ουτε και τους παιχτες που πληρωνουν οπως προειπα ο καθενας επιλεγει και πορευεται καλη μας επιτυχια και σε αυτο το δρωμενο
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, White-Farmer, mmixail και 11 σε άλλους.
  20. Mahi_tr

    Mahi_tr Προχωρημένος

    Το δρώμενο έιναι πολύ απαιτητικό αλλά η φασολιά είναι πολύ καλή κατά τη γνώμη μου οπότε αξίζει να το παλέψει κανείς. Έτσι κι αλλιώς το χόκεϊ το έπεξα λίγο και για να πάρω μερικά δωράκια, την φασολιά την άφησα, οπότε τώρα είμαι έτοιμη να κυνηγήσω αυτό το δρώμενο. Καλή επιτυχία σε όλους! :);):D:inlove:
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, mmixail, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.