Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Ο Γρίφος των Βοτάνων "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 26/2/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Ο Γρίφος των Βοτάνων "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ο-γρίφος-των-βοτάνων.28401/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ο-γρίφος-των-βοτάνων.28400/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG]
    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα καλοι μου συναγροτες!
    Δρωμενο γνωστο (παζλ), που για την αποκτηση της φασολιας (40 παιχνιδια) , θα χρειαστουμε μονο αναδυωμενα.

    1080 χρυσο σκαραβαιο -απο βασικη,λιβαδι,δασος και απο ολα δεντρα-φυτα-σταβλους-εργαστηρια
    1040 δαχτυλιδι σφραγιδα -απο βασικο νησι,τροπικο δασος,καταρρακτες και απο ολα κι εδω δηλ.φυτα,δεντρα,σταβλους,εργαστηρ.

    Εγω θα μαζεψω πρωτα τα μισα αναδυωμενα και θα εχω ετοιμα (στο μυλο) 20 ή μαλλον 19 Ανγκ (1 παιρνουμε δωρο στην αρχη), μετα θα παιξω πρωτα τα πρωτα 9 παιχνιδια, αναλογα τι θα μου δωσουν για φυτεμα τα μυστ.μπουμπουκια, θα φυτεψω μονο τα 4ωρα και θα περιμενω πριν θερισω να παιξω το 10ο παιχνιδι για να ωφεληθω δυο φορες το +1 για 8ωρες .
    Καπως ετσι θα προχωρησω και στα επωμενα παιχνιδια.
    Στις 28/2/2020 εχουμε και στο ημερησιο δωρο +1 για 8ωρες, οποτε θα βοηθησει κι αυτο.
    -Τα φυτα που χρειαζονται για την δεξια λιστα δεν τα υπολογισα, οποιος εχει γερα ματια ας μας κανει αυτη την χαρη ;)
    Δινει συνολικα 45 φιορινια :D, οποιος φθασει ως εκει καιιιιι..... 1 κουπονι 1 ωρας :p:p:music: φοβεροοοοο!!!!!
    Διορθωνω και ζητω και συγνωμη, υπαρχει κι αλλο κουπονι 3 ωρων στην 64η εργασια.
    Καλη επιτυχια σε ολους μας !:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/2/20
    Αρέσει σε yelander10, vagelis1968, NOTHS58 και 18 σε άλλους.
  3. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Θα συμμετέχω μόνο για την φασολιά και ελπίζω σε καλό ρυθμό αναδυόμενων έβαλα γαρύφαλλο που το έχω και εξευγενισμένο στην φάρμα και σαγκουαρο στο νησί
    Καλη επιτυχία σε όλους μας
     
    Αρέσει σε vagelis1968, skias10, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  4. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Πριν αρχίσει ξανά η γνωστή γκρίνια για ότι δε σας αρέσει,να σας πω ότι στο μυστήριο των βοτάνων τον Ιούνιο που μας πέρασε,τελείωσα το δρώμενο και από τα φυτά που πούλησα στη λαική είχα κέρδος περίπου 1.500.000.000 χρτλ.
    Για να ξέρετε γιατί γκρινιάζετε.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, vagelis1968, skias10 και 6 σε άλλους.
  5. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Κρίνοντας από τα δώρα και τις προηγούμενες φορές που ήρθε αυτό το δρώμενο, βλέπουμε που θα πάνε τα δωράκια της μαϊμουδοβασίλισσας. :p
    Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη και με 5 βαθμούς μυωπία, έβγαλα τα φυτά:
    • μούρο 3.660
    • ρόδο 3.840
    • μανιτάρι 3.590
    Αυτή τη φορά τα σακουλάκια μας δίνουν από 1 σπόρο, αντί για 1-2-3 (αν θυμάμαι καλά).
    Με καλή διαχείριση και στρατηγική θα βγουν τα φυτά πιστεύω. Αλλά και πάλι θα έχουμε και την λαϊκή και την μάχη για τα φυτά. xD
    Καλή επιτυχία σε όλους!! :music:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, skias10, nickoikono11 και 4 σε άλλους.
  6. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Να ξηλώσουμε τα πάντα και να βάλουμε πολύωρα φυτά για τα αναδυώμενα? Τι λέτε? Ευχαριστούμε και μπράβο σας για τους υπολογισμούς. Δύσκολο παιχνίδι για μέχρι τέλους. Είναι παιχνίδι φασολιάς. Καλή τύχη σε όλους μας.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/2/20
    Αρέσει σε vagelis1968, skias10, 66romanou και 4 σε άλλους.
  7. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλα για κοιτα καλυτερα αν σου περισευουν φετος φυτα για να πουλησεις γιατι με τα μπουμπουκια μαλον ειναι ισια ισια για να τελειωσουμε το ιβεντ εκτος και καποιος κερδισει αυτο το 200 τοις εκατο η το 100 τοις εκατο.
     
