Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ξεπούλημα νοικοκυριού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/4/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Ξεπούλημα νοικοκυριού
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ξεπούλημα-νοικοκυριού.28860/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ξεπούλημα-νοικοκυριού.28859/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Αν και δεν έχει φασολιά έχει πολλά καλά δωράκια και πόντους εμπειρίας και 3 μυστηριώδεις σταύλους "Σπόλια" όπου μπορούμε να κερδίσουμε. Ζητά πολλά και είναι για τα μεγάλα επίπεδα αλλά όποιος τα έχει τελειώνει γρήγορα σχετικά. Θέλει

    4020 κίτρινες φαρούθιες,
    800 ροζ αλπικά λουλούδια,
    80 ιποπποτάμους,
    90 γιακ,
    90 ρινόκερους,
    90 χλαμυδόσαυρους,
    40 πλεκόσταμους,
    15 αλογάκια της Παναγίτσας
     
    Αρέσει σε *mava*, vagelis1968, yelander10 και 19 σε άλλους.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα φιλοι μου..
    3ο στην σειρα δρωμενο, που θα μας απασχολησει τις επομενες μερες ..Φυτευουμε μονο στο αγριο λιβαδι..
    Ολα τα ζωα που ζηταει, τα εχω σε αφθονια ,εκτος απο το αλογακι της Παναγιτσας, :cry:που δεν εχω τον σταβλο του ακομη..Θα μπορουσα να τα αγορασω απο την λαικη, αλλα δυστυχως δεν υπαρχει κανενα διαθεσιμο και μαλλον δεν θα υπαρξει..
    Οποτε δεν ξερω αν θα συμμετασχω στο δρωμενο ,η' εαν το προχωρησω μονο μεχρι το 8ο βημα..
    Πολυ λυπαμαι, :oops:γιατι θα ειναι το πρωτο δρωμενο που δεν θα λαβω μερος..
    Καλη επιτυχια σε ολους οσους το προσπαθησουν..
    Ευχαριστουμε την φιλη -sia1971- ,για την αναλυση ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/4/20
    Αρέσει σε vagelis1968, yelander10, nickoikono11 και 8 σε άλλους.
  4. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλο μεσημερι στην δικη μου λαικη υπαρχουν αλογακια παναγιας αλλα μην ρωτας ποσο κανουν παναγια μου εχει τωρα 500.000 το ενα σε λιγες ωρες απο τωρα ουτε τελευταιας εκτροφης δεν θα εχουν τοσο:cry::cry:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, yelander10, maria_palou και 7 σε άλλους.
  5. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολη την παρεα!!! Χρονια πολλα σε Γιωργηδες και Γεωργιες!!! :inlove::music::inlove:
    Ενα ψιλοαδιαφορο δρωμενο, εχει βεβαια τα δωρακια του, για εμενα αξιζουν περισσοτερο οι ΠΕ και τα ΧΤ, τα διακοσμητικα που δινει αναρωτιεμαι που θα τα βαλουμε, οσο για τα αλογακια που ζηταει, :) μηδεν στη λαϊκη μου, συνεπως ως το 8ο βημα και τερμα για μενα.
    Να συμπληρωσω οτι για εμενα πολυ κουραστικο να τρεχουν 3 δρωμενα σε ολους τους χωρους :cry:
    Καλη επιτυχια σε ολους!!!:inlove:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, yelander10, jiorgos και 11 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ούτε για αστείο δεν θα το ξεκινήσω... ας μην αναφέρω τα άλλα ζωα (90 χαλαμυδόσαυρους?? κλπ) αλλά 15 αλογάκια την στιγμή που αρκετοί δεν έχουμε ούτε τον στάβλο?? δεν λέω αρκετοί ΠΕ αλλά τα υπόλοιπα δώρα δεν με ενθουσίασαν.. όσο για τα διακοσμητικα,αν εξαιρέσουμε τα 5 σεντουκια ενισχύσεων... μία απο τα ίδια... διακοσμητικά που δεν έχουμε που να τα βάλουμε... οπότε δεν θα ξεκινήσω ούτε καν... ευχαριστούμε την ΣΙΑ , Χρόνια πολλά στους εορταζόμενους..
     
    Αρέσει σε vagelis1968, yelander10, jiorgos και 9 σε άλλους.
  7. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα σας! Όποιος έχει κάνει τη γιορτή πήρε από το βήμα 39 έναν στάβλο αλογάκι της παναγίας, ο κανονικός του χρόνος είναι 7:30 ώρες, με νερό μειώνεται κι άλλο. Μέχρι τη Δευτέρα μπορούμε να μαζέψουμε 15 αλογάκια. Άλλωστε βρίσκεται στο βήμα 9 και δεν θα μας καθυστερήσει στις προηγούμενες παραδώσεις.

    Τα υπόλοιπα τα έχω οπότε θα ασχοληθώ με το δρώμενο, δεν παύει όμως να είναι αρκετά απαιτητικό για όλους μας.
    Να μην ξεχάσουμε ότι φυτεύουμε 2 φυτά μόνο στο άγριο λιβάδι.

