Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Ο Γρίφος των Βοτάνων "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 26/2/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και Καλή Σαρακοστή πήρα την φασολιά και περιμένω να τελειώσουν τα διακοσμητικά της για να τα τοποθετήσω και σταματάω εδώ καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, Dr.Kelly και 5 σε άλλους.
  2. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα σταματησα στο 29 και μωλις εκανα αλλα 31. και δεν προλαβαινω να τα σπειρω αχχαχα γιατι εχω δουλειες με βολεψε με τα πολυωρα φυτα για να βγουν τα αναδυωμενα
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, Dr.Kelly και 3 σε άλλους.
  3. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    Τελος και οι δυο στηλες για μενα....τα φυτεψα ολα μαζι για να επωφεληθω τα μπονους,σε μικρα χωραφια με τσαντι ,αρκετα σουπερ λιπασματα και ζωζωκες για να προλαβω το οκταωρο....Ωραιο δρωμενο γιατι δεν χρειαζονταν να εισαι πανω απο τον υπολογιστη.Μεγαλη βοηθεια η μασκα τικη στο μπαχαμαραμα και τα εξευγενισμενα φυτα στη φαρμα!!!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, Dr.Kelly και 5 σε άλλους.
  4. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Το τελειωσα αλλα με στρατηγικη ολα τα παιχνιδια μαζι αν ξανα ερθει να θυμαστε οτι παιζουμε ολα τα παιχνιδια και τα 60 μαζι https://ibb.co/JQKJRw6
     
    Αρέσει σε -sia1971-, gtrullis, -lousi-leon2001 και 3 σε άλλους.
  5. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Τελειωσα το δρωμενο χωρις να παιξω ολα τα παιχνιδια μαζι και χωρις να βασιστω στα +1,+2 κλπ. παντα με σουπερ λιπασμα και τη ζωζω τη θαυματουργη!!Και του χρονου χωρις ιους!!:)
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Dr.Kelly, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  6. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Πρεπει να μας πεις κι εμας το μαγικο κολπο που χωρις τα συν μονο με την ζωζω εφτασες στο τερμα αφου τα σπορια που εδεινε το παιχνιδι ολα ηταν 776 επι 4 με τσατνι +3 η ζωζω =7=7.112 και θελουμε για να το τελειωσουμε 11.270
     
  7. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Καλησπερα και καλη σαρακοστη.
    https://i.postimg.cc/G2Sz8cx4/image.png
    Κι εγω τελειωσα το δρωμενο χωρις να φτασω στα 60.
    Μηπως να μας πεις και συ πως με τα 776(?) ...σπορια που λες, εσυ τελειωσες το παιχνιδι; ειδικα με μικρα χωραφακια νερο και κοπρια οπως γραφεις σε προηγουμενο ποστ σου; γιατι 588 *11=6468...καποια 4ωρα να φυτεψες 2 φορες... τα υπολοιπα;
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  8. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    δε ν εβαλα κανεναν σπορο σε μικρο χωραφακι. ολα σε μεγαλα χωραφια με την αγαπημενη μου ζωζωκα 10 εδεινε το καθενα. τελευταια μου ετυχε και ενα πανεμορφο 200% στο ροδανι ,ηδη ειχα φθασει στο 70 δεξια , ολα τα χωραφια παντα με σουπερ λιπασμα ε.... τελειωσε .. και αυτο το δρωμενο...;) και απο χθες χαριζω στην κυριολεξια τα οσα φυτα μου εμειναν στην αγορα γιατι ζητανε 200 ευρω και 300 για το ενα και το θεωρω κοροιδια. καλυτερα να τα χαρισω. 0.10 λεπτα χεχε...
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, -sia1971-, Dr.Kelly και 5 σε άλλους.
  9. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημερα σε ολους!!!!!!και γω'μια απ'τα ιδια με την συναγροτισσα πιο πανω μεγαλα χωραφια και ζωζω ομως εμενα δεν μου ετυχε μπονους σοδειας στο ροδανι οποτε το τελειωνω σε μια ωρα αλλα 40 μανιταρια και τελος!!!!!!με τα μπονους πηρα τα μισα φυτα αφου δεν υπολογισα σωστα και βιαστικα παρα πολυ!!!!!!!θα μου περισσεψουν και απο 100 με 200 στο καθε εναενω περσυ ειχα μεγαλυτερο αποθεμα!!!!!!!και γω θα τα χαρισω αφου οι τιμες ειναι πολυ μικρες οποτε....δεν ξερω για αυριο το πρωι αν θα ανεβουν αλλα και παλι........ποσο;με χαρα ανακαλυψα οτι τελειωνωντας την στηλη με τους σπορους δεν σταματας συνεχιζεις να φτιαχνεις ανκχ και συνεχιζει να σου δινει σπορους...το'χα στο μυαλο μου οτι μαλλον δεν θα το τελειωσω αφου ειχα παρει ολους τους σπορους.... αλλα τελος καλα ολα καλα!!!!!!!!!!(αν το γραφει στις συχνες ερωτησεις συγνωμη μου διεφυγε)!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, .sofaki., sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  10. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    για 160 αγκαθωτο μανιταρι κολλησα στο προτελευταιο βημα απο δεξια. ευτυχως βαλλανε και την λαικη (σπορος ουτε για δηγμα)
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  11. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Γεια σου γειτόνισσα.Στη δικιά μου λαική,αυτή τη στιγμή το αγκαθωτό μανιτάρι έχει 7043.Και λίγο πιο κάτω τα άλλα δύο φυτά.
     