    Αρέσει σε poi94, vagelis1968, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα... γνωστό και επιτυχημένο δρώμενο... που και αυτή τη φορά δεν μας απογοήτευσε... ωραία δωράκια, καλούτσικη φασολιά... απ οτι θυμάμαι χρησιμοποιουμε το χ για να κλείσουμε το παζλ αν πάει στραβά με σκοπό να πετύχουμε τον καλύτερο δυνατό χρόνο. επίσης προσοχή στα +1 κλπ γιατί ξεκινάνε αυτόματα, οπότε φροντίζουμε να συμπέσουν με το θέρισμα για να μην πάνε χαμένα... παίζουμε πολλά παιχνίδια φυτεύουμε όταν έχουμε συγκεντρώσει πολλούς σπόρους και θερίζουμε μόλις ενεργοποιήσουμε τα μπόνους της αριστερής λίστας.. προσωπικά θεωρώ οτι ο χρυσός σκαραβαίος είναι το πιο χρήσιμο δώρο απο τα γειτονάκια, γιατι στο νησί έχουμε την δυνατότητα να φυτέψουμε πολύωρα ή ότι άλλο θέλουμε..
    ευχαριστούμε για τους υπολογισμούς

    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/2/20
    Αρέσει σε yelander10, sofiapao76, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα κι απο μενα..
    Ωραιο δρωμενο, γνωστο στους περισσοτερους απο μας..Εγω φυτεψα απο χθες κροκο, χιονομπαλα και δικκοκο σιταρι ,τα οποια
    με νερο και λιπασμα κατεβηκε ο χρονος του θερισμου τους, τοσο ωστε να ειναι ετοιμα ακριβως στις 15.00, που αρχιζει το δρωμενο..
    Στο νησι επισης εχω βαλει πολυωρα που θα συνεχιστουν ,καθ ολη την διαρκεια του δρωμενου ,συν σταβλους και δεντρα που εχω ηδη,
    περιμενοντας να δω ,τι απο αυτα θα δωσει περισσοτερα αναδυομενα..
    Οι καλοι μου φιλοι και γειτονες ας μου πουν, ποιο απο τα δυο αναδυομενα ,θα ηθελαν να τους στελνω..
    Προσοχη στα + ,για να εχουμε τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα ..Θελω βεβαια να δω και τα παζλ ,σε ποσες κινησεις μπορω να τα
    ετοιμασω ,και σε ποσο χρονο..
    Ευχαριστουμε τις φιλες μας ,για τους υπολογισμους ..
    Καλη αρχη σε ολους μας και καλη επιτυχια..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε Panagiotiis, nickoikono11, aggellll και 5 σε άλλους.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    σε περιπτωση που πατησουμε το Χ για να κλεισει το παζλ δεν χανετε το 1 ανγκ;; o_O
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  11. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλησπερα στη παρεα...αργησα λιγο να μπω και τωρα ειδα οτι εχουμε ιβεντ...γνωστο οποτε δεν θα σπαζοκεφαλιασω:p
    και ευτυχωσ θα μπορεσω να αγορασω κ καποια !!
    ευχαριστω τουσ γνωστους και αγνωστους για τα δωρα τους μακαρι να ειχα και εγω πιο πολλα να μοιραζω σε ολους:oops:
    καλη επιτυχεια σε ολους!!!!!!!!
     