    Καλή συνέχεια!! :music:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, .sofaki., GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Δυστυχώς δεν μπορώ να ασχοληθώ με το δρώμενο καθώς υστερώ σε όλα τα ζώα. Έχω τους στάβλους από τα περισσότερα, άπλα δεν έχω τροφέςxD
    Ήθελα τα φασουλοφλουριά, αλλά δεν πειράζει θα επικεντρωθώ στα άλλα δρώμενα.
    Καλή επιτυχία σε όλους!!:music:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, -sia1971-, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  9. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Βρε παιδιά... μόλις ξανάβαλα στάβλους στο άγριο λιβάδι.... τι θα γίνει με την υπόθεση αυτή... ράβε ξήλωνε...
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, -sia1971-, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Κι εγω μια απο τα ιδια..Απο το πρωι βγαζω δεντρα και σταβλους και τους μεταφερω σε αλλη εκταση και μετα μπαινει αλλο δρωμενο
    και χρειαζομαι την εκταση που τα εβαλα και τα ξαναβγαζω παλι..
    Η μονη εκταση προς το παρον που ειναι διαθεσιμη ειναι το ξεφωτο..Και λεω προς το παρον γιατι δεν ξερουμε τι αλλο θα μας
    ξημερωσει..χαχαχα..
    Καλα μας ξεμπερδεματα..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jiorgos, Megas_kokoriko και 6 σε άλλους.
  11. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    στη δικια μου λαικη το αλογακι εχει 1.200.000 το ενα :cry:
     
  12. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Φοβερη ιδεα να τρεχουν τοσα δρωμενα μαζι!!!!!και οι τιμες στην λαικη......μακρια!!!!!θα βρω αλογακι σε κανα χωραφι!!!1
     
    Αρέσει σε elenigri, maria_palou, xristos-ale3andros και 4 σε άλλους.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Την καλησπερα μου και τα χρονια μου πολλα στους Γιωργηδες και τις Γιωργιες και απο την αφεντια μου! Μιας και εχω ολα τα ζωα που ζηταει το δρωμενο και στις ποσοτητες που τα ζηταει, σιγουρα θα το τελειωσω γιατι και οι ποντοι ειναι πολλοι αλλα και τα δωρακια πολυ καλα! Καλη προσπαθεια σε ολους οσους το επιχειρησουν και οπου το φτασουν!!!
     
    Αρέσει σε elenigri, maria_palou, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 8 σε άλλους.
  14. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    καλημερα,μαζευοντας καθημερινα,εορταστικους ποντους απο τους πελατες μου και ο,τι δινουν τα παιχνιδια ε ναι!! εφθασα στο 39ο επιπεδο για το αλογακι της Παναγιτσας, χωρις να αγορασω ουτε εναν ποντο!!
     
    Αρέσει σε elenigri, maria_palou, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 7 σε άλλους.
  15. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα! το αλογακι μπορουμε να το παρουμε απο τη γιορτη οπως ειπαν και πιο πανω, κι εγω το πηρα και το εβαλα ηδη στο νησι. μαζευονται μεχρι τοτε τα αλογακια. δεν εχει μεγαλο χρονο με νερο και βιοτεχνικα πεφτει κοντα στις 4 ωρες.
     
    Αρέσει σε elenigri, xristos-ale3andros, Panagiotiis και 5 σε άλλους.
  16. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Τέλος και αυτό το δρώμενο, ξεπουλήσαμε...
    [​IMG]
    ...άλλο ένα έμεινε.

    Καλό βράδυ!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/4/20
    Αρέσει σε SOPHIAHARIS99, nickoikono11, elenigri και 11 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Τελικα για λιγα δευτερολεπτα νομιζα οτι σταθηκα τυχερη..
    Βρηκα στην λαικη μου ,αλογακια της Παναγιτσας ,με τιμη 1.350.000 το ενα ..Αρκετα τα εκατομμυρια που θα ξοδευα αλλα
    θα τα αγοραζα οσο και να στοιχιζαν..
    Και πανω που πηγα να κανω την κινηση ματ.....τσουπ, ειχαν ηδη πωληθει..:cry:

    Καλο βραδυ σε ολους !!!
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε Panagiotiis, nickoikono11, maria_palou και 5 σε άλλους.
  18. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα κι αυτο το δρωμενο! Εμεινε το τελευταιο που σπερνοθεριζω συνεχεια! Καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, gtrullis, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  19. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Τι εννοείς ότι σπερνοθερίζεις συνέχεια για το τελευταίο? Είναι επαναλαμβανόμενη η 10η εργασία?
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, Panagiotiis και skias10.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα και καλη Κυριακη σε ολους..
    Και εγω την ιδια απορια εχω -sia1971-..Αφενος δεν διαβασα τιποτα τετοιο στις ΣΕ, εφετερου στο 10ο βημα δινει ενα
    μεγαλο διακοσμητικο που εχει και χρησεις, οποτε το θεωρω μαλλον απιθανο να το παρουμε παραπανω απο μια φορα..
    Δεν πειραζει ..Γινονται ομως και λαθη.. Θα το διευκρινισουμε ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει στους -sia1971-, αμφιθεα και Panagiotiis.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.