  12. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    συνεχισε το μινι παιχνιδι και ασ το εχεις τελειωσει θα συνεχισει να σου δινει σπορους!!!!!!

    empotonaki
    εμενα 700 οποτε........δεν συμφερει!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/3/20
    Αρέσει στους αμφιθεα, -sia1971- και vagelis1968.
  13. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]
    Τέλος το ιβέντ από χθες βράδυ κ για μένα χωρίς μπόνους δυστυχώς (120 πάρτυ γύροι χωρίς 1 100%) σε 2 φάσεις ως το 30 όλα μαζί σε μεγάλα χωράφια με +4 κ τα υπόλοιπα ως το 38 με το +3. Καλή συνέχεια σ'όσους συνεχίζουν.
     
    Αρέσει σε soyla74, αμφιθεα, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  14. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Και δεκα που σου εδεινε παλι δεν βγαινουν 776 επι 10 =7.776 μεχρι τα 11.270 που θελει οποτε με το 200 τοις εκατο που ειναι για 12 ωρες τοσο κραταει και παλι δεν βγαινει γιατι πιο πανω λες οτι δεν επαιξες ολα τα παιχνιδια μαζι για να εχεις να σπειρεις στο 200 τοις εκατο τεσπα εμενα μου φαινεται απιστευτο
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  15. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Για όποιον έπαιξε τα 60 παιχνίδια, πήρε 776 μυστηριώδη μπουμπούκια.
    Αν πήρε και 4 μυστηριώδη μπουμπούκια απο το κάθε μίνι παιχνίδι, τότε πήρε 776+60*4=1016 μπουμπούκια (σπόρους).
    Με μεγάλα χωράφια, μόνο με τσάτνι είναι 7 φυτά στο σπόρο.
    Με μεγάλα χωράφια και Ζωζό είναι 10 φυτά στο σπόρο.
    .... αυτά χωρίς κανένα μπόνους παραγωγής, ούτε φυτών εβέντ αλλά και ούτε απο το ροδάνι.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, .sofaki., skareleni και 3 σε άλλους.
  16. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    φυσικα και θα το ξαναπω γιατι μαλον δεν διαβασες πιο πανω την προταση μου ειπα λοιπον οτι επαιξα ολα τα παιχνιδια μαζι που συμαινει ολα τα +ηταν 7 και το καθε χωραφακι με 2 +2με το τσατνι +3 με την ζωζω ποσο μας κανει=14 επι 776=10.864 ελπιζω να σου ελεισα την απορια
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, panagiotisvovoka και -sia1971-.
  17. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ως εδω για μενα, μαλλον. Μου εμειναν λιγα ακομα φυτεμενα, αλλα η φασολια απιαστη.:cry::cry:
    Του χρονου παλι, εμεις να ειμαστε καλααα:inlove:

    https://ibb.co/XZN30GS
     
  18. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Τέλος κι εγώ με το δρώμενο! :D
    Στην αρχή έπαιξα τα πρώτα 10 (νομίζω) παιχνίδια, την μέρα που μας έδωσε ο σγουρομάλλης το +1 στα φυτά. Σήμερα που βρήκα χρόνο έπαιξα άλλα 66 παιχνίδια, κέρδισα και 2 συνεχόμενα +1 στα φυτά από το ροδάνι και ολοκληρώθηκε εύκολα. Φύτεψα τους σπόρους που περίσσεψαν για να τους πουλήσω.
    Προσωπικά το βρήκα αρκετά ευχάριστο σαν δρώμενο και χωρίς δυσκολία, με πολύ καλές ανταμοιβές.

    Καλό βράδυ σε όλους!! :music:
     
    Αρέσει σε soyla74, αμφιθεα, nickoikono11 και 3 σε άλλους.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    [​IMG]
    δεν ξερω,δυστυχως τον τροπο να κανω επικολληση την εικονας. δεν ξερω τι ειναι αυτο το url που θελει....:(
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  20. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ήρθε στη Φάρμα ένας Γριός,
    Μάγος,Αλχιμιστής σωστός,
    παιχνίδι για να παίξει...
    Μικρά τετράγωνα σωρό,
    μεγάλο φτιάξε εσύ σωστό,
    σπόρους,για να διαλέξει.

    Σπείρε τα Μούρα του Νερού,
    Ρόδα,κι ανθούς Μανιταριού,
    Ανκχ Σταυρούς να φτιάξεις...
    Κι από τον Τσίγκφριντ, τον Γριό,
    τον Γέρο Τράγο,τον Σοφό,
    δώρα τρελλά θ'αδράξεις.

    Θα πάρεις και μιά Φασολιά,
    με μπόνους,πόντους για φυτά,
    στα σύννεφα,να βάλεις...
    Και κάθε μέρα,μια φορά,
    τρύγησε πόντους,τί καλα!
    εσύ θα παραλάβεις.

    [​IMG]

    ΥΓ.

    Ξόδεψα σούπερ λίπασμα,
    που τό'χα κερδισμένο,
    όπως και μπόλικη Ζωζώ,
    τίποτα αγορασμένο.
     
    Αρέσει σε haos61, -sia1971-, 66romanou και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.