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    οχι, σε βγάζει απο το παιχνίδι και ξαναμπαίνεις με νέο παζλ... εγω το κλείνω μέχρι να ερθει ένα εύκολο
     
    Αρέσει σε nickoikono11, αμφιθεα, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  13. kat77

    kat77 Ανερχόμενος

    Καλημέρα.
    Υπάρχουν φυτά του δρώμενου στην λαϊκή σας και τι τιμές έχουν;
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, -sia1971- και vagelis1968.
  14. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    35 - 52,5 - 70 χρτλ το καθένα (με 75% πάνω . Αρχικές τιμές 20 - 30 - 40)
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Panagiotiis, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  15. -wind83-

    -wind83- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    προς το παρων δεν υπαρχουν προσφορες στην λαικη. εαν δεν τελειωσουν την αποστολη καποιοι δεν θα μπορεσουν να παραδωσουν προιοντα του event. καλη συνεχεια σε ολους και μην τα παρατατε παιδια. ολα θα πανε καλα
     
  16. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    τα παιχνιδια πολυ δυσκολα. ενα επαιξα μεχρι στιγμης... μου εβγαλε την ψυχη!!:oops: να ναι καλα η αμφιθεα με την συμβουλη της γιατι αλλιως δεν παλευεται. :(

    καλη συνεχεια κι κουραγιοοοο σε ολους μας:inlove:
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  17. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Τα παιχνιδια με τα παζλ δεν ειναι δυσκολα, αν δεν σου φαινονται ευκολα απ την αρχη , μπορεις να πατας την επαναφορα, το πρασινο κατω αριστερα και ολα τα κομματια πηγαινουν πισω και εμφανιζεται αλλος συνδιασμος κοματιων. Αυτο μπορεις να το κανεις οσες φορες θελεις χωρις να χανεις το Ανγκ.
    Τα πρωτα παιχνιδια ειναι και ευκολοτερα, απ οσο θυμαμαι απ το προηγουμενο, μετα τις μισες εργασιες περιπου, αρχιζαν να εμφανιζονται δυσκολοτερα κοματια που ηθελαν λιγο περισσοτερο χρονο ή σκεψη για να ταιριαξουν. Αλλα παντα υπαρχει η επαναφορα για αλλαγη κοματιων.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, Panagiotiis και vagelis1968.
  18. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελικά ναι από όσο είδα τα πήγαινα καλύτερα τώρα.:music:
    Άλλο θέλω ν ρωτήσω εγώ, πήρα πριν λιγο απο το ημερήσιο μπόνους το +1 και αν κερδίσω απο τα παιχνίδια το άλλο θα πάει στα +2 ή οχι??
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  19. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ναι αλλα καλυτερα να τα σπειρεις ολα οταν θα κερδισεις το +3και +2απο το τσατνι αν τα βαλεις και στα μικρα χωραφακια συμφερει πιο πολυ
     
    Αρέσει στους Panagiotiis, -sia1971- και αμφιθεα.
  20. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    αμφιθεα κάπου μπερδεύτηκες.. αν πατάς το επαναφορά μένουν τα ιδια κομμάτια και αν περάσει ο χρόνος τα 60 δευτερόλεπτα παίρνεις 2 σακιά αντι 4 γα να μην χάνεις χρόνο πριν τα 60 δευτερόλεπτα πατάς το Χ επάνω δεξιά και ξαναπαίζεις
     
    Αρέσει στους panotrexalas, -sia1971- και αμφιθεα.